Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Уникална комбинация!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Boby_ (олигофрен)
Публикувано19.12.01 10:26



Не си прочел по простата причина, че избягвам да коментирам Стругацки. А това е така, защото не ги харесвам. Не говоря за социалните или философските им послания, а за тяхната "опаковка" - стилът е сух и скучноват, да не говорим за другите дразнещи подробности. Аз самият чакам някой да напише какво, аджаба, толкова намира в Стругацки? "Хищните вещи на века" напримар е в списъка с десетте книги, които са ме измъчили най-много и за да я прочета докрай, проявих завиден стоицизъм, примесен с известна доза мазохизъм.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Как да не са страшни...нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Boby_ (олигофрен)
Публикувано19.12.01 10:28



Бъркаш причина и следствие. Американската фантастика не е най-добра, защото е най-добре представена на пазара. Точно обратното - тя е най-добре представена на пазара, защото е най-добра.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Фантастиката като оръжиенови [re: Boby_]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.12.01 10:38



Доброто и злото са относителни, но и това твърдение е относително. На това философите му викат нравствен релативизъм. Има някои неща, които са абсолютни. Например твърдението НЕ УБИВАЙ ДЕЦА! Навремето ме потресе филма на Алес Адамович "Иди и виж!". Партизани превзеха едно село, в което преди това са били немците. Един от героите видя на стената портрет на Хитлер и застреля портрета с амтомата си. Тук стана чудо/художествена условност: портрета възстанови своята цялост, само че фюрерът гледаше от него по-млад с няколко години. Отново стрелба по портрета - отново "подмладяване" на фюрера и така няколко пъти, докато от портрета взе да гледа едно бебе. Героят се разтрепера от ярост и разплака, НО НЕ СТРЕЛЯ ПО ПОРТРЕТА НА БЕБЕТО. Това е нещо, което той не може да престъпи, дори когато знае какво е станало от това бебе! Ето това е АБСОЛЮТЕН НРАВСТВЕН ИМПЕРАТИВ.
Предлагам на всички участници във форума все пак да се съсредоточим към статията на Fat Jim. Човекът вярно е забелязал някои ТЕНДЕНЦИИ в американската фантастика, като например нейната дехуманизация. И други неща е забелязал.



Добге известно е, че имам излючително остъг език! Иван Костов



Тема Re: Фантастиката като оръжиенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Boby_ (олигофрен)
Публикувано19.12.01 10:42



Забелязал ги е човека тенденциите, ама твърде избирателно. Точно поради това всякакви допълнителни коментари са излишни. Когато видиш снимка на дресьор на коне с камшик в едната ръка и захарче в другата, коректен ли ще е извода, че той дресира конете само с бой, понеже държи инструмент за това?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Как да не са страшни...нови [re: Boby_]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.12.01 10:45



Е как да се съглася, бе, братко, че Мишо Шамара е най-добре прадставен на пазара, защото е най-добър и Шоуто на Слави е най-гледано, защото е най-добро???




Добге известно е , че имам изключително остъг език! Иван Костов



Тема не че се заяждамнови [re: ГocпOжицa Apoyeй]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано19.12.01 10:48



ама виж какво си написала:
"Има едно правило, установено по статистически път: когато печалбата от даден бизнес е над... колко беше... 30, 100 или 300 процента, то този бизнес не се спира пред абсолютно нищо, за да я осигури. Това ясно се вижда при бизнеса с наркотици, оръжие и деца - при тях печалбите надминават установената граница. "

ако говориш за "даден бизнес" не можеш да правиш сравнение между производството на четки за зъби и на кокаин.
ако пък говориш специално за наркотици и оръжие, не знам коя е "установената граница" за такъв тип бизнес.

като тръгнем по тая логика и наемните убийци можеш да ги причислиш към бизнесмените...

