Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 29.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Тя ти каза, жената, ...нови [re: Hellen]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано15.10.02 08:56



Анонимизирани, но не и откъм заглавия. Тя да спомене някое, пък който трябва, ще може да си го разпознае.

Ам!


Тема Re: КОНКУРСЪТ НА КВАЗАР - наблюдения на един от журитонови [re: isai]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано15.10.02 09:08



Който трябва - знае...



Тема Читател - маниакнови [re: Kopo]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано15.10.02 14:24



Това си ти.
Жената ти казва на какъв мазохизъм се е отдала за да изчепка 6 свестни разказа пък ти цивриш

Ad astra per aspera


Тема А-а?нови [re: Boby_]  
Автор Hellen ()
Публикувано15.10.02 17:47



Значи човек може да си разпознае собственото произведение, в такъв случай?

То и на мене ми е интересно - предполагам, че съм чела част от нещата и ми е любопитно дали ще бъдат класирани в синхрон с моите критерии. ;-) Ти имаш ли представа какво предстои нататък като технологично време, преди разказите да видят бял свят?

Hellen



Тема Ти какво си - сам си знаеш (off-tоpic)нови [re: Пивo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.10.02 18:18



Намерила е 6 СТРАХОТНИ разказа, до които аз все още нямам достъп!

Ей за т'ва рева.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 15.10.02 18:20.



Тема някой търсеше другите гадове...нови [re: Afala]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано15.10.02 18:27



от журито?
Ей ме на.


Подготвил съм една читаема в дира таблица, но:
1) още няма резултати от ВСИЧКИ в журито;
2) има още 5 разказа, които в навалицата не се оказаха в правилната папка и затова не са оценени;
Афала малко избърза с изнасянето на тази информация, но лошо няма дори за половин промил. Все пак, заедно с Ендър сме на мнение, че преди да бъдат нанесени всички резултати, ще е вредно да се дават заглавия+автори+оценки. И лично аз смятам, че това е оправдано по две причини: да не се оказва натиск върху журито, както и да не се влияе върху тяхната преценка (тук добавям, че преди да е поставил бележките за даден разказ, оценителят не бива да гледа оценките на колегите си, нито да ги пита за мнение – Афала май пропусна да отбележи тази подробност); губи се ефектът на изненада, а вместо него ще почнат кавги и сръдни – любимото ястие във форума, към което съм алергичен.

Все пак (за поддържане на интереса), ще вляза в тон с Афала и ще споделя няколко неща.
Моята система за оценка не е същата като на уважаемата кулеЖЖЖка. Според мен не струват разказите под 3 бала. 0 е пълна безнадеждност, 1 – някакви наченки, 2 – “опитай пак”, 3 – има идея или стил, но..., 4 – як основен ремонт, 5 – става, ама след сериозна редакция, 6 – приемливо, без да е блестящо, 7 – вече лъщи, 8 – блести, 9 – еврика!, 10 – заслепява (шефът на дьовъра демек).
Освен това съм декласирал един разказ с “нула”, не защото е боклук, а защото плаче за развитие в другата категория – в романите.
Максимален бал не сложих никому от чисто суеверие – да не урочасам. Но е същия разказ, по който се прехласна Афала. И аз мисля, че заглавието му е като на змей лигавник от леснозапалима материя.
Една дузина разкази са номинирани от моя милост с 5 бала и нагоре – също както и кулеЖЖЖката. Яростно несъвпадение на мнения имаме с нея по 9 от произведенията; пълно единодушие – по 5 броя литпродукция.
Най-високо съм оценил 3 разказа и още една тройка им дишат във врата. Но фаворитите са два. Просто защото са силни.
Освен това прочетох и два романа. Единият е белязан с тежка осмица и мнозина са го чели ((ама съм гаден, нали? ух, густо!)), а на другия му пляснах една петица за усилията, положени от автора, но като цяло ме подразни.
И затова ще добавя, че общото ми впечатление е добро. Това, което ме дразни, е когато хората пишат за неща, за които знаят повърхностно от филми и книги, без да са го изживели вътре в себе си, да са си го представили така, че все едно е част от биографията им. Личи и когато авторите са влагали елементи от реални случки – там според мен качеството скача дори да е банална идеята и стилът да куца. Залитането по чужбинска обстановка (действие приблизително в наше време, но в друга държава) е препънало доста добри идеи, както и липса на добра интрига, която да накара замисълът да светне.
Абе, бива. Добър сборник ще стане – от “шестаците” нагоре (има вратичка: добрата авторска или външна редакция може да качи един-два бала).

> Критиката я очаквам от Робин, когато излезе книгата :-)
> На Боби препоръчвам да сдържа апетита си, защото може да схруска някой обещаващ талант. И без намеци!
> на Копо – [суперехидна усмивка, придружена от зловещ мазен смях]
> на Спуки – търпението е злато (еле пък когато не ти оставят избор [смях като в горния случай])
> Ясен да не се гъбарка, да не редактирам с голямата брадва броя на разни там братовчедски глави... “Няма за какво” предварително.
> на автоГрОбАря - ...после ще ти го кажа...
> Исай, леко с катинарите, не го решаваш ти, нито ти отива да ръмжиш по “дамата”. Личи, че си велик и по свой начин информиран. Обади се на място.
> на Пиво – к’во може да се каже на Пиво, освен “Наздраве”?!


Постингът излезе дългичък, радвам се, че ви полазих по нервите и любопитството.
Няма нужда да ми благодарите – винаги съм насреща.



Тема Аз пък съм напълно сериозен за калибровката...нови [re: Шapkaн]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано15.10.02 19:05



П.П.
М/у другото като малък ми викаха "Гъбарко"...
Имаше дна такава любима книжка, сещаш се нали?

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Аз пък съм напълно сериозен за калибровката...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано15.10.02 19:11



Класика в жанра!

Апропо, прати ми бележка, за да мога да ти отговоря, че аз нещо не мога да им хвана цаката на пращането...
Трябва да ти кажа нещо, ама не во всеослушание.



Тема Re: някой търсеше другите гадове...нови [re: Шapkaн]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано15.10.02 22:16



> Критиката я очаквам от Робин, когато излезе книгата :-)"

Изобщо не разчитай. Нито вече се занимавам с критика, нито е етично при положение че също участвам в конкурса.
(бих могъл разбира се, да хвърля един як критикарски лобут на журито, ей така - заради спорта и добрите стари времена, но какъв е смисълът. Аз не искам да се карам нито с теб, нито с Афала или пък Ендър. Всеки прави това което му отърва, аз не правя изключение от този принцип, така че... просто не ми пука. )



Тема Този път апетитът ми не е за хрускане.нови [re: Шapkaн]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано16.10.02 09:18



Така де, що да не си призная, че и аз участвам в конкурса?
Да знаеш, много е гадно някой да ти подхвърля трошици информация, по-кофти е дори от това да си в пълно неведение!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.