Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 21.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Задълбахме...нови [re: Mist]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано27.04.02 20:24



<<...i mislq che podcenqwash auditoriqta (ne znam kak e w angliq...>>

И аз не знам как е в Англия - по сречение на обстоятелствата не участвам в нито един U.K.-базиран форум.

<...no tuk pone powecheto ot tiq w sled-maloletna wyzrast mislqt kato chetat),>>

Подобно твърдение може да се дължи единствено на недостатъчно широк поглед върху аудиторията на онлайн-форумите. Доста продължителният ми опит в това отношение (както и неравната, но непреставаща борба за онлайн-толерантност) сочат, че повечето интернет-потребители възприемат казаното/написаното/видяното онлайн с отчайващ буквализъм. Това се случва, макар и рядко, дори и тук - в клуб "фантастика", който по традиция събира едни от най-начетените и грамотни хора в Мрежата.

(Сещам се и за конкретен пример - преди време публикувах тема-шега "Голямата лъжа на НАСА", в която имаше линк с каринки на платнени мишкообразни извънземни (т. нар. клангъри) от старо детско филмче на BBC. Авторът на интернет-страницата показваше "неточности" в разположението на сенките на лунните кратери, от които клангърите подават носове, нередности в съдържанието на плетената кошница за пикник, с която космонавтът събираше образци от скали и т.н., за да "докаже", че хората всъщност не са стъпвали на луната и всичко е грандиозна конспирация.

Незабавно няколко души гневно ми отговориха, че кацането на човек на луната е съвсем реално и не е никаква конспирация...

А-а-а, ето го и линка:

)

<<...tyj che predpolaga se kazwam kakwoto _az_ mislq, i tuj wazhi za powecheto hora... (e, izkluchwame tiq s promitite mozyci, deto ne znaqt gorkite kwo goworqt)... izobshto ne sym zabelqzal kato se prawi review na kniga/film/politicheski analiz/whatever horata da se prestarawat w izpolzwaneto na imo,imho,etc >>

Това, че "хората" правят нещо погрешно не би следвало да става основание и ти да вършиш нещата неправилно. Просто се поразходи из архива на форума, за да видиш колко много теми след първите няколко постинга се израждат в пререкания поради неизяснени детайли в позициите. Не казвам, че *всеки* читател ще се заблуди, но за колкото по-малко недоразумения ставаме причина - толкова по-добре.

Златното правило, във всеки случай е: Бъди една идея по-учтив, отколкото ти се струва, че аудиторията заслужава.

Hellen



Тема Re: Виж сега...нови [re: TauMaster]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано27.04.02 21:27



Те и речите на Хитлер са зареждали настроените хора с енергия и духовни оргазми, обаче това не ги прави хубави. По-миналата сряда в Ефремов направо се скъсаха да превъзнасят източната "енергийна" култура и бъдещата световна биосфера на разума. И както обикновено, да критикуват отвратителния западен начин на живот. Истината обаче е, че те превъзнасяха не друго а жестокостта или по-точно една нейна разновидност, характерна предимно за азиатските народи. Не че жесток значи просто зъл - може да значи работлив и усърден например, какъвто е случая сега с корейците и японците.

Абе, Робин, ти какво си представяш като чуеш думичката "самозадоволяване"? Знаеш ли, че героите и местата във "Властелинът на пръстените" са измислени? Това не е досег с живи същества и панорами, а запис, който се излива на монитора ти под формата на дъжд от електрони, светлина и радиация... и който след 20 години сигурно ще изглежда като че ли е целия в кръпки.

(не че искам да се заяждам де:)
просто трябва да стоя зад идеите на единствения си разказ - че не сме толкова различни, колкото искаме да бъдем и какво беше още там. Кхм, човек трябва да гради някакъв имидж все пак, за да може после да си го руши...
;)



Тема Re: Sci-fi музика.нови [re: Victoria]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано27.04.02 21:29



Tri Yann май стават само за танцуване около огъня в някаква разновидност на хорото. Иначе имат едно мноооого добро парче ама не мога да го намеря в архивите на колегата които не са малки...
Тъй като гледам виждам 72 (?!) година, та до днес...
А и този бретонски нещо не ми е от най-любимите езици.
Ама който се кефи на народна музика и това ще го хареса, сигърен съм.
А за SF музика - в момента слушам Asia и мисля че напълно подхождат на това определение

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Sci-fi музика.нови [re: Mist]  
Автор Яkи Дyдъл (Патето на Чопър)
Публикувано28.04.02 02:08



Естествено,
комерсиален не означава "запомнящ се", а "направен за да печели пари съобразно модните тенденции и вкусове на масите," демек "масово-продаваем."
Понякога (доста рядко, но се случва) масите се нагаждат към даден стил/изпълнител/албум и той става комерсиален без да е целял това (за справка виж Мизантропи рекърдс и по-точно бурзум).

