Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 03.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Тайният дневник на Арагорн.нови [re: armydreamer]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано10.01.02 01:23



heheh kak podkrepq teoriqta ti. Ako az napisha neshto i go sloja v site ne zna4i 4e e vqrno :) Neka pyrvo Hellen kaje ima li info dali vyprosniq dnevnik e pisan ot tolkien iliot fenove........?

ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново


Тема Re: Тайният дневник на Арагорн.нови [re: Gandalf]  
Автор armydreamer (fan)
Публикувано10.01.02 12:59



Важното е да има нещо, за което да се хвана и което да доказва по някакъв начин, че ритниците са били незаслужени
А дневникът е писан от фенове (?) по всяка вероятност. Толкин само е намеквал, оправдавал и т.н. (според теорията ми, де )

Give Judas a try!


Тема Фендъм.нови [re: Gandalf]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано10.01.02 13:49



Това е фенско творчество (както е видно от сайта в началото на постинга ми) и в интерес на истината е написано от сериозни почитатели на творчеството на Толкин.

Hellen



Тема Струва ми се...нови [re: NURBS]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано10.01.02 13:59



...NURBS, че притесненията ти са до голяма степен неоправдани и че някъде по пътя ти убягва *хумора* в цялата работа. Всъщност "Дневникът" е писан от *почитатели* на Толкин (а не от негови критици) и запълва една сериозна празнота в творчеството му, а именно - тоталната и нетипична за един англичанин липса на чувство за хумор. Ако ще си говорим за *критика*, мога да ти препоръчам книгата "Bored of the Rings", която стои по щандовете на книжарниците редом с "Lord of the rings".

Ако се разровиш онлайн, ще попаднеш на набираща мощ *лавина* от фенско творчество, свързано с "Властелина" - и нещата ще стават все по-драматични с нарастването на броя на почитателите на сагата. Сред разказите ще откриеш еротика (на мене вече ми e-mail-наха любовен разказ за Леголас), сатира, надежди - целия спектър човешки емоции, свързани с любимата митология. И аз лично не виждам нищо лошо в това - важното е, че написаното от Толкин вдъхновява феновете към творчество (а какъв *точно* вид творчество - това е въпрос на персонален избор).

Hellen



Тема Re: Струва ми се...нови [re: NURBS]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано11.01.02 00:10



Аз вече събрах цялата колекция светещи чаши (Арагорн, Фродо, Гандалф и Лив Тейлър(хаха)).
Дъвките с Властелинските картинки не ме кефят, но шоколадчетата са готски.
Мини-рубик-кубчетата (4 квадратчета вместо 9 на страна) не ми харесват особено, но са добри за деца, както и всевъжможните терадки, чанти, химилалки, кутии за храна и т.н.
Фланелките са готски.

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Тайният дневник на Арагорн.нови [re: Hellen]  
Автор Luminous (непознат )
Публикувано11.01.02 01:17



"Killed by orcs.
Stupid orcs."

Ето това наистина ме разсмя :).
Иначе тея гейски история ми писнаха в един момент.



Тема Re: Струва ми се...нови [re: StormWitch]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано11.01.02 01:18



Neznam za men tva e ki4 ... kato bqh mqlyk me beshe qd 4e ne znam pove4e za Tolkien, 4e u nas po magazinite nqma po4ti nishto negovo ... i kakto vinagi se e slu4valo ... stane li edno neshto mnogo izvestno, po4nat li ot nwego da se pravqt mnogo prai ... vsi4ko otiva na kino . Ina4e filma sigurno e hubav.. Prosto ... sega shte se poqvqt MUNDATI ;)

ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново


Тема Re: Струва ми се...нови [re: Gandalf]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано11.01.02 12:44



Е ти не ходи ли в кино Роял да го гледаш?

Аз се кефя на известна част от "меморабилията," примерно светещите чаши са доста приятни (като изключим светещата част) .

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Искам чаша! Искам чаша!...нови [re: StormWitch]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано11.01.02 13:55



...С Арагорн! Да я пратя на сестра ми - тя му е почитателка. ;-)

Обаче при мене сега-засега има само някакви гадни пластмасови. А аз искам хубава порцеланова с дръжка.

Светещите пластмасови ли са или стъклени?

Hellen



Тема Искаш да кажеш...нови [re: Gandalf]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано11.01.02 14:06



..."мундани", вероятно, Гандалф?

Да, ще се появявят, и защо не? Аз много се боря срещу желанието на феновете да "елитаризират", ако мога така да се изразя, фантастиката. Някак си изглежда сякаш се опитваш да запазиш за себе си "познанието" за "Властелина" и това, че всякакви хора ще имат възможност да се докосват до него, те дразни. Сякаш LotR е баница, която, като се раздели между повече хора, остава по-малко за тебе. А всъщност с културата нещата стоят точно обратното на материалния свят - колкото повече хора се докосват до тях, толкова ПОВЕЧЕ остава за всеки човек. Защото се появяват повече мнения, повече коментари, повече фенско творчество....

...Признавам си, и аз изпитвам някакво подобно подтиснато чувство по отношение на "Седморката на Блейк". Като започнаха да го повтарят по BBC, си помислих - "мама му стара, сега ще се нароят всякакви илитерати и ще започнат да пишат онлайн за МОИТЕ си герои..." Което е абсолютна глупост, като се замисли човек. Новите почитатели внасят свежа вълна на идеи и мисли - както и се получи с онлайн фендъма на Blake's 7, въпреки всичките ми страхове.

Твърдото ми убеждение е, че колкото повече хора се запознаят с едно *добро* произведение на човешката фантазия - толкова по-хубаво. Неизбежен факт е, че киното достига до много повече зрители, отколкото книгата - до читатели. И ако комерсиализирането на LotR е цената, аз съм готова да я платя.

Hellen




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.