Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 27.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Пътеводителят" на кино.  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 14:53



Статията е от списанието за кино Еmpire и се намира на адрес:



Don't Panic
17/09/2002

А сега се дръжте здраво за пешкирите си - класическата книга на Дъглас Адамс "The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy" най-сетне ще бъде прехвърлена върху целулоидна лента. След двегодишно изчакване и с все още неустановена съдба, Артър Дент като че ли ще се появи на големия екран в пълния си хавлиен блясък.

Кино-версията на гениалната Адамсова творба - която вече е била превъплъщавана в радиошоу, роман, телевизионни серии и видеоигра - сякаш бе обречена да потъне в черната дупка на продуцентските въртели след ненавремената смърт на писателя миналата година. Но сега авторът на филмовата постановка на "Chicken Run" Karey Kirkpatrick е поканен извади от забвението проекта.

За непосветените в по-фините детайли на един от най-пренебрегваните модерни класически романи на Великобритания, "Пътеводителят" разказва историята на мрачния британец Артър Дент, който се събужда една сутрин, само за да установи, че Земята ще бъде унищожена, за да разчисти пътя за хиперпространствена магистрала, че най-добрият му приятел е извънземен и че отговорът на въпроса за смисъла на живота е 42.

Jay Roach, който e правил и "Austin Powers", ще бъде вероятният режисьор и всички се надяваме да се придържа към предложенията на Адамс за актьорски състав - Hugh Laurie като Arthur Dent и Jim Carrey като Zaphod Beelbebrox. Други идеи?



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 15:13



Замислих се за предложенията на Дъглас Адамс за актьорски състав и реших, че той съвсем не вижда героите си такива, каквито те в действителност са. Не се сещам кой е тоя, дето ще играе Артър, но според мене трябва да бъде Хю Грант - той е класическият типов актьор от средната класа и добре може да играе объркан, но с чувство за хумор англичанин. Може би е малко прекалено сладникав и миловиден, обаче това са поправими недостатъци. ;-)

А за ролята на Зейфод фиждам по-скоро някой като Джордж Клуни - хем да е привлекателен и вдъхващ доверие, за да го изберат за президент, хем едновременно да бъде лекомислен и арогантен хашлак. Не се сещам за артист, който да съчетава по-удачно двете качества.

Дали Хале Бери би била удачна за Трилиън? Представям си я в ролята й в "Парола "Риба меч"", където много добре се справи със задачата да изглежда едновременно елегантна, компетентна и съблазнителна.

Hellen



Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор Firefox (crafted)
Публикувано20.09.02 15:15



Jim Carrey? Jim Carrey?! JIM CARREEEEEY!!!
Може пък да има светлина в края на тунела...

[Lestat]
It's so easy, you almost feel sorry for them.


Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор Firefox (crafted)
Публикувано20.09.02 15:24



Хъмм, зарадвах се за Джим Кери, просто защото го харесвам, а и след Маската и Гринч, той мисля доказа, че би могъл да играе каквото си поиска - когато един ден 3D анимацията is king, той няма да е сред тези до стената : )...

Иначе съм напълно съгласна за Хю Грант - идеалният Артър Дент. Може и Рупърт Еверет. Моят Форд Префект пък е Тим Рот. : ) Абсолютен!!!
Донякъде съм съгласна и за Джордж Клуни - физиономията му е перфектна за Зейфод, дали ще може да го играе - не знам...

За Трилиън обаче съм абсолютно против! Сори. За още по-голямо съжаление нямам и алтернативно предложение. Май материята е прекалено емоционална : ))) - никой не е достатъчно добър за да ми играе Трилиъъъън!


[Lestat]
It's so easy, you almost feel sorry for them.


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Boby_ (King of the sky)
Публикувано20.09.02 15:33



Форд Перфект просто е равно на Харисън Форд. И то не само заради името.

А за Зейфод просто си трябват двама. За Клуни съм съгласен, ама предлагам втората глава да е Джон Траволта. Може да не направят кой знае каква актьорска игра, ама какъв майтап ще е да ги видим двамата, натъпкани в един костюм!

Марвин е голямата загадка. Може би гласът на Брус Уилис би бил подходящ за него, а?

