Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Властелина на пръстените!нови  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано07.01.02 13:03



Гледах филма.

Потресен съм. Очарован съм. Не мога да намеря нужните думи, а при мен това е рядкост. Ако трябва да определя филма с една дума, то тя е разкош. Пълен и тотален разкош за всичките ми културни потребности. Но и още 1000 думи да кажа ще е малко. Затова ще ви разкажа как навремето преоткрих Властелина. Аз си я обожавах книгата , но от децко юношеските си години. Като попораснах - не твърде. И един ден, едно маце (колежка от ВУЗ-а) ме пита - Чувал ли си нещо за някой си Толкин? - Да, що? - Ами, любимата ми група пее за едни такива странни работи... - Тъй ли, я дай да чуя...
С две думи - целия патос и трагизъм на музиката на Blind Guardian ме накараха да преоткрия наново Встелина, да видя в него нещо повече от дълга приказка за големи деца. Е, сега, чрез филма, откривам Толкин за трети път

Въобще, навъдиха се напук на принципа една камара прекрасни екранизации на хубави книги. Това е една не лоша за обсъждане тема. Визирам Дюн 2, Контакт, Звездната пехота, а сега и Властелина
Чакам мнения и отзиви



Тема без да съм чел книгатанови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Пивo (хелий)
Публикувано07.01.02 14:58



според мен филмът започва изключително интригуващо.
А ако е наполовина това което показват трейлърите... немам думи.

Избери отново!


Тема Re: Властелина на пръстените!нови [re: Poбин oт Лokcли]  
АвторValyo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 15:07



Sled taja reklama, vednaga kato se pribera ot bairo, otivam da go gledam...



Тема Re: Властелина на пръстените!нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано07.01.02 20:42



Я веднага да изкараш "зведната пехота" от списъка, че ще избягат хората. То и Дюн 2 е зле ама хайде да върви...
Големия проблем при екранизацията е какво е това "добра екранизация". (Като имам предвид че не си чел "пехотата"се чудя за какво говорим...)
Но Филма май е хубав. Аз го "гледах" на нещо като 370х150 пиксела и не се брои :)) но ще видим...
(Не говоря за "пехотата". Той по-скоро е причина някои хора да казват, че обичат да четат художествена литература, а не научна фантастика.)



Тема Re: Властелина на пръстените!нови [re: Poбин oт Лokcли]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 21:16



Още 75MB и ше го видя и аз филма... отзивите на всички ме карат да мисля че няма да съм разочарован (много)
Иначе Книгата и филма "Звездни рейнджъри" почти нямат общо



Тема Re: без да съм чел книгатанови [re: Пивo]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано08.01.02 00:40



mnogo po-dobre ot treilurite e!!!

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема ako e vqrno .. bqgaite za bileti ...нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано08.01.02 12:38





ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново

Тема поправканови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано08.01.02 13:25



ако под звездна пехота имаш предвид starship troopers, мога да ти кажа, че филма е жалко подобие на книгата и е далеч на светлинни години от нея...

:: No one lives forever ::



Тема Абсолютно...нови [re: SEAL]  
Автор Hиkoлaй Xeл (шибумист)
Публикувано08.01.02 14:06



...

Minda tricks dona work on me, ...only... love.


Тема ПОПРАВКАнови [re: SEAL]  
Автор Пивo (хелий)
Публикувано08.01.02 16:27



По-точно е да се каже, че филмът няма почти нищо общо с книгата!!

Избери отново!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.