Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема косопад  
Авторxипи (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 16:52



нещо против косопад?



Тема Re: косопаднови [re: xипи]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 19:10



1. Смени шампоана. Най-добре почни да миеш косата само с жълтък.
2. Купи си хининова вода и след всяко измиване прави фрикции с нея.
3. Ако си жена си накъдри косата (ако си мъж-пак може)
4. Много ефикасно и с бърз ефект - смес от газ и мас (по 1 супена лъжица) - намазва се преди миене 1 път седмично и стои около 1-2 часа. Преодолей миризмата.
5. Много ефикасно и с по-бавен ефект (прави се на всеки 10 дни два месеца поред) - разбиваш като майонеза: 1 жълтък, 1 супена лъжица чист спирт, 1 супена лъжица рициново масло(зехтни) и 1 шишенце(малко) витамин А. Намасва се суха коса със тази смес, увиваш добре в кърпа, найлон и пр. и спиш една нощ с това, или поне държиш 5-6 часа. После измиваш.

6. Билка Чемерика- Внимание- силно отровна, дават я само с лекарско предписание. Великолепен ефект, но е опасна. Опитай преди нея другите.

7.Ако косопада е точков ( на петна) - иди веднага на лекар



Тема Re: косопаднови [re: ekcпepт]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 17:26



Nameri si Regain i go polzvai nai-malko 4 menseca 2 pyti dnevno >Preparata sydyrza Minoxidil 2% i 5% .Izpolzvai shampoan Pregain ima go v aptekite.Tova lekarsvo e edinstvenoto dokazano s sveta protiv kosopad.Deistva sys sigurnost .az lichno go izpolzvam ot okolo 2 god.Trudno se namira v BG.Na men sa mi go dostavqli ot Gyrciq i USA.
Ima i drugi preparati kato Minoxidil na Vishi,no ne bih kazal che e mnogo efektivno...syshto iam i na Rene Furterer nqkakvi ampuli no tqh ne sym gi izpolzval.V internet mojesh da namerish mnogo info za Minoxidil ...



Тема Re: косопаднови [re: nik]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 19:03



този regain може ли да се намери в аптеките и лосион ли е това или хапчета. как се взема?



Тема Re: косопаднови [re: kн.]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:04



Losion e...No ne sym siguren dali moje da se nameri v bg. V Usa beshe okolo 35 US $ za 3 flakona koito ti stigat za okolo godina. Tyrsi go po generichnoto ime MINOXIDIL 2% zashtoto tova e aktivnata systavka i moje da se prodava pod razlichni imena...no samo to ti garantiram cheb shte ti pomogne...Potyrsi go po Hubavite apteki no ima i lekarstvo AMINEXIL na VISHI vnimavai da ne go obyrkash ,zashtoto sym go probval i ne mi pomaga...Regaina zapochva da deistva sled okolo 3 meseca....
Nik



Тема Re: косопаднови [re: xипи]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 21:01



Ето ви нещо елементарно, но предупреждавам че косата става гъста(ако се направи няколко пъти, става дори много гъста), но мазна ако това не ви смущава.

Взима се костен мозък от телешки мозъчен кокъл
(Джолан - кокълите дето са за бульон).
Още по добре е от кон
(тогава косата не се умазнява,
но това е много трудно за набавяне)
Джолана не бива да е замразяван.
т.е. трябва да е пресен

Намазва се главата с мозъка
изваден от мозъчния кокъл(джолана),
след това увивате главата си с найлон, вестник, кърпа
Стоите минимум 2-3 часа с тая маска на главата си,
а още по-добре е ако преспите(пренощувате) с нея.
После си измивате главата с шампоана с който си се миете.

