Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема 'CONTACT' или нещо, което пропускате :)...нови  
Автор sarafova (новак)
Публикувано20.04.01 18:00



В сряда в клуба наистина се завихриха доста мнения и чувства за този филм. Някои разискваха образите на героите - този на Ароуей, на младия вярващ, на шефа на сигурността Киц и т.н. Изказаха се и хора, които са чели книгата но всички според мен пропуснахте най-фантастичния и най-интересния герой, и ако не главния, то основния "виновник" за всички събития в филма. Неговият образ е, така наречената, "база" на цялата история и сюжета.
Имам предвид "ексцентричния" милиардер Хаден.
Всички ще се съгласите с мен, струва ми се, че незаслужено пренебрегнахме тази важна фигура, за която може да се говори дори повече, отколкото за когото и да било друг от героите :)

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Re: 'CONTACT' или нещо, което пропускате :)...нови [re: sarafova]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано20.04.01 18:18



Moite izvinenia, no tuk nama kiriliza, a mi stana interesno.
Haden - bogat ot mashinata. Ne vi li se struva uzasno izmislen obraz, slozen tam prosto da zapulva praznotite v scenaria? Prilicha donyakade na Waldo na Shekli?



Тема Re: 'CONTACT' или нещо, което пропускате :)...нови [re: Afala]  
Автор sinsky ()
Публикувано20.04.01 20:35



Ей, не е честно - аз споменах Хаден :) Въпреки това се радвам, че се появи тази тема. Хаден е наистина... утре ще си довърша мисълта :)



Тема Re: 'CONTACT' или нещо, което пропускате :)...нови [re: Afala]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано21.04.01 04:33



За кирилицата - не си извинена. В една тема с заглавие Кирилица има лесен начин да я ползваш без да си инсталираш нищо.

Но, понеже съм великодушен ще направя изключение.



Хадън изобщо не е измислен образ. Такива хора има. Не мисля че в него има нещо по-неочаквано или по-интересно от природно бедствие.
Като образ определено е нужен. Проектът SETI има нужда от някой наистина побъркан тип който да си хвърля парите на вятъра...

Ъ-ъ-ъ и аз участвам... Такова, @home де



Тема Re: 'CONTACT' или нещо, което пропускате :)...нови [re: basstoon]  
Автор sinsky ()
Публикувано21.04.01 16:01



Още от зората на човечеството хората се прекланят пред богове, идоли и други хора. През живота си човек изпитва различни чувства и измежду тях са уважението и неговото по-голямо братче - възхищението. Обичат ли хората да се възхищават? Ами да. Това е една от причините да измислят богове и да се занимават с изкуство. Според мен библейският бог, а също и древногръцките богове, са до известна степен плод на стремежа ни към красота, съвършенство, власт и сила... може би не звучи особено логично, но това са качества, които всеки уважаващ себе си бог съчетава. Тук не искам да засягам темата дали съществуват божества или не, а само да се опитам да обясня стереотипните представи за тях. И така, след като се опитах да ги обясня остава да отговоря на въпроса защо. Обаче няма, поне засега :)

Не знам дали сте забелязали, но в киното и особено в екшъните се изграждат образи на супермени (понякога и от женски пол), които имат зашеметяваща външност и буквално правят чудеса, на които простосмъртните не са способни, при това без вълшебни пръчици. Фантастиката дава още по-голяма свобода за развитие на такива образи и "ефекта на възхищение" също нараства. Те правят каквото си искат и нищо не може да ги спре. Понякога, разбира се, стават досадни, защото цялото действие се върти около тях. Когато обаче такъв образ се намеси във филм като "Контакт", той според мен внася единствено още цветове и екзотика в цялата работа. За мен лично Хаден е едно от най-интересните неща в "Контакт" и не мога да разбера идеята, че той запълва дупки в сценария (не съм чел книгата... може би там го няма или?). Мисля, че абсолютно всичко - всеки момент и образ от даден филм - запълва нещо. Що се отнася до филма, който обсъждаме, там нещата са запълнени доста добре и дупките трудно се виждат от късоглед човек като мен.

