Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 07.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема да си изясним понятиятанови  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано20.07.01 15:22



1. Тези които имат нещо против западната цивилизация да заповядат и обосновано да изтъкнат възраженията си. Омръзна ми от празни атаки. Като гледам хората от клуба никой не е тръгнал да се вози на рикша или да ходи до Студентски град пеша.

2. Докъде трябва да се простира защитата на сегашното състояние на околната среда ? В миналото милиони видове са измирали поради най-различни причини. Ако човешката дейност сега се явява такава причина, трябва ли от промените в биосферата да се прави трагедия?

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Re: да си изясним понятиятанови [re: Пивo]  
Автор basstoon (n e t I Z e n)
Публикувано20.07.01 16:16



Пиво ти си фанатизиран поклонник на собственото ти мнение (каквото и да е то)
И за да си изясним понятията предлагам още няколко пояснения на изяснявания:
1) Нямам нищо против да се возя на рикша до Студентски град. Може и да е забавно.
2) Нодил съм пеша до Студентски град, но това не ме прави поддръжник на никоя теза
3) Подозирам, че ако бирата е измислена от западната цивилизация, спора е обречен. Но ако не е така, може и да се окаже че си готов да смениш мнението си

По другите въпроси мисля, че опазването на природната среда е изключително важен приоритет, защото без да си даваме сметка режем клона на който седим. Незнам дали ти е известно, но кислорода на тази планета е резултат на живота на зелените растения. Ако ти можеш да караш само на бира без кисород, тогава разбирам... Има ли смисъл да споменавам болестите срещу които нямаме лек и се появиха именно поради човешката дейност. Крайния резултат едва ли ще е в наша полза...



Тема По първия въпрос не мога да говоря,...нови [re: Пивo]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано20.07.01 16:32



...защото въпреки, че се възхищавам на много неща от източната цивилизация си оставам затънал в западната. Като започнем от майонезата и завършим с технократството съм си чиста проба неин и на сегашното време "продукт".

Виж за екологията, имам много ясна и яростна позиция. Да убиеш бебе тюлен за палто, защото живееш в иглу и не смееш да кихнеш заради студа го разбирам, но да се прави това в индустриални размери, за да може някоя тъпанарка да се разкарва с него по 5-то авеню или по Монмартр, ето това не го приемам. Освен това не мисля, че убийството на китове в такива количества е нещо от което зависи оцеляването на японската икономика.

Има една прекрасна научно-фантастична книга притча за отношенията ни с околния свят и тя се казва "Свят на смъртта". По-ясно от това май и най-сърцераздирателния пътепис или документален филм за трагедията на тропическите гори няма да подчертае проблема...

This cold war just got hot!


Тема Бира са пили още...нови [re: basstoon]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано20.07.01 16:36



...шумерите. Като такава май излиза от списъка на приноса на западната цивилизация.

This cold war just got hot!


Тема хехенови [re: basstoon]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано20.07.01 16:37



нещо гледаш да минеш по тъча. Не съм идолопоклонник, та затова уважавам предимно собственото си мнение.

Освен това кислорода като гледам не е започнал да намалява. Той е освобождавам в продължение на милиарди години и е наивно да се смята, че ще го изразходим бързо. Пък и кой говори за унищожаването на зелените растения ? То това е доста трудно май.

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема Свят на смърттанови [re: Meдapko]  
Автор Пивo (нема бира)
Публикувано20.07.01 16:43



демонстрираше именно колко е безпомощно човечеството да навреди на биосферата на цяла една планета.
Можем да унищожим отделни видове, но животът като цяло е твърде адаптивен за да можем да му навредим в дългосрочен план.

Не разбирам защо да не може да убиеш тюленчето, за да може тъпанарката да носи палто. В крайна сметка нямаме никакво задължение към въпросното тюленче. виж ако искаме и в бъдеще да носим подобни палта може би си струва да въведем известна умереност в лова на тюлени, че да има и за в бъдеще тюленчета.

Пък и не разбирам защо трябва да се убиват сладките агънцета, за да се прави чеверме което да го ядат някакви тъпанари да речем на сбирка в района на Стара Загора

Обичам родината - мразя държавата - графити на Бул. В. Левски


Тема ama..нови [re: Meдapko]  
Автор Svetoslav (много уморен)
Публикувано20.07.01 16:46



Ama e prili4ala na supa i sa ya pieli sys slamka...

Един миг невнимание
Цял живот умрял


Тема Re: хехенови [re: Пивo]  
Автор basstoon (n e t I Z e n)
Публикувано20.07.01 17:59



Това е така защото не мисля, че можеш да ми кажеш нещо по въпроса. Единствения въпрос от манталитета на западната цивилизация за който имаш мнение от собствен опит е егоцентризма.

А екологичните ти размишления са ужасно елементарни. Проблема не е за колко време можем да изгорим кислорода. Можем да свършим много по-рано по други причини.

За какво да говоря с теб, ако ти не си готов да приемеш позицията ми?



Тема Без съмнение,нови [re: Пивo]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано20.07.01 18:01



едва ли ще съсипем живота като такъв. Не че не можем, ама няма да имаме полза, така че за него не се притеснявам. (Смислените) притеснения на защитниците на околната среда (би трябвало да) са това, че на нас като хора ще ни е трудно след време като излапаме всичко, от което зависи в момента приятния ни живот.

А и защо вместо агънцето не си отгледаме животно, което с разбиране да ни предлага задния си бут, заради който се тъпкало месеци с овес (ако не се лъжа)



Тема Технологии vs. The Natureнови [re: basstoon]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано20.07.01 18:05



Не е ли в това същината на спора? Източните цивилизации са по-древни, не са имали технологии и са били принудени да се усъвършенстват, за да живеят по-добре. Сега на теб за какво ти е да се притесняваш, че ако не си с желязно здраве, ще настинеш и ще умреш от пневмония.

Тоест, ако технологиите могат да ни дадат всичко, на кой ще му пука за природосъобразния живот? Нали знаеш - The Matrix is real ...

Редактирано от Masklin на 20.07.01 18:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.