Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: суифт е имал приятел астроном, койтонови [re: koroviev]  
Автор White rose in the heart (жизнерадостна:))
Публикувано27.10.02 08:05



Здравей и в този клуб
Действително, както Леонардо, така и Суифт, а и не само те, са имали своите наглед необясними прозрения, изучаването на които все още предстои.
Можем само да предполагаме и разсъждаваме, логично или не, за естеството на техният произход...

Винаги вярвай и винаги имай мечти:)


Тема Здравей :)))нови [re: White rose in the he]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано27.10.02 12:15



Добре: прозрения, предсказания...
Ама картата на Мухиддин Пири Рейс е ФАКТ (или може би са карти, както казва Соничка)!

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Открих още една карта :))нови [re: Coничka]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано27.10.02 15:32



На времето я бях виждал в разни книги но бях забравил за нея.
Оронций Финей (Orontius Finaeus - някъде неправино изписвано името му като Oronteus). Картата е създадена в началото на 16-ти век, около 1510 г.
Това е картата:


Това е само Антарктида:


Като се вземе предвид, къде е разположил той полюса а къде е той сега на тази карта се съпоставя неговата със сегашната (без ледените шапки):


Та: на картата на Финей липсва оня залив (май се наричаше морето на Рос).

П.П. За картата на Пири Рейс - някакъв учен се сетил, че така деформираната карта (брегова ивица) на Америка би се виждала от самолет (не помня на каква височина), намиращ се над.... Египет.

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Един въпрос ;-)нови [re: koroviev]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано27.10.02 20:07



Във Вечни размисли не преекспонираш ли девиза ми?
Онуй що го пише под котлето ми с билките.
Не би било "честно". Каквото и значение да има тая дума, май.

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Re: Не мънкяй като поп :)))нови [re: Mag]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано28.10.02 00:03



беше англииско научно-популярно превдаване за астрономия (историята и) което гледах по първа програма; още когато канал 1 беше първа програма - останало ми е като спомен единствено това които вече писах - логично защо
:)

ПС. има и малка възможност да е било статия в космос или наука и техника - хмммф ..ммм.. у, незнам.

ПСС. пробвах се с yahoo "discovery of mars satellites, swift"- всички страници са единодушни че е повторение на неправилно разкодирани думи на кеплер до някои си - бил писал в код че сатурн има пръстени - но заради неправилното разчитане излязло "поздрави, марс има два спътника". оттам нататък било логика - че след като не са видяни дотогава са близко до планетата и малки.

psss. а, ето го:

To ascribe Swift's detailed description to mere guesswork is, however, laughable. He must have been familiar with certain records which described the two satellites of Mars. Perhaps, as some have suggested, his friend and contemporary, William Whiston, a leading astronomer, historian, and catastrophist, helped Swift calculate these facts. But where did the records come from? Alas, no body knows where Jonathan Swift obtained his information. The information may have been developed from ancient Greek myths about Mars and its two companions, Deimos and Phobos... и, тн.

http://www.triumphpro.com/star_wars.htm

не е същата истотия като моята но поне е ясно кои е бил "приятелят" в моята.

_____________________________
Inertia makes the world go round

Редактирано от koroviev на 28.10.02 01:06.



Тема Re: Един въпрос ;-)нови [re: Mag]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано28.10.02 00:20



кои девиз - какви пет лева? (нищо не разбрах :)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: суифт е имал приятел астроном, койтонови [re: White rose in the he]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано28.10.02 00:25



а окам би казал че естесвени причини винаги има - и че са по- добри от свръхестествените :).
например че някои е надраскал велосипеда в полето на тетрадката на леонардо постфактум - за да го искара гении. и логично - само полето е било празно за донадраскване (и велосипеда е нарисуван именно в полето)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: Открих още една карта :))нови [re: Mag]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано28.10.02 00:36



нали знаеш какво правят гениалните хора ;)
вземат една карта - изрязват континентите - съединяват ги както са били на времето преди милиарди години..
..това което липсва от пъзела - дупката - остава да е там където никои не е ходил - на южния полюс - с формата на дупката.

тва всъщност важи и за формата на източното краибрежие на америка (екстраполира се от западното на африка и европа) - и предполага само гениалност - да измислиш континенталния дрифт - но не и свръхестествени способности.

_____________________________
Inertia makes the world go round

Редактирано от koroviev на 28.10.02 00:43.



Тема Re: Открих още една карта :))нови [re: Mag]  
Автор Coничka ()
Публикувано28.10.02 22:44



Аз ходих да взема книгата от библиотеката, но се оказа, че съм била изпреварена. Предполагам, че тази седмица ще я върнат и ще мога да давам по-точни данни. Тогава ще мога да покажа и картите.
П. П. Не бях попадала на точно тази теория за картата на Пири Рейс...

"Когато печелим не знаем какво губим и когато губим не знаем какво печелим."


Тема Хохохохохохохоооооооо :))нови [re: koroviev]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано29.10.02 00:49



Че как знаят тия "гении" че точно така са се "сьединявали" преди милиарди години тия ми ти континенти, че да ги "изрязват" от картата на Земята и да търсят "дупките"?

П.П.
Единственото съвпадение (огледално) е на Евразия и Америките - заради древния континент Гондвана. От къде ли би дошла "дупката", която да предизвика "предсказването" на Антарктида? Май от никъде.

Колкото хора, толкова мнения!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.