Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Така. Специално приветствие за Афала,  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано12.04.01 18:30



която ми даде разрешение да я издам: Елена Павлова, писател-фантаст, преводач и спец по кучетата (и още, но какво беше). Нейното включване във форума е много приятна изненада за мен, тъй като отдавна исках да се запозная с нея. Написала е още на 14 години разказа "Сейнджи", спечелил навремето голям конкурс за разкази и включен в сборника "Нова българска фантастика`91". По скромното ми мнение това е велик разказ.
Освен това фигурира в Класацията за най-добра фантастична книга за 1990-99 г. с два романа под псевдонима Лени Кинг - "Балада за бръснача" и "Хватката на Лешояда". За любителите на книгите-игри - написала е много такива - вижте профила й за информация под какви имена (Върджил Дриймънд и ...). Участва и в сборника "Чудни хоризонти".

Ми какво друго... приятно отбиване тук и намини някой път в софийския клуб :)

Do You see the light?...


Тема Автобиографично до-уточнениенови [re: Goa]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано12.04.01 18:35



На това му казвам аз биографични данни!
Добре.
Печелила съм още два пъти същия конкурс "Човекът, атомът и мирът":
"Сейнджи" взема 3-та награда.
Следващата година "Пъстри листа" и "Белязани кръстове" си делят второто място, първа награда няма.
На по-следващата година "Просто име" взима вече първа награда.
И на по-следващата година конкурсът умря.
Освен това спечелих, без да искам, и конкурса за фентъзи-разказ на "Зона F" с една "Ода за тройка мечове".
Освен в сборника "Н.б. фантастика" ме има и в "Чудни хоризонти" с една "Торта с изненада".
Освен това продължавам да пиша усърдно, макар че напоследък ми се налага да правя други неща и не ми остава колкото време искам.
Мерси за интереса.
Ако продължава така, ще трябва да си сменя името!
И цяла пък тема само за мен самата...





Тема Няма нищо кой знае какво...нови [re: Afala]  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано12.04.01 18:47



в това, че съм открил нова тема

. Просто така шансът да я прочетат хората е по-голям.

ВЪПРОС: къде могат да се прочетат споменатите разкази? (Одата я има в Зона Ф, ако не се лъжа.)

Do You see the light?...

Тема Re: Няма нищо кой знае какво...нови [re: Goa]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано12.04.01 18:58



Както и "Сейнджи" първоначално, "Пъстри листа" и "Кръстовете" бяха публикувани в "Орбита" /навремето/. "Просто име" тъй и не излезе, струва ми се.
"Одата" е в "Зоната", действително.
Там - предишния брой? - може да се види и "Те се спускат нощем от хълмовете", обаче стига реклами, а? Някой ще вземе да ми вземе мненията прекалено насериозно!



Тема Не, виж сега...нови [re: Afala]  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано12.04.01 19:12



това не са реклами. Питам, защото искам да ги прочета, а и защото - тук се знае - смятам да правя нещо като фензин, и освен това събирам материали - разкази и каквото още. Така че бих те помолил да ми пратиш разкази за четене, ако нямаш нищо против, а когато/ако дойде време за фензина, ще попитам специално всички набелязани автори дали дават разрешение за включване. Особено на неща, които не са публикувани никъде (то и това ще е нищо на практика - знаеш сигурно какво представляват фензините - но все пак е нещо

- а и тук пишещите проявиха изненадващ интерес към намеренията ми).

Do You see the light?...

Тема Re: Не, виж сега...нови [re: Goa]  
Автор Afala (фантаст-любител)
Публикувано12.04.01 19:17



Слагам си отговора тук, понеже сигурно не само ти ще се интересуваш.
Какви разкази по-точно да довлека?
Дълги, къси, хорър, фентъзи, хард-фантастика?
Знаете ли какво, вторник-сряда ще гледам да измисля нещо /страничка?/ и да пусна едно-две-три неща, щом интерес има. Ако има.
На теб специално ще ти пратя нещо.



Тема Каквото си харесваш най-много.нови [re: Afala]  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано12.04.01 19:24



(Което всъщност е много взривоопасно пожелание

)

Аз лично предпочитам нехорър и нефентъзи с произволна дължина, но какво пък - това нищо не значи, защото имам изключително любими фентъзи-разкази (че и хорър май).

Хубаво ще е да пуснеш и тук, и без това някои хора са зароптали, че няма творчество

Do You see the light?...

Тема Re: Така. Специално приветствие за Афала,нови [re: Goa]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано12.04.01 22:33



След като цял ден четох преписката между Goa и Afala взех, че препрочетох "Сейнджи". Оказа се че съм го забравил за 10 години


Хубав е. Напомня ми някои разкази на Стивън Кинг - кратка смесица между фантастика и ужас.

TANSTAAFL

Тема Re: Не, виж сега...нови [re: Afala]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано12.04.01 22:41



Пращай наред - фатастика, фентъзи, хорър...
К'вото имаш и ти се откъсне от сърцето. Не обръщай внимание на Goa - не знам защо, но се прави на претенциозен

.
Аз лично бих искал фетъзи - не съм чел "Одата...", но не бих се отказал, ако ми попадне. Всъщност съм принуден да си призная, че "Сейнджи" е единственото ти произведение, което имам .
Изобщо доста съм занемарил българската фантастика, но ще наваксам - на търга в края на миналия месец се сдобих с 4 книги на български автори и вече "отметнах" 2 . И двете ми харесаха ("Втората Библиотека" на Милан Асадуров и "Очите на мрака" на Светослав Славчев).

TANSTAAFL

Тема Re: Автобиографично до-уточнениенови [re: Afala]  
АвторPoбин oт Лokcли (Нерегистриран)
Публикувано13.04.01 02:35



Аз пък нищо не съм чел. Но с удоволствие бих. Е-майла ми е : ivo_stormspell@yahoo.com . Разбира се , ако може. Неразпространението е гарантирано. Може и танто за танто...
BTW аз май те помня: не идва ли на Булгакона в Сандански?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.