Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Как реагирате,когато фантастиката се окаже истина?нови  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано11.05.02 19:35



---- Преди време ми попадна една книга, чиито автори са Владимир Зарев и Елисавета Логинова. Заглавието й е "Колелото на съдбата". Сметнах я отначало за поредната налудничава фантасмагория. Описват се съвети на извънземни Учители, на принципа въпрос-отговор, към цялото човечество. Прочетох я заради логичните изводи тук-там. След време, обаче, имах възможност да се срещна с авторите и да ВИДЯ с очите си кой пита и кой му отговаря. Видях се с хората, които работят за тази кауза. Ако ви кажа, че бях изумен ще бъде твърде слабо! Направо бях шокиран! Оказа се, че това не са дребни шарлатани, а хора с висока култура и интелигентност. Запознах се с почти всички и се оказа, че това твърде земни хора, обединили се около една цел - ДА БЪДАТ ПОЛЕЗНИ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО. Странно звучи, нали! При това не искат пари.
---- Научих много неща, прочетох други книги, старах се с присъщата съмнителност на българина да проверя от независими източници различни факти... Няма лъжа, всичко в книгата се оказа 100%-ова истина.
---- Най-трудното сега ми е да претворя в дела новите си знания. Много е трудно да се преодолее инерцията.
---- Ще ми бъде приятно да коментирам с други хора фантастичното в тази книга.

Наско



Тема Re: Как реагирате,когато фантастиката се окаже истина?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор valio_98 ()
Публикувано11.05.02 21:47



Naskoro popadnah na edin razkaz na Frederik Pol, publikuvan 1973, v kojto se tv&rdi, che v cent&ra na vsjaka galaktika ima cherna dupka. Poslednite 2-3 godini vze da stava jasno, che ako ne vsjaka, to pone povecheto galaktiki naistina imat v jadrata si cherni dupki.
Kakvo mislja da pravja li - shte go citiram. v njakoi conference proceedings (mislja, che njama da me ostavjat da go citiram v istinska statija). :)

42


Тема според меннови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано11.05.02 22:43



в живота има повече от достатъчно фантастични неща, с които човек се сблъсква, независимо дали му е приятно или не.



Тема Re: Как реагирате,когато фантастиката се окаже истина?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор DreamOfMirrors (Kittie)
Публикувано12.05.02 16:43



Баща ми е много запален по такива книги като "Колелото на Съдбата" и естествено си я взе и дори я е препрочел няколко пъти. След време се срещнах с Логинова и... незнам. Отначало и аз си мислех, че не е поредната шарлатанка, но после... Вярно е, че хората са свикнали да отричат това което не разбират и можеби с мен е точно така. Не съм чела книгата - да съм я прелистила няколко пъти, но дотук... Говорила съм с много хора, лекувани от Логинова ( защото тя се води като лечителка ) и съм слушала колко са доволни и как я хвалят и най-важното те й вярват. Искам да кажа, че нямам никакво логично обяснение на това, защо аз не й гласувам това доверие и не я признавам. Просто... факт. Ако искаш шесто чувство го наречи...

Maybe one day I`ll return again...


Тема Има доста написано и по този въпрос.нови [re: valio_98]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано13.05.02 09:43



---- В книгите, имам предвид и втората, която излезе (Пътят на светлината), подробно и научно (доколкото позволява бедният ни научен речник) Учителите диференцират проблема в две понятия: тъмна материя и черна дупка. През тъмната материя човек може да премине при условие, че е в защитна капсула, а в черната дупка материално не е способно да съществува. На нашата Земя също може да се наблюдава подобно енергийно формирование. Намирало се е в Бермудския триъгълник. Не може да се прогнозира активирането му.
---- valio_98, разбрах, че се занимаваш професионално с тази научна материя. В книгите е отделено доста място на тази тема. Сигурен съм, че ако си ОТВОРЕН за знания НЕПРЕДУБЕДЕНО, ще ти бъде интересно! Доскоро бях убеден, например, че астрологията е едва ли не създадена от скучаещи математици и астрономи. Оказа се, че това било комбинация от астрономия и психология. Намирам го, за вярно, понеже съм убеден, че както Луната влияе на цикъла при жените (което е най-видно), така и всяка планета по някакъв начин действа и на всеки жив организъм! И т.н.

Наско



Тема Re: Има доста написано и по този въпрос.нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано13.05.02 09:47



Наистина ли смяташ, че жителите на древна Месопотамия (където се е зародила западната астрология почти в този вид, в който е достигнала до нас) са достигнали до мъдрост, която никоя цивилизация след тях не е успяла да възпроизведе или поне да докаже по недвусмислен начин? Доста наивно.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Опитвах се да видя една черга.нови [re: sinsky]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано13.05.02 09:51



---- Това беше един .JPG файл на стерео изображине. Дълго време не виждах нищичко, освен една маса от жълто-оранжево-червени петънца. Но когато си кръстосах двете очи щях да падна. Направо видях един конусовиден отвор и в него стърчи друг конус! При това всичко е триизмерно, накланя се, когато променям ъгъла на моя поглед и т.н.
---- Около нас наистина има толкова много обикновенни неща. Вълнуващо е когато в такива до болка елементарни и досадни нещица открием фантастичното, невидимото, неизледваното. А тези автори пишат точно за тези нещица!