За БГ нямам какво повече да кажа, щом те кефи, слушай си го с кеф, аз ЛИЧНО предпочитам да слушам групи, чиито китари не са намалени наполовина на фона на другите инструменти и дрънкат акорди през цялото време :)).

Улвър са отвъд представите ми за музика, така че тях ги пропускам. Ако твойта цел в живота обаче е да слушаш колкото се може по-некомерсиални/нечути/ъндърграунд групи, то в такъв случай те съветвам да пробваш Мордор и Екуиманторн. Даже бих ти подарил последния, щото никой не ще да го купи дори и за $2 и ми писна да ми се размотва из къщата, хех.
Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио

Редактирано от Яkи Дyдъл на 28.04.02 02:27.



Тема Re: сайтчетонови [re: Hellen]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано28.04.02 08:53



moonlanding-а е връх :)))
направо повод за напишкване ;)

<..

..>

Тема Re: Hans Zimmerнови [re: Hellen]  
Автор Molein3 (непознат )
Публикувано28.04.02 09:17



Бих могла да спомена Вангелис (Blade Runner), Клаус Шулце (Dune), или Тенджърийн дрийм (Mars Polaris), с богата история в сай-фай музицирането, но напоследък предпочитам да слушам Hans Zimmer. В саундтраците към "Гладиатор", "Тънка червена линия" и "Блек хоук" (макар изброените филми да не са от жанра) определено витае фантастично звучение, но пак ще припомня че е въпрос на индивидуален вкус (друг може да улови кулинарен дъх). Пак по повод индивидуалността на възприятията - някак си не можах да свържа виенските валсове и "Одисея 2001". Приех ги като едно от многото недоразумения на филма. Така и не можах да разбера защо величаят Кубрик като The Greatest SF режисьор - може би просто защото се е оказал на подходящото място, в подходящия момент.



Тема Re: Задълбахме...нови [re: Hellen]  
Автор Mist (registered)
Публикувано28.04.02 14:34



ami znaesh li, wsyshtnost trqbwa da se syglasq s teb - osobeno pri nalichieto na takyw frapirasht primer samo nqkolko postinga po-nagore
ne samo che nqkoi hora chetat prekaleno bukwalno, ami ima i po-losho - mogat da prochetat w sywsem qsen i kratyk text tochno towa koeto _predwaritelno_ sa reshili che pishe tam...i za da ne sym goloslowen shte kopiram nqkolko citata

Mist: "ami wsyshtnost az _smqtam_ moeto mnenie za etalon za prawilnost, nai-malkoto etalon za men samiq...sywsem logichno e i drugite da smqtat tqhnoto za takowa "

Victoria:"Значи спокойно мога да кажа, че си голям глупак и ти ще трябва да се съгласиш с мен, защото моето мнение е еталон за правилност.
(Извода си го правя, на базата на казатото от теб, че е правилно всеки да смята мнението си за еталон и да го налага на другите ) "

e sega ako mozhe nqkoi da mi obqsni kyde w moeto mnenie stawashe duma za "syglasqwane" ili "nalagane" na sobstwenoto mnenie na drugite ??? edinstwenoto koeto se kazwa tam e (w praw tekst) :"logichno e chowek da ima sobstwenoto si mnenie za prawilno i za etalon" i tochka - ni poweche, ni po-malko - nikyde ne se twyrdi che tuj mnenie trqbwa da se nalaga na nqkoi i oshte po-malko che tozi nqkoi trqbwa da se syglasi s tuj. Obache nai-shokirashtoto tepyrwa predstoi :

M: "no comment
prosto procheti predniq mi posting oshe wednyzh...mai nikyde ne se spomenawat dumite "nalaga" i "syglasqwam se", a ako sobstwenoto si mnenie ti samata go _nqmash_ za prawilno...ami moite syboleznowaniq"