Тази маска се прави не по често от 6 месеца.
Аз съм я правила общо 3 пъти
може би в срок от 6 години.
Косата ми така се сгъсти,
че е мъка като ида на фризьор за подстригване,
а ако трябва да ме гласи виждам че им се доплаква.
При това косъма стана силен и корав
и е труден за работа защото не е податлив.
Единственото е че е мазна,
но........
по- добре мазна отколкото без коса

Ако искате опитайте,
дано и на вас да ви помогне !

Желая ви Успех и всичко хубаво!



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 13:46



Елза, моля те да доизясниш. мозък от черепа на животното или от кокали от тялото? трябва ли кокалите да са сварени предватително или да са сурови? как се изважда мозъка от тях, с какво? върху мокра или суха коса се нанася? колко мазна става косата- всеки ден ли ще трябва да се мие? важно- какво количество кокали и мозък? колко да купя?



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Автор huanji ()
Публикувано06.04.03 20:46



Този костен мозък го наричат, червиш по народному. Използвали са го за мазане на обувките преди. Старите хора ми гарантират, че с него пропускане на вода няма. Знам, че за тази цел като се извади се пържи за да се отдели мазнината и да се избистри. Както сланината, при която се отделя мастта.
Не съм го слагал на главата си, косата ми е гъста и без това, фризьорите верно им настръхват косите :))), но ще препоръчам на някой и ще кажа за резултата.



Тема Re: косопаднови [re: kн.]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 23:35



Здравейте,
не е от черепа на животното,
а от така наречения джолан(питай месарин или готвач да ти покаже кой кокал става за телешко варено, и ще видиш че кокала е голям в средата му има дупка и нещо мазно - това мазното всъщност прави бульоните силни и това е всъщност мозъка от кокъла който ти трябва), т.е.
това е от глезена на горе до 3-4 пръста преди подколянната става. Кокъла е кръгъл и в него както в търба има костно вещество наречено мозъчен кокъл. Вади се с опакото на лъжичка за кафе и се издухва от едната страна на отвора към другата страна на отвора на самия кокъл. Ако е от по високо т.е 5-6 пръста над глезена, тогава дупката е по-широка и е по лесно първо за изгребване с лъжичка или избутване с лъжичка в някаква купичка, но и кокала е по голям, а всъщност плащаш за месо, то и за това никой неще или рядко копува джлан за телешко варено.
Мозъка от мозъчния кокъл ти трябва суров. Мажеш се с него, като втриваш в кожата на главата с пръстите си. Нанася се върху суха, даже е най добре върху вече мръсна коса, защото така или иначе после ще трябва да я миеш.
В последствие ако косата ти е суха по принцип, значи ще стане нормална. Ако е нормална ще се умазни, а ако е мазна ще стане съвсем мазна. Моята е последния вариянт и ме се налага на всеки 2 дена да я мия с шампоан, а за да я поизсуша понякога я мия с хума и е по- добре, но аз не съм човек дето обръща много много внимение на себе си
Купи 1 голямо парче месо с по голям мозъчен кокъл. Извади мозъка както е суров, (направи си маската)преди това го раздели на няколко части за да не си пипаш по косата с него и като ти остане да го хвърлиш, а употреби частите 1 по 1, ако ти остане без да е слаган по косата , сложи в тенджера с си свари заедно с месото и си направи телешко варено. Ако незнаеш рецепта за телешко варено питай ще ти кажа
Та да можеш да съчетаеш полезното с вкусното -)))
Ами дано съм била изчерпателна, ако нещо не е ясно питай пак
Желая ти успех!



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 17:25



Елза, благодаря ти за изчерпателната информация. Страхотна си. Ако наистина ми се сгъсти косата и спре да пада имаш голямо черпене от мен. Не мога да готвя, така че и да ми даваш рецепта, кой знае какво ще излезе. Защо казваш че не обръщаш внимание на себе си? Аз съм същата и зная, че не е добре това, но май ще науча доста неща от теб.
поздрави



Тема Re: косопаднови [re: kн.]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 21:45



Радвам се да съм ти от полза.
Е, казах че ефект има но ще трябвавсе пак време,
не е като с магическа пръчка
за съжаление не мога да ти обещая резултат от днес за утре.
Но резултата е осезаем след 1-3 месеца.

