Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 13.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: Firefox]  
Авторsimple user (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 17:55



Само че от цялата работа аз не разбрах Амбър гледал ли е филма... доста постинги е набухал, всеки по-несъстоятелен от предишния, и имам чувството че той не иска да сподели впечатление, а просто да развали впечатлението на FireFox. Само се хваща за думите на другите, без да знае за кво става въпрос, и лае. Ама той по принцип винаги така прави, кво ли съм тръгнал да се чудя и аз... Гледай си Зелазни, Амбъре



Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: simple user]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 00:33



Wizh sega pich! Az sym posledni a chowek, koito shte prawi secheno na FFox (pone zasega). Ot druga strana ne znam za kakwo ti e da znaesh dali sym gledal filma, pri polozhenie, che i ti nieshto ne kazwash po temata. No nishto. Pone si imal kurazha da si slozhish nick, koito ti priliaga. Shtoto i si user i si simple!

"I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals..."



Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: Amber]  
Авторsimpler user (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 02:10



Ами Амбъре, филма го гледах точно днес, и малко след като се прибрах в нас прочетох мненията във форума, и поставих своето. Нарочно не казах че съм го гледал, защото предполагах че точно за това ще се хванеш и ще се заядеш, ама не бях сигурен... е, ти не ме опроверга А и като че ли няма какво да добавя - тя е казала всичко, което ми хрумна и на мен, и то по начин, по който аз никога не бих могъл (щото съм simple). Просто ми направи впечатление зъбенето ти, и реших да ти го кажа. А и ми беше интересно как ще отговориш, но за съжаление ти не ме изненада с нищо - проста, бих казал даже предвидима, закачка с ника ми... очаквах повече от теб. Следващия път прояви малко повече въображение[gledam prezritelno].



Тема final fantasy или краят на Холивуднови [re: Firefox]  
Автор altair4 (freak, freaker)
Публикувано20.08.01 09:38



Гледах филма вчера - перфектна графика и невероятно изпипани подробности (светлосенки, бръчки и бенки по лицата....). Вярно е, че хората (все още) изглеждат изкуствено - най-вече очите им. Но ви напомням, че преди десетина години клипа на dire straits money for nothing (с четириъгълните полигони) беше върха на сладоледа. Т.е. този тип кино е отбелязал огромен ръст и тепърва ще набира скорост. В студиото са вложени 60 млн. долара - да не мислите, че това ще бъде последния им проект?
Final Fantasy е началото на края на Холивуд. Защо трябва да даваш 20 милиона долара хонорар за звезда, като можеш да я генерираш? Печеливш бизнес вече ще бъде да 'си продаваш лицето'.



Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: Firefox]  
Авторb (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 11:53



Според мен можеш да си изкарваш хляба с писане - ако вече не го правиш, де.
Гледах филма, макар и с известно нежелание - просто отидох предубеден. За съжаление филмът не се потруди особено да премахне отрицателното ми отношение.
Няма да говоря за техническата част - това трябва да се види. Само ще кажа, че някои от хората, с които го гледах, смятаха, че на места има живи актьори! (бяхме в кино "Мир" в София) Та с нетърпените очаквам бъдещето - искам да видя докъде ще стигне технологията.
Обаче като сценарий - пълен ужас! Не говоря за сюжет - в крайна сметка оригинални сюжети се намират трудно, а и не са необходими в един екшън за забавление. Рецептата е ясна - има добри и лоши, като добрите трябва да спасят света, а останалото са вариации.
Ама в този филм изобщо не се бяха потрудили да създадат някаква що-годе логически обоснована постройка. Е, всъщност имаше част от постройка - само покрива, а основите и стените бяха също толкова "now you see it, now you don't" като фантомите във филма.
И съм изненадан, че си успяла да извлечеш тази идея (всичко има душа и т.н.) от филма. Вероятно причината е в моята липса на въображение и склонността ми да приемам нещата по-буквално, ама за мен идеята беше "гледайте сега, хората пак са най-умни и независимо от всички трудности успяха да надвият нашественика". Според мен всичко останало си беше фон, а не послание.
Обаче с удоволствие ще чета твоите рецензии за филми - май ще се наложи да навестя клуб "Кино". Като виждам какви филми се появяват напоследък, за мен май ще бъде по-приятно да чета коментари като твоите, отколкото да гледам самите филми.
Боян



Тема [зъбя се]нови [re: altair4]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано20.08.01 13:13



"Final Fantasy е началото на края на Холивуд"

Глупости! Холивуд няма да изчезне.... не си правете илюзии. Може да има и такива филми, но другите няма да изчезнат, нито дори да намалеят.



N.

