Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 13.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Чакаме AIнови [re: Firefox]  
АвторDr Sid (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 12:39



Направо не ми се мисли какви спорове ще се отвъртят, като излезе AI на Спилбърг.

Firefox е най-близо до истината по повечето въпроси относно филма, а на тези които не са го разбрали и казват че е тъп - никой не може да им се сърди, те не са виновни :-))) Те и за AI така ще говорят (аз го гледах и мисля, че рецензията на Firefox за него ще е поне два пъти по-дълга)

А относно FINAL FANTASY:

Простичък е сценарият, ама да сте виждали сложна класическа история? Добро с/у Зло, какво повече. Малко Манга сте гледали май и нямате тренинг...

Важното е, че много трудно откъсваш очи от екрана. И това е целта на филма. Когато някой ден пишат за първия генериран с компютри реалистичен филм, този ще да е.

А моментът на инвазия на дигитални актьори тепърва предстои - иначе нямаше да направят студио с компютри за 60 млн долара на Хаваите... Те там вече работят по други такива и все по-добри ще стават.

Аз лично бих го гледал пак, за разлика от Мумията 2 и Томб Райдър :-(((



Тема Final Fantasyнови [re: Firefox]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано17.08.01 16:53



Добре.
Значи първо (съвсем между другото) на мене главната героиня не ми приличаше на обработена версия на Сандра Бълок, а беше по скоро копие на Бриджит Фонда. Но това само for the record.

Напълно съм съгласна с всичко, което си казала относно Идеята. Да, тя е прекрасна, въпреки че е доста банална. НО наистина представена по нов и различен начин, който те кара да се замислиш. С това "нов начин" обаче изобщо не визирам компютърното_всичко, което буквално не ме остави на мира през целия филм.
Значи не мога да спра да си задавам въпроса защо беше нужно героите да са компютърно моделирани. Как се предполага да приема аз една възвишена идея от отвратително изкуствената уста, на изкуствените герои. Не може да ти се внушат такива чувства от единици и нули. За тази работа си трябват истински хора с истински живи очи, които да ти говорят. А не псевдо кукли.
Щеше да е десет пъти по-добре, дори да беше анимация, защото анимацията си е чиста и откровена...и детска...
И истината е, че нещото не беше направено с цел да изпъчи напред Идеята, а с цел то самото да се изпъчи и да каже: Вижте. Ние можем да направим така. Ахвате ли? Ахвайте! А сега покажете вие как можете.

И все пак има нещо хубаво в цялата тая компютърна история. През седмицата, в 1:30 на обяд в залата имаше толкова хора, колкото попринцип никога няма. Но Firefox, малко ще са тези, които ще говорят като теб и на които ще им е направило впечатление това, което е направило на теб. Повечето ще говорят като момчета, които седяха зад мене: " Еееййй каква графика...ей тва са го правили с еди_кво_си, а пък другото еди как си...яяя...уау...."

N.

Scream if you wanna go faster



Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: Firefox]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано17.08.01 18:36



Не разказвай проклетия филм!!! Как после да отида да го гледам като знам какво става в него! Мразя да ми разказват филми. Добре, че спрях да чета на време иначе щях да съм много. Знам, че и на мен ще ми хареса, особено ако не знам съдържанието.
между другото, ти от кои зрители си: от тези които непрекъснато мърморяти намират кусури по време на филма, от другите, които почват да го обсъждат и подлагат на критика веднага, когато излязат от залата или от последните, които се прибират в къщи като ударени с мокър парцал и едва на следващата сутрин могат да преценут точно и да нахвърлят няколко критики, без да пропускат и добрите страни на филма разбира се. Аз като че ли съм от последните. Трябва да гледам някаква върховна простотия, например Бойно поле земя, за да почна да мърморя по време на филма.

Misty morning, clauds in the sky.
Without a worning a wizzard cross by.


Тема Всъщност...нови [re: Firefox]  
Автор Kaмъk (хвърлен)
Публикувано17.08.01 18:42



дали някой е играл някое Final Fantasy? Всички части на серията - общо 8, всеки момент 9, се отличават с много интересна и изпълнена с обрати история, като всяка от игрите е около 20-тина пъти по-дълга от филма като гледаемо време... Препоръчвам... А да, забравих да кажа че анимациите в последните две серии се доближават до тези от филма... Нещо невиждано за 1999, когато излезе 8-цата.

Студ, сняг, виелица, а той гол до кръста - жъне.


Тема На негативните отзиви - общо Re:нови [re: Firefox]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 00:52



Dwe neshta:
I towa go kazwa chowek, totalno opliul "Tynka cherwena linia"?!
Ne e wazhna "Идеята, Поуката ако щете, Онази крилата мисъл изкушила се да кацне за малко в главата на автора ", zashtoto sys sigurnost niama dori edin chowek wyzpriel filma po nachina, zamislen ot awtora. Znachi kakwoto i da te e razchuwstwalo tolkowa mnogo, kakwoto i da e bilo onowa silno neshto, nakaralo te da izkashesh izlozhenite ot teb misli, to ne e doshlo sledstwie filma, a zashtoto po nachalo si e bilo w teb. Ta ot tuk do misylta, che na tozi film mozhe da se gleda samo kato na edin podbuditel, ima samo edna krachka. Koeto ne e malko...


"I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals..."



Тема Re: Чакаме AIнови [re: Dr Sid]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 01:06



Pored na nomerata. "Firefox е най-близо до истината". Towa samo po sebe si predpolaga nalichie na MNOZHESTWO razlichni mnenia, a te mai sa samo dwe!
Toi, obraza, bil gledal AI i weche sipwa kompetentno mnenie, kolko dylga shtiala da byde sledwashtata recenzia. Aloo, bache, mnogo ti se radwam, ama da ne mislish, che tuk tylpata shte trygne da se rawniawa po teb?
"Малко Манга сте гледали май и нямате тренинг... " - E, sega weche se izdraznih! Da znaesh, che i manga. i mangali sym wizhdal, znachi triabwa i teb da sym miarkal!
Adi, po zhiwo po zdrawo i pak da pishesh.

"I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals..."



Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: cянkи]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано18.08.01 03:17



Щом си се размърморил по време на Бойно Поле Земя със сигурност ще се размърмориш и по време на ФФ.
Помни ми думата

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Final Fantasi: Най-добър фантастичен филм ли?нови [re: StormWitch]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано18.08.01 05:17



ФФ= фолк фест във варна даже имаше такъв бар на времето. мноо съм зле и пиша тъпотии, не си праите труда да отговаряте

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема На негативните отзиви - общо Re:нови [re: Amber]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано18.08.01 05:19



и ти давам титлата ГЛАСЪТ МАНГОВ! няма на1ин някой тука да я оспори

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема На негативните отзиви - общо Re:нови [re: De_Vor]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 01:26



Ako pod towa se ima predwid, che soca mangai i posle se skyswam da gi spuwam, taka da e! Teb wikash da te wkliucha w listata?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.