Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Най якия герой на Тери Пратчет...нови  
Авторmort (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 00:17



за мен това е Ринсуинд.Но защо се загуби той...



Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: mort]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано22.04.01 00:19



Не мислите ли, че Ринсуинд доста се поизчерпа?



Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: Afala]  
Авторdinko (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 01:39



След "Интересни Времена" Ринсуинд не е същия.
Кралят по4ина да живее краля!(Капитан Ваймс).



Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: mort]  
Автор hendy_gretel (jedi-master)
Публикувано22.04.01 01:56



всеки от героите му е уникален и има своя чар.
аз харесвам Ринсуинд,но може ли той да се сравнява със Смърт?или с капт Ваймс???нещо не ми се струва удачно.
но няй-якия като че ли е Кремъчко



MAY THE FORCE BE WITH YOU

Аз пак съм щастлива!!!!

Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: mort]  
Автор Svetoslav (член)
Публикувано22.04.01 06:02



Забравяме един наистина уникален герой - музиката с камъни в нея ...





Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: mort]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано22.04.01 06:35



Той можеше да пищи за милост на 19 езика и само да пищи на още 10

БЪЛГАРСКАТА МРЕЖОВА ЛИТЕРАТУРА http://www.bukvi.netb


Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: mort]  
Автор Johny Cage (член)
Публикувано22.04.01 08:28



tvardo sam zad DEATH ... nadqvam se i toi da se seti za tova mi mnenie sled (da i- boze) 100 -150 godini ;))
Johny Cage



------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players

Тема Re: Най якия герой на Тери Пратчет...нови [re: Afala]  
Автор Johny Cage (член)
Публикувано22.04.01 08:31



mmm i na mene mi napravi vpe4etlenie tova ... sled "Interesni vremena" nqkak si ne go opisva po sashtiq na4in... ne moga da se obosnova no taka go 4uvstvam
Ta toq red na misli ne smqtate li 4e v "Petiq slon" (taka i ne sam q pro4el do kraq :((( ) kap. Carrot e opisan kato ... Konan ... koeto e malko tapo.. vsashnost mnogo tapo
ade i sas zdrave
Johny Cage



------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players

Тема Дали наистина....?нови [re: mort]  
Автор petuh (непознат)
Публикувано22.04.01 12:47



До Интересни времена Ринсуинд наистина ми беше най-любим, но може би защото обикновено му е отредено централно място в книгите. Но например Еманципирана магия ме грабна специално с Баба Уедъруекс, и по принцип смятам, че всички герои на Пратчет са изключително образни и многопластови. За Ринсуинд съм съгласна, но нима ще пропуснем и Керът, Капитан Ваймс, Библиотекаря, Смърт, Ескарина, ако щете дори Леонардо и Ветинари ме кефят изключително. А ССПГ Дибър..........хихи??





Тема Егаси невъзможния въпрос!нови [re: mort]  
Автор HellenМодератор ()
Публикувано22.04.01 17:34



Невероятно сложен въпрос задаваш, Морт! Абсолютно е невъзможно да дам единствен отговор. Ако кажа "Командир Ваймс", къде остават Смърт, Баба Уедъруекс, Великият Бог Ом, Тепик, Ангуа, Улилям Де Уорд, Архиканцлерът Ридкъли или Лорд Ветинари?

Прави ми впечатление, че героите на Тери Пратчет са архетипови - всеки един от тях символизира някакъв съществуващ социален модел. В този смисъл не може да се говори за *един* само любим измежду тях, защото всеки от тях представлява една страна на човешката психика - завършената личност би притежавала едновременно по нещо от Ваймс, Смърт, Ноби, Леля Ог и Сержант Колън едновременно.

Може би все пак, след мъчително пресяване, бих казала "Смърт". Понеже обича котките и има болезнено чувство за справедливост. И Баба Уедъруекс наравно с него - понеже Спасява Света (Света-Диск, по-конкретно) във всяка книга и защото е най-гордото (в смисъл на горделиво) създание на Тери Пратчет. И Уилям Де Уорд, заради социалните му инстинкти (той казва по повод на едни любители на пойни птички, които не се интересували от нищо друго, че ако хората не се интересуват от политика и не ги е грижа кой ги управлява, скоро ще дойде да ги управлява някой, който ще ги накара от глад да изядат пернатите си любимци, което аз намирам за особено актуална мисъл). И Ваймс, разбира се. И Ангуа. И Библиотекарят...

Hellen
==
"But you read a lot of books, I'm thinking. Hard to have faith, ain't it, when you've read too many books?" -- Terry Pratchett, Carpe Jugulum




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.