Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ТОЛКИН и фанатизма на неговите феновенови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано17.01.02 19:23



Понеже доколкото съм забелязал единствен изразих несъгласие с образа на Фродо, предполагам цитираш моя постинг в собствената си "картинка защо толкинистите беснеят".
Искам да те уверя, че ме цитираш некоректно (в грешен контекст), понеже съм заявил, че не се смятам за заклет толкинист. Имам книгата и съм я чел - о, ужас! - само веднъж (на английски и преди 20 години). И изобщо заспивам с малко по-различен вид книги под възглавницата. Споделих скромното си мнение за филма (който, впрочем, страшно ми хареса, така че и по този "параграф" предполагам не влизам в категорията на "беснеещ/фанатичен толкинист"), защото разбрах, че в България ще го гледат по-късно и исках да дам на участниците първоначлана представа (съзнавайки колко субективна може да е тя).
Що се отнася до Фродо, наблюдението ми за неговата хермафродичност (която изглежда е била търсена и намерена напълно съзнателно) се споделя и от други (професионални кино-)критици, така че не съм я изсмукал от пръстите си. На мен това не ми харесва (без да променя общото ми впечатление от филма) на други им се вижда гениален ход на режисьора. Остава да дадат на Илайджа Ууд и "Оскар" и тогава вече ще знам, че съм бил прав (за себе си).
Разбирам напълно, че като си писал постинга, поставящ началото на нова тема, си искал да се "заядеш на дребно" (цитирам те) с максимален брой хора, така че ти отговарям не за да те улича в лъжа, а в неточност. И е без значение дали тя е преднамерена или не...

In a Tokyo bar:
Special cocktails for the ladies with nuts.


Тема Re: Ама ти нищо не си видял още!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано17.01.02 19:59



Samiqt Tolkien e rabotil vurhu sustavqnte na Elfi4eski ezik, no ti poneze nishto ne si 4el ot i za Tolkine nqmash ideq...

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Re: Не ги обвинявай, хората...нови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано17.01.02 20:15



Ne, ne stawa po syshtiq nachin be choweche!!!
Ti nishto ne si razbral.
Qwno za tebe ima samo dve strani - ili haresvash filma ili ne!
Obache ne e taka.
Az nqmam nishto protiv da e edno razlichno ogledalno i kakvoto si isash oshte...
No smqtam, che filma e slab kato izpylnenie! Ne che ne otgovarq na moite predstavi, nito che ne e "tochno po knigata"!!!!!
Tova, koeto me razocharova, e che e slab, tova e!
Rejisjora beshe kazal, che chak sega kinoto razpolagalo s nujnite efekti, za da filmira vlastelina i moje i da e taka, no sa go napravili amatjorki. Tolkova sa se uvlekli v efektite, che sa propusnali che ima i drugo!
I ne samo tova, rejisjora izpolzva pohvati ot vremeto na Charli Chaplin, vse edno tova mu e kandidatstudenskiq izpit!
Ne mi se govori poveche za toq film, a ti wzemi i razberi naj-posle kakvo sa kazali horata, stiga si si izmislql!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Ама верно?нови [re: De_Vor]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано18.01.02 01:47



И е направил всичките 19 (ДЕВЕТНАДЕСЕТ) елфишки езика, които набързо изброих?!
Уау! Горките му последователни маниаци! Толкин - как и да е - не са го вързали на време, ама последователите му... Явно бая им е скучно в РЛ...

П.П.
Чудя се, как ли точно ще се каже на елфски:
"Културата, това е преди всичко чувството за мярка!"

Редактирано от Яceн *;o) на 18.01.02 02:07.



Тема Не се притеснявайте...нови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано18.01.02 09:45



Народът е измислил една много хубава поговорка: Всяко чудо за три дни.
В случая ще е за три месеца, но не това е важното. Нормално е нещо толкова дългоочаквано да се коментира от всички и всякак. Ще мине премиерата на филма в България, ще се пошуми още месец и край. Тогава някой може би ще се сети да попита: Ей, къде се загубихте бе, фенове на Толкин? Аз съм сигурен, че всички фенове с нетърпение ще чакат втората част, включително и аз, но коментарите вече няма да са толкова ожесточени, нито пък очакванията - така настървени. Помнете ми думата!

Иначе и аз с огромно нетърпение чакам появата на филма на роден екран. Не мисля обаче, че желанието за това ще ме накара да изказвам крайни мнения като някои в този форум. Всеки изпитва удоволствието от очакването по различен начин, моят е да не се меся в такива дискусии, за да не си създавам предубедено мнение, както и да не гледам откъси или дори целия филм на някакъв чужд език. Просто чакам да седна в киното пред големия екран и тогава да реша - харесва ли ми или не, добре ли е направен или не и т.н.





Тема Re: ТОЛКИН и фанатизма на неговите феновенови [re: ivz]  
Автор Цeнтp Упpaвлeния Пoлeтoв (Провокатор)
Публикувано18.01.02 10:42



Изобщо не съм останал с впечетление от теб , че си беснееш толкинист. Твоят коментар за Фродо е на място, но какво искаш по-вече от Холивуд, който от 20 години налага тенденцията по лансиране на педали и лезбийки и други подобни аномалии. Сега са на мода и ще се предлагат на пазара. Я си представи Фродо да беше някой корав тип със силна воля , веднага фемини движението щеше да заклейми филма като сексистки

БАЙ СТАВРИ, СТРОГ И НЕСПРАВЕДЛИВ - САМО Е......Е

Редактирано от Цeнтp Упpaвлeния Пoлeтoв на 18.01.02 10:45.



Тема примерно обяснениенови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано18.01.02 10:58



Ами има едно обяснение и то е, че така наречената от теб по-нова генерация толкинисти са 16-18 годишни хлапета в основната си част...

Опитвал ли си се да кажеш на един тийнейджър, че любимият му автор, филм, състав или каквото още се сетиш въобще не е върхът на сладоледа?

:: No one lives forever ::



Тема Re: Ама верно?нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Bятъp (зaпaдeн)
Публикувано18.01.02 11:55



"Вековната злоба на роба"

Видях да язди през реки, те седем са на брой...


Тема Re: Не ги обвинявай, хората...нови [re: Malice]  
Автор Corwin (Amber)
Публикувано18.01.02 12:52



Mnogo kompetentno. Ti da ne sledwash rezhisura?!
A za wpechatlenieto, ostawiano ot filma - to se oprdelia do goliama stepen ot wyzdeistwenata mu mosht. Pochti sym siguren, che si go gledala na niakoia zhalka 14'' razwalina, na prezapis ot kino, kydeto mozhesh da se nasladish na hylcukaniata na gledashtite.
Ta taka...

I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals...


Тема Re: ТОЛКИН и фанатизма на неговите феновенови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.01.02 13:00



Май твърде лесно получаваш мозъчни спазми. Какъв проблем представляват за теб феновете на Толкин, независимо дали са фанатизирани или не?
Единственото, с което биха могли да те подразнят, е собственото им самоограничаване. Но доколкото те не ограничават теб, а самите себе си, то това не би трябвало да те дразни толкова силно.
И с какво толкова се различаваш от тях, след като също толкова фанатично твърдиш, че тяхното поведение е неправилно, т. е. намесваш се в техните работи без някой от тях да те е молил?
Всеки е свободен да изкаже мнението си, но не и да псува (пък макар и завоалирано) другите заради тяхното.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.