Хаден не е бог. Той има власт, но не е красив и съвършен. Според мен той е просто шампион в играта, наречена "Оцеляване" и през живота си е спечелил доста медали - бронзови, сребърни... може би дори няколко златни. С това, което извършва той отнася още един от последните.



Тема За кирилицатанови [re: basstoon]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано21.04.01 22:20



За всеки случай преди да драсна това отидох да изчета темата за кирилицата.
Е, много сори, обаче в тъпия клуб, където наминах, не само че ползват "Нетскейп навигатор", който не ми е любима програма, не само че връзката беше.... леле майко... но и на всичкото отгоре човекът любезно ми се извини, че кирилица нямат. Поради което напуснах скоропостижно, но просто нямаше как да не драсна две редчета в темата!
И според мен няма смисъл да ходя сега да си редактирам мнението. Ако някой иска - няма проблем, отивам и го преписвам вече.
Тук, където по принцип влизам, кирилица, то си личи, има.



Тема Какво исках да кажа за Хаденнови [re: sinsky]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано21.04.01 22:26



Това, което исках да кажа всъщност е, не е че въпросната личност е невъзможен образ или нещо такова. Но съществува тъй нареченият похват "богът в/от машината", който се използва точно за завързване на ситуации, от които привидно няма друг изход.
Когато героят Х е притиснат до стената и внезапно намери пистолет в краката си, това е типична "богът в машината" ситуация - нереална. Лично на мен такъв ми изглежда и Хаден: това, че финансира операциите, че се е метнал чак горе в орбиталната станция и т.н. не е ненормално; "богът в машината" ефект е тогава, когато се намесва да спаси безизходната на пръв поглед ситуация - показва на Ароуей "ключа" към буквара; втората машина и т.н. Това си е чиста кръпка на дупка в сюжета. Това имах предвид.
А иначе, честно казано, не помня имаше ли го в книгата... май не, но може и да не съм обърнала внимание. Във всеки случай там нещата са мъничко по-различни, най-вече екипажът за машината е къде по-голям и определено не си спомням да е имало взривяване и дискусии за вярата в бога.



Тема Re: Какво исках да кажа за Хаденнови [re: Afala]  
Авторdreamer (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 00:28



И аз мисля, че Хаден е персонаж без който не може да продължи историята. Представяте ли си ако правителството беше отпуснало (във филма) парите за ослушването. Даже и американците нямаше да повярват и щеше да излезе много глупав сюжет. Да, навремето са хвърляли повечко пари но сега са далеч по-прагматични. А в живота има хора като Хаден и така историята повече заприличва на истинска. Въпреки, че погледнато отстрани е захаросано. Така е по-впечатляващо.



Тема Re: Какво исках да кажа за Хаденнови [re: Afala]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано22.04.01 02:12



Всъщност не разбирам защо твърдиш че той се е намесил в нерешима ситуация. Това за тримерното сглобяване на страници е задача известна на всеки ученик. Ако си гледала внимателно филма би трябвало да забележиш че решението беше очевидно. Поне така го представиха. В реалния живот никой не ти поставя толкова добре въпросите та да ги решиш от пръв поглед. Смисъла на намесата на Хадън беше, че не само посочи решението малко по-рано (например), но и после го разгласи за да не може правителството да "потули всичко". Тъкмо затова беше тази безумна надпревара да се построи голямата и скъпа цветомузика. НИЕ ДА СМЕ ПЪРВИ!



Тема Re: За кирилицатанови [re: Afala]  
Автор Svetoslav (член)
Публикувано22.04.01 05:43



Тоя любезния е бил просто някакво дърбо(с извинения) дето или нищо неразбира или го е мързяло. Кирилицата е част от Виндоус, а Netscape си има свойте добри и лоши страни, но поддържа кирилица ако някой си направи труда да го настрои. Примерно аз използвам и MS IE и Mozilla на Netscape.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.