Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема muzika+fantastikaнови  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 10:39



Акакво е мнението ви за съчетанието между двете? А обичам да слушам музика, но задължително да е подходяща за книгата или поне за конкретната случка. Ще дам една аналогия с гледането на филми. Там музиката оказва най - голямо въздействие при "консумирането" на чувственото удоволствие, което дай Боже(аз) да изпитате.
Накратко, музиката е своеобразен катализатор към качествен скок при четенето на книги.
Та така... хубаво ще е да се мярне и някое друго мнение.

"Какъв е смисълът като няма значение"



Тема Re: muzika+fantastikaнови [re: Amber]  
Автор MarvinN (Prelitasht)
Публикувано07.05.01 12:12



hubavoto s muzikata e che interpretaciite i mogat da sa dalech po raznoobrazni i lichni ot tezi na knigite.... az moga da slusham opredelena i da si mislia za nesto dalechno ot tova koeto horata okolo men useshtat.. ne che i s knigite ne moje da se poluchi taka , no v povecheto sluchai teksta ni dava malko po malko svoboda, pone v moia sluchaj , v povecheto sluchai ( ima si zkliuchenie razbira se )

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: muzika+fantastikaнови [re: Amber]  
Автор Svetoslav (член)
Публикувано07.05.01 12:45



Какво ще кажеш за Джон Улямс и поредицата SW. За фентъзи са моного подходящи групи като Rainbow,Hammer Fall и подобни.



Тема Re: muzika+fantastikaнови [re: Amber]  
Авторaltair4 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 13:02



Имаше по-рано такава тема. Разбира се, най-плътно свързана с фантастиката е електронната музика. Но понятието електронна музика значително се различава от това, което е в момента (техно, рейв и други такива). Под електронна музика разбирам Жан Мишел Жар и Вангелис, а в БГ може би Симо Лазаров.
За фентъзи - има цяло течение в метъл музиката в тази насока - blind guardian, luca turilli, rhapsody, hammerfall, nostradamus и много други.



Тема музиканови [re: altair4]  
Автор Пивo (не-човек)
Публикувано07.05.01 13:13



хм, че какво му е на техното ?
Има поджанрове които са доста добри. Да не кажа голяма дума..
Пък и си е доста електронно :0))



Тема elektronika==fantastika?!!??!нови [re: altair4]  
Автор Johny Cage (член)
Публикувано07.05.01 13:23



zashto fantastikata da e nai - platno svarzana s elektronokata itn "muzika"?
samo zashtoto ednoto e napisano na PC, a v drugoto se govori za PCs?
eto ti edna pesen koqto e za Dune(fantastika) i e na Blind Guardian (fantasy :)) ... tova e izklu4enie naistina ... moze bi nerazbiraneto mi proizti4a ot tova 4e az slusham 1 muzika predimno zaradi vokala i teksta vatre .... a takova neshto v elektronika, tehno itn nqma .... moi problem

mmm v otgovor na parviq vapros ... az slusham izbroenite sastavi predpo4itani za Fantasy 4itatelite i 4eta Fantasy ..., no dali tova 4e v pesnite se pee za nqkoi knigi ni pozvolqva da napravim vrazkata? ili e po - vazno 4uvstvoto koeto izpitvash dokato slushash/4etesh?

TRAVELER IN TIME

The Morning Sun of Dune
The Morning Sun of Dune
(lead: Andrй)
The holy war's
waiting for
the morning sun (3x)
The morning sun of Dune
there's no tomorrow
the apparation of this land and it's dream
makes me feel I've seen it before
I can taste there's life
everywhere you can find
in the desert of my life
I see it again and again
(lead: Andrй)

And again, again, again, again
dark tales has brought the Dijahd
like whispering echos in the wind
and I'm a million miles from home

Ref.: Traveler in Time
knowing that there's no rhyme
(lead: Andrй)

The morning sun is near
first light of dawn is here
the morning sun is near again
The Fremen sing that
their kingdom will come
and I'm the leading one
battlefields on our crusade
filled with Sardokaurs
killing machines crying
in raising fear they're hiding
Where do we go now?
So where is the way?
When I'm a million miles from home

Ref.: Traveler in Time
knowing that there's no rhyme
(solo: Andrй)

The morning sun I feel
all pain and sorrow
the apparation of my words in these days
makes me feel I've told them before
all my plans will come true
I'll controll destiny
in the desert of my life
I've seen it again and again
(lead: Andrй)

By my dreams I must find a way
to stop the raging war
I've to choose now
I will leave
my body and seek
and time will stand still
when I've to leave
my body and find
a way back to the world I love
when I'm a million miles from home

Ref.: Traveler in Time
knowing that there's no rhyme
(solo: Andrй)

Johny Cage



PS. btw taq tema mislq, 4e sme q povdigali predi

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players

Тема Re: muzika+fantastikaнови [re: Amber]  
АвторPoбин oт Лokcли (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 13:27



Може да е приятно да се чете НФ на фона на електронна музика, но в последната няма нищо фантастично. Въобще музиката, сама по себе си, не може да е фантастична. Единствено речтатива носи някакво съдържание, което евентуално може да е НФ, но той не е музика. Както и клипа на една песен не е самата песен, макар да се напасва хармонично към нея.
Иначе смесизата от няколко искуства е хубаво нещо, аз съм за. Има книги, които са ми доста тъпи и не бих ги прочел ако не някой беше написал музика към тях . Blind Guardian са типичен пример. Аз се зепознах с тая група, защото една моя приятелка веднъж ме попита: Чувал ли си нещо за някой си Толкин? Аз и казах - да, един такъв прагиатор-халтурис, не е жив вече. Тя - дай нещо да чето от него, че не мога да разбера текстовете на любимата ми група. "Я" - викам си. Така аз открих Blind Guardian, а тя - Толкин



Тема mozhe i drugiнови [re: altair4]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 13:34



Аз например не бих могъл да слушам такава музика, предимно, докато чета дори и фентази. Просто някак си ми бягат малко по тъча. Няма смисъл да казвам предпочитанията си, това не е важно. Хубаво е все пак, че и други са се сетили да усилват удоволствието от четенето чрез този метд (не че е много трудно да се сетиш ;)

"А иначе можеше..."



Тема Re: elektronika==fantastika?!!??!нови [re: Johny Cage]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 13:42



Не,не, не, да.
Идеята ми не е като сяда човек да чете нещо, да си пуска музика, в която се пее за него, а просто ако може да слуша такава, каквато да го кефи, но най - вече да спомага за пълното пренасяне в света на книгата.
А това кой какво търси е въпрос на друг разговор, в който с удоволствие бих се включил.

"А можеше иначе..."



Тема Най-високочестотната компинациянови [re: Amber]  
Автор Goa (neuromancer)
Публикувано07.05.01 13:56



музика+(литература въобще) според мен е (гоа-транс)+фантастика. Просто няма равна на себе си. Забележете, в гоа-транса почти няма думи, когато има, те са много малко и обикновено са органически вплетени в рисунъка на музиката, така че да не пречат на чистото й възприятие. Бих го казал така, както Бредбъри го казва в онова разказче, публикувано тук преди няколко седмици. Това е важно и за възприемане на думите от четената книга.
Иначе напоследък се хващам, че ми става трудно да чета на гоа - музиката почти изсмуква вниманието ми от книгата. Остарявам...

---------------
They created their own society -
We created our own happiness.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.