Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Остаряваме бавно, неусетно почти...нови [re: Goa]  
Автор Afala (dreamonder)
Публикувано07.05.01 14:00



По-о-о-мниш ли, дяадо, `га слушахме Goa...
Седя и ви се чудя на акълите.
Навремето слушах "Меноуар"; после "Куин", напоследък "Доорс" и всичките много добре ми пасват на фантастиката. Аз почти нищо друго не чета, така че каквото и да слушам... между другото, безплатен съвет за понасящите "Куин" и "Доорс": много приятно се работи под техен съпровод.
А иначе, вярно остаряваме, Goa! Навремето можех да върша три-четири работи наведнъж, като например да гледам телевизия, да си чета книжка и да отговарям смислено на майка ми, сега вече като се зачета, не забелязвам какво върви на екрана, губя нишката на разговора, въобще... Мани!

Dream on, dream away...


Тема Между другото... (оф-топик)нови [re: Afala]  
Автор Goa (neuromancer)
Публикувано07.05.01 14:26



не знам дали долових вярно в четвъртък, но ми се стори, че слагаш ударението на "а" в думичката Гоа. Правилното ударение е на "о".
Много се стоплих, когато в книгата "Плажът" се споменаваше за Гоа... Някакси получих неочаквано усещане за съпричастие, което толкова ми липсва по отношение на тази музика... (за разлика от фантастиката, където сме си все наши хора).

---------------
They created their own society -
We created our own happiness.


Тема Re: Между другото... (оф-топик)нови [re: Goa]  
Автор Afala (dreamonder)
Публикувано07.05.01 14:35



Понеже Goa за мен "асоциативно" се свързва с goat, извинявай, нищо лично, такваз глупост с ударенията едва ли ще направя; освен това имам лошата склонност да слагам ударения винаги на предни срички, вреден навик, останал след болезненото изучаване първо на френски и после на английски...
Както и да е.
А за "своите хора", на по-миналата "Зона Ф" си проведохме живописно обсъждане какво /освен клуб по фантастика/ може да подбере такъв живописен комплект личности, от няколко хаховци от кинорежисурата, през метъли, някой и друг "странен" художник и т.н., и т.п.... така и не се взе решение дали същият ефект би имала сбирка на върколаци, вампири или нещо от този род.
Бих казала, че по същия начин допирната точка "фантастика" няма нищо общо с други мои допирни точки, например "кучета" - и обратното, хората, с които си говоря за кучета, до един нищо не разбират от фантастика.
Нгуна е, както се казва в една братска държава.
Важното е да:

Dream on, dream away...


Тема Re: Между същото... (оф-топик)нови [re: Afala]  
Автор Goa (neuromancer)
Публикувано07.05.01 14:39



По-скоро не goat, а sheep

Даже се бях писал "ТЧО" (dull black sheep)...

---------------
They created their own society -
We created our own happiness.

Тема Re: Най-високочестотната компинациянови [re: Goa]  
Автор MarvinN (Prelitasht)
Публикувано07.05.01 15:41



Goa, Opitvah da cheta sus Goa v slushalkite v ushite, ama niakak si pri tezi burzi ritmi i muzikalni kartinki deto neprekusnato si stroiat tam niakak si trudno mi e da se susretodocha nad cheteneto :). Vij za smetka na tova ne se razdeliam ot niakolko meseca sus CDto sus mp3tata sus parcheta na astral projection, stom se stigne do typvane na bezkrajni tekstove na komputera , prosto mi dava ritum v pisaneto hehehe :))), puk i go pravi niakak si po priatno :)
Ako naistina iskate imena obache.. ami naj mi e priatno da cheta ( ne samo fantastika) na fona na muziki ot roda na Vangelis ( ima edno CD oceanic , koeto slushajki go mojesh da se prenesesh v grebena na niakoia vulna, posle na plaja, posle na gurba na niakoia chajka i taka do zaleza , ili izgreva , zavisi nakude e oburnato moreto ti :).. Moby systo v edin period mnogo slushah chetejki.. imam si edna liubima grupa kazvashta se Filla Brazilia( chuvali li ste ia?ako ne chuite ia) , ne znam dali ste ia chuvali.. tia e idealna za celta :).. Queen slusham kato mi e veselo za vdigane na nastroenieto, ne kato cheta fantastika... Klasicheska muzika susto pomaga za po dodobriavane na vuzpriatiata :)
I vse pak, maj the sounds of silence sa mi liubimite spodvijnici v cheteneto.. kusno vecher kogato celia kvartal i liubimite mi sukiliinici( sukvartiranti ) sa zamluknali naj nakraia...

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: muzika+fantastikaнови [re: Amber]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано07.05.01 17:18



Музиката и Литературата са две изкуства, които водят към Душата на потребителя/неподходяща дума, но точна/. Ако музиката е писана за дадено произведение или обратното, може би ще намериш подходящество/уф, днес не мога да се изразявам, май/. В противен случай не мисля, че ще стане - взимаш някоя книга и да търсиш подходяща музика. Поне няма да е понятно за другите, ако решиш да го споделиш, иначе лично, предполагам че можеш да си намериш сходство.

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Re: muzika+fantastikaнови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано07.05.01 18:08



Yaaa,moy chovek!I stava duma za lubimiya mi album.Pian e po "Sylmarilion".
"Nightvish" i "Rapsody" sushto sa vuv fantasy stil.

Fortuna imperatrix mundi.


Тема Cable Guuuy!нови [re: Amber]  
Автор Firefox (Неопитомена)
Публикувано07.05.01 18:34



Някой някога беше казал, че проблемът на живота е в отсъствието на свестен саундтрак. Е, не само живота страда от това. Не мисля, че има добра музика по или за някоя книга, а пък вие обърнахте темата на спор за музикалните си предпочитания...

Разочарованието боли повече.



"I'm a profesional cinic,
but my heart's not in it...

Тема Музиката на животанови [re: Firefox]  
Автор Afala (pipe engineer)
Публикувано07.05.01 18:51



Рок опера по спейс опера, това ли да разбираме под подходяща музика?
Във всеки случай, по-лесно се пише книга за музиката, отколкото обратното - бляскав пример е "Музика за душата".
А на живота и друго му е залипсвало сериозно - редичка бутончета, на които да пише
SAVE
LOAD
EXIT
ESC
и други благинки. А саундтрак си има и то добър, стига да разполагаш с нужните колонки и саунд-карта. Моделът на Бетовен е май най-добрият, за който се сещам в момента.

Down the drain!


Тема Re: Музиката на животанови [re: Afala]  
Автор Svetoslav (член)
Публикувано07.05.01 19:34



А може би RESTART, SKIP, INFO, PROPERTIES, HELP и най-вече вълшебното бутонче RESET. За по-минорно настроените SHUT DOWN или SUSPEND.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.