Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 03.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Бе тия извънземни...нови  
Автор Лeдoмлъk (И.И.)
Публикувано04.08.02 09:54



Според вас възможно ли е извънземните (то е ясно че ги има) да виждат не в светлинния спектър - в сми - не обикновена светлина или ултравиолетова, инфрачервена и т.н. ами да виждат примерно чрез радиолъчи? Мисля си обаче ако да, то какво ли им е слънцето? Една неутронна звезда? Или двойка - неутронна + някаква която да топли? Знам ли? Сигурно е възможно...

To see a world in a grain of sand
And heaven in a wild flower.


Тема Re: Бе тия извънземни...нови [re: Лeдoмлъk]  
Автор e-de (чакащ)
Публикувано04.08.02 10:30



ако правилно съм схванал идеята визираш ел. магн. вълни с по-голяма дължина /по-ниска честота, съответно/ от обичайното...
е, като реалност е малко гърбаво - по-голяма дължина - по-малка разделителна способност, та ще трябва да пишат бая едричко, ама като идея за фантастика - представи си как си светят с walkman вместо с фенерче :-)

--------------------------------------
Започва Път от моят праг...


Тема А мейби...нови [re: e-de]  
Автор Лeдoмлъk (И.И.)
Публикувано04.08.02 10:37



Аз си мислех колко фън ще стане като дойдат в нашия свят - могат да си светят с уоки-токи. За разделителната способност не знам дали си прав, не се бях сетил.

To see a world in a grain of sand
And heaven in a wild flower.


Тема Re: А мейби...нови [re: Лeдoмлъk]  
Автор e-de (чакащ)
Публикувано04.08.02 10:49



и като сме я задъфкали темата - ако отидеш в другата крайност ще имаш страхотна разделителна, обаче... ще си светиш с атомен реактор...
повечето C-създания ще те отбягват...
:-)

--------------------------------------
Започва Път от моят праг...


Тема Re: А мейби...нови [re: e-de]  
Автор Лeдoмлъk (И.И.)
Публикувано04.08.02 10:56



Няма ли по накакъв начин да се отрази на хм...де да знам, ще виждаш през стените? Или през повечето неща?
Което ме подсеща - ми те ако виждат в дължината на радиовълните... ами че те и тогава ще виждат през стените! К'ва съм я мислил...

To see a world in a grain of sand
And heaven in a wild flower.


Тема Re: А мейби... [re: Лeдoмлъk]  
Автор e-de (чакащ)
Публикувано04.08.02 10:57



а, те ако виждат УКВ е лесно - отиваш в музея и взимаш един кат доспехи, обаче ако гледат с Х...

--------------------------------------
Започва Път от моят праг...


Тема Леле...нови [re: e-de]  
Автор Лeдoмлъk (И.И.)
Публикувано04.08.02 11:06



А идва и един момент в който те направо ще си те убият с поглед... хахаха

To see a world in a grain of sand
And heaven in a wild flower.


Тема Re: Леле...нови [re: Лeдoмлъk]  
Автор e-de (чакащ)
Публикувано04.08.02 11:12



ъъъъ, не, не с поглед, с фенерче...
не е проблема в поглеждането, проблема идва с осветлението /както обикновенно/

--------------------------------------
Започва Път от моят праг...


Тема Хм...нови [re: e-de]  
Автор Лeдoмлъk (И.И.)
Публикувано04.08.02 11:16



Прав си, не съобразих. Но пък от това ми хрумна интересен сценарии - как да е, срещаме се с извънземните най-накрая - и какво? Те ни убиват с осветлението си?! Принципно хората са доста войнолюбиви, пък и като се разнесе масовата истерия и всички ще помислят че те го правят нарочно! Имаше такава идея във "Сфера" на Крайтън - че извънземните може да издишват нещо което да ни убива...
Интересно нещо ще да е бъдещето...

To see a world in a grain of sand
And heaven in a wild flower.


Тема Re: Хм...нови [re: Лeдoмлъk]  
Автор e-de (чакащ)
Публикувано04.08.02 11:22



ха, сетих се за нещо БГ /мисля/, ама не помня заглавие/автор - та там наш'те кацат на една планетка, тя - населена, тръгват да разглеждат туземно село в което повечето работи са дървени, и каквото пипнат - цъфти и връзва... нещо като "Дар" май имаше в заглавието???

--------------------------------------
Започва Път от моят праг...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.