Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Не е точно таканови [re: Goa]  
Автор gimli (son of Gloin)
Публикувано18.04.01 17:01



Само исках да вметна, че според мен Сейгън не е създал конфликт, а точно обратното - показал е, че точно там, където хората намират конфликт не трябва да го има.Опитал се е да покаже, че ако си махнем конските капаци и престанем да разглеждаме нещата единствено от буквалната им страна, и да влагаме енергията си в ненужни спорове, може би по-успешно ще се посветим на търсенето на истината.



Тема Re: Не е точно таканови [re: gimli]  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано18.04.01 17:20



Именно затова казвам "парадоксален". Най-силният (един от тях) момент във филма беше, когато всичко се обърна на 180 градуса и ролите на учения (Ели) и вярващите се размениха: първо тя казваше, че не може да повярва в нещо, което не е видяла и доказала, и затова беше отстранена от полета; след неописуемото си, божествено по своя смисъл преживяване, когато се опитваше да сподели с хората, те й зададоха въпроса: "Как очаквате да повярваме в нещо, което само вие твърдите, че сте видели?" Идеята е, че както обективните, така и субективните възприятия за света са еднакво истински и не бива да се отричат с лека ръка.
А ако добавим и ролята на изкуството, което пресъздава и опознава света без помощта нито на вяра, нито на метод, а само чрез творческия процес на въображението, нещата добиват необходимата пълнота. (Все още никой не е открил четвърти начин за опознаване на света, но не е изключено да съществува и такъв...)



Тема Ти пък!нови [re: Andy]  
Автор HellenМодератор (новак)
Публикувано18.04.01 17:49



Анди, ти защо реши, че ще се караме? Както е известно, аз се карам основно с Basstoon, но той пък за беля е написал за "Контакт" точно това, което аз мисля. ;-)

Колкото до твоето мнение по въпроса - аз също намирам доста недостатъчци във филма, но въпреки това го намирам по-скоро за добър опит. КАкто и "Матрицата", това е визионистки филм, който много разчита на детайлите в катрината. Така че мога да си представя колко би загубил зрителят, който го гледа на малък екран. Да не говорим, че без квадрофоничен звук началото изобщо няма да е същото...

Hellen



Тема Друг е проблемът!нови [re: sinsky]  
Автор Mag ()
Публикувано18.04.01 21:39



Друг!
Ами когато тя се върна...... Трябва ли да се доказват ПРЕЖИВЯВАНИЯ! За преживявания - ДОКАЗАТЕЛСТВА...... Нямам думи!
Този филм, освен че е фантастика, ни връща към нашите си земни проблеми. Като неща от типа "Моля те повярвай ми!".
Мого сме ЗАГРУБЕЛИ! Мнооооооого! Нямам изразни средства за да го покажа!
Човечеството е страшно много напред технически и страшно много назад емоционално! Просто се израждаме в емоционален план. И пак си спомням любимата си книжцица на Клифърд: "Всичко живо е ТРЕВА". Когато всеки един от нас стане и се почувства като едно от стръкчетата на тревата на една ПОЛЯНА и индивидуализма ИЗЧЕЗНЕ, ама наистина, тогава (може би) ще станем ЧОВЕЧЕСТВО! А сега сме сбор (тъпа сбирщина!) от индивиди!
Не ща да пиша повече! Ще ЧЕТА.


Желая ви щастие и успехи!



Тема 10xнови [re: Eowyn]  
АвторAndy (Нерегистриран)
Публикувано18.04.01 23:10



Blagodaria che me supportna, sega stavame 2 outsaideri, ne vsushnost tebe shte te broim za polovin. Kakto i da e naistina triabva da pregledash "Voynata na viarata" ako se vgledash mozesh da otkriesh dosta smisul, neznam dali avtora go e turil tam ili e doshal ot prevoda no ima takuv. I ne cheti onia raboti det' sa pisali teya kato gi popitah za neia. Knizkata naistina e gotina, zasluzava si.



Тема Re: Милост я...нови [re: fccf]  
Авторdreamer (Нерегистриран)
Публикувано18.04.01 23:21



Майтап да става...



Тема Az puk!нови [re: Hellen]  
АвторAndy (Нерегистриран)
Публикувано18.04.01 23:23



Dobre be hora kakvo triabva da napravi chovek tuka za da se skara s niakogo?WOW suxz, Rand e psihar, Delfinite ot upliftite sa assholes?.....
Kakto i da e ne che ne haresvam filma ama tribvashe da kaza neshto razlichno, naprimer ako vsichki go biahte opluli shtiah da kaza che e hubav. Vinagi v opozizia, may e v genite mi.





Тема Re: Друг е проблемът!нови [re: Mag]  
Автор Svetoslav (член)
Публикувано19.04.01 00:12



В индивидуализма няма нищо лошо. Колективния дух не е оцелявал досега в историята. Истината е може би някъде посредата...



Тема Репортаж от сайта на Кард (леко Off...)нови [re: armydreamer]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано19.04.01 04:52



Много харесвам книгите на Орсън Скот Кард. Затова ми беше интересно какво не харесва в Контакт, какви филми харесва и т.н
Общо взето останах с впечатление че гледа много филми. (съвсем неотрален израз нали :-) Любопитните неща не са в списъка с най-добрите филми. В списъка "Филми харесани от критиката, но презирани от мен" освен Контакт се мъдрят American Beauty, Списъкът на Шиндлер, Английският пациент и Pulp Fiction. Има и други, но тези бяха достатъчни за да ме раздразнят и да ме накарат да изчета и другите страници.
В списъка с "Най-лошите филми ever" от филмите които ни интересуват са Dune и Starship trооpers. Нищо за което да се заяда.
Има и един списък с филми които са донесли пари, но са лоши. Единственото което мога да отбележа е, че Завръщането на Джедаите е тук.
За да се върна на Контакт, ще отбележа че оставам с впечатление че Кард е чувствителен на тема религия и не търпи поставяне на въпроси без да им се даде точен отговор. Неприемливо за него е че героинята не е поела отговорността да бъде очевидец и да се превърне в "пророк". Това не ми звучи много убедително, като се има предвид че на нея не и стана ясно дали това което е видяла не е плод на нейното въображение. Ако ви е интересно прочетете това което е казал, защото може да не съм рабрал мотивите му.
Освен тези, има и един списък "Други любими филми". Той е УЖАСНО дълъг и не го прочетах целия. Там мернах Men in Black и Mission Impossible 2 (като изказва учудване че първата част имала успех изобщо).

Тези примери са ми достатъчни да спра да се интересувам от мнението му за филми.

Виж, ако успее да реализира Ender's Game непремерно ще отида да го гледам.



Тема Re: Репортаж от сайта на Кард (леко Off...)нови [re: basstoon]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано19.04.01 10:28



точно това е номерът. Никой пророк не е бил сигурен. Но те са вярвали. А въпросната героиня изживя нещо невероятно и се усъмни в себе си вместо да повярва. А трябваше да стане именно пророк на новата религия ...

In the Animal farm all animals are equal. Some are more equal than others.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.