Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Терминаторнови  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано09.03.02 20:08



По БТВ тази вечер от 22.30 ще дадат прекрасен филм с доста нисък бюджет. Терминатор е едно от стъпалата, които Джеймс Камерън постепенно изкачва към създаването на Lightstorm entertainment - своя собствена компания за специални ефекти. Но е и доста повече от това. Силно се надявам нататък да покажат още стъпала :)



Тема Re: Терминатор [re: sinsky]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано10.03.02 20:10



Да, наистина е страхотен!
Правен е преди почти 20 години, обаче е много добър!
Ето, това се казва режисьор: всеки един кадър и всеки един звук е максимално добре внушен, нито едно вълнение на героите не остава загадка за зрителя!Като го гледаш, все едно четеш мислите на всеки и усещаш емоцията му и я изпитваш и ти.
Не съм го гледала от години, но несъмнено това е филмът, който съм гледала най-много пъти.
(На второ място с огромна заднина е "Индиана Джоунс и последния...." само 15-тина пъти)

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Терминаторнови [re: Malice]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано10.03.02 21:39



Да, филмчето наистина е добро! Само да не бяха ужасяващите глупости, от които беше скалъпен сценарият!

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Терминаторнови [re: Boby_]  
Автор sinsky (пришълец)
Публикувано11.03.02 16:42



Намерих някакво FAQ:



Сега тази седмица ако дадат и втория филм може да се поразтърся и да спретна малък коментар. Кхм, постовете имат ли някакви ограничения за текст? Би било неприятно ;)



Тема Re: Терминаторнови [re: sinsky]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 16:59



Тия FAQ не отговарят на най-важните въпроси.
Ето няколко:
1. Защо и как хората в бъдещето се борят срещу машините без машини и с толкова примитивни оръжия? Каква вреда биха могли да нанесат така?
2. Как са оцелели хора в радиоактивните останки на град, разрушен от ЯДРЕНИ бомби? С какво изобщо се хранят?
3. Щом в една от сцените терминатор можа толкова лесно да влезе в убежището на хората и да причини толкова огромни разрушения, възникват няколко подвъпроса.
3.1 Как се възстановява ресурсът от хора? Ясно е, че за отглеждането на боец са нужни десетки години, докато за сглобяването на терминатор трябва много по-малко време.
3.2 След като машините знаят къде се намира убежището на хората, защо изпращат само един терминатор и след това не повторят опита?
4. Машините разполагат с инфрачервени сензори (каха го във филма в прав текст). Щом това е така, как успяваха хората да се скрият от тях?
5. Това е бисерът! Пътуването във времето е възможно само за органична материя. Но щом тази органична материя обвива машина, то и машината пътува. По-тъпо обяснение не бях чувал, но както и да е. Ето къде ни води то. Защо Рийс (май така му беше името) не взе със себе си някакво нормално оръжие? В човешкото тяло има достатъчно обемни кухини, което се доказва от практиката на всякакви там контрабандисти на наркотици. Да развием идеята - възможно е дори по-обемисти предмети да се увият в жива тъкан и да бъдат пренесени в миналото. Сещам се поне за няколко начина това да се направи.
Из главата ми напират още десетки несъответствия, но и тези стигат, за да покажат абсурдността на сценария.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Терминаторнови [re: Boby_]  
Автор Afala (върколак)
Публикувано11.03.02 17:11



Като автор, който случайно е писал книга-игра "Терминатор" /не се гордея с нея!/, ще ми се да вметна едно-друго за пътуването във времето.
Когато ми се наложи да пиша въпросната книга-игра, проведох много сериозно изследване как биха се развили събитията в "Терминатор" и съответно сътворих версия, според която:
Изпращането на убиец назад във времето превръща финалната цел - Джон или какъвто там беше великият спасител на света - в ключова точка на множество варианти на бъдещето, които той донякъде има способността да вижда... сетете се за Есме Вихронрав в "Господари и господарки".
След приключването на проблема с първия терминатор, Джон престава да вижда вариантите. След това тръгва вторият терминатор, тогава вече няма варианти, направо се разделят две паралелни вселени.
В моя вариант след втория терминатор клон на "Скайнет" пращаше трети, който да помогне на провалилия се ПЪРВИ - защото именно той помогна да се зачене Джон в крайна сметка - и Джон пък праща човек/машина /по избор на читателя/, който да спре и третия, и първия терминатори и да спаси Кайл Рийс, ако не му бъркам името...
Егати бъркоча!
Обаче това с паралелните времеви разклонения си беше и си остава супер-идея, защото според мен така е базиран "Терминатор". Проблемът с живата плът... кой е казал, че терминаторът-машина не е на сериозно-биоорганична основа и "металът" му да е някаква био-сплав, което му позволява да го метнат безцеремонно назад във времето, но също тъй както майка го е... произвела?

