Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 28.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Видях как "Ефремов" се разпада пред очите ми!нови  
Автор baron Sharkonen (барон)
Публикувано25.01.02 20:04



Първо си мислех дали да не го пиша под друг прякор! Но впоследствие се отказах! Рекох: "Ся Чаво, колкото и да те боли от тия, напиши им нещо хубаво!"
Така и сторих.
Сядам и ви пиша.

Оная сряда темата беше свързана с нещо за Иван Ефремов! Аз не съм го чел! Не го знам руснак ли е, българин или чеченец, но баба ми, която е чела много, вметна че не струва. Смятам че ако трябваше клуб да има някаква известност, що да не беше се кръстил Исаак Асимов - един определено гениален фантаст или Клифърд Саймък или защо не аджеба братя Стругацки.
Според мен всичко е трева без Саймък, Асимов и братя Стругацки! Ся Лем не съм го чел, не мога да преценя! Казах "според мен!

Оказа се че много малко хора, да не кажа почти никой не го е чел! Нито аз, нито Валхеру, нито някой от вас!

Ся, който го е чел, поздравления, но аз не съм го и чувал!

И така след като се разбра че никой не го чете тоя автор, клубът просто се разпадна и всички се замъкнаха в "Клуб 2000", та и аз с тях!

Отговорът на това разпаден е прост!
На хората не им е интересно! Защо?
Защото след като фентъзи вълната с бавно темпо, но е навлязла у нас! И тогава в този момент, хората които са седяли отгоре на клуб са могли да прокарат малко фентъзи теми, но не! Не може! Трябва да се говори за само за Научна Фантастика, като не никой не го интересува че има таквиз като мен дет седят и се пулят.

Ако вие кажете: "Ами Чавдаре попрочети малко фантастика!" Аз ще ви покажа един голям и дебел среден и ще ви отмина с презрение. Защото не се смятам за достатъчно интелигиентен да чета кога в бъдещето на мъжете хуя ще им порасне с още 10 см! Не ми пука кога! Все пак си признайте че все по-малко се чете фантастика и тя не е Ефремов, Лем, Стругацки и Саймък. Хората четат военна фантастика: Зан, Кол, Кларк и други такива. Старите неща се забравят. Аз не ги чета. Но повтарям: Досега не съм видял в клуба да се говори за нещо друго освен за Научна фантастика! Тъй като предполагам че политиката на клуба е да привлече все повече хора, то би трябвало и тя да важи и сред по-малките от нас. Ако вие мислите че само хора на преклонна възраст от 20 - 35 години трябва да ходят в клуба, ами грешно си правите сметките.

Тъй като съм Член на Надзорния Съвет на Национален Фентъзи и Хорър Клуб Конан ви казвам още отсега че ако ако клубът по прогностика и фантастика не си промени клубната политика спрямо стандартите на фантастичната литература като цяло, няма да просъществува дълго, т.е. само хората, които са на видима възраст от 50 - 80 години ще си членуват в този клуб. А Национален Фентъзи и Хорър Клуб Конан ще се разраства все повече и повече, защото осигурява на оная част на населението на България възможност да дискутират за фентъзи и хорър.

А хората които обичат фентъзи са повече от тия които обичат фантастика, поне в Българията е така! И вие не трябва да ги обвинявате че са тъпи и такива неща!

Мен ако щет ме овинявайте не ми дреме !

Vardaaaaaaa!

Редактирано от baron Sharkonen на 25.01.02 20:07.



Тема Пич,нови [re: baron Sharkonen]  
Автор exPesho (спокоен)
Публикувано25.01.02 20:35



този клуб надживя Брежнев и Бай Тошо, ще те надживее и тебе.

Погледни към себе си


Тема Re: Видях как "Ефремов" се разпада пред очите ми!нови [re: baron Sharkonen]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано25.01.02 21:05



Maiko shaidar4e, pak novi nikove, pak 100 tona gluposti si izpisal...

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Вярно ли е че феновете на Конан...нови [re: baron Sharkonen]  
Автор Kacaд ()
Публикувано26.01.02 00:12



....се наричат "Конанисти"?

I dream of a fortunate rival....


Тема Re: Вярно ли е че феновете на Конан...нови [re: Kacaд]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано26.01.02 01:55



Tc, K otpred e samo za pred obshtestvoto...

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Re: Видях как "Ефремов" се разпада пред очите ми!нови [re: baron Sharkonen]  
Автор Hrizan (tema)
Публикувано26.01.02 10:06



Кво му става на туй дете?
Нищо му нямаше и изведнъж....



Тема Re: Видях как "Ефремов" се разпада пред очите ми!нови [re: Hrizan]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано26.01.02 11:35



Mi nali znaesh seriinite ubiici kak po4vat? uz nishto im nqma, i nqkuv sriv ezednevieto otprishtva ...
a Shaidar4eto otdavna ima nuzda ot terapev

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Re: Видях как "Ефремов" се разпада пред очите ми!нови [re: baron Sharkonen]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано26.01.02 14:26



:) hubavo . igral si si da pishesh ..... ama kato pishesh samo gluposti ... q kaji na kolko si godini pyrvo. I kolko knigi si pro4el. Ne 4e po tova se opredelq 4ovek kato li4nost. No za da davash takiva kraini ocenki pri tova s takava uverenost kaji pone dokolko ti znae akyla ot fantastika.

ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново


Тема Re: Вярно ли е че феновете на Конан...нови [re: Kacaд]  
Автор Alvin (и все пак)
Публикувано26.01.02 14:33



Abe, i na men mi svu4i typo "tolkinisti", ama neise

Най-трудно е да убедиш глупака в глупостта му...


Тема Hei!нови [re: baron Sharkonen]  
Автор Alvin (и все пак)
Публикувано26.01.02 14:43



sorry, za latinicata, ama se napynete...

Pishe si neshto mom4eto i vsi4ki po4vat da ostroumni4at - "na kolko si?", "konanist se pishe bez 'k'" i t.n. A nqkoi pomisli li dali ima neshto vqrno?

Ne sym bil v "Efremov" [vse oshte]. Efremov ne sym 4el, probval sym i ne mojah, sorry. Koeto nqma nishto obshto s temata, de...

Nima nqkoi otri4a, 4e horata, koito sa redovni tam [az sydq za tqh po malkoto, koeto razbrah za tqh v Sandanski, no mi stiga] naistina sa v izvesten smisyl konservativni. A tazi duma zvu4i absurdno kogato e do dumata "fantastika". Za tqh vsi4ko, koeto se prodava dobre e "komer4esko" i "bokluk", ne iskam da sporq s nikoi za tova, zashtoto sym siguren. Za sebe si. Pratchett e ala-bala, fantasy suxz, avtorite na sci-fi, deto se zavli4at v drugi klonove, se zabata4vat...

Otkoga dostoinstvata na edna kniga se cenqt po janra, v koito e pisana?! Ili po avtora?...

Abe, tova deto iskam da go kaja vsi4ki si go znaqt, ama fenshtinata si e fenshtina. Sega ako imah kirilica, da citiram Zelazny [aide pljuite i po nego, 4e e pisal fantasy, de!] za celta i dostoinstvata na edna kniga, ama za taq cel shte ida v kluv s kirilica.

i btw - desettomnite fantasy sagi smyrdqt.

Най-трудно е да убедиш глупака в глупостта му...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.