Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 28.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Niakoi chel li e "Ender's Game"?нови  
Авторbabamy (Нерегистриран)
Публикувано10.08.01 23:43



"Ender's Game "ot Orson Scott

Interesna li ?



Тема аз напримернови [re: babamy]  
Автор flar (jingo)
Публикувано11.08.01 16:18



и... книжката е страхотна



Тема Re: NBaja narod...нови [re: babamy]  
АвторValentin D. lvanov (Нерегистриран)
Публикувано12.08.01 01:57



Dori ima tema - Ender's Game - sega e na vtora stranica...



Тема Май всички...нови [re: babamy]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано12.08.01 13:40



КАто че повечето от хората тука са я чели, да ти кажа...

Не ми стана любима книга, обаче ми беше интересно да я чета - има действие, има и размишления за отношенията между човечеството и останалите раси във Вселената. Всъщност книгата започва с дефинирането на един определен начин на общуване между тях и завършва с отричането му.

Когато я четох за пръв път се подразних, че главните герои са деца. Смятах, че не може такава отговорна дейност (като това да бъдеш главен герой на роман ;-) ) да бъде поверявана на разни изтърсачета. По-късно обаче разбрах, че дори НАСА наема деца и тийнеджъри да работят с компютрите им, понеже те имат много по-добри рефлекси от възрастните, много по-кратко време на реакция (ако трябва да се управлява дистанционно космическа сонда, да речем) и много по-лесно учат нови методики. Това не ме накара да захаресвам "Играта" повече, но поне оправда в моите очи един нейн недостатък.

Hellen



Тема Re: Niakoi chel li e "Ender's Game"?нови [re: babamy]  
АвторFonManiac (Нерегистриран)
Публикувано12.08.01 14:53



Книгата е изключителна, многопластова и динамична. За съжаление съм чел само нея, останалите части тепърва ще ги чета. По ценното в книгата за мен не е отношението между нас и другата цивилизация, а описанието на бруталното преформиране на психиката в името на някакви "възвишени" цели. Това, че военните знаят само един начин за постигане на резултат, не означава че той е най добрия. Изкореняването на всичко добро и позитивно, за да се създаде една машина за убиване е нещо, което се случва всеки ден на много места по земята. А у нас (в нашата казарма) се изкоренява пък желанието за това да си свършиш добре и бързо работата - защото ще ти дадат още и още, а може и от свободното ти време да вземат. Тук осъзнавам какво значи "не е важно да постигнеш целта, важно е да вървиш по пътя към целта". Военните са сред най-непродуктивните хора които съм срещал (те бълват тонове продукт, под формата на записки, обяснения, инструкции и прочие никому ненужни глупости). А взимат големи заплати и имат гарантирана работа.

Айде свършвам, че и без това накрая нищо общо с "Играта на Ендър" не остана в мнението :).



Тема V razkaza pishesheнови [re: Hellen]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано12.08.01 20:43



nesto, koeto posle ne vleze v knigata.
A imenno che sa izbrani deca zastoto te sa mojeli da ubivat burzo i bez zaddrujki.
Priemali sa vischko kato na igra
A vuzrastnite sa zapochvali da se zamislqt predi da strelqt
Nqkoj akomopje da nameri razkaza ste sum mu blagodaren za tochniq citat

Българската литература



Тема Последна игранови [re: BoGa]  
Автор вce пo-Гoлямa OтkaчaлkA (огледало)
Публикувано13.08.01 10:53



Мисля, че така се казваше журналният вариант на Играта на Ендър и излезе в едноименния брой 10 на SF трилър. Не ми е под ръка в момента обаче.

-------------
- Нейм?
- Goa.
- Пиши: Гоа. Мейл ор фимейл?
- Имейл?
- Пиши: хермафродит.


Тема Недостатък?нови [re: Hellen]  
Автор вce пo-Гoлямa OтkaчaлkA (огледало)
Публикувано13.08.01 10:56



Не смятам за недостатък това, че главният герой е дете. Напротив, той можеше единствено да е дете, иначе книгата нямаше да се получи. Всички идеи на Кард се крепят на това приемане. Целият психологизъм на ситуацията, цялата драма, която накрая се оказва страшна трагедия, взаимоотношенията на гравния герой с околната среда, всичко това е взаимосвързано и спояващият елемент е именно детското у героя.

-------------
- Нейм?
- Goa.
- Пиши: Гоа. Мейл ор фимейл?
- Имейл?
- Пиши: хермафродит.


Тема Нещо повече,нови [re: babamy]  
Автор вce пo-Гoлямa OтkaчaлkA (огледало)
Публикувано13.08.01 10:59



много от пишещите тук я смятат за култова книга. Според мен тя е много силно произведение, но наистина култова книга е нейното продължение - Говорителя на мъртвите. А казват, че и второто продължение - Ксеноцид - заслужава внимание (за съжаление обаче май няма скоро да излезе на български).

-------------
- Нейм?
- Goa.
- Пиши: Гоа. Мейл ор фимейл?
- Имейл?
- Пиши: хермафродит.


Тема Re: Niakoi chel li e "Ender's Game"?нови [re: babamy]  
Автор Boby_ (изкопаемо)
Публикувано13.08.01 11:19



Убийствена книга! Може да се опише само с една дума: изключителна!

Cognito Ergo Sum!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.