Не ме черпи моля те,
щото съм си развалила фигурата
и не приличам вече на себе си.

Аз за разлика от теб готвя и
угаждам много на себе си и околните.

Но ако съдя по промените във фигурите
не съм направила добро

А инак съвсем се изоставих
и за себе си обикновено нямам време
било да ме заболи нещо
или нещо да е което касае само
мен лично.
Какво да се прави

Желая ти успех и всичко хубаво !



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 19:48



Елза, ще ми дадеш ли твой e-mail.
кн.



Тема Re: косопаднови [re: kн.]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 16:13



elsa1@abv.bg
това ми е емайла
Желая ти всичко Хубаво !



Тема Re: косопаднови [re: xипи]  
Автор tense (усещаш ли?)
Публикувано14.04.03 21:27



moliate kato go probvash mi pishi edim mail i mi kaji ima li rezultat i kak tochno go napravi ? a da i ot kude se kupuva tova nehsto nikude ne moga da nameriq!!!

tense@mail.bg

thanx :)

The deeper you look, the more you will find


Тема Kude da go namerishнови [re: tense]  
АвторMyra (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 22:13



Vus vseki mesarski magazin ili shtand za meso v supermarket go ima. Kazvash teleshki djolan i te ti go pokazvat..
Maika mi go napravi veche 2 puti i e mnogo dovolna.Az shte go probvam sledvashtata sedmiza, makar che kosata mi dosta gusta i se strahuvam da ne stane oshte poveche che i sega mi e trudno da ia opraviam.

Opitai niama da sujaliavash.

Uspeh.



Тема Re: Kude da go namerishнови [re: Myra]  
Автор tense (усещаш ли?)
Публикувано14.04.03 22:26



znachi si kupuvam vada i se maja ? a tq 2puti z akolko vreme ? nali ne triabvashe da e na poveche ot 6 meseca.. ama to moita kosa milata e tolkova rqdka i tynka che i vseki den da go prava niama da s eoprava skoro :))))

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: Kude da go namerishнови [re: tense]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 14:48



Zdravei Tense,
ne e vredno po cestoto mazhane
no sym go napisala s tsel da ima vreme
da se useti efekta i dali ima nuzda ot oste sgystiavane.

Azh s tazhi retsepta moga da pomogna da se sgysti kosata,
no ako stane prekaleno gysta ot mnogo upotreba na retseptata
posle nezhnam retsepta zha da napravia kosta ne tolkova gysta

Zelaia ti vsicko Hubavo Tense, Kysmet i mnogo Uspeh !



Тема Re: Kude da go namerishнови [re: Elsa]  
АвторTM (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 23:39



Az imam opleshivqvane! Stava li da maja samo tezi mesta. Da probvam li izobshto?



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
АвторИвoнa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 14:27



Здравей Елзе,
Много ме заинтересова твоята рецепта и реших да я опитам. Отидох в една месарница, поръчах телешки джолан, след два дни отидох и получих едно голямо парче. Платих, занесох го в къщи и там започнаха проблемите. Първо кокапът се оказа дълъг и второ - и от двете страни си беше плътен, т.е. никакъв костен мозък няма в него. Просто един наистина кръгъл кокал, но плътен. Това, което можах да използвам , беше само месото. Значи трябва да има някакво уточнение. Аз досега не съм се замисляла, че има и части от костта, където няма костен мозък. Интересното е, че парчето беше доста дълго. Би ли обяснила какво се е получило.
Благодаря предварително.



Тема Re: Kude da go namerishнови [re: TM]  
АвторElza (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 15:22



Mazi tsialata glava
kysdeto bi triabvalo da ima
kosmena pokrivka.
Ste ti pomogne.
Vsicko hubavo !



