Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Прогнози ли?  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано25.07.02 18:11



Прочетохте ли апокалиптичната новина в днешната преса? На 1 Февруари 2019 г., астероид с диаметър 2 км. ще ни удари с 28 км/с. И по CNN го били казали.
Вие мислите ли, че ще стане? Според мен - не. Мисля, че САЩ имат наличната технология да го предотвратят.
Но ако стане? Пишеше, че астероидът може да разруши цял континент и да промени изцяло климатът на Земята. Прогнози? ;)

N.



Тема Re: Прогнози ли?нови [re: NlKlTA]  
Автор Goa Gil (Goa DJ № 1)
Публикувано25.07.02 18:33



Хм, според мен не може толкова отрано да се изчисли точно траекторията на толкова малко небесно тяло. Периодично се появяват съобщения за бъдещи катаклизми от подобен род и понеже реалността много внимава какво й се предписва, внимателно заобикаля предписанията. Което значи, че ако никой не е предсказал, че астероид ще се сблъска със Земята примерно утре, вероятността това да стане не е за пренебрегване...

Здрасти

------------------------------
Music is the only drug...


Тема Re: Прогнози ли?нови [re: NlKlTA]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано25.07.02 18:37



Общо взето новината е отпреди няколко години, но сега може да става дума и за друг астероид.
Хубаво е, че са го забелязали.
Не мисля, че Щатите ще се справят сами. Поне аз на мястото на Китай, Русия и европейците не бих го допуснал, даже Америка да има пълен ресурс за това (а данъкоплатците й ще писнат: Само ние ли живеем на тая планета, а?) - вероятно ще има международна акция по въпроса (ако е вярно, понеже пресата нали разбираш, полезна е когато свърши тоалетната хартия ).
И тук ми хрумва една подробност. Струва ми се, че съществува подписан договор за неразпространение на ядрени оръжия в космоса. С какво друго ще удрят астероида? Ако решат, че термоядрена ракета ще се справи, значи се появява прецедент за изнасяне на такива оръжия в космоса.
Друго: нищо чудно някои люде да решат, че астероидът е Божие наказание и ще е грях да се мъчим да се защитим - трябва да се молим и така нататък, хмък...
Трето: двукилометровото гюле може и да не ни уцели, а ако влезе под малък ъгъл в атмосферата, ще отскочи като плоско камъче от водна повърхност обратно в космоса. Но разрушаването му ще ни даде един шрапнелен облак, от който няма да се отървем. Има ли достатъчно мощен заряд, който да изпари такава маса вещество на безопасно разстояние от Земята? Ами ако терористи го докопат? Или стане авария и просто не долети, а втора такава супермощна бомба няма налице?
Да се монтират двигатели на астероида, които да го отклонят? Може би. Но това означава незабавно почване да се вземат мерки за такава експедиция. Седемнайсет години изобщо не е много за подготовка - трябва кораб, трябва двигателна уредба за астероида, технология за извличане на работно вещество на място (леките елементи на астероида), отделяне на средства...
Нищо чудно всички тези препъни-камъни да не позволят на човечеството да избегне голямото паве.

А къде пишат че ще падне?



Тема Re: Прогнози ли?нови [re: Goa Gil]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано25.07.02 18:41



А, Никита, ето ти и мнението на Гоа - хък-мък, ама не е сигурно, ама то такова-онакова... След като нещо е ВЕРОЯТНО, значи може да стане. За беля. По законите на Мърфи.
Всъщност, нищо чудно по този начин НАСА и други космически агенции да изнудват правителствата си за по-голям бюджет. Аз съм "за"! Тресете ги, за космически изследвания, пилотирани полети и РАЗСЕЛВАНЕ извън Земята ТРЯБВА да се отделят средства!

Редактирано от Sharkan на 25.07.02 18:40.



Тема sitesнови [re: NlKlTA]  
Автор Firefox (spinning away)
Публикувано25.07.02 21:47



- тук е единствената статия, която открих на български

- тук на английски (може да изисква регистрация)

- "Asteroid may hit Earth but don't panic yet"

NASA по въпроса:

- Таблица на рисковите небесни тела които програмата Near Earth Objects Program следи


Ако не друго, поне Брус Уилис пак ще дойде на мода. : )

... just keep your mind open and suck in the experience...

