Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 14.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Да,нови [re: StormWitch]  
Автор altair4 (freak, freaker)
Публикувано24.08.01 09:18



Ако си следил тезата (явно това е трудно за теб) става въпрос за филми с хонорари 15 - 20 млн.$. Целия бюджет на dude where is my car е 13 млн. $. Да не говорим за бюджета на blair witch project... Такива 'удари' винаги ще има.
Както вече не веднъж тук се каза, ще поживеем -ще видим. Повечето от хората в този клуб се опитваме да мислим в бъдещето, докато явно за някои самия процес на мислене е невъобразимо труден.



Тема Ами имат бъдеще,нови [re: NlKlTA]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано24.08.01 11:01



само че не пред камерата. Ролята им ще бъде да показват как се изразяват емоции, отношение към нещо, сещаш се; нещо като консултанти. И няма да са необходими толкова много актьори, тоест ще останат само най-добрите. Ама не мисля, че това ще стане днес утре. По-скоро след около 20-30 години (поне).

С времето технологиите ще изместят голяма част от човешките професии. Mожеш да бъдеш сигурна. Аз, например, съм програмист и виждам как голяма част от нещата, които съм правил преди време, вече са автоматизирани, тоест нужда от мен там няма. Затова се развивам и тайничко въздъхвам облегчено, че повече няма да ми се налага да се занимавам с тривиални/скучни неща. И не ме е страх от прогреса като онези работници от началото на индустриалната ера, които за да не загубят работата си, са чупели машините с чукове. В крайна сметка, колкото повече неща се вършат от машини, толкова по-лесен, приятен и интересен ще бъде живота ни. Струва си, според мен ...



Тема Re: Виж сеганови [re: NlKlTA]  
Автор sinsky ()
Публикувано24.08.01 12:42



Ей, ние с теб май сме от един отбор :) Само не забравяй, че за да победиш врага трябва да го опознаеш, да му влезеш под кожата и тн - пробвай да гледаш FF по-задълбочено някой път, в някоя тъмна и тиха стаичка без умници, които раздърпват графиката. Кой знае - може пък да вземе да ти хареса нещо, или дори всичко ;) Японците имат много различна култура. Аз не съм го гледал, засега мога да сипя само подобни общи твърдения...

Съвсем наскоро предложих да бъде направен фен-клуб на Титаник, но в момента идеята се радва на силен неинтерес.

Времето никога не стига.


Тема Re: Виж сеганови [re: NlKlTA]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 17:26



'Bah towa absoliutno nekompetentno mnenie! Ti sigurno si umirash da se wyrnem w epohata na niamoto kino...e, nie sme pochti tam, s takyw smeshnik kato Maznio(za nerazbralite LeoPediKaprio)



Тема Re:нови [re: Amber]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано24.08.01 19:51



Оо приятел....къде се губиш? Започна да ми липсва комуникирането с теб...

N.

I'm gonna learn how to fly...



Тема Странна работа...нови [re: l]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано25.08.01 08:17



