Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 27.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: май всички пропускат някои нещанови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано24.04.01 11:38



По т.3 Вярата е основен проблем в живота. целият човешки мироглед е базиран на основни постулати приети НА ДОВЕРИЕ. Което си е чиста проба вяра. Дали вярваме във всемогъщия създател или в квантовата физика и теорията на хаоса не е важно. И двете са ВЯРА.

Моралното противоречие на филма е противопоставянето на вярванията на хората и претенциите за единствено правилна вяра. Примери за мтова в историята много и всички са завършвали с много много кръв и болка за друговерците.

По т.4 Филмът твърди така, и аз съм уверен, че Сейгън е вярвал искрено в това. Това че има велика цел обаче не оправдава предлаганите от него методи които пренебрегват правата на индивида и правото на свободно развитие. Какво е моралното предимство на Ели Ароуей пред гладуващите деца в Сомалия ?

по т.5 Някой замисля ли се изобщо защи след като политиците и масата избиратели са толкова тъпи колкото ги изкарва Сейгън, великите учени имат такива трудности да ги водят в 'правилната' посока ? Къде е превъзходството на висшия интелект ? А може би тези хора все пак не са толкова тъпи, а просто имат по-различни цели и ценности ?

In the Animal farm all animals are equal. Some are more equal than others.


Тема Re: Там е работата я!нови [re: sarafova]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано24.04.01 11:45



Аз бих го приел предпазливо. Много предпазливо.
Контактът е много опасно нещо за по-изостаналите цивилизации.
В цялата човешка история има само две които успешно са устояли на контакта с превъзхождащи ги цивилизации и то най-вече благодарение на здравите морални устои на културата им.

Все пак е достатъчно да си припомним съдбата на ирокезите, ацтеките, инките, маите и десетките по-дребни култури рухнали под шока на контакта.

Къде е великата държава на зулусите ? Ами племенните съюзи на маорите ?
Какво остана от самобитната култура на аборигените ?

In the Animal farm all animals are equal. Some are more equal than others.


Тема Re: Там е работата я!нови [re: Пивo]  
Автор Goa (Оптимумист)
Публикувано24.04.01 11:50



Точно затова контактът се осъществи по този начин - "с малки стъпки, полека"... Това е една от най-добрите идеи във филма.

Пътят към Рая е постлан с лоши намерения.


Тема Re: Там е работата я!нови [re: Goa]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано24.04.01 11:56



всъщност контак не се осъществи.
Освен за Ели Ароуей. И тези които и ВЯРВАТ.

In the Animal farm all animals are equal. Some are more equal than others.


Тема Re: За Пивонови [re: Пивo]  
Автор Goa (Оптимумист)
Публикувано24.04.01 12:02



Не си видял красотата. Този филм е красив във всяко свое кадърче - дори и в моментите на атентата. Този филм е вселенски красив, а не просто мамещ окото, както Епизод 1. Това е красота от висш порядък - както вътрешна (на героите като самостоятелни вселени), така и външна - на нещата, които ни заобикалят (включително самата вселена).

А ако имаше неегоистична фигура в този филм, то това е фигурата на Ели Ароуей - защото нейните стремежи са стремежи в името на цялото човечество. Но не лицемерни, както често става в областта на религията, а искрени - заради което беше и лишена от участие първия път и заради което оцеля



А Епизод 1 наистина е детска приказка, ако изключим някои реплики, които не могат да бъдат разбрани от едно дете. Но не е красива, а е просто зрелищна. И силно манипулативна в отрицателна посока.

Добре де, стига... Дълбаем всеки в своята посока, пък земята е кръгла и...

Пътят към Рая е постлан с лоши намерения.

Тема Re: Там е работата я!нови [re: Пивo]  
Автор Goa (Оптимумист)
Публикувано24.04.01 12:10



А 18-те часа шум на записа?

Пътят към Рая е постлан с лоши намерения.


Тема Re: май всички пропускат някои нещанови [re: Пивo]  
Автор Goa (Оптимумист)
Публикувано24.04.01 12:15



Това не е морално противоречие на филма, а на ЖИВОТА, по дяволите! Затова филмът набляга на него! Уфффф

Нищо не пренебрегва правата на индивида - това са пълни глупости.

А къде Сейгън е изкарал някого тъп? Той просто показва палитрата от човешки и обществени реакции на едно фантастично събитие и по тая палитра ясно си личи, че не сме дорасли за друг вид контакт освен този, който се осъществи във филма!

Оооо, айде стига, съвсем ще размажем картината... Чувствам се все едно гледам как някой се е храчи върху Джокондата...

Пиво, извинявай, братче, изневериха ми нервите



Пътят към Рая е постлан с лоши намерения.

Тема омръзна ми вече да отговарямнови [re: Goa]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано24.04.01 14:31



ти очевидно си убеден в непогрешимостта на Ели Ароуей.

Щом отказваш да слушаш спор не може да има.

In the Animal farm all animals are equal. Some are more equal than others.


Тема хаханови [re: Goa]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано24.04.01 14:33



Това ли е Контакта ? 18 часа шум.

In the Animal farm all animals are equal. Some are more equal than others.


Тема Re: омръзна ми вече да отговарямнови [re: Пивo]  
Автор Goa (разцентрован)
Публикувано24.04.01 14:34



Не бе, слушам, ама и на мен ми омръзна да отговарям


Просто съм принципно несъгласен с това, което казваш, както и ти с моите думи

Пътят към Рая е постлан с лоши намерения.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.