Тема Re: косопаднови [re: Ивoнa]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 16:10



Здравей Ивона,
не зная къде се намираш,
но джолана представлявя кокъл, който има дупка в средата и е кух и точно в тази дупка има мазно косно вещество - наричано мозъчно костно вещество. И от там идва фактически името - мозъчен кокъл. По това което описваш имам чевството или че не са те разбрали или са решили че нямаш представа и са те излъгали. По описанието ти ми прилича повече на шол, отколкото на джолан. Да не би да си взела много голамо парче и да е трябвало да се разсече парчето на 2, за да видиш че вътре има мозък в кокъла. Кажш ми моля те колко тежеше парчето месо заедно с кокъла което купи и горе долу дължината му - на око, за да се ориентирам. Дали са те излъгали или и месарят си няма понятие какво е джолан, или са решили на теб да си продадът кокалите.
Съжалявам че си си купила месо с много кокъл, който обаче не ти е свършил работа.

Значи, ако се решиш да си копуваш пак, ще искаш:
директно кокъл с мозък за бульон. и ще искаш да ти покажат мозъка на кокъла, няма нищо срамно. Това както казах изглежда като мазнина и на пипане е също мазно. Ако си в чужбина, подобни кокали се продават обикновено по 2 маки парчета и на тях пише кокали за бульон. А ако през опаковката натиснеш в средата на кокала, усещаш че се вдлъбва и е меко, а не твърдо както кокал - т.е. това е субстанцията дето ти трябва да ти свърши работа.
Ако месаря те пита защо го искаш, кажш му че ще пробваш една рецепта и ако стане ще му кажеш. Пък дали после ще му я споделиш това е отделен въпрос.
Желая ти всичко хубаво !



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 20:55



zdravei,elza!
tvoqta recepta e edinstvenata mi nadejda!zatova si kupih kosten mozyk,no vyzniknaha nqkolko vyprosa,na koito bih ti bila mnogo blagodarna,ako mi otgovori6.
po k.mozyk ima malko kryv.kakvo da pravq s neq?6te mi byde nepriqtno da si namaja i neq.
trqbva li da maja i samata kosa,ili samo kojata na glavata?
misli6 li,4e maskata 6te mi pomogne,kato se ima predvid,4e kosopadyt mi e pri4inen ot lipsa na vitamini?
blagodarq ti predvaritelno!



Тема Re: косопаднови [re: ana]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 21:23



Здравей Ана,
маската ще помогне.
Отстрани кръвта внимателно с върха на ножа. Другият вариянт е да не се вглеждаш и да размачкаш субстанцията да стане еднородна маса и тогава се мажи.
Косата не се маже , а се втрива в корените на косата.

Като ти е от липса на витамини, вземи си геритамин и пий по схема всяка аптекарка знае да ти каже схемата - признавам си не ми се ства имам я накъде записана.
Ще ти помогне, но с витамините не си прави шега, защото от липса на витамини се получава и анемия и тогава се пият по неприятни неща от геритамин. Взимай мерки докато е време.

Пожелавам ти да се засилиш с витамини, щом знаеш че ти липсват, и да си оправиш косата ! Успех !



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 01:30




Elza,mnogo ti blagodarq za informaciqta!!!
vednaga 6te si napravq maskata i se nadqvam skoro da ima efekt!
pozdravi



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 02:29



Elza,molq te za syvet!

dokato 4isteh kostniq mozyk ot kryvta se setih ne6to mnogo obezpokoqva6to.po glavata imam ne6to kato malki pyp4ici(ili po-skoro akne,poneje sym v poberteta),koito 4oplq i nqkoi ot tqh sa razraneni.mnogo me e strah,4e ot vse pak ostanalata kryv po k.mozyk bih mogla da hvana nqkoq bolest,ako jivotnoto e bilo bolno ot ne6to.
molq te,kaji mi 4estnoto si mnenie dali tova naistina e vyzmojno.



