Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 18.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Виракоча: Какво става?нови  
Автор fccfМодератор (над 0.1 тона)
Публикувано25.10.02 16:49



Тема Re: Какво става? [re: Шapkaн]
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано 25.10.02 14:46



Дори силовото решение може да даде резултат, ако наистина е арбитър, а не вземе страна.
Или ако си послужа пак с битов пример: по-добре е да разтървеш насила двама побойници, вместо да размахаш юмруци в полза на единия, за да пребиете заедно и по-бързо, и по-лесно другия.
Понеже правителството на САЩ точно това ще направи - ще размаха юмруци в подкрепа на Русия.

НЕБЕТО ВИЖДА!




Тема Re: Какво става? [re: Йoaн Bлaдимиp]
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано 25.10.02 14:54



поправка: В СВОЯ полза. От американската администрация алтруизъм - колкото от пръч мляко.
А и енкаведешникът Путин вече рече, че нападението било планирано отвън, с което си измива ръцете и бяга от ЛИЧНАТА си отговорност за втората чеченска война.
Така вече с мнението ти съм съгласен.

Всъщност, досега като Арбитър, близък до идеалния, се проявиха само австралийските сини каски в Източен Тимор - заявиха, че ще унищожат ВСЕКИ, който не е хвърлил оръжие и не се поколебаха и своя кръв да пролеят, вместо да бомбардират отвисоко. И естествено, не се цаниха да отсъждат после кой е бил прав, а кой крив в кланетата на тиморците - това не е в компетенцията на Арбитъра-с-юмруци. Неговата задача е да разтърве. Другото е друга работа, до голяма степен вътрешен проблем на разтърваните.






Тема Re: Какво става? [re: Шapkaн]
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано 25.10.02 15:13



Само между другото, прави ли ти впечатление един дребен детайл - че половината терористи са жени?
Струва ми се, че е умишлено и особено коварно. Представи си как американски и руски спецчасти щурмуват операта, сгащват терористите и ги изтребват като плъхове.
Жени! Дори на мен като европеец ми е противно. Даваш ли си сметка как ще изглежда в очите на ислямския свят?

НЕБЕТО ВИЖДА!




Тема Re: Какво става? [re: Йoaн Bлaдимиp]
Автор Bиpakoчa (мършляк)
Публикувано 25.10.02 15:35



Какво за жените и ислямския свят? Не разбрах връзката.



Тема Re: Какво става? [re: Йoaн Bлaдимиp]
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано 25.10.02 15:44



В очите на ислямския свят жените нямат място на бойното поли и изобщо близо до оръжие. Това че чеченците пращат жени ги опозорява в лицето на останалите мюсюлмани.

Естествено тънката струнка тук е, че това не са обикновени жени, а вдовици и дъщери на 'загинали бойци' които мъстят на руснаците.

Ad astra per aspera






Тема Re: Какво става? [re: Йoaн Bлaдимиp]
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано 25.10.02 16:34

за мюсюлманин - да. Но на фанатика нищо не му пречи да убива жени и деца. Навярно не го смята за "воюване"



Тема поне в Щатите вече хванаха терористите [re: Шapkaн]
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано 25.10.02 15:18



-- арестуваха снайперистите, пушката им според балистичната експертиза е оръжието на престъплението; досега са убити 10 души и 3 ранени;

В Москва обаче...
[url]http://svoboda.org/ll/terror/1002/ll.102502-7.asp[url] – журналисти са били в сградата със заложниците;

– мнения на обикновени московчани за мерките, вземани от властите;

[url]http://svoboda.org/ll/terror/1002/ll.102502-10.asp[url] – а през това време Кремъл е зает с неотложната задача да обвинява някой друг, вместо себе си!








Тема Re: Какво става? [re: Йoaн Bлaдимиp]
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано 25.10.02 15:35



прави ми.
и руските власти, и терористите са царе на манипулацията.
още по-противното е, че жените са най-евтиното пушечно месо в това безобразие; може би чеченките са сред най-еманципираните сред ислямските режими (има една статия в сайта, към който дадох линк), но пак са "второ качество" хора за фундаменталистите. Неслучайно са избрани сред вдовици, сестри и дъщери на загинали чеченци. Жена трудно може да бъде разярена така, че да заприлича на иднуистката Кали, но когато се постигне... и насочи от кукловодите... страшно е.






Тема удобните чеченци [re: Шapkaн]
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано 25.10.02 15:40



еченците бяха нужни на Путин като заплаха която да го избута с 67% до президентския пост, за да може с цената на хиляди животи погубени около Грозни да се прави на обединител на нация която все повече губи своето единство.

