Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 30.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Опасенията ти са отживелица!нови [re: Lord of the Rhymes]  
Автор else (what if...)
Публикувано01.08.02 16:22



Откакто излезе четвъртият том на Хари Потър, не само че всички ще знаят къде е България, ами и ще знаят кой е най-известния български спортист

#define Rings main() {int the=3;



Тема Go see the Queen :-)нови [re: Firefox]  
Автор else (what if...)
Публикувано01.08.02 16:38



Ей това беше най-якото

#define Rings main() {int the=3;



Тема Re: Апропонови [re: Пивo]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано01.08.02 16:46



А кой, по дяволите, е "класът на умниците"? И това хубаво ли е, или лошо?

Между другото, аз като попитах двама души - задавайки въпроса с най-равномерен тон - те отговориха "8". Като им казах "Я помислете пак или си го напишете", реакцията беше - "Ааа, 6!", и то без да си го пишат.

Боян


Тема за месотонови [re: koroviev]  
Автор else (what if...)
Публикувано01.08.02 17:26



Да ядеш месо в никакъв скучай не е жестокост към животните.
Може би все пак ти е направило впечатление как е устроена хранителната верига и че някои животни са 'замислени' така, че да се хранят с други животни. Да се храниш с това, което е предвидено да бъде твоя храна не подлежи на морална оценка.
Жестокост е когато измъчваш животните без никаква или поне без чак толкова основателна причина.

#define Rings main() {int the=3;



Тема Re: И те са граждани, и те гласуват!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор else (what if...)
Публикувано01.08.02 18:19



Уф, не те знам в кой клас си, обаче по мое време никой нямаше да се върже на това...
Абе като гледам как възрастни хора масово пишат с правописни грешки и ми става жал, но това за реда на операциите ми се струва че е бетон, то се учи във втори клас все пак!

#define Rings main() {int the=3;



Тема Странни калкулатори.нови [re: Гeнepaлa]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано01.08.02 18:34



Има два типа калкулатори - тези, с които сме свикнали и т. нар. "Reverse polish permutation" калулатори. При тях числата и функциите се набират по начина, (недостатъчно добре) обяснен в изходната ни тема. Имам в къщи такъв - произведен е от японска компания и е много удобен за изчисляване на сложни функции.

Hellen
==
"Beware of false knowledge; it is more dangerous than ignorance." -- George Bernard Shaw



Тема Re: И те са граждани, и те гласуват!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Bien-Paix de Point (трудензазапомня)
Публикувано05.08.02 19:19



Eто резултатите от социологическото нано-изследване: някои се усетиха, други не веднага (не мога да кажа цифри) включително един инжинер.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dа създадем Ултрачовека не беше лесна работа.Но ние сме свикнали с трудноститe.Нали сме ултрачовеци!


Тема Re: И те са граждани, и те гласуват!нови [re: Bien-Paix de Point]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.08.02 23:23



От името на гилдията: Не всеки с тапия от техничвски ВУЗ и "инж." пред името си има нещо общо с инженерите.

TANSTAAFL


Тема Re: Обяснете му на този човек най-накраянови [re: Гeнepaлa]  
Автор Turing (разбиращият)
Публикувано05.08.02 23:48



Няма научни и ненаучни калкулатори. Ако са в изправност всички калкулатори смятат вярно. Поне така трябва. Т. н. "научни" просто имат повече функции от обикновените, които са само с простите аритметични действия и евентуално процент и корен. На обикновен калкулатор, в който има само четири аритметични действия, не е и заложена възможност за изписване на цели изрази от рода на: 2+2х2. Направете справка с хората около вас и вижте, че трудно ще откриете "научен" калкулатор. Няма мистика нито статистика. Дори и американците не са замесени в това.
А Генералът да не се прави на незнаещ, щото доколкото знам продава калкулатори, в това число "научни" и "ненаучни".
Апропо, какво е обратното на наука? Доскоро ни учеха, че това е религия.
Значи има научни и религиозни калкулатори.

И Turing си тръгна без да разбере, кой аджеба стои срещу него...

Редактирано от Turing на 05.08.02 23:51.



Тема Re: И те са граждани, и те гласуват!нови [re: Kopo]  
Автор Turing (разбиращият)
Публикувано05.08.02 23:50



Като оня дето казал:
Като знам какъв съм инженер, страх ме е да отида на лекар...

И Turing си тръгна без да разбере, кой аджеба стои срещу него...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.