Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 19.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Пътеводителят" на кино.нови  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 14:53



Статията е от списанието за кино Еmpire и се намира на адрес:



Don't Panic
17/09/2002

А сега се дръжте здраво за пешкирите си - класическата книга на Дъглас Адамс "The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy" най-сетне ще бъде прехвърлена върху целулоидна лента. След двегодишно изчакване и с все още неустановена съдба, Артър Дент като че ли ще се появи на големия екран в пълния си хавлиен блясък.

Кино-версията на гениалната Адамсова творба - която вече е била превъплъщавана в радиошоу, роман, телевизионни серии и видеоигра - сякаш бе обречена да потъне в черната дупка на продуцентските въртели след ненавремената смърт на писателя миналата година. Но сега авторът на филмовата постановка на "Chicken Run" Karey Kirkpatrick е поканен извади от забвението проекта.

За непосветените в по-фините детайли на един от най-пренебрегваните модерни класически романи на Великобритания, "Пътеводителят" разказва историята на мрачния британец Артър Дент, който се събужда една сутрин, само за да установи, че Земята ще бъде унищожена, за да разчисти пътя за хиперпространствена магистрала, че най-добрият му приятел е извънземен и че отговорът на въпроса за смисъла на живота е 42.

Jay Roach, който e правил и "Austin Powers", ще бъде вероятният режисьор и всички се надяваме да се придържа към предложенията на Адамс за актьорски състав - Hugh Laurie като Arthur Dent и Jim Carrey като Zaphod Beelbebrox. Други идеи?



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 15:13



Замислих се за предложенията на Дъглас Адамс за актьорски състав и реших, че той съвсем не вижда героите си такива, каквито те в действителност са. Не се сещам кой е тоя, дето ще играе Артър, но според мене трябва да бъде Хю Грант - той е класическият типов актьор от средната класа и добре може да играе объркан, но с чувство за хумор англичанин. Може би е малко прекалено сладникав и миловиден, обаче това са поправими недостатъци. ;-)

А за ролята на Зейфод фиждам по-скоро някой като Джордж Клуни - хем да е привлекателен и вдъхващ доверие, за да го изберат за президент, хем едновременно да бъде лекомислен и арогантен хашлак. Не се сещам за артист, който да съчетава по-удачно двете качества.

Дали Хале Бери би била удачна за Трилиън? Представям си я в ролята й в "Парола "Риба меч"", където много добре се справи със задачата да изглежда едновременно елегантна, компетентна и съблазнителна.

Hellen



Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор Firefox (crafted)
Публикувано20.09.02 15:15



Jim Carrey? Jim Carrey?! JIM CARREEEEEY!!!
Може пък да има светлина в края на тунела...

[Lestat]
It's so easy, you almost feel sorry for them.


Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор Firefox (crafted)
Публикувано20.09.02 15:24



Хъмм, зарадвах се за Джим Кери, просто защото го харесвам, а и след Маската и Гринч, той мисля доказа, че би могъл да играе каквото си поиска - когато един ден 3D анимацията is king, той няма да е сред тези до стената : )...

Иначе съм напълно съгласна за Хю Грант - идеалният Артър Дент. Може и Рупърт Еверет. Моят Форд Префект пък е Тим Рот. : ) Абсолютен!!!
Донякъде съм съгласна и за Джордж Клуни - физиономията му е перфектна за Зейфод, дали ще може да го играе - не знам...

За Трилиън обаче съм абсолютно против! Сори. За още по-голямо съжаление нямам и алтернативно предложение. Май материята е прекалено емоционална : ))) - никой не е достатъчно добър за да ми играе Трилиъъъън!


[Lestat]
It's so easy, you almost feel sorry for them.


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Boby_ (King of the sky)
Публикувано20.09.02 15:33



Форд Перфект просто е равно на Харисън Форд. И то не само заради името.

А за Зейфод просто си трябват двама. За Клуни съм съгласен, ама предлагам втората глава да е Джон Траволта. Може да не направят кой знае каква актьорска игра, ама какъв майтап ще е да ги видим двамата, натъпкани в един костюм!

Марвин е голямата загадка. Може би гласът на Брус Уилис би бил подходящ за него, а?

I'll try alone
Make destiny my own


Тема Марвиннови [re: Boby_]  
Автор Firefox (crafted)
Публикувано20.09.02 15:42



Е тука вече, поне спрямо мен, който и да сложат ще сгрешат, каквато и форма да му придадат, няма да е правилна - Марвин ми е прекалено любим.
Въпреки това, май имам едно предложение, което обаче не е от кино, а от музикалния бизнес - солиста на Рейдиохед. Нещо в него е толкова изконно марвиновско, че... Дизайнерите да си окачат снимките му навсякъде, да дънят Creep, Fake plsatic trees, Karma police и разбира се - Paranoid Android до дупка, и да се надяват да уловят нещо от марвинизма на образа. Може да имат успех.

Шон Конъри или "Гандалф" биха били страхотни Слартибартфаст.

За 3-те волта, не съм съгласна. Зейфод не заслужава това!

[Lestat]
It's so easy, you almost feel sorry for them.


Тема castнови [re: Firefox]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано20.09.02 15:50



Да, Тим Рот като Форд - супер идея! Абсолютно си права, че е абсолютно подходящ!

Боян


Тема Слартибартфаст.нови [re: Firefox]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 18:18



Аз по-скоро виждам Саруман/ лорд Дуку като Слартибартфаст, понеже на Гандалф лицето му е прекалено честно и добродушно. Все пак Слартибартфаст е производител и търговец (на планети) и това би трябвало да му придаде малко по-двусмислен вид.

Hellen



Тема Рупърт Еверет и Тим Рот!нови [re: Firefox]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 18:27



Много добра идея - и двамата! :-) Само се пртеснявам Тим Рот да не е остарял много - за последен път го гледах в някакъв май по-отдавнашен филм и там той вече беше на зряла възраст.

За Трилиън - и на мене първоначално Хале Бери не ми се връзваше с образа (най-малкото, останала съм с впечатление, че Трилиън следва да има буйна руса коса), но след това реших, че не е чак толков аабсурдно. Хале Бери има талант да играе едновременно съблазнителна мадама (нали така убеждава Зейфод да я вземе със себе си) и заедно с това да бъде много остра, професионална и интелигентна (това е впечатлението ми от Рибата Меч, както казах по горе). Може би тя приляга на образа ми на Трилиън по-скоро по излъчване, отколкото по физическа прилика.

Hellen



Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Пpинцът koйтo бe cтyдeнт (спокоен)
Публикувано22.09.02 03:02



I Kichka Budurowa i e mnogo :))))))))))))))))

И това леопарде, е всичко...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.