Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Баналните Фрази (класация?)нови  
Автор Alvin (и все пак)
Публикувано03.04.02 16:46



Спор да няма, по принцип навсякъде е пълно с клишета. Омръзнали ни фрази и баналности, които псевдотворците слагат, когато не могат да измислят нещо различно и по-хубаво. И тъй като фантастиката си е жанр с история и традиции (а сега - булки в 4ерно, розово бельо и изневери на жени с жени... Традициите не са това, което бяха ), предполагам, че всеки от вас се е сблъскал с шаблонни изрази. Та се чудя - кои са ви фаворитите за наградата "Най-често използвана банална фраза"?
Моите са:

1/ "Ти не си бог!"
Тук лошия е натиснал добрия в ъгъла и нашия човек се мъчи за последен път да му налее акъл в главата, но уви. Лошия си е лош, а на добрия му върви и в крайна сметка всичко завършва добре.

2/ "Имам лощо предчувствие..."
Добрата героиня се движи бавно из тъмни коридори и със шестото си чувство усеща, че нещо кофти ще се случи. Най-вероятно - на следващия ъгъл, разбивайки тухлите и изкарвайки акъла на публиката.

3/ "Само ако можех да върна времето назад"
Това се казва под път и над път.

Най-трудно е да убедиш глупака в глупостта му...


Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.04.02 16:58



"Защо точно аз?! Защо на мен?!"

TANSTAAFL


Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано03.04.02 17:04



I'll be back!!!

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано03.04.02 19:11



Не знам за литературата изобщо, но в американското кино има една фраза... не, не е фраза, а абсолютно лише, което ме вбесява всеки път, когато го чуя. А едва ли има филм, в който да не се задава поне веднъж. Сетихте се, нали?
"Are you okay?". Героят е прострелян, червата му са на пода, главата му натъкана в задника, дясната му ръка се търкаля откъсната до него, левият му крак виси на кожата си... и в този момент се появява приятелят му, кляка до него и загрижено пита при това напълно сериозно: "Are you okay?". Е, по-тъпо клише от това няма!

In a Tokyo bar:
Special cocktails for the ladies with nuts.


Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано03.04.02 21:00



Syshto mnogo me drazni kogato magiosnika obqsnqwa na glawniq geroj w knigata, che trqbwa sam da se sprawi s napechenata situaciq, zashtoto magiqta shte trqbwa za po-kysno



Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано03.04.02 23:17



Сърцето ми се изпълни с трепет.

Всичко ще се оправи, обещавам. (идентично с примера с червата по пода)

Ще я върна на всяка цена! (ТЯ е отвлечена.)

Черният герой, дето винаги се мръщи, имал е само една жена през живота си и стреля с космически скорости. А всъщност е много човечен, много добричък и ще убие всички лоши.

Магьосник размахва меч.

Вещица катаджийка :)



Тема LotRнови [re: ivz]  
Автор Firefox (consumer)
Публикувано04.04.02 00:26



Има и по-лошо! :) (казала оптимистката)
Едно от малкото неща, които страшно ме издразниха във Fellowship of the ring беше псевдоархаизираното неизменно екшън клише - If you want it, come and get it!, което дърварски беше пейстнато в устата на Арвен като: If you want him, come and claim him!


Send me out into another life! But bring me back for supper...


Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: ivz]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано04.04.02 10:37



Стига бе!
Има ли такъв филм? Как така съм го пропуснал! Ооооо, боже, дай повече инфо, не мога да чакам, трабва да го гледам!!!



Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано04.04.02 10:58



Аз за убийствено банални фрази не се сещам, макар че са цял океан. Сигурно затова...
Но се сещам, че от по старите филми със Шварценнегер, всяка фраз с която приколва главния злодей е станала култова
Ето и кратък списък по памет

-Изпусни малко пара, Дъч (командо)
-Какво по дяволите си ти? (Хищник)
-Ставаш на куфар (крокодила от Заличителя)
-Уволнен си! (Истински лъжи)
-Ще се върна... (Терминатор едно)
-Голяма, голяма грешка... (Последния екшън герой)

Също така са впечатляващи бездушната му физиономия и липса на каквито и да е фрази като отсича главата на лошия в Конан и като се бие с Т1000 в Терминатор 2
Също е много яка фразата на Пол Атрейдес от Дюн ІІ - Всичко свърши, Харконен...

Може всичко това всъщност да е молко пошло за някого, но мен си ме кафи. НЕ забравяйте, че това са неща които звучат свежо само в подходяш контекст



Тема Re: Баналните Фрази (класация?)нови [re: Alvin]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано04.04.02 13:16



Любимата ми филмова банална фраза е : "Какво, по дяволите, си мислиш, че правиш, задник такъв?!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.