Чета от известно време постингите по темата и се чудя. Ама наистина.
Преди да съм забравил, нека кажа на NIKITA, че съм съгласен с нея, но в няколкото мои постинги се въздържах от силни думи не защото не ми идваха на ум в главата, а защото не бяха за постинг!
Сега, мисля ние тук се вземаме много насериозно и въртим мелницата на приказки по отношение на нещо, за което другите вече забравиха (и с теб съм съгласен, StormWitch). Нещо повече, някои хора тук обявиха недоносчето за явление и започнахме да му приписваме блестящо бъдеще. Не искам никого да засягам (затова и ще спестя пипера), но не мен ситуацията ми изглежда (гротескно предадена) така: Специалистите по производство на дъвка от страната Мапония след 4 години упорит труд и няколко гениални патента, разработват компютърно контролирано производство на алуминиева дъвка. Предимствата: блестяща е (можеш, примерно, да се оглеждаш в нея), лека е, устойчива е на ерозия и е с голямо бъдеще (според тях). Специалистите по ядене на дъвки от страната Му-Ес-Ей с любопитсвто се наредили на опашки (първия, че дори и втория ден след "премиерата", а някои даже и на третия), опитали, намръщили се, теглили една солена на мапонците и забравили тая работа. Обаче в един форум в Мългария се намерили специалисти по осигуряване бъдещето на алуминиеви дъвки (на доста хора тя кой знае защо доста се усладила). Някои предрекли, че след време ще се ядат само такива, че останалите (като мен, NIKITA, StormWitch и допускам други "консерви", по-свенливи да изкажат сродно мнение) нямат вкус и че след време (благодарение на засилена реклама по онова, на което след 100-200 години ще му викат телевизия), та казвам благодарение на интензивно промиване на мозъците, ще започнем да възприемаме (аз не, защото слава богу отдавна ще съм се спасил от това бъдеще) алуминиевите дъвки като дар божи, като първа наслада и естествено развитие на прогреса, още повече че те най-вероятно (в трудния преходен период) ще бъдат поднасяни леко подсладени (за да се запази някаква прилика с "истинския" продукт).
Такива работи ви казвам...
Ако пофантазираме за МОЕТО бъдеще обаче (онова, което виждам аз или по-скоро, което ми се иска да се реализира, защото с това глобално затопляне и т.н. изобщо не е ясно ще има ли някой, който да се безпокои за тези неща след 100-200 години), та в моето бъдеще хората ще са освободени от грижата за оцеляването, ще вършат все по-малко затъпяваща работа и ще имат все повече свободно време да се изявяват кой с каквото може. И няма да се тикнат в студиа за да карат суперкомпютрите да създават все по-точни техни подобия (това тогава сигурно ще може да става с натискане на един клавиш, ако още се използват клавиатури - едва ли!), а ще търсят истинска (а не опосредствена) изява. В моето бъдеще всеки ще иска да е артист (най-общо казано) и много ще могат да бъдат. Компютрите сигурно ще правят изявите им по-лесни и може би по-ефектни, но те няма да създават неотличими от прототипите образи на хора, защото това ще бъде безсмислено. И това, че някой някога (в смешното минало) е обичал алуминиеви дъвки ще остане като куриоз (ако бъде запомнено изобщо, разбира се). А думата "маркетинг" няма никому да говори нищо и отдавна ще е забравена, но не защото е мръсна, а защото няма да има нужда някой да те лъже, че алуминиевите дъвки ставали за ядене.

A sign from a Majorcan shop entrance:
Here speeching American.


Тема Re: Да,нови [re: altair4]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано25.08.01 23:52



...а някои като незнаят как да се аргументират и обръщат всичко на обиди на лична основа все едно сме в IRC. .

Наистина ми е трудно да ти следя тезата - щом това, че филм с бюджет $15М (заснет за 25 дена) прави 100 пъти повече печалби от филм с бюджет $130М (правен 2 години и с по-масова маркетингова кампания) за теб неозначава нищо и смело ми твърдиш че в скоро време ще се гледат масово само филми от 2-ят тип за мен е повече от странно. Уточни се за какво точно ми говориш (маркетинг, лични пристрастия или шаманизъм) и изрази ясно мнение (ако имаш) по въпроса.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Редактирано от StormWitch на 26.08.01 00:09.



Тема Re: Да,нови [re: l]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано25.08.01 23:55



Върни се и прочети за какво става въпрос - не обсъждаме качествата на филмите, а пазарната им страна.
Аз също не съм гледал Dude и не смятам да го гледам и за в бъдеще.
"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Редактирано от StormWitch на 25.08.01 23:57.



Тема Re:нови [re: NlKlTA]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 00:49



Аха и на мен, но спокойно. Продължавай да навиваш такива мнения и няма да се загуби връзката :)
А какво ни стана със срещата?


"I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals..."



Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: Firefox]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 06:41



Predi da razbere6 filma wzemi da poigrae6 igrata.
Kato prew^rti6 "Final Fantazy VIII" mi se obadi pak da si pogoworim.
Filma e SUjetna Boza ala ima mnogo qka podkrepa ot igrata.
P.S. Priqtelski S^wet - nqma da S^jelqwa6!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.