Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 23.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Пратчет рулз - кое да чета?нови  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано29.09.02 09:21



Преди около година си бях купил 6 книжки на пратчет, обаче прочетох само Дядо Прас и не ме вдъхнови особено. Другите бяха Трилогия за номите, Килимените хора и Въоражени мъже. Прочетох Номите доста бързо, сега чета Въоражени мъже с голям интерес. Какво да почна след това? Ясно ми е, че ще си купя всичко, що намеря, но нали трябва да тръгна от някъде...

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема Re: Пратчет рулз - кое да чета?нови [re: VooDooMaN]  
Автор тиrъp (бенгалски)
Публикувано29.09.02 12:21



Щом не ти е харесала Дядо Праз, която е една от много добрите, може и да не станеш почитател на Пратчет.
Все пак - първата за смърт е Морт, а серията за стражите продължава доста - Стражите! Стражите!, Петия слон, Глинени крака, Шовинист - тук слабо няма.
Ами приятно четене и както вече е изтъркано да се казва - читателю, завиждам ти! Ама наистина!



Тема Re: Пратчет рулз - кое да чета?нови [re: тиrъp]  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано29.09.02 12:23



Дядо Прас не ме плени, защото не бях свикнал със стила на писателя. Иначе книгата кефи.

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема Re: Пратчет рулз - кое да чета?нови [re: VooDooMaN]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано29.09.02 23:26



Не слушай тигър. И за мен Дядо Прас не е нещо велико. Има една книга, която не се включва в никаква поредица и при това е адски добре написана, измислена и т.н. И ме запали по Пратчет.
Вземи и прочети "Малки Богове". После ела да ми благодариш

Брак с две жени - бигамия; брак с една жена - монотония.


Тема Re: Пратчет рулз - кое да чета?нови [re: Alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.09.02 09:07



Изпревари ме.
"Интересни времена" също си струва четенето и мисленето.


TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 30.09.02 09:08.



Тема Re: Пратчет рулз - кое да чета?нови [re: Kopo]  
Автор Stilgar (Fremen Naib)
Публикувано30.09.02 10:04



Abe Ivane kato me poznavash lichno shto gi zadavash teia vuprosi po forumi:)

I'm building a ruin - I ruin a building. My bridges are burned out - my tunnels are filled in.


Тема Re: Пратчет рулз - кое да чета?нови [re: Stilgar]  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано30.09.02 10:18



Ха, Михаиле, откаде да знам, че влизаш в този форум :-). Иначе вчери си купих Шовинист. Малки богове ще е следващата. Направо съм изпаднал в треска да си купя всичко и сигурно ще ида до книжарницата да си взема още 4-5 книги да се поуспокоя.

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема Как така не слушай тигър?нови [re: Alvin]  
Автор тиrъp (бенгалски)
Публикувано30.09.02 11:35



Ми кого да слуша, когато става въпрос за Пратчет?(няма такава икона чирпанска стомна, затова го пиша с думи)
Смърт е един от най-силните герои в книгите за Диска. А също така е и любимия ми герой - пристрастие, а?
А Малки богове също е част от поредица, но следващата книга още не е преведена - Крадец на време
Когато става въпрос за Дисковия свят, ние всички в един глас започваме да хвалим Малки богове. Тя е извън всякакво съмнение, велика е.
Обаче кои други? Тук като че ли мненията се разделят.
А Дисковия свят не е само Малки богове, тук има и други страхотни книги.
И знаете ли кое ми е интересно? Когато чета рейтингите из разни uk i usa сайтове, Боговете никъде не е на първо място, а навсякъде заема средата на класациите.



Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано30.09.02 12:02



Мдааааааааааааааааа. Значи вещиците ще ги пропусна в началото, ще скачам яко върху диска и това ел

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема "Дядо Прас"нови [re: Alvin]  
Автор else (REALLY HOPES)
Публикувано30.09.02 12:31



"Дядо Прас" е преведена на български със 100 страници по-кратка, защото преводачите са се затруднявали тук-там! Представяйте си!
Да не говорим, че в българското издание са пропуснали последните 3 страници от книгата. Т.е. като я прочетете, имайте предвид, че оригиналът не свършва така, а има още 3 страници...
Ама те какво са на фона на останалите 97 дето липсват...

#define Three int
#define Rings main() {int the=3;




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.