Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 07.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Хайде да препоръчваме книги-и-и!нови  
Автор Hellen ()
Публикувано14.11.02 19:01



Хайде, любимо занимание, за кой ли път в този форум - да препоръчваме книги на новодошли читатели! ;-)

Значи, задължителните условия са следните:

- книгите да са sci-fi или фентъзи;

- да са намираеми на пазара (сиреч, не неща като "абе оня светло-виолетовия сборник, дето излезе 1978-а - велик е!!");

- да са достъпни извън София (сиреч, съвети от типа "мини през Славейков, там антикварите имат..." не вършат работа);

- да са конкретни заглавия. Сиреч, без препоръки от типа "ВСИЧКО на Стугацки-и-и!!" или "ВСИЧКО на Пратче-e-eт!!" Не че не трябва, напротив, и Стругацки, и Пратчет са задължителни автори, които формират мироглед, но трябва да има някаква конкретна причина. Да речем: "Понеделник започва в събота" - защото е много забавна и същевременно изключително задълбочена книга, която изисква необичайно голямо количество обща култура, за да я разбере човек. Или: "Малки богове" - след срещата си с Великия Ом човек започва да гледа по съвсем нов начин на религиите. От орлов поглед, може би. ;-)

Е?

Hellen
==
"Of course, just because we've heard a spine-chilling, blood-curdling scream of the sort to make your very marrow freeze in your bones doesn't automatically mean there's anything wrong." -- Terry Pratchett, Soul Music



Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор fccfМодератор (демиург)
Публикувано14.11.02 19:10



Извинявай, но въпросния сборник е от '79, не от '78.. приемам че говориш за онзи с твърдите корици, суперобложка и т.н... о, да, за малко да забравя - адски велик сборник, препоръчвам го на всички..

Жил-да-был Голос. Он жил в телефонных проводах...


Тема Re:нови [re: fccf]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано14.11.02 19:31



И двамата не сте прави. Сборникът е излязъл най напред 1977 (три години преди да се науча за чета). Издателство Христо ГДанов, "Съветска фантастика" Наистина е велик, най малкото защото е единственото издание на "Малыш" на български



Тема Ами оня - малиновия с твърдите кориции...нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано14.11.02 19:47



... дето излезе през 1969 година?
Няма майтап - казва се просто "Научно-фантастични разкази", издание на "Народна култура" и в него са повечето от световните имена на НФ, благодарение на които изобщо познаваме този жанр.



Тема Препоръка от новодошъл!нови [re: Hellen]  
Автор me4o_puh (фен)
Публикувано14.11.02 20:15



Като спомена Стругацки - моятя препоръка е "Прогресорите и Странниците"



Тема ммм, супел!нови [re: Hellen]  
Автор ffox (hunter)
Публикувано14.11.02 20:19



Най-накрая нещо що годе нормално тия дни!

Аз в момента чета "Игра на живот", та някак не върви да я препоръчвам преди да съм я свършила, но после... Така както чувам, ще направим як фронт почитателите - да се готви критиката. : )

Следващата пък ми е "Черния отряд" или "Седмият син", още не знам, но чух, че в "Сина" Alvin Maker е още някакво си лАпенце, докато в "Отряда" имало "леопардлак" : )))), та май черните ще бият. : )

Но днес пак съм цяла и без тебе вече ям, вече спя...


Тема Re:нови [re: fccf]  
Автор Hellen ()
Публикувано14.11.02 20:27



...Бях убедена, че е от седемдесет и осма... ;-) Оня, в който е разказа "Ало, Парнас!" И моето копие няма обложка - само твърди корици.

Hellen



Тема "Игра на живот"?нови [re: ffox]  
Автор Hellen ()
Публикувано14.11.02 20:30



Абе да не са я преиздавали тая книга, че така всички я четат? Преди месец-два кой ... Копо ли я хвалеше? Сега - ти. Аз съм чела онова, старото издание, на Атика, ако не се лъжа. Има правописна грешка на първата страница.

...Много фундаментална книга, де. ;-) Oбаче ако не е наскоро преиздадена, човек няма как да си я намери лесно.

Hellen



Тема Re: Препоръка от новодошъл!нови [re: me4o_puh]  
Автор Hellen ()
Публикувано14.11.02 20:31



Към "Понеделник започва в събота" прибавям "Натоварени със зло". Една от любимите ми. Много ми харесва как превключва от минало към близко бъдеще и как съчетава историческата фантастика с антиутопията.

Hellen



Тема Re: "Игра на живот"?нови [re: Hellen]  
Автор me4o_puh (новодошъл фен)
Публикувано14.11.02 20:32



На Атика - от 98 г.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.