Редактирано от Firefox на 25.07.02 22:20.



Тема За падането.нови [re: Sharkan]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано26.07.02 11:14



Ами не пишеше къде ще падне, а то сигурно не може и да се предвиди от сега. Да не говорим, че пишеше, че да падне на Земята е един от възможните изходи, но проблемът е, че е голям процента. Едно на 60 000 май беше... ;)

А сестра ми, която е на 13 години и много се питеснява от такива новини, веднага започна ентусиазирано да ми разправя как гледала по Discovery някакъв филм за Луната и колко пъти тя ни спасявала от астероиди. Въпросът е, че ако ни "спаси" от този това би означавало да си останем без Луна, което пък стряска мене, защото аз съм гледала филмче по Discovery "Ако нямахме Луна", което честно казнао е по-стряскащо.

N.



Тема Re: Прогнози ли?нови [re: NlKlTA]  
Автор Lady of The Lake (Mordreded)
Публикувано26.07.02 11:16



NlKlTA, чела ли си "Денят на трифидите"?
Там имаше един такъв момент -главните герои попаднаха в едно провинциално селце, където никой не се беше шашнал особено от бедствието (всички бяха ослепели), а една дама само повтаряше (приблизително): Ама от какво се притеснявате? На американците ще им трябват не повече от ден-два и ще дойдат да ни спасят!
Тогава ми се стори, че Уиндъм много добре е иронизирал сляпата вяра на хората към безкрайните възможности на 'американците'...

A gain for every loss Time gathered me...
but kept me flying


Тема Re: Прогнози ли?нови [re: Lady of The Lake]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано26.07.02 11:30



Не, не съм чела "Денят на трифидите".
Може да ти се струва глупаво, но аз наистина смятам, че американците са много напред в технологично отношение, което е съвсем логично взимайки предвид колко държат на това и колко бюджет отделят за изследвания.
Но Sharkan е прав, ако наистина има опасност, то всички ще трябва да положат усилия, за да я предотвратят.

N.



Тема Re: Прогнози ли?нови [re: NlKlTA]  
Автор tyshu(tai-shu) (Даймио)
Публикувано26.07.02 12:08



Т'ва не се ли изтърка вече?

Два километра е твърде малко небесно тяло за да може да се
каже, че ще ни целне със сигурност и то при положение, че
се намира на такова огромно разстояние от Земята (17 години).
Докато се приближи достатъчно на треакторията му вече,
ще са оказали влияние твърде много-фактори като гравитацията
на всички по-големи и по-малки небесни тела, така че в крайна
сметка вероятността да ни се размине е много-голяма. Много по
-вероятно е да ни изпраска БЕЗОПАСЕН астероид , който неочаквано
е сменил треакторията си под въздействие на нечия силна гравитация...

Също така журналистите твърде много злоупотребяват с това
"ЩЕ НИ УДАРИ"... Имаше някакво разстояние, не се сещам точно, но
хич не беше малко, на което небесното тяло трябва да мине от Земята
за да има някаква вероятност от контакт... Дори и тогава както някой
по-горе отбеляза всичко зависи от "ъгъла на атака" на астероида...
Ако наклонът не е подходящ скалата ще отскочи от гравитацията
на Земята подобно на камък изстрелян от прашка...
Спинкай спокойно...

С дай-катаната дерзай Банзай!
Направи го!
Самурай бъди до край...


Тема Re: Прогнози ли?нови [re: NlKlTA]  
Автор Bиpakoчa (мършляк)
Публикувано26.07.02 13:08



Тази сутрин на РЕП-а видях някакъв вестник Феномени или нещо такова и статията на първа страница гласеше, че друг астероид щял да ни удари на 25 януари 2003 година. Изобщо покрай тази "апокалиптична" новина ще се нароят пак маса "пророци". Трябва пак да започна да гледам любимата си телевизия Канал 2001 - те знаят
Иначе ако това действително стане, предполагам че доста хора ще се самоубият, или ще умрат от преяждане, препиване и други пре...
Аз лично бих изчакал до края да видя какво ще стане - гледката ще бъде once in a life time и изпепеляваща в буквалния смисъл на думата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.