Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Точка на Пристигане!нови  
Автор Spooky (Dreamur!)
Публикувано20.02.02 23:50



Честито! Излезе сборникът! Ура! голяма радост! Айде някой, който има повече информация да сподели...


----------------------------------------

Всичко разумно е действително.
Всичко действително е разумно.
Хегел


Тема Re: Точка на Пристигане!нови [re: Spooky]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано21.02.02 09:26



Доколкото знам - сборникът включва разкази от 22-ма автора (или бяха 23-ма... не си спомням точно). Доста "дебел" сборник - над 400 страници! За цена от 6 лева това си е направо удар в десятката. Издателят ми намекна, че включва предимно много добри творби. Все още не съм го видял да се продава и не съм го чел. Предполагам, че това е един "доста добър сборник". Надявам се той да се окаже "Доста щастлив меч" срещу онези, които пренебрегват българската фантастика!
За съжаление, тиражът му не е особено впечатляващ. Дано качеството компенсира този недостатък!
А, бе... Има хляб в българската фантастика!



Тема Re: Точка на Пристигане!нови [re: Spooky]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано21.02.02 09:34



Много интересно!
НИКОЙ ЛИ няма информация от кухнята (издателство, съдържание, коментари...)?



Тема Re: Точка на Пристигане!нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано21.02.02 09:39



Издателство "Квазар".



Тема Re: Точка на Пристигане!нови [re: Fat Jim]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.02.02 10:11



Снощи се появи в "Ефремов". Наистина е "тухла".
Още не съм го почнал, но пък понапреднах със събирането на автографи.
Участват 2 от любимите ми български автори, а и останалите (които познавам и от които съм чел това-онова) си ги бива.

TANSTAAFL


Тема Re: Точка на Пристигане!нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано21.02.02 10:20



400 страници с български разкази, пълни с дълбок психологизъм, познаване на човешката душа, многослойност на сюжета, изтънченост на идеите и скука, скука, скука?!?
Мисля да му хвърля едно око, но ако е като "Моделириум", от който за четене ставаха 2-3 разказа, май ще е загуба на време.

Adversus solem ne loquitor.


Тема "Моделириум"??????????????????нови [re: Boby_]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано21.02.02 10:58



КОЕ, Боби, КОЕ ТИ СЕ Е СТОРИЛО СКУЧНО В "МОДЕЛИРИУМ"?

Колкото до "Точка на пристигане", щом още от сега започваш с предубежденията... Чакай, знаеш ли - в сборника има един мой разказ. Тъй като нещо ми подсказва, че поне срещу мен имаш за какво да недоволстваш, нали няма да пренесаш недоволството си и върху другите автори от сборника? Без да са ми известни някои от имената им и без да знам кои точно разкази са включени от известните ми автори (Петър Кърджилов, Елена Павлова, Мирослав Пенков, Ради Радев и др.) мисля, че сборникът все пак обещава да бъде интересен.
М-да-а-а-а...





Тема Re: "Моделириум"??????????????????нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано21.02.02 14:04



В "Моделириум" ми се стори скучно почти всичко с изключение на 2 (два) разказа. Разказите на Янчо Чолаков дори не издържах да прочета докрай.
Не подхождам с предубеждение към новия сборник. Към твоя разказ също - не бих пренесъл нечии изпълнения в мрежата върху друга сфера от живота, особено когато не познавам лично човека, за когото се касае. Подхождам с предубеждение към българската фантастика въобще - твърде малко са примерите, които биха могли да разклатят мнението ми за нея. За щастие има и писатели като Светослав Славчев и един-двама от по-младите, но както казват, една птичка пролет не прави.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: "Моделириум"??????????????????нови [re: Boby_]  
Автор Sharkan (огнеплюещ)
Публикувано21.02.02 17:51



Боби, пиши се от inflated на INFRADARK
Лъчезарният ти песимизъм направо ме кефи!





Тема Re: "Моделириум"??????????????????нови [re: Sharkan]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано21.02.02 17:59



Не, ще се пиша Infradark, когато съвсем спра да я чета, пустата българска фантастика. Засега чакам да видя дали няма все пак да излезе нещо от няколкото мизерни проблясъка, които се долавят на хоризонта.

Adversus solem ne loquitor.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.