I'll try alone
Make destiny my own


Тема Марвиннови [re: Boby_]  
Автор Firefox (crafted)
Публикувано20.09.02 15:42



Е тука вече, поне спрямо мен, който и да сложат ще сгрешат, каквато и форма да му придадат, няма да е правилна - Марвин ми е прекалено любим.
Въпреки това, май имам едно предложение, което обаче не е от кино, а от музикалния бизнес - солиста на Рейдиохед. Нещо в него е толкова изконно марвиновско, че... Дизайнерите да си окачат снимките му навсякъде, да дънят Creep, Fake plsatic trees, Karma police и разбира се - Paranoid Android до дупка, и да се надяват да уловят нещо от марвинизма на образа. Може да имат успех.

Шон Конъри или "Гандалф" биха били страхотни Слартибартфаст.

За 3-те волта, не съм съгласна. Зейфод не заслужава това!

[Lestat]
It's so easy, you almost feel sorry for them.


Тема castнови [re: Firefox]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано20.09.02 15:50



Да, Тим Рот като Форд - супер идея! Абсолютно си права, че е абсолютно подходящ!

Боян


Тема Слартибартфаст.нови [re: Firefox]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 18:18



Аз по-скоро виждам Саруман/ лорд Дуку като Слартибартфаст, понеже на Гандалф лицето му е прекалено честно и добродушно. Все пак Слартибартфаст е производител и търговец (на планети) и това би трябвало да му придаде малко по-двусмислен вид.

Hellen



Тема Рупърт Еверет и Тим Рот!нови [re: Firefox]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано20.09.02 18:27



Много добра идея - и двамата! :-) Само се пртеснявам Тим Рот да не е остарял много - за последен път го гледах в някакъв май по-отдавнашен филм и там той вече беше на зряла възраст.

За Трилиън - и на мене първоначално Хале Бери не ми се връзваше с образа (най-малкото, останала съм с впечатление, че Трилиън следва да има буйна руса коса), но след това реших, че не е чак толков аабсурдно. Хале Бери има талант да играе едновременно съблазнителна мадама (нали така убеждава Зейфод да я вземе със себе си) и заедно с това да бъде много остра, професионална и интелигентна (това е впечатлението ми от Рибата Меч, както казах по горе). Може би тя приляга на образа ми на Трилиън по-скоро по излъчване, отколкото по физическа прилика.

Hellen



Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Пpинцът koйтo бe cтyдeнт (спокоен)
Публикувано22.09.02 03:02



I Kichka Budurowa i e mnogo :))))))))))))))))

И това леопарде, е всичко...


Тема Samo ne Careyнови [re: Firefox]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано22.09.02 22:30



Molq, molq! Samo ne Jim Carej, ne, ne, tc! Za toq 4ovek trqbva da se pravqt otdelni filmi, toi igrae sebe si. Ne 4e e losh, de. Ama ne mi se shte zaglavieto na filma i nad nego "Starring: carey!". Typo she e. Mda Ama, naistina, Zeifod e edinstveniq za koito ne se seshtam podhodqsht artist. Moje bi shtoto e s dve glavi, a?

Брак с две жени - бигамия; брак с една жена - монотония.


Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор Stilgar (Fremen Naib)
Публикувано23.09.02 00:08



be i az ne go znam koi e toia deto she girael arthur obache opredeleno triabva sa iako komediini aktiori v putevoditelia dori serioznite raboti sa neseriozni puk kude v putevoditelia pishe che Zaphod vduhva doverie? daje obratnoto pishe. Toi e tipichen oligofren kato povecheto roli na Jim Carry

az puk kato se zamislia neshta da gledam putevoditelia na film
she stane kato s vlastelina
to prosto ne moje da se napravi adekvatno

I'm building a ruin - I ruin a building. My bridges are burned out - my tunnels are filled in.


Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор pr.Mandella (inspired)
Публикувано24.09.02 01:51



Филма не трябва да е холивудски ако искаме да се запази духа на книгата. Но ако ще е холивудски в ролята на Артър без да се замислям слагам Боб Торнтън. Брат Пит може да мине като Зейфод. А за другите още не съм си харесал някой.



Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Lord of the Rhymes (Stranger)
Публикувано24.09.02 13:27



Сигурно сте чели мнението ми по същата тема в другия клуб, но пак ще го повторя - да филмираш тази книга е все едно да филмираш "Резерватът на таласъмите". А ако действително Джим Кери участва в този проект, това ще е фатална грешка и пълен провал. А като гледам кой ще е режисьора, направо си обещавам още от сега никога да не гледам филма...

