Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Kодът ПИ"нови  
Автор dobromirOO8 (непознат )
Публикувано17.04.01 21:19



Гледали ли сте този филм? Според мен е много интересен.

Става дума за един математик (евреин), който е в процес на намиране на модел в числото "пи", и не само в него, ами във всичко, което на пръв поглед е само хаос. търсеше в борсовите индекси, по едно време подхвана и Тората. този чешит обаче страдаше от някакви припадъци, които му дошли на главата, понеже като малък гледал в слънцето, освен това беше и в процес на пълно полудяване. Освен това играеше с учителя си на "ГО".

този филм не е толкова философски и задълбочен, колкото ефектен. едно че е чернобял (може би за да е в тон с мозъчните отклонения на героя). второ, че е натъпкан, ама много яко натъпкан, с електронна музика (някой да е чувал за Autechre, Aphex Twin, Spacetime Continuum, Clint Mansell?), тя спираше доста рядко. и въобще много визуални ефекти, графики, разни там спирали и немалка доза научна фантастика

всъщност филма си беше чиста научна фантастика, но действието се развиваше в китайски квартал, в америка, в наши дни и нямаше извънземни;)

накратко препоръчвам "Кодът ПИ" най - малко на любителите на ефектни и психарски американски продукции, освен това на любителите на електронна музика. пък и не се случва много често да се правят филми за математиката.
направен е 1997 година. може да го наемете в някои от видеотеките, но не всички. за съжаление не знам кои точно го имат, май че в AйПи видео или нещо такова го има.аз го взех от един приятел.

можете да научите нещо повече на

"There will be no order, just chaos!"



Тема Труден код [re: dobromirOO8]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано17.04.01 21:58



Абе гледах го ама нещо не успях да се развълнувам. Сигурно защото в математиката, движението "Метрополис" и шмрък-мероприятията определено имам за донаваксване. Та гледах тези дивни цифри, бягащи колони, звуци, графични оригамита и прочие и се улавях че единственото което вдявам почти "на първо четене" са етапите на полудяването на клетия младеж. След което си го изтърпях да полудее до края на филма.
Е, вярно, че после в определен период от време гледката на действащи ротативки определено ми напомняше на нещо.

Ъ-ъ-ъ, питам само за обща култура. Този филм "киберпънк" ли се води ?
И тъй като си падам леко "колекциониращ" послания, посланието тука какво беше ? Само не ми казвайте, че е посветен на човешкото отчуждение в постиндустриалното общество





Тема Re: "Kодът ПИ"нови [re: dobromirOO8]  
Авторdreamer (Нерегистриран)
Публикувано18.04.01 00:33



Гледал съм такова нещо но не се сещам за името. Филма ми хареса. Забавен беше. Ако не ме лъже паметта е печелил награда от фестивала на ... а сега де. Не мога да се сетя. Май беше на независимото кино или нещо от сорта. Заслужава си човек да погледа такъв филм. Гледал съм и една друга фантастика печелила същата наградата на следващата година. Забелязах, че в тези филми нещата просто се представят по по-различен начин. Мисля, че съвсем не се спазват каноническите клишета, които обикновено могат и от добрите идеи да сътворят боза.



Тема Re: "Kодът ПИ"нови [re: dobromirOO8]  
Автор karasko (OnlyTheLonely)
Публикувано18.04.01 10:54



Да!
Определено страшно добър и експресивен филм. Аз лично като го гледах байа се бях психясал в размисли над него.Много добър! И достойнството му съвсем не беше електронната музика според мен - всъщност аз електронна музика не слушам, а във филма дори не ми е направила впечатление, но начина на представяне на идеята е много добър. Общо взето качествено независимо кино, дето вече рядко се среща.

Lavenders green, dilly dilly, lavenders blue.
When you love me, dilly dilly, I will love you


Тема Re: Труден коднови [re: Cruiser]  
Автор dobromirOO8 (непознат )
Публикувано18.04.01 13:25



честно да ти кажа и аз не знам точно какво се води. но мисля, че е доста далеч от киберпънка.

посланието си е лично твоя работа. а и то имa доста послания. едно от по-повърхностните беше, че е вредно да се гледа в слънцето :) друго (пак повърхностно) беше, че е опасно за живота да си гениален учен, щото идват пичагите от wallstreet с големите лимузини и ти ебават майката ;)

"Тhere will be no order, only chaos!"



Тема Kодът...нови [re: dobromirOO8]  
Автор HellenМодератор (новак)
Публикувано18.04.01 16:29



За съжаление на съм гледала филма, но като стана дума за математици, се сетих за следното. Въведете следното уравнение в калкулатора на компютъра:

111 111 111 Х 111 111 111 = ?

Е?

Hellen



Тема Re: "Kодът ПИ"нови [re: karasko]  
Автор MarvinN (Prelitasht)
Публикувано18.04.01 17:35



Tozi film taka i ne uspiah da go gledam ,a sum chuval ot razni hora che e mnogo interesen..
A ti Karasko ne se krii , znam te kakuv div fen na Metrpolis si , priznaj si



When I am King Youll be the first against the wall...

Тема Re: "Kодът ПИ"нови [re: MarvinN]  
Автор karasko (OnlyTheLonely)
Публикувано18.04.01 19:49



Абе еиииии, нали те питах един път, и ти каза че не си бил ти? ;-)))

А и като си толкова весел - що не кажеш нещо за Шуми, а? ;-)))))))))))))

Амам айде да не отместваме темата

Филма наистина си заслужава!

Lavenders green, dilly dilly, lavenders blue.
When you love me, dilly dilly, I will love you


Тема Re: "Kодът ПИ"( off..)нови [re: karasko]  
Автор MarvinN (Prelitasht)
Публикувано18.04.01 22:22



e kak da ne sum az, az sum... puk Shumi kakvo , tepurva predstoi da karat :P

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: Kодът...нови [re: Hellen]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано19.04.01 09:18



Жестоко.. :)

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.