Всеки регион се е окопал около природните си ресурси, големите градове контролират търговията и единственото което държи държавата заедно са армията и останалия репресивен апарат.

На това му викам аз класически случай на загниваща империя.
Ако нямаха ядрено оръжие отдавна да са се разпаднали.

Ad astra per aspera




Тема Re: удобните чеченци [re: Пивo]
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано 25.10.02 16:31

И аз мисля така.










Tема Re: Какво става? [re: Йoaн Bлaдимиp]
Автор Jill (на война)
Публикувано 25.10.02 16:06




Да, чудесно те разбрах от първия път.
Мислех си за различните правомощия (на висши инстанции и институции), които в името на собствената си душа, ако искаш не трябва да се изземват за собствено ползване.

"Не съм ли ти казвал вече, че всичко започва и свършва в Библиотеката" Ютакалтинг





"...Есть еще страшный хищный подвид, получающийся в результате мутации остальных - модераторы. Их роговая броня покрыта костяными шипами, глазки маленькие, злобные, сверкают красным, а копыта имеют форму крестовой отвертки, поэтому там, где пробежит модератор, остаются "+"-образные следы. Эти копыта - основное оружие хищника, никто не выдерживает больше 3х ударов... Модераторы бывают двух видов - одни небольшие и проворные, охотятся ежедневно, но редко добывают больше одной жертвы за раз; другие массивные и неуклюжие, наевшись, подолгу спят, зато проснувшись, проносятся с визгом и грохотом по всей эхе, давя все на своем пути..."

Редактирано от fccf на 25.10.02 16:57.



Тема Присъствието на жени като манипулациянови [re: fccf]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано25.10.02 16:57



Целта на организатора е максимално ангажиране не на фанатиците, а на нормалните хора и от двете страни.
Сред заложниците има деца.
Има чужденци от 20-ина държави.

От друга страна сред терористите има жени. Една жестока разправа с тях ще накара ислямският свят да настръхне срещу палачите им от спецслужбите, срещу правителствата, които са ги изпратили, ще настръхне въобще.

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема щом са грабнали автоматите вече не са женинови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано25.10.02 17:11



Толкова е просто.
Оттам нататък разни хора ще си намерят оправдания да използват все по-силови методи.

Ad astra per aspera


Тема pprognozaнови [re: fccf]  
Автор valio_98 ()
Публикувано25.10.02 17:30



Vinagi me e otvrashtavalo izpolzvuvaneto na slabostta kato or&zhie, a terorizm&t si e tochno tova. No i tija zheni ne sa otishli tam ot dobro.

Za s&zhalenie ne vizhdam nikak&v shans za bednite hora, na koito im se e sluchilo taja vecher da idat na teat&r. Runsacite njama da izp&lnjat iskanijata na chechencite - otst&pish li vedn&zh pred terorist ili zinudvach, njama spirane (tova izraelncite go znajat naj-dobre i zatova nikoga ne pregovarjat; do sega ne e otvlechen nito edin samolet na tehnite aviolinii).

Chechencite p&k njama da se otkazhat, zashtoto tova e udar po morala na sobstvenata im armija. Tehnite hora v zalata narichat sebe si sm&rtnici i javno psihicheski sa podgotveni za taja si rolja.

Kato rezultat vsjaka strana shte se sdobie s po njakolko stotin geroi, na koito da se preklanja i v chieto ime da prod&lzhava borbata.

P.S. Putin verojatno e prav, che atentat&t e podgotven nav&n - za dokazatelstvo vizhte kakvo se v&rti po Al Jeesira - kaseti s izjavlenija tochno kakto pravi Al Queda.

42


Тема преведено на кирилицанови [re: valio_98]  
Автор else (гад)
Публикувано25.10.02 17:57



Винаги ме е отвращавало използвуването на слабостта като or&жие, а тероризмът си е точно това. Но и тия жени не са отишли там от добро.

За съжаление не виждам никакъв шанс за бедните хора, на които им се е случило тая вечер да идат на театър. Рунсъците няма да изпълнят исканията на чеченците - отстъпиш ли веднъж пред терорист или изнудвач, няма спиране (това израелнците го знаят най-добре и затова никога не преговарят; до сега не е отвлечен нито един самолет на техните авиолинии).

Чеченците pък няма да се откажат, защото това е удар по морала на собствената им армия. Техните хора в залата наричат себе си смъртници и явно психически са подготвени за тая си роля.

