Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 01.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Glupavite filmi s mnogo efektiнови  
Автор mul4an (непознат )
Публикувано12.07.02 14:36





Naposleduk SF-filmite sa pulna skrub. I "Ma6inata na vremeto", i "Epizod 2", i o6te mnogo drugi zalagat samo na efekti v stil "The Matrix", a niamat nikakvo sudurjanie. Su6toto e i sus serialite. Imalo edno vreme "Startrek", daite sega da pravim bezsmisleni filmi kato "Vavilon5" i "Farscape". Poslednoto, koeto gore-dolu preglutnah sred tazi poredica be6e re-meika na "Planetata na maimunite". Ne be6e vurhut, no pone biaha zapazili osnovnata ideia. A na Lukas v episod 3 mu preporu4vam da si spesti lubovnite i romanti4ni sceni. Samo 6te mu e ot polza.



Тема Ре:нови [re: mul4an]  
Автор Lady of The Lake (Pure Malice)
Публикувано12.07.02 16:19



Позволи ми да не се съглася с теб.
От всички изброени филми, едва ли има по-тъп от "Планетата на маймуните". Да се "спази" идеята на предишно произведение (книга) в един филм, не винаги е гаранция, че то ще бъде предадено достатъчно добре. Боевете с летящи маймуни може да не те наведат на същите мисли, както тази сцена, описана в книгата, защото филмовите ефекти се правят за да са зрелищни, а в литературата имат по-друга цел. Да сложиш някоя от ключовите реплики за книгата в устата на някой герой, който я изтърсва междудругото в почивката между двете битки, ни в клин, ни в ръкав, не е същото, като да я направиш акцент на филма...

Любовните сцени в Епизод 2 наистина бяха много нескопосани, ама ако ги игнорираш, поне не развалят филма.

"A gain for every loss Time gathered me...
but kept me flying
"


Тема Re: Ре:нови [re: Lady of The Lake]  
Автор Eager (инжектопляктор)
Публикувано12.07.02 16:25



Абе незнам ама от всички филми/сериали които изброи не се кефя само на Вавилон 5... Всеки с своя вкус..

Що се отнася до Планетата.. оригиналния филм ми е един от любимите. Римейка е.. ами римейк...

May the Force be with you. Always!


Тема Re:нови [re: mul4an]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано12.07.02 16:48



Не мога да се съглася с тебе. Откъдето и да го мисля, за фантастичен филм _без_ специални ефекти не мога да се сетя. Вероятно има и такива, но самата _идея_ на фантастиката е да предизвиква въображението на зрителя. Включително и със специалните ефекти.

Разбира се, няма извинение за филми, които използват специални ефекти, за да скрият факта, че нямат сюжет, талантливи актьори или професионален режисьор. Като такива аз виждам "Изгубени в Космоса", който дори великият Гари Олдмън не успя да спаси и ... за съжаление посочения от тебе "Планетата на маймуните", който беше, не мога да не го кажа - по-зле дори от бледо подобие на оригинала.

Колкото до изброените от тебе филми - на "Машината на времето" (новата версия) май _само_ ефектите си струваха - нищо не беше останало от оригиналната идея на Х. Дж. Уелс, "Матрицата" си е филм за виртуална реалност и там специалните ефекти са фундаменталан част от декора.

"Вавилон 5" е всъщност доста стар - миналата година му честваха петнайсетгодишнина от създаването, ако не се лъжа. И там основният проблем не бяха специалните ефекти, актьорите, които не могат да пресекат стаята по диагонал, без да погледнат към ауто-кюто. "Фарскейп" всъщност е много приятен сериал - аз го гледах относително редовно. Виж, "Андромеда" е доста безсмислен, но и то не се дължи на ефектите... ;-)

А за "Епизод 2" - аз съм си казала мнението <http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=10&Board=cinema&Number=1937771406&page=3&view=collapsed&sb=5&vc=1>, но ако възнамеряваш да се закачаш със Лукаса ми - просто се откажи мигновено. ;-)

Hellen



Тема Re:нови [re: Hellen]  
Автор Bинc ()
Публикувано12.07.02 17:50



Точно. Получава се перфектно когато спец. ефектите просто подчертават и без това добрата идея и актьорска работа. Освен това някои неща просто няма как да станат иначе. (тук само ще кажа..ЙОДА).
Представи си двубоя със Дуку, Джим Хенсън стайл?! Агрх..