Тема Re: косопаднови [re: ana]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 12:42



Нищо няма да ти има не
се плаши.

Дори ще те успокои.

Сигурна ли си че имаш акне по кожата на главата където е окосмена главата?
Ако това са пъпчици, които са с връхчета и се пълнят като с водичка не е акне, а е от мазна кожа и запушване на порите(от прахта която е навсякъде около нас). За да отшумят тези пъпчици, ограничи се малко самичка от : шоколади, шоколадови изделия и захарни изделия сведи до минимум, намали кафето до 1-2 максимум на ден, ако пушиш се опитай да спреш или драстично да намалиш цигарите. Лютото и соленото също пречат, така че е хубаво и това да се намали в харана ти. Ако решиш да се пречистваш пиши ще ти кажа какво да правиш самичка и какво да приемаш вътрешно за да ти се прочисти малко организма и да изчезнат неприятните пъпчици а и кожата да ти се нормализира малко.

Желая ти всичко хубаво!



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 19:27




zdravei,elza!
blagodarq za uspokoenieto otnosno maskata!dnes az sy6to dostignah do tozi izvod.
otnosno pyp4icite,te nai-veroqtno se dyljat na byrzo omaznqva6tiq mi se skalp,tyi kato ne konsumiram nikoi ot izbroenite ot teb produkti.vypreki tova,blagodarq za jelanieto da mi pomogne6 i po tozi vypros!




Тема Re: Kude da go namerishнови [re: Elza]  
Автор tense (усещаш ли?)
Публикувано18.04.03 20:51



A tozi mozuk trqbva li da e zagrqt ? zashtoto inache e mnogo trudno da se napravi na kasha i az vzeh malko i go zagrqh i to stana kato olio se stopi i go razmeshah s ostanalata po goliama chast i to se poluchi neshto kato margarin?:))) i posle kak triabva da se uvie? s nailon i kurpa ili???

The deeper you look, the more you will find


Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
АвторИвoнa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 18:25



Грешката била в мен, Елза!
От двете страни кокала е затворен, но вътре се оказа пълен!!!
Купих пак и вече направих маската така, както си написала. Като видя резултата след няколко месеца ще пиша непременно.
Благодаря ти.



Тема Re: Kude da go namerishнови [re: tense]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 00:14



Здравей Тенсе,

Не Тенсе, мозакът се ползува в суривият му вид. В противн случай щях да напиша претопява се или препържва се. Но за да подейства се ползува в суров вид.

След като го нанесеш на главата си(втрива се в окосмената част на главата, към корените на косата - не се натиска), се увива с найлон и кърпа.

Желая ти всичко хубаво !



Тема Още един недоразбрал навлек:)нови [re: Eлзa]  
Автор Cock_roach ()
Публикувано23.05.03 20:51



Елзичка,
Направих си маската, следвайски стриктно инструкциите. Даже в месарския магазин помислиха, че следвам медицина и затова толкова много се вълнувам от качеството и големината на джолана, който стана пословичен:)))
Притеснява ме само това, че трябва да е пресен. Месарят ме убеждаваше, че не е замразен и че преди около час го е сложил в хладилната камера. Действително месото беше покрито със съвсем лека скреж. Това проблем ли е?
Аз усещам, че главата ми лисее все повече и повече, и че косата ми не е толкова гъста, както преди..., обаче точно по средата на темето (където пътят го прорязва), близо до челото белее едно кръгло, откровено плешиво петно. Отвратително! На 18 съм! Момиче! Струва ми се, че забелязвам и някакви червени петна, но ги виждам така, все едно дълго време съм гледала към слънцето. Какво да правя? Знам, че най- добрия начин е да се посъветвам с дерматолог, но притръпвам от страх, срам и ужас. Благодаря предварително. :)))



Тема Re: Още един недоразбрал навлек:)нови [re: Cock_roach]  
АвторElsa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 14:55



Zhdravej Cock_roach,

Mnogo si mlada milicka, zha da imash gnezhdoviden kosopad. Kyde se namirash ?
Kak si s vitaminite v tvoia organizhym ?
Imam usestaneto ce vitamite ti sa mnogo malko (plodove i zhelencutsi, v priasna forma), ili se zhabluzdavam ? Tova koeto opisvash obiknoveno se polucava pri lipsa na viatamini.

