Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 29.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 70 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА АНДРЕЙ ТАРКОВСКИнови  
Автор Цeнтp Упpaвлeния Пoлeтoв (Провокатор)
Публикувано04.04.02 13:28






Днес се навършват 70 години от раждането на известния руски кинорежисьор и сценарист Андрей Тарковски син на известния поет Арсений Тарковски
Покрива майсторска степен през 1961г и веднага на следващата 1962 година представя на филмовите ценители "Иваново детство", което го прави известен.
През 1966 година "Андрей Рубльов" видял бял свят чак през 1971г.

Всеки негов филм ставаше събитие. Сред "Соларис" 1972г се поевява "Огледало" получил нееднозначна оценка в СССР, а след това "СТАЛКЕР" 1980г.
Последните си филми той ги прави в чужбина поради невъзможните условия в които той твори в СССР - "Носталгия" (1983г). и "Жертвоприношение" (1986г.) получиха награди от фестивалите в Кан

Андрей Тарковски умира в Париж през 1986г. Признат е за един от най-големите кинорежисьори на ХХ век.
В Москва от 1-ви април започна изложбана тема "Андрей Тарковски и ХХI век"
Предвидени са празднични вечери в негова памет с излъчването на ретроспективни филми в Дома на киното в Москва, показване и надокументални филми показващи процеса по създаването на някои от шедьоврите му

ЗЛАТОТО ПОТЪВА, НО Л....НОТО ВИНАГИ ИЗПЛУВА



Тема Re: 70 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА АНДРЕЙ ТАРКОВСКИнови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано26.05.02 17:33



Случайно попаднах на адреса долу и си спомних за тази безупречно представена тема. Пожелавам приятно четене на всички невероятно ерудирани почитатели на руското кино, които красят Ефремов и удостояват този жалък форум със своето светло присъствие :)



МЪЛЧАНИЕТО Е ЗЛАТО



Тема Сарказъм...нови [re: sinsky]  
Автор Eндъp (говорител)
Публикувано27.05.02 10:25



...ли долавям? Не. Направо си е така. Не вярвам някой уважаващ себе си (по)читател на фантастиката да не е чел патриарси като Ефремов, Толстой, Ван Вогт, Азимов, Хайнлайн, Минков, Полянов, Манов, Чапек, Лем, Верн, Уелс и много други. Защо клуба в Стара Загора се нарича "Уибробия", а не, да речем, Скайуокър? ЛеГуин също звучи старомодно, но класиката "Землемория" е приета за име на клуба във Варна. Без имена като гореизбриените не би съществувала СЪВРЕМЕННАТА фантастика. Или по-точно ако не бяха те, щяха да са други. Ако не бяха англичани, щяха да се руснаци, ако не бяха поляци и чехи, щяха да са американци. И така нататък. Не виждам нищо лошо нито в руската фантастика, нито във фантастичното им кино. Холивуд е машина за пари, не за кино, или поне не за стойностно кино.

И последно - кой как свети в клуб "Ефремов" е преценка на хората, посещаващи сбирките. Ореорите наистина светят, макар и слабо...



Тема Нов Соларис?нови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор Bинc ()
Публикувано27.05.02 12:20



Някой ми каза че се подготвял нов филм по Соларис. От американците.
Да знаеш нещо повече?

..03..


Тема Re: Сарказъм...нови [re: Eндъp]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано27.05.02 15:35



Имаш много либерални възгледи. Да речем, че американците нямаха изобщо никакво кино - сега останалите филми щяха да ни изглеждат страхотни, защото биха изпълнявали същата функция. Всичко щеше да си е същото, с една подробност - нямаше да ги има хората, които искат повече от живота и влагат повече в това, което правят. Колко удобно - тогава Тарковски щеше да е това, което феновете му искат да бъде. Е, може би трябваше просто да пусна адреса без излишни коментари... аз не съм гледал нито един негов филм.



Тема Re: Сарказъм...нови [re: sinsky]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано27.05.02 15:52



В такъв случай коментарите може би наистина не са много на място

Ad astra per aspera


Тема Re: Нов Трудно е да бъдеш богнови [re: Bинc]  
Автор Molein3 (непознат )
Публикувано27.05.02 16:46



Чета по руските сайтове, че се снима нов вариант на "Трудно е да бъдеш бог", старият бил от 1989, не съм го гледала, а и не знам откъде може да се намери.



Тема Re: Сарказъм...нови [re: Пивo]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано27.05.02 17:47



Масовият потребител каза тежката си дума



Тема Re: Нов Трудно е да бъдеш богнови [re: Molein3]  
Автор Bинc ()
Публикувано27.05.02 17:58



Не бях чувал дори за първият. Ще разбутам агентурата и ако разбера нещо ще пусна постинг. Много ми е интересно как са го направили. Руски си е нали?

Сега остава да филмират *Понеделника* и *Тройката* !

..03..


Тема Те са филмирани отдавна [re: Bинc]  
Автор Бykвитe (Журнал)
Публикувано27.05.02 18:58



даже и тука ги даваха
ето ти списък на филмите по Стругатцки



Генерале, май е време за един сайт за АБС и на БГ (аз ентусиаст)?!!?!?

Българската литература
Вече на една година


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.