Scream if you wanna go faster



Тема Re: [зъбя се]нови [re: NlKlTA]  
Автор altair4 (freak, freaker)
Публикувано20.08.01 14:16



след десетина години пак ще говорим.
Вие си мислите, че филмите се правят за да им е кеф на хората. Глупости - всичко се прави за печалби. А печалбата се постига не само чрез големи приходи, а и от малки разходи. 20 000 000 $ за хонорар е един много мъничък незабелижим разход. Докато разходите за компютърни филми непрекъснато падат, съответно качестото и производителността се увеличават.
Когато (максимум 3-4 години) бъде постигната пълна реалистичност при графиката, на никой няма да му дреме дали гледа жив герой или генериран такъв. Или може би тогава ще бъде създадено движение back to nature и кинолюбителите ще се събират за да гледат на стари ленти кино с живи актьори? Колко трогателно!



Тема Re: [зъбя се]нови [re: altair4]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано20.08.01 16:04



Абе русокоси мадами като Прета Уилсун се генерират лесно.
ама този дето сте пише софтуера за де Ниро и Ал Пачино има много години работа

Българската литература



Тема Да,нови [re: BoGa]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано20.08.01 17:17



и аз това имах в предвид. Още повече, че не виждам никакъв смисъл филми като "Жега" примерно да се праят на компютър.

И все пак колко са разходите за Final Fantasy, а? Мнооого ме съмнява да са мноого малки.

N.

Scream if you wanna go faster



Тема Съгласеннови [re: b]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано20.08.01 17:50



Дълго четох постингите по тази тема и накрая реших да изкажа мнение и аз.
Гледах филма ден-два след премиерата му (подведен от рекламите по телевизията, които - както обикновено - не си бях дал труд да погледна по-внимателно). Още със започването мислено се надигнах да изляза, но ме досрамя... а и бях дал маса пари за билети. Останах до края. Салонът беше пълен (не знам дали със случайно попаднали като мен или с ценители на тази разновидност на киноизкуството). Стоически издържах да края. На излизане се заклех в себе си, че повече няма да вляза на филм, без да съм погледнал афиша и без да съм се убедил със собствените си очи, че в него играят истински актьори. Мисля, че 95% от времето си прекарах в следене на графичната реализация и в търсене на недостатъците (имаше). Интригата (доколкото тази дума изобщо е използваема) нито ме развълнува, нито имаше нещо, което заслужаваше разбиране или замисляне.
Не знам, може би като техническа постижение "ФФ" ще бъде записан някъде в историята на киното. Като сюжет, като смисъл и като логика филмът е пълна нула. Изненадан съм от "рецензията" поставила началото на тази тема. Когато човек пише по този начин, няма значение за какво пише. Така и за най-големия бълвоч ще се намерят добри думи ("Героите изразително мърдат вежди", "Главната героиня е екзотично облечена" и т.н.). Мисля дори телефонният указател на Куртово конаре може да даде храна за някои интересни размишления, но заслужава ли си да се занимава широката публика с тях? Всичко имало душа.... дрън-дрън! Още преди сигурно сто години самият Конан Дойл е написал нещо подобно ("Когато Земята извикала") и романът е останал запомнен сигурно само от биографите на този писател. Ако писането на сценарии продължи със същата безалаберност сигурно ни предстои да видим филм, в който Венера ще я засърби, друг, в който на Юпитер ще му стане тясно и следващ, в който на Плутон ще му стане горещо.
Разбира се, в Северна Америка има публика за всичко, включително и пълнометражни (като време) мултипликационни недосносчета.
Мога да кажа за себе си, че винаги гледам филми заради актьорите и знам какво очаквам от тях. Не отричам, че филми като "ФФ" сигурно ще се роят и в бъдеще ще стават още по-близки до реалността. Какъв е смисълът? Някой тук подметна, че така щели да се намалят разходите. Не изключвам, че след 50 години един такъв "филм" може да струва 1 милион долара, примерно, но дали ще може да донесе 2 милиона приходи? Съмнявам се. Колкото по-евтино е нещо, толкова по-малко интригуващо е.
Дали филмът е оставил следа? Трудно ми е да преценя. Мога само със сигурност да кажа (проверих), че от заглавието няма и следа в класациите "Box Office" (постъпления от билети), където за седмицата 5-11 август още присъстват и "И.И.", "Матрицата" (да, има го!), и "Тум рейдър" (каква разлика във визията, макар и той да е по игра), да не говорим за по-нови от "ФФ" заглавия като "Планета на маймуните" и "Джурасик парк - 3". Мисля, че е ясно. Това че някой се възторгва (и е написал емоционална и изпълнена с патос рецензия), а друг (като мен) го оплюва с наслаждение, в крайна сметка няма значение. Важното е дали се гледа. За този филм в пълна степен важи приказката "Всяко чудо за три дни".

A sign from a Majorcan shop entrance:
Here speeching American.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.