Сори, ако съм наранил чувствата ти към Джим Кери

"С як ... и дълъг език всичко се постига".


Тема "Резерватът на таласъмите"нови [re: Lord of the Rhymes]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано24.09.02 17:01



Аз прочетох мнението ти и в другия клуб и още оттам се замислих защо да не се филмира "резерватът на таласъмите". Идеята всъщност ми се стори доста добра - книгата е образна, "визионистична" дори бих казала, така че ако я вземе добър режисьор, би могло да излезе интересен филм.

Hellen



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: pr.Mandella]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано24.09.02 17:05



Тц... Казвам след известен размисъл аз. Гледах точно оня ден Били Боб Торнтън в някакъв филм и мисля, че не става за Артър. Прекалено възрастен и прекалено оправен (с ударение на "о"-то) вид има. Прекалено отракан, някак си и прекалено всезнаещ.

Артър ходи объркан, неразбиращ и с добри маниери. Докато Били Боб Торнтън, въпреки че никога не е излизал извън рамките на добрите маниери (поне не и във филмите, в които съм го гледала), някак си винаги попретупва церемониалността в човешното общуване, която е толкова английска по дух. ;-)

Hellen



Тема е не мога да се въздържанови [re: Hellen]  
Автор илиян (РОНИН ПО ДУША)
Публикувано24.09.02 17:52



просто не мога да не попитам как виждате актьорския състав в талъсъмите
кой ще е шекспир кой духа и кой неадерталеца
и как ще се прави ракията

ОСТАВЕТЕ ЧУВСТВАТА ЗАД ГЪБА СИ
ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ЖЛЕЗИ


Тема Re: Кръстьо Лафазанов !нови [re: Hellen]  
Автор Kokor ()
Публикувано25.09.02 01:40



Точно така: "Артър ходи объркан, неразбиращ и с добри маниери..."

Аз предлагам Кръстьо Лафазанов за ролята на Артър Филип Дент.
За образа на Форд може да се пробва Христо Гърбов.
Като си помисля, може и BG режисьор да измислим. Статисти пък дал господ...
Остава Холивуд да кихне парите.

Ама сериозно си мисля за тия двамата актьори...



Тема Re: Кръстьо Лафазанов !нови [re: Kokor]  
Автор Stilgar (Fremen Naib)
Публикувано25.09.02 01:43



taka si e extra e krustio-to
to maitap maitap ama putevoditelia si e maitap(kolkoto i seriozni raboti da ima v maitapa to opredeleno ne sa geroite ili sluchkite)

I'm building a ruin - I ruin a building. My bridges are burned out - my tunnels are filled in.


Тема Re: "Резерватът на таласъмите"нови [re: Hellen]  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано25.09.02 12:09



Всащност от Резервата може да излезе страхотен екшан - само се чудя как ще се впишат в ролята на скромния научен работник (забравих му името) Силвестър Сталоун или батко Арни (хм - саблезабия нали се казваше Силвестър)

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дято Коледа!


Тема всъщностнови [re: Hellen]  
Автор Firefox (careless)
Публикувано25.09.02 12:14



най-добрият възможен Слартибартфаст е Агоп Мелконян, но просто няма как : )...



Тема Re: е не мога да се въздържанови [re: илиян]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано25.09.02 14:41



По същия начин, по който направиха орките във Властелина - ще бъдат CGI. ;-) Но не външният вид на героите е важен - той винаги може да се докара с компютърна графика. Въпросът е да се запази _духа_ на книгата.

Hellen



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор Clarence (...)
Публикувано26.09.02 02:43



ето още едно предложение

Artur Dent - Mattew Pery - доста объркан е според мен
Ford Prefect - Eduard Norton - загадъчен и мрачен
Jenkins - voice of Jeremy Irons - с тоя акцент ...
Trilion - Cameron Diaz - :)) no comment

за Зеифод хмммм може Ben Stiler / 2- рата глава трудно...

Clarence, I like you.
Always have, always will.


Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Clarence]  
Автор else (REALLY HOPES)
Публикувано26.09.02 11:46



Стига бе, как ще пуснеш Камерън Диас да играе Трилиан?!?
Тя е въплащение на героинята от вицовете за блондинки, а ти ще я гласиш за Трилиан?!?!?

