Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 29.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Gatakaнови  
Автор Sharkan (last of dragons)
Публикувано09.06.02 19:22



е филмът, който е добре да се види.
Накратко: свят, който толерира генетично "чисти" хора. "Валидното" ДНК отваря път навсякъде - за добра работа, за престижно обучение, просто място под слънцето. Какво би постигнал един човек, чиито гени не "съвършенни".
Генетичен расизъм, ДНК-дискриминация.
Филмът е за това, че волята и мечтите не са програмирани генетично.
Гледайте го. Практически нищо особено не се случва час и половина, но те държи в напрежение, а накрая... накрая си е екстра. Може би още съм под въздействието на филма, но не мога да кажа нищо лошо за него.
...И причината за това не е само Ума Търман!



Тема Съгласен. Напълно.нови [re: Sharkan]  
Автор Marьocниk (непознат )
Публикувано09.06.02 19:37



А за тези, които няма как да го гледат - имам го на CD. Ако има мераклии с бърз Интернет ще го кача във free.techno-link и ща ви кажа линка.
А за тези, които нямат бърз Интернет го давам срещу предоставен CD носител и една усмивка!



Тема Re: Gatakaнови [re: Sharkan]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано09.06.02 20:04



Една колежка сега го гледа и каза че е много як. Доколкото знам филма е нов, 98 мисля, и едва ли ще го дадат скоро по телевизията. Все пак надявам се някой да се сети и темата да се "върне" тогава - за предпочитане преди това, защото иначе ще взема да го изпусна :(



Тема Як е меко казано :)))нови [re: sinsky]  
Автор Marьocниk (непознат )
Публикувано09.06.02 20:45



Казах - имам го.
И го давам за една усмивка.




Тема Re: филминови [re: Sharkan]  
Автор Batallion DAmour (непознат )
Публикувано09.06.02 22:44



Като става дума за филми някой да знае откъде мога да дръпна някой и друг филм, но най-вече по-редки неща, като руска фантастика, например. Питах разни руснаци по сайтове, но те или се опъват, или руският ми е като измисленият немски на Джером Джером от "Празни мисли..." А един направо ме стресна, че тегленето на пиратски копия щяло да ми влоши кармата. Остава сега и сън да изгубя...



Тема Всъщност филмът...нови [re: Sharkan]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано10.06.02 01:34



може би не е толкова фантастика, а предупреждение. С темпото с което вървят генетичните модификации и клонирането, след има-няма 50 години ще се сблъскаме с общество съставено от елитни и не-толкова елитни класи. С една дума - модерен фашизъм. Ще започне една борба за чистота на кръвта и накрая ще се оказва че майката е преспала сама със себе си... Което също носи и риск от израждане - за пример английските благородници . Проблемът е дотолкова голям, че според мен е добре да почне да се решава от сега... Аз лично не искам синът или дъщеря ми да са огледално мое копие ('шот са знам к'во представлявам, не за друго :) Общо от двете клонирането е по-лошото, ама и генетичните модификации биха ни докарали маса болести (също "генетично подобрени") Вие какво мислите по тоя въпрос?

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Всъщност филмът...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Sharkan (last of dragons)
Публикувано10.06.02 08:30



Не исках АЗ да спомена думата "фашизъм" (още повече, че по-коректният термин в случая е "нацизъм", но и той не е точен, защото явлението, реалността на филма е нещо по-различно, ново) - но това е в общи линии.
Хрумна ми, че такъв генетично прочистен свят е по-уреден - премахват се не само склонността към болести (дори "безобидното" късогледство), но и към насилие! (когато Винсънт напада полицая, онзи не е в състояние да му се опъне както би трябвало да се очаква от едно ченге) - , по-малко нещастен... но дали е по-щастлив?! Раболепието на генетично по-низшите към генетично по-съвършенните... тук наистина ми се замяркаха есесовски униформи на вътрешния дисплей в главата!
Обаче - ДНК-потенциалът (или зодията, възпитанието) - това е само потенциал. Все едно имаш мощна хубава кола, но КАК ще я караш, ще използваш ли ресурса й до дупка, тук вече се включва нещо, което надали е записано в гените. Може би - душа???...

И още: специално клонирането на органи за трансплантация мен не ме плаши. Нито цялостно клониране - да речем в бъдеще то ще е полезно в условията на една извънземна колония, за да се запази генофонда на обществото. Бъркането в гените за "подобряване" на такива неща като "склонност към насилие", "IQ"... - това е неприемливо. За болестите - да, но, спомни си как във филма хората приличаха на роботи! И само тук-таме някой "дефектен", който му е благоволено да съществува и прогресира - пианистът с 12-те пръста...



Тема Re: Съгласен. Напълно.нови [re: Marьocниk]  
Автор Sharkan (last of dragons)
Публикувано10.06.02 08:32



освен че колекционираш усмивки (ето ти една ),
какво ще кажеш за самия филм?

Редактирано от Sharkan на 10.06.02 08:46.



Тема Re: Gatakaнови [re: Sharkan]  
Автор tyshu(tai-shu) (Даймио от класа)
Публикувано10.06.02 10:51



Средна ръка филм, има добри идеи, но не са реализирами като
хората. Нещо нормално за филм от клас среден :))
По средата "нишката" се къса и зрителят заспива...

Ако добре го насочиш
и с вик Банзай се наточиш
кръвта му ще източиш


Тема Re: Як е меко казано :)))нови [re: Marьocниk]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано10.06.02 12:12



Аз още нямам бърз компютър. Сигурно го има във видеотеката, но сега не бих могъл да отделя време да пиша тук, защото имам изпити. Благодаря все пак :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.