Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 19.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хайде да си поговорим за книги!  
Автор Bien-Paix de Point (славянс.селянин)
Публикувано17.10.02 22:22



Какво интересно сте чели напоследък?
Кои книги си струват да се четат?
Направили ли сте някакво отркитие?
Например новоизгряващ автор или нова творба?
И други такива въпроси.

Аз например нищо ново не съм прочел. Бихте ли ми дали съвет!

Силно впечатление ми направи обаче "Обявяването на серия Н#49" на Томас Пинчън. Юри я похвали на предпоследния търг като родоначалник (или може би предвестник) на киберпънка. Докато я четях все се чудех какво толкоз има общо с киберпънка - действието се развиваше в съвремена за писателя обстановка и почти не се засягаха високите технологии. Но след като ми престоя в главата 1 седмица (това е максимума, после започвам да забравям :( ) загрях, че, макар и с "хардуерни" пощеснки услуги на пренасяне на специални писма и колети, Kиберпънкът беше започнал още през Ренесанса. Ставаше въпрос за паралелни, "подземни", тъмни организации и методи за пренасяне на поща, около които се формираха цели "подземни" общества още от времето на първите пощи. Също като в типичните киберпънк неща, само че без виртуалните работи.

Освен това прочетох и "Спасителят в ръжта", само че това е книга за друго място пък и не знам какво toll-коз има да му се казва.


С любезното спомоществувателство на АЕЦ "Козлодуй".


Тема Re: Хайде да си поговорим за книги!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано17.10.02 22:27



Кен Гримуд, "Игра на живот"

TANSTAAFL


Тема Re: Хайде да си поговорим за книги!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Библиoмaнka (новак)
Публикувано17.10.02 22:29



Тема точно за мен!
Ами страшно ми хареса "Последният сребърник" на Блейлок.
Супер яко!



Тема Re: Хайде да си поговорим за книги!нови [re: Библиoмaнka]  
Автор Лeдoмлъk (И.И.)
Публикувано17.10.02 22:43



Последният сребърник РУЛИРААА
'Найш ли колко време съм си търсил фен на таз книга да си полафя с него
А тя дали се класифицира като фантастика или като фентъзи? Или може би по средата?

Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind


Тема Блейлокнови [re: Лeдoмлъk]  
Автор Yu_S (непознат )
Публикувано18.10.02 08:26



"Последният сребърник", мда. Неотдавна четох от същия автор "Хартиеният Граал" (The Paper Graal), която е в подобен стил, с подобен набор от лунатични герои-веселяци и подобно апокалиптично преследване на мистичен артефакт - този от заглавието - надарен с чудодейни способности. Всичко това, разбира се, в малко полуизолирано от света градче, някъде в северозападните Щати. Според мен обаче звучението на книгите му, ако мога да използвам този термин, е чисто фантастично. Имам пред вид също "Хомункулус" и "Земя на мечти". В последните години обаче авторът се обърна към хоръра. Дали това е издателска политика, като се има пред вид сходната съдба на Дан Симънс? Като стана дума за такъв тип литература някой чел ли е Джонатан Керъл?



Тема Re: Хайде да си поговорим за книги!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано18.10.02 09:01



За истински родоначалник на киберпънка аз бих приел двете Алиси на Луис Карол. Поне що се отнася до съвременния киберпънк, инак аналогии можем да търсим още в Омировите поеми.

Аз сега чета В епохата на Унимо, на Карапанчев. Без да казвам каква е книгата (хубава, лоша, ужасна, отвратителна) ще споделя на всички които смятат да посегнат към нея, че това е книга, която може да ви докара захарна болез докато я четете. Би следвало по сергиите и книжарниците да се продава с кутийка ампули инсулин...



Тема Новоизгряващ авторнови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано18.10.02 09:50



за мен е Йоан-Владимир с "Какавидата"!



Тема Re: Блейлокнови [re: Yu_S]  
Автор Eндъp (говорител)
Публикувано18.10.02 16:30



Едно малко уточнение за Дан Симънс - това си е дарк фентъзи (или почти хорър) писател с леки забежки към "твърдата" фантастика. Тепърва ще излизат НАИСТИНА хулавите му романи - смесица от фентъзи, хорър, трилър, фантастика, кримка, масонство и какво ил още не. Ако изключим Хиперионите и Кухия човек останалите му романи са различни. Но за сметка на това много хубави. А Джеймс Блейлок се надявам да бъде издаден още догодина (въртят ми се едни идеи в главата за "Граала", ама да видим как ще се реши въпросът с правата)...

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Re: Хайде да си поговорим за книги!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Hellen ()
Публикувано18.10.02 19:47



"Бивалици" на Вера Мутафчиева. Биографична книга в два тома. Купих си я това лято и съм в телешки възторг. Невероятен език, великолепен стил. И много увлекателна. Не е фантастика, де.

"На север" на Нелсън ДеМил. Излезе в началото на септември. Много добър превод. И много добра книга. Изгълтах я за два дена, което си е постижение, като се има пред вид обема й. Не е фантастика, а политически трилър. Препоръчах я на де когото видя.

Hellen

Редактирано от Hellen на 18.10.02 20:00.



Тема Горещо препоръчвам!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Spooky (Dreamur!)
Публикувано18.10.02 21:26



"Страдание и Възторг" (с нотка съмнение в бг заглавието - забравям вече...) или на английски "The Agony and The Ecstasy." Биография на Микеланджело написана по гениален начин от Ървин Стоун. Без съмнение това е една от най-великите книги които някога съм чел... а Микеланджело - една от най-великите личности в човешката история...

---------------------------------------------------------------------------

Шизофренията не е раздвоение на личността!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.