Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 17.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Управниците на светанови  
Автор Reo (Мъгла)
Публикувано30.04.01 19:29



Въпросът ми изниква по повод на една доста разработвана напоследък в киното идея,и по-точно след като изгледах в два последователни дни "Досиетата X" и "Теория на конспирацията".Става дума за представянето в тези филми(и не само в тях)на загадъчна група от хора определящи съдбата на света,стоящи над политика,икономика и т.н.
Тези"кукловоди"дърпат конците на историята,докато всички останали люде са в заблуда.
Понякога се намесва и извънземна ръка,а понякога не.
Мисля си дали все пак няма някаква истина в това?

"И слънцето бавно залязва на изток."


Тема Re: Управниците на светанови [re: Reo]  
Автор Svetoslav (член)
Публикувано30.04.01 19:39



Търсенето на всевлатни управници, които дърпат конците на света е много удобно нещо. Цялата вина се прехвърля на някакъв ВЪНШЕН форсмажорен фактор и ние обикновените хора си измиваме ръцете. Не сме отговорни за нищо и за нищо не сме виновни. Защо не помислим за силата на дребните хора. Слаба отделно погледната и помитаща погледната в нейната цялост. Една песъчинка е нищо, но пясъчната буря е съставена именно от много малки песъчинки.



Тема Модераторите на света!!!нови [re: Reo]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано30.04.01 19:42



Такива ИМА! Но те са точно МОДЕРАТОРИ! Не Управници!
Отивам да си купя цигари и като се върна ще се обясня! (Брех да му се не види - как се сети да се сетиш?)



Тема Re: Модераторите на света!!!нови [re: Mag]  
Автор Reo (Мъгла)
Публикувано30.04.01 19:49



Не пуши бе!Гледай как гадно го представят "Канцерогенния".Интересно ми е за модераторите.Чакам да си свършиш фаса.

"И слънцето бавно залязва на изток."


Тема Re: Управниците на светанови [re: Reo]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано30.04.01 20:11



Въпросът е доста крайно любопитен. Аз пък си паля фас тъкмо в момента.
Мислех си да повдигна една темичка за "Теория на конспирацията" по друг повод - убеждаване/разубеждаване без налични доказателства, но този пък въпрос е още по-забавен.
Всяка заповед е предпоследна, както се казва - и всяка стъпенка в йерархията също би трябвало да отговаря на това правило. Тоест, винаги има нещо по-нагоре; много сладко беше изложено в "Облог със Сатаната" /или както там беше точният превод на заглавието на книжката/, където боговете си имат собствени свръх-богове-началници и т.н.
Тъй че, както обикновеният нормален човек не знае какви и защо ги мътят управниците, така би трябвало и управниците да не знаят какво става на по-горното ниво, а да са само информирани за това, и още по-нагоре...
Силно възможно е.
Що се отнася до това дали ги има или не тези "свръх-модератори", които нещо мътят за съдбата на света - само свивам рамене. Ще ми се да вярвам, че ги има; че някой крои свръх-планове с цел, непостижима за непосветените "мравки-работници", но от тази гледна точка е хубаво да го има и Бог, понеже можем да му стоварим на главата всичко, което не е ясно или е извън обсега ни... Но да, има ги. Както каза Джери, Оливър Стоун е още жив, а това обяснява много за ролята му на говорител /дезинформатор.



Тема Купих си цигаринови [re: Afala]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано30.04.01 20:43



Има ги!
Знам го със сигурност!
Не управляват а "успокояват шайбата". На няколко пъти са се издънили - единия 1911 и другия 1933 година!
Те не са някакъв тип ложа, но са част от ТЯХ!


Събират си се, даже има и публикации но само те знаят как да възпират някое и друго начинание, което може да има пагубни последици от глобален мащаб.
И което е най-интересно - съществуват от поне 400-500 години!



Тема Re: Купих си цигаринови [re: Mag]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано30.04.01 20:49



Опа, стоп!
Ти ги изкара някакви свръх-същества, над-хора... имаше един разказ /ох, днес съм много възпоменателно настроена/, който на руски го бяха превели като "Сердобольные стервятники", как беше на български не помня. Та там ставаше дума за точно такива извънземни, които следят и насочват историята на човечеството по даден курс /в конкретния случай към самоунищожение/. Не прекаляваш ли малко?



Тема ЦЪ!нови [re: Afala]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано30.04.01 20:52



Не са извънземни!
Много са земни - най обикновени човеци!
Ама я да спрем до тук!



Тема Фукалото на Еконови [re: Mag]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано30.04.01 21:15



Т.е Махалото на Фуко
Розенкройцери и Тамплиери
съветът на 500-те
Тайствената еврейска организация...
и още толкова знайни и незнайни
още от времето на Заратустра

БЪЛГАРСКАТА МРЕЖОВА ЛИТЕРАТУРА http://www.bukvi.net


Тема Чакай, чакай!нови [re: BoGa]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано30.04.01 21:26



К'во искаш да кажеш с това? Усещам те! Не бързай! Явно нещо не ти се е понравило. Сега ще разбера! Не бързай, момче!!!
Ако имаше вълшебни пръчици щях да ги знам! И една за ВСЕКИ!
А сам знаеш, че $$$ не стават отведнъж. Сега ще се обадя! Само не бързай със заключенията! Май нещо не е на ред!

П.П. Не съм обиден! Но не съм се и отказал!
Ей, импулсивността не е порок, но не е и достойнство!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.