А,Фарскейп могат да го спасят само смяна на декор, артисти и сценарий. Както и Вавильон впрочем.

Обаче липсата на специални ефекти направо може да загроби един хубав НФ филм - Дюн (нова версия) - всичко е снимано с един.ЕДИН, гаден фототапет!

..03..


Тема Вавилон 5нови [re: mul4an]  
Автор Goa Gil (Goa DJ № 1)
Публикувано12.07.02 18:04



В България беше прожектиран само първият сезон от петгодишния цикъл на Вавилон 5. Тук подвизаващият се Вальо Аризонски може надълго и нашироко да ти докаже защо Вавилон 5 според него е най-добрият от фантастичните сериали - единствен той е с един общ замисъл, който се развива в продължение на петте години, и сериите не са всяка за себе си, а са сюжетно свързани. Според него сезони 3 и 4 са най-добрите и заслужават много висока оценка; може би неслучайно точно епизоди от тези сезони спечелиха две последователни години "Хюго" за филм. Лично аз много се надявам най-после Вавилон 5 да дойде и в България. Според Вальо замисълът на сериала е гениален... естествено, помолихме го да не казва какъв е, защото надеждата сами да видим все още е жива...

За филмите като общо съм съгласен; тази тенденция не подмина дори "Матрицата", която ако беше снимана преди десетина години, можеше да стане абсолютен култ и шедьовър.

------------------------------
Music is the only drug...


Тема Re:нови [re: Bинc]  
Автор Gandalf The Grey (strannik)
Публикувано12.07.02 18:12



Ако става дума за сериала на мене лично ми хареса, въех го на касети и просто гледах пет часа нон стоп, просто за пръв път видях филм по книга който беше просто едно към едно. Разбира се надявам се да говорим за едно и също нещо.

Поздрави

"Do or do not, there is not try. "
Joda- StarWars


Тема Re:нови [re: Gandalf The Grey]  
Автор Goa Gil (Goa DJ № 1)
Публикувано12.07.02 18:26



Ако става дума за Дюн, филмът към книгата са по-скоро 0.1:1 (при добронамерено отношение от моя страна). Все едно да поставиш Шекспир и героите просто да си лафят от немай къде. Не, примерът ми не е добър. При Шекспир диалогът е всичко, а при Дюн е примерно 0.1 от всичко; да се разчита само на него, и то отгоре-отгоре, просто води до съвсем друго произведение - нещо като сянка на Амбър, но от по-постните.

------------------------------
Music is the only drug...


Тема Re: Glupavite filmi s mnogo efektiнови [re: mul4an]  
Автор tyshu(tai-shu) (Даймио)
Публикувано12.07.02 19:56



Позволи ми да не се съглася за "Бабилон 5", аз си го
харесвам, актьорите действително играят малко
дървено и сякаш си личи, че се опитват да копират
играта на екипа заснел "Стар трек", но за мен важни
са идеите, а в този филм такива имаше...

Гледал ли си продължението? - Май не си.
Изобщо не е лошо, цялото е в стил "Космически пилоти"
и си е една доста мащабна космическа битка.
Някой хора си падат точно по това

С дай-катаната дерзай Банзай!
Направи го!
Самурай бъди до край...


Тема имаше наскоро една теманови [re: mul4an]  
Автор Плaмeн (мързелив едиот)
Публикувано12.07.02 20:09



за това колко глупави били станали компютърните игри, защото имало много ефекти в тях, друго си е puckman

та и тая тема ми прилича на нея
или за предимствата на нямото кино

казах




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.