…заговори за вампирите. Какво толкова страшно можеше да има в прерастналите прилепи?


Тема Re: Терминаторнови [re: Afala]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 17:24



Ами Рийс го каза - той обясни, че може да пътува само жива тъкан, но ако тя обвива най-обикновен метал, и той "тръгва". А по останалите въпроси какво ще кажеш? Ако искаш, мога да ти генерирам още 20-30 подобни. Когато един сценарий е несъстоятелен, той си остава такъв въпреки всички опити проблемните моменти в него да се обяснят, нали? Също като "Денят на независимостта".

Adversus solem ne loquitor.


Тема Звучиш като баща ми /обезсърчено/нови [re: Boby_]  
Автор Afala (върколак)
Публикувано11.03.02 17:32



Според мен един сценарий е несъстоятелен, когато, ДОКАТО гледаш филма, почваш да се питаш защо това е така, а онова - иначе. Ако си задаваш въпросите СЛЕД това, значи е бил все пак достатъчно добър.
Ако човек порови, винаги ще намери за какво да се хване - това е безпроблемно в 100 от 100 случая. Факт е обаче, че филмът навремето правеше огромно впечатление, аз лично все още си го обичкам и с радост си го гледам когато ми падне възможност. Наскоро гледах и "Воден свят" пак по телевизията; пак останах доста очарована. Той отговаря на същите условия - докато гледаш, пренебрегваш несъстоятелността на сценария. След това вече те светва, че това, другото и третото са дивотии, но какво от това - филмът не е скучен...
А иначе, звучиш точно като баща ми. Той отказва да гледа такива работи с точно такъв мотив - несъстоятелни са му. Навремето "Седморката на Блейк" ми беше голям проблем заради него, понеже все се подиграваше с тъпотиите в сериите; същото беше с "Ласи" и много, много други такива.
В момента същия проблем за мен самата са ми детските по БТВ - "Виртуалните рейнджъри", "Маскираният пришълец" и другите подобни, където кипи и ври от абсолютни несъстоятелни гадости... но, като се замислиш, след като хората ги произвеждат, значи някъде някой ги гледа с радост и достатъчно висок рейтинг събират, та компаниите да продължават да ги правят. Вероятно е въпрос на манталитет... хи-хи.
Между другото, обсъждахме си тука, абе, ти в мрежата ли спиш?!

…заговори за вампирите. Какво толкова страшно можеше да има в прерастналите прилепи?


Тема Re: Звучиш като баща ми /обезсърчено/нови [re: Afala]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано11.03.02 17:43



Не, не спя в мрежата, но имам лошия навик да спя малко. Карам бързо, защото гледам като стана от компютъра вкъщи, по най-скоростния начин да седна пред този в офиса. Същият случай е и вечер, но в обратна посока. Изобщо, абсолютен маниак!
А за сценариите си права. Точно затова от известно време отказвам твърдо да гледам филми, които са били култови за мен в детството ми. Искам да си запазя старото впечатление - своего рода романтика, повлияна повече от тогавашното ми въображение, отколкото от сегашните ми знания и изградена представа за света.
Но въпросите за Терминатора си ги задавах още докато гледах филма (сега, а не преди години). Порядъчно добре бях забравил някогашното гледане, така че все едно съм го гледал за пръв път.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Раменца свивнови [re: Boby_]  
Автор Afala (върколак)
Публикувано11.03.02 17:51



Ми, свив рамене. Аз пък много му се изкефих навремето, и на втория после...!!! /купа, усмивки, хилеж до припадък, поздравления, бирички, коктейлчета; липсват ми картинките от лафчето/.
Виж, "Седморката на Блейк" надали ще мога да гледам със същия олигавен интерес. И тогава беше тъпня, и сега ще е още по-ужасно.
Но... опитвам се да си спомня какво още е критикувал сериозно баща ми и не се сещам в момента... пак беше някой сериозно-голям филм, даван преди време по телевизията. А, сетих се - "Контакт". Така се случи, че си бях вкъщи да го гледам; той изтрая половин бутилка ракия и се качи да спи пренебрежително. Вярно, филмът Е средна ръка тъпня, но все пак...
Но понеже той си го прави постоянно, няма какво толкова да му се цупя. Такъв си е човекът - мисли се за високоинтелектуална личност. Само дето през последните 25 години не е прочел НИТО ЕДНА книга. Заклел се бил, след като взел последните изпити в университета.... тцъ-тцъ-тцъ.
/включая и моите книги, аааааа!/

…заговори за вампирите. Какво толкова страшно можеше да има в прерастналите прилепи?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.