V:"Значи какво се оказа - когато става дума за твоето мнение, си сигурен, че е правилно, даже го нарече еталон. А когато става дума за моето, ми поднасяш съболезнования, ако го намирам за вярно. Това е меко казано несправедливо, би трябвало да го забелязваш. Ако не, моите съболезнования. "

ta znachi tuj "no comment" ne se otnasqshe za primera s twa koi bil glupaw ili ne, a po-skoro udiwlenie ot towa kak chowek mozhe da prochete w 2 reda neshta, koito dori ne sym si pomislql...i narochno sym podchertal "nqmash" shtoto w otgowora to se tretira kato "imash".... e pri takowa obryshtane na neshtata na 180 gradusa weche kakwo mozhe da naprawi chowek...
ta towa e tyzhnoto wsyshtnost - problemyt e po-dylbok ot edno po-uchtiwo ili po-neuchtiwo dyrzhane - chowek mozhe da nanese poweche wreda (obida ? - kakto bi kazala ti) s uchtiwi dumi otkolkoto ako tegli edna maina na nqkoi, zashtoto wichkite tiq gluposti mozheha da se izbegnat ako prosto victoria beshe prochela _wnimatelno_ kakwo sym pisal, a ne _predwaritelno_ da si wnushawa kakwo pishe tam i da otgowarq (pa makar i s dumi uchtiwi) na towa koeto si e wnushila che pishe tam, a ne na fakticheskiq text...i dori kogato sym se opital taktichno da napomnq che greshi ("prosto procheti predniq mi posting oshe wednyzh") tuj nqma nikakyw rezultat, to kato si peesh, penke le, koi li te slusha - mi prosto tq e reshila che mnogo dobre znae kakwo sym pisal i prodylzhawa w syshtiq stil w sledwashtiq si otgowor: "Значи какво се оказа - когато става дума за твоето мнение, си сигурен, че е правилно, даже го нарече еталон. А когато става дума за моето, ми поднасяш съболезнования, ако го намирам за вярно. Това е меко казано несправедливо, би трябвало да го забелязваш. Ако не, моите съболезнования." i loshoto e che tuj ne se dylzhi na malko newnimanie - ami aide kwo tolkowa, prochela "_nqmash_" kato "_imash_" - a na cqlostno nerazbirane (i po-losho - ignorirane, shtoto ako chowek samo ne razbira toi ili si mylchi ili pita da mu obqsnqt) na tuj koeto sym pisal w celiq toq thread...
ta tyj...to shtqh da si zatraq i da spestq wsichkite tiq razsyzhdeniq, ama kato si si dala trud da napishesh takyw dylyg otgowor, rekoh che shte e _neuchtiwo_ da si mylcha (twa da se chete kato gorchiw smqh ;)
nishto lichno kym nikoi, osobeno kym victoria, prosto izpolzwah citatite za primer da ti pokazha che i mnogo uchtiwost ne e nadobre ako ne e pridruzhena s misyl...to i starite hora sa rekli "tri pyti meri, edin pyt rezhi"...w nahsiq sluchai - "tri pyti cheti, edin pyt pishi"...

aide sys zdrawe...



Тема Re: Sci-fi музика.нови [re: Яkи Дyдъл]  
Автор Mist (registered)
Публикувано28.04.02 14:47



heh...mordor gi znam, ne sym slushal equimanthorn obache sled taq reklama deto mu prawish trqba da wzema da gi chuq
za bg nqma kwo da prikazwame, dostatychno e stawalo duma po drugite klubowe
inache koi e kazal che ne se kefq na komersialna muzika...primerno, kakto i sam znaesh, sym golqm lubitel na chalgata :)....a syshto i na akustichnoto tehno - abe nai-dobre wzemi chuj tuj

http://mp3.online.bg/upload/1019994347__buratino[1].mp3

kultowo e



Тема Re: Панта рей,нови [re: ГoлмaйcтOpA]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано28.04.02 15:32



Понеже си навътре (?) в goa-trance музиката, препоръчай нещо по-конкретно, че ми е интересно...
Иначе за sci-fi Joe Satriani пасва много добре

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Задълбахме...Re:Hellenнови [re: Hellen]  
Автор тиrъp (новак)
Публикувано28.04.02 22:26



Вие двете с Виктория какво нападнахте мъгливото момче с поуки?
Бе тоя форум да не е детска градина, а вие госпожите дето възпитават малчуганите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.