Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: КЛАСАЦИЯ ДО МОМЕНТАнови [re: Пивo]  
АвторUmbriel (Нерегистриран)
Публикувано03.04.01 17:02



Stranno che v klasaciyata ne vleze nito edna kniga ot "Mechut na istinata",nito"Hyperion".Kolkoto do Azimov za klasikata mu "Az Robotut"nito duma.



Тема НЯМА най-фубава фантастична книга!!!нови [re: Пивo]  
Автор Mopдpeд (king ... almost)
Публикувано03.04.01 17:13



Не мислите ли, че този въпрос е абсурден ?! Човек избира какво да чете в зависимост от настроението, в което е - при това положение всяка класация става нееднозначна -- ако повторим същата класация след една седмица, резултатите ще са различни!

Освен това за мен тази класация показва, че много хора са пропуснали много хубави книги в живота си :( Например много хора говорят за Зелазни така, сякаш освен Хрониките на Амбър не е написал нищо друго. Е, спомена се и Господарят на светлината - след дъжд качулка :(

Защо никой не спомена "Една нощ през самотния октомври"?!?!?! Ето ТОВА е най-великата книга на Зелазни. Всички, които познавам например са разочаровани от разводняването във вторите пет книги, но такава е съдбата на всяка поредица. "Една нощ" обаче притежава всички качества за победител в класация - кратка (следователно без излишни неща), с безумно оригинален сюжет, с история, която хем се развива бързо и е с много обрати, хем успява да остане абсолютна загадка почти до самия край на книгата. Героите са майсторски направени, всяка дума във всеки диалог показва част от характерите им - едно от най-трудните неща в писането (който се е пробвал, знае за какво говоря).

Също така не виждам начин да избера една книга от творчеството на Пратчет и Адамс - просто няма най-добра - ВСИЧКИ са адски добри, без слаби места - великолепни във всяко отношение!!!

Единствено Еовин спомена и за Землемория на Урсула леГуин - явно много хора се считат за фентъзи фенове без да са я чели - абе хора, аз се обиждам само от факта, че слагаме Толкин и Урсула на един кантар с Джордан, Амбър на Зелазни (или Джек от сенките - току що я четох и съм отвратен).

Е, все пак всяка класация страда от това изкривяване - "модното" изблъсква "ценото" - явно вкусовете на много хора се формират на базата на първото :(

Не считайте споменатите заглавия за гласуване, мисля, че вече обясних защо не искам да гласувам.

There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...


Тема Re: КЛАСАЦИЯ ДО МОМЕНТАнови [re: Umbriel]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано04.04.01 16:05



е Много хубави неща останаха извън класацията - Говорителя на Мъртвите...
...



Тема Re: КЛАСАЦИЯ ДО МОМЕНТАнови [re: Пивo]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано04.04.01 16:10



Аз го посочвам, ако трябва.

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема прав синови [re: Mopдpeд]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано04.04.01 16:11



Само че целта на класацията не беше такава.. а да направи статистическа оценка на това което хората харесват. Резултатът мен ме разочарова. Как може Амбър на второ място, а Дюна толкова назад в сравнение с нея ?

За мен въпросните фентъзи поредици са просто начин да се извлекат пари от наивни читатели. Авторът каквото е имал да каже го е казал в първото произведение. Освен това, какво казва Зелазни в Амбър ? Докато Господарят на светлината е възхвала на хуманизма и освен това е СФ, а не фентъзи (което за мен е достойнство).



Тема Re:Olorinbg,нови [re: Olorinbg]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано04.04.01 16:19



След като се появил ДВГ всички забравили колко е била добра парната машина...



Тема Re: прав синови [re: Пивo]  
Автор gimli (son of Gloin)
Публикувано04.04.01 16:34



Нали това искаше - всеки да си каже мнението.Ето, направиха го, а ти си разочарован, защото то се различава от твоето.
За успокоение ще ти кажа - погледни, на всички мненията им се различават от окончателната класация, така, че доволни едва ли има...



Тема Re: прав синови [re: gimli]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано04.04.01 16:49



Това не е никаква класация. Някой посочил една книга, друг 5 поредици, трети изброил 10 заглавия, четвърти нищо не казал... Така не става.

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема Re: прав синови [re: gimli]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано04.04.01 16:54



Ами и ти си права.
А аз съм разочарован като от сбъднало се лошо предчувствие.



Тема Re: прав синови [re: Goa]  
Автор gimli (son of Gloin)
Публикувано04.04.01 16:58



Ами...и на мен ми се щеше да стане по-организирано.Ама гледай какво се получи.Иначе аз следqх тази тема с много голям интерес, защото много са ми интересни предпочитанията на участниците.
Ако класацията беше станала, много щях да се радвам, дори и да не съвпадаше с моите вкусове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.