Наско



Тема Силно съм впечатлен ...нови [re: DreamOfMirrors]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано13.05.02 10:18



.... че има и други такива откачалки като мен! Ще ми е приятно да се видим с татко ти. Пиши ми нещо за него на моя e-mail: atanas_ko@yahoo.com.
---- Аз също съм бил при Логинова. Но за разлика от "хората" си изясних възможноститете й. Тя може отлично да СКАНИРА човешкото тяло. В това се убедих и аз. Направи го перфектно! Не лекува. Предписва хомеопатични лекарства. Твърди, че човек сам за себе си е най-доброто лекарство. Много подробно е обяснено в книгата й.
---- Сега се сещам нещо, когато чета твоето "те й вярват". Вероятно там е разковничето. Ако по някакъв начин вярата е свързана в визуализацията, нещата се изясняват. Според съветите на тези Учители, ако аз си представя, примерно, моят повреден орган от тялото ми и му въздействам със собствената си мисъл по определен начин, мога да го излекувам така, както никой друг на тази Земя!
---- Попитай татко си дали е обърнал внимание на една препратка (обяснение под черта) в книгата. Ставаше въпрос за нашите, човешките души. Учителите декларираха, че в книгата на Майкъл Нютън "Пътят на душите" ИМА МНОГО ИСТИНА. Аз като обикновен, съмняващ се човек реших да провеуря и в други независими източници, дали това е така. Оказа се, че Е ТАКА. Намерих много потвърждения.
---- Колкото и да звучи простовато и примиренчески, фразата "Търпи и ще си спасиш душата" излиза, че е много вярна. Изобщо не ни е удобна, и не ни се нрави, но -- това е положението!

Наско



Тема Убеден съм!нови [re: Boby_]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано13.05.02 10:48



---- Boby, в това отношение съм като бетон! Аз бях супер материалист, докато не дойде един слънчев ден, когато всичко рухна. Тогава аз бях длъжен да повярвам в духовната сила. Повярвах, защото я изпитах на себе си. Тези, които вярват в превъзходството на духовната над материалното сигурно са имали един такъв "слънчев ден".
---- Ще ти дам няколко сравнения, които се сещам в момента. Във въпросната книга на Логинова и Зарев Учителите описват нашата планета, като една от най-красивите във Вселената, а човешкото развитие - на отчайващо ниско ниво. Петър Дънов дава също една приблизителна оценка за нивото на нешите знания. Ако ние знаехме всичко за Земята и Луната, то пред жителите на Слънцето бихме изглеждали като 5-6 годишни дечица. Ако пък се изучим още повече и овладеем всички знания и за Слънцето, то ние с тези си знания пред жителите на Сириус бихме изглеждали като 3-4 дневни бебета! И т.н.
---- Ние, хората, сме владеели много и интересни способности. Само ако си възвърнем телепатията, коята била развита при атлантите, при нас ще отпадне необходимостта от всякакъв вид комуникации. Представи си само как служителите на М-Тел в един момент ще им се наложи да напуснат ненужните си офиси и да отидат да копаят царевица на къра!?
---- Владеели са телепортацията, левитацията. Последното е способност да направиш тялото си по-леко и в крайна сметка да се издигаш във въздуха. Представи си само и другата посока -- да направиш тялото си по-тежко. Ще те светна и с още нещо: ако "си се направил" по такъв начин тежък 6 тона, дали ще има даже снаряд, който да те нарани ???
---- Ей-такива забравени работи има много. Интересното е, че всички ние можем да се научим на такива "фокуси". Въпрос на работа е.

Наско



Тема Re: Убеден съм!нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Boby_ (110)
Публикувано13.05.02 11:02



Преплитането на истина с лъжа е най-древният метод за ефикасна дезинформация, който съществува на тази планета. За жителите на Слънцето не знам - те може и да са измислили нещо още по-добро, но Логинова и Зарев очевидно владеят само земната методика.
Взимаш щипка западни суеверия, една капка тинктура от източна философия, малко балкански инат на прах, няколко грама стрити на прах научни факти и готово, получаваш нова космогония, която включва описаните от теб "феномени".
Дори една стотна от описаните от въпросните Логинова и Зарев обстоятелства да отговарят на истината, това би било изумително. Но пропускаш един много важен момент - методологията. Каквито и факти да привеждат в защита на странната си теза, нито един от тях не отговаря дори на най-елементарните условия, на които трябва да отговаря едно научно изследване, за да се считат резултатите му за достоверни. И не бързай да ми отговаряш, че съвременната наука и цялата и методология и философия са закостенели. Първо си помисли колко се е променила въпросната закостеняла наука за последните да речем 50 години.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.