#define Three int
#define Rings main() {int the=3;



Тема Коя да е Триша Макмилъннови [re: else]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано26.09.02 12:03



Значи, няма да е Диас, де. Трилиън има магистърска степен по математика и още една по астрофизика. Ако някой ми каже, че Камерън Диас ви изглежда като такава, значи нещо не е в ред.
Да ви кажа, аз знам кой ТРЯБВА да е в ролята на Трилиън, ама там сценаристите няма да ме чуят
Значи, трябва да е на 30-40 години, да изглежда интелигентна, хубава и в общи линии да е жена, в която би се влюбил и за 5 мин. на парти с маски.
Моето предложение е на супербезизвестната Paige Turco, може да сте я виждали в един новичък сериал по Нова ТВ, The Agency се казва, даваъ го вска вечер в 21:15. Ще ме извинявате за рекламата
Снимка я да видя дали ще намеря... Ммм, май не мога веднага. Ще сложа след време
Оп-са!

Брак с две жени - бигамия; брак с една жена - монотония.


Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Clarence]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано26.09.02 13:22



Бен Стилър е обречен да играе загубени герои. А Зейфод трябва да има интелигентна физиономия. Физиономии всъщност.

Hellen
==
"He had found a Nutri-Matic machine which had provided him with a plastic cup filled with a liquid that was almost, but not quite, entirely unlike tea." -- Douglas Adams, 'Hitchhiker's Guide to the Galaxy'



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор Oлмaши (непознат )
Публикувано28.09.02 01:47



Ако филмът се режисира от Джей Роуч ще е ужасен, а не забавен. Боже опази. За тази задача се иска някой режисьор по-интелигентен от кучето ми.
Я да го дадат на братята Коен да видим на какво ще го направят. Или на Баз Лурман - интересно ще мможе ли да го обърне на мюзикъл ?



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано29.09.02 09:18



http://news.bbc.co.uk/olmedia/1195000/images/_1196221_laurie150.jpg
Не е ли това абсолютният Артър Дент :-), както си го е представял Маестро Адамс. Мен ме кефи

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано01.10.02 22:55



mr. Bean ( kak se kazvashe aktiora?), toi bi triabvalo da uchastva ..
ne mislia obache , che aktiorskia sustav e osnovnia problem na edin takuv film.
Kakvo ste kajete za samia scenarii?? Kak moje da se predade celia duh na knigata vuv film? edinstvenata ideia koiato mi idva e , ako ekipa na Monty Python se zaeme s proekta ( koeto obache niama kak da stane...).

.:Set the controls to the heart of the Sun:.


Тема edna statia za scenariaнови [re: Hellen]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано01.10.02 22:57





.:Set the controls to the heart of the Sun:.

Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор тиrъp (бенгалски)
Публикувано03.10.02 08:52



Ана мен ми е интересно кой ще бъде моят любимец - Простетник вогон Джелтц.
Тъй като ролята не е голяма, няма да я лапне Кери(пфуу), което ме успокоява донякъде



Тема Простетник вогон Джелтц.нови [re: тиrъp]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано03.10.02 16:00



Аз незабавно бих предложила Брайън Блесид за ролята. ;-) Този, който играеше главатаря на летящите ... какви-бяха-там във "Флаш Гордън", лудия Варгас в третия епизод от "Седморката на Блейк" и шефа на племето на Джар-Джар Бинкс в Епизод I. Все роли, свързани с много викане, раздаване на команди наляво-надясно и несъобразяване с околните. ;-)

Hellen



Тема Re: Простетник вогон Джелтц.нови [re: Hellen]  
Автор тиrъp (бенгалски)
Публикувано04.10.02 17:52



мисля си, външния вид няма значение, тъй като вогоните не са хора.



Тема Re: Бележка:)нови [re: Hellen]  
Автор gito (...)
Публикувано10.10.02 00:01



Книгата май е достатъчно добра и без да се събират холивудски звезди.
Не искам да подценявам известните звездите, но според мен може да се направи хубав филм и с неизвестни артисти.

:)

Но за Трилиън - гласувам за Хале Бери...



Тема Re: "Пътеводителят" на кино.нови [re: Hellen]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.10.02 10:40



Не мисля че ще успеят да го филмират като хората.


Това си струва


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.