:: No one lives forever ::



Тема Re: Как да не са страшни...нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Boby_ (олигофрен)
Публикувано19.12.01 10:51



Ами може и да се съгласиш, когато ти кажа какво имам предвид под "най-добър":
Такъв, който е добър за най-голям брой хора.
Единственото друго възможно определение е твърде относително (най-добър за мен), за да върши работа.
Има и трето, но то включва в себе си сериозен елемент на дискриминация (най-добър за тези, които разбират от това), поради което аз напълно го отхвърлям.
Бих те помолил да хвърлиш светлина върху начина, по който ти разбираш "най-добър".

btw Мишо Шамара е мноооого далеч от това да е най-добре представен на пазара.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Как да не са страшни...нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано19.12.01 12:43



Батка, г-ца Гоа Дилянова Ароуей имаш в предвид мен за Стругацки, не боби. Аз съм тотално заблудения и разбиращия АБС (то ако питате бастуна, и последното не е вярно, ама карай). За Мишо Шамара съм съгласен. Абсолютно. Но не с това че е вредно явление, той е преди всичко необходимо и естествено за пазара явление, чак след това има вредно за подрастващите влиание. Проблема не в Мишо Шамара (дет го срешна, там муй... шъ види той!), проблема е в това, че една думичка - ЦЕНЗУРА, в България все още се счита за мръсна дума, и за огромно съжаление този форум не прави изключение, а напротив - маха с кърпичка на хорото. (Спомнете си дискусията за правилата и модерирането. Логични, естествени и нужни правила! Цялата аудитория ревна като настъпан хипопотам, само заради думите правила и ограничения. Никой не пожела да разбере че това са преди всичко правила и ограничения за евентуалната простотия, от която този форум далеч не е лишен...). Същото е и на държавно ниво. Но САЩ и западна европа, които като музика и маниер имитират съвременните псевто музиканти и културни дейци са много по напред по въпроса. Аз например, никога не съм чувал такива откровенни цинизми по МТВ, мога да ви предложа огромен списък със забранени и цензурирани филми, клипове, песни, книги, които са били спрени от реализация поради показност на насилие или други вредни за морала моменти у тях. Какво излиза, че отнова става дума не за вредно западно влиание, а за чисто местно простотия.
Така мисля аз, но само по повод на Мишо Шамара. Не твърдя че западната култура е лишена от популистки тенденции, напротив, твърдя обратното. Това си е недостатъка и плюса на демокрацията - има за всички, каквото им се иска. Аз лично се развам на възможнастта да чета каквото си искам, но и отчетам като огромен недостатък морето от пошлост и простотия които ни заливат отвсякъде. Тук можем да се върнем към ролята на държавата в тоя процес. Пари от нея не щем, но в ей такива моменти може и трябва да се намесва!



Тема Re: Как да не са страшни...нови [re: Boby_]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.12.01 15:19



"Най-добър" го повторих след тебе, но имам предвид, най-добре представен в смисъл В НАЙ-ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО. Не знам как е точно с Мишо Шамара, но рапът в момента задминава чалгата по популярност сред най-младите и затова почнаха писъци от нейна страна. Мишо Шамара е от най-откровените и си казва в прав текст, че е боклук и прави всичко за пари. Прочети ноемврийския брой на "Егоист" да видиш за какво става въпрос. Какви са реакциите по концертите му и т.н. Мисля, че обществото има пирамидална структура, в смисъл, че в основата са тъпанарите /Не народ, а мърша!/ и колкото по-нагоре се отива в посока на "умност", пирамидата се стеснява, затова всеки, който иска да прави пари, трябва да прави разчет за по-долната част на пирамидата. Така е и при фантастиката, но там за разлика от откровения Шамар има напъни лайната да се "целофонират" и да се представят за изкуство, или нещо от този сорт. Това е шибаното. Ясно трябва да се казва, че това е целофонирано лайно със сходни промиващи функции, макар и далеч не така откровено цинично, като в случая с чалгата и рапа.



Добге известно е, че имам изключително остъг език! Иван Костов



Тема Re: Как да не са страшни...нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.12.01 15:24



Батка, ти си по-голям стругар от мене и си по-задълбал в АБС. Евалла! От очевидци и жевеещи в Щатите българи знам, че американците не гледат и 10% от това, което гледаме ние. Един месец е имало дискусии по някакъв тамошен "Отзвук" дали Дж. Робъртс трябва да запали цигара в еди кой си филм и добро ли е това за младите, а в същото време лайната се изсипват тук с тонове! За това ме е яд!!!



Добге известно е, че имам изключително остъг език! Иван Костов




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.