Като резултат всяка страна ще се сдобие с по няколко стотин герои, на които да се прекланя и в чието име да продължава борбата.

P.С. Путин вероятно е прав, че атентатът е подготвен навън - за доказателство вижте какво се върти по Al Jeesira - касети с изявления точно както прави Аl Queda.

Колко е хубаво да не лъжеш! На света има толкова много истина, че лъжата е просто излишна


Тема Re: щом са грабнали автоматите вече не са женинови [re: Пивo]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано25.10.02 18:18



Съгласен съм с теб, че човекът с оръжие е просто човек с оръжие, независимо от пола си. Но ти разсъждаваш като европеец, аз също.
Мюсюлманите имат други традиции и друг тип мислене. За тях жена, която отмъщава за съпруг или баща е достойна за уважение или поне за съчувствие повече от мъж, който отмъщава. Защото се смята, че не е женска работа, т. е. жената е повече герой.
От друга страна той е възпитан да се отнася към жените със снизхождение, когато сглупят. Сглупят например да грабнат оръжие и да направят нещо идиотско.
И трето, възпитан е да покровителства жените. Една касапница над жени ще го разстрои, както и да са си го търсили. Въпрос на мислене, разбираш ли?

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: pprognozaнови [re: valio_98]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано25.10.02 19:24



Отвън?
Отвън ли някой вкара руски момчета да избиват чеченски момчета?!
Пак да подсетя, че около 40% от чеченците са от смесени бракове! На Дудаев жена му беше рускиня даже!



Тема Re: преведено на кирилицанови [re: else]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано25.10.02 20:03



прав си - използва се слабостта.


има едно решение.
все пак, какво искат терористите??
"Армията да се оттегли"

е, колко му е, армията да направи малко маневри, дори да отиде назад, нали и без това им е работа да правят маневри,

вярно, лошо за гордостта им, но ще спасят 500 души,

после ще се върнат с 1,2,5 "армии", ще засилят числеността...
както и ще знаят, че имат да решават превантивно, проблеми към които са проявявали компромиси.

разбира се, пътя на мира са компромисите. иначе - война

Редактирано от Kpъr на 25.10.02 20:07.



Тема Re: преведено на кирилицанови [re: Kpъr]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано25.10.02 20:18



Гордостта на руските военни не беше толкова застрашена от накърняване когато аварира подводницата "Курск", колкото сега със заложниците. И пак пожертваха субмарината заедно с екипажа, отхвърлиха предложената помощ - за едната гордост.
А сега - да склонят под диктат на "бандити" (така наричат всички чеченци - въоръжени и безоръжни, фундаменталисти и не)? Надали.
Не им пука за заложниците! Ако им пукаше, нямаше да го допуснат! Нямаше да се врат в Чечения! Нямаше да затриват собствените си хора!
Не, за тях престижът е по-важен от живота, особено когато не е техният собствен живот.

А от друга страна - използването на слабостта... ами имат ли реално погледнато чеченците друг изход? Имаш ли представа какво става там всеки ден от 8 години насам? Ако четеш руски - запознай се в материалите на сайта, към който съм дал линк.



Преди два-три часа гледах списъците на заложниците и ми се стори, че двама души - мъж и жена, семейство, са мои познати от Москва...
странното е, че сайтът със списъците изведнъж изчезна и не се отваря, а преди малко каза, че бил несъществуващ. Цензура на руските власти? Не ми се мисли, не ми се говори...



Тема УЖАСНО Е!нови [re: Шapkaн]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано25.10.02 20:31



И за заложниците и за така наречените "терористи".
И се сещам за "Хаджи Мурад". В исторически план.
Кой ги напъха руснаците там - спомни си "Бела" на Лермонтов и "Хаджи Мурад" на Толстой. Не им прави чест на руснаците - ама никак.
Нека се откажат веднъж и завинаги от тези си великодържавнически (да го кажем в прав текст - имперски) идиотщини.
След като един народ не иска да е част от твоята империя - дай му права и/или му дай възможността сам да си определя съдбините.
РУСОФИЛ СЪМ!
Но в момента не знам чия страна да взема.
На братята ми по славянска кръв или на братята ми (потомци на аланите) по другата линия - чеченците. Затова и не се обаждах в "оная" тема. Но сега нещо "избуших".

П.П.
Боже Господи - дано пак не се стигне до убиване на ХОРА!
И се сещам за моите "братовчеди" в Татарстан - хвала тебе Господи, че са благоразумни. И действат САМО с политически средства. Щото ако не беше така...

Колкото хора, толкова мнения!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.