Ne se shashjkaj, ami si nabavi pak mozycen kokyl, i povtori niakolko poredni pyti maskata, stom polozeniaeto e taka losho kakto mi go opisvash. Po printsip maskata ne se pravi cesto zhastoto posle koata stava nepriatno gysta, i niama pomost zha razhrezdane na kosata. No v tvoia slucej misla ce spokojno v prodylzenie na 1 mesets ste mozesh da pravish maskata vsiaka sedmitsa, ste ti se otrazhi opredeleno dobre.

Tozhi vid kosopad, mozesh da go imash ot (pushene, stres,lipsa na vitamini, abort, bremennost i dr.)
Sega , ako mozahcnoto vestestvo na pipane e bilo tvyrdo kato kamyk, zhnaci e bilo dylgo vreme zhamrazheno i efekta e mnogo po slab. Idi pak pri mesaria, i pomoli da ti otdeli mozhycen kokyl, zhda da natselish presen, moze bi ste triabva da minavash pokraj mesarnitsata vseki den.
A inak si nabavi votamini Geritamin i B-kompleks i piaj po shema, kato kupuvash vitaminite pitaj v aptekata, ce ne pomnioa vece kakva beshe shemaha pri kosopad.

Ako ti triabva dobyr dermatolog v Sofia moga da te nasoca.

Zelaia ti vsicko hubavo Cock_roach !



Тема Много, много, много благодаря:)))нови [re: Elsa]  
Автор Cock_roach ()
Публикувано25.05.03 12:51



Може би е "гнездовиден", не знам. Никога не съм употребявала алкохол, нито цигари, ям точно определени храни без сол, не съм раждала или абортирала...Просто през месец си лентяйствам и се излежавам в някоя болница. Като цяло имунната ми система представлява някакъв сгърчен, зложелателен, вреден, дращещ и отвратителен гном, който заминава на почивка и ме изоставя когато му скимне. Ужасно бледо и рахитично същество съм, нищо чудно, че косата ми е на изчезване (въпреки че засега положението не е чак толкова кошмарно).
Костния мозък си беше мек и пихтиест като пластелин, извадих го с лекота:)
Още утре отивам да си купя джоланец:)
Елзичка, благодаря:))))

Забравих да добавя, че съм от Варна. Ако се пакетирам и взема в ръце, без да се вайкам, ще се разтършувам и ще си намеря дерматолог. Просто не мога да се престраша и да приема проблема като действителен ПРОБЛЕМ. Може би защото все още не е фрапираща фацата на темето ми...

Редактирано от Cock_roach на 25.05.03 12:54.



Тема Още нещо против косопаднови [re: Cock_roach]  
Авторmima (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 15:32



Опитайте с урина от човек със здрави бъбреци.Маже се кожата на главата всяка вечер,сутрин се измива.Успех!



Тема Re: Още нещо против косопаднови [re: mima]  
АвторStoyan (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 00:55



Az se lekuvam s Minoxidil (5%) ve4e niakoude ot godina, i da vi kaja si struvashe turseneto. Ne se ot4aivaite pri men dade rezultat 4ak sled 3tia mesec..abe na vseki si e razli4no 4uval sum 4e na niakoi oste 1via mesec zapo4vat da vijdat rezultat...Uspeh vi pojelavam





Тема Re: Още нещо против косопаднови [re: Stoyan]  
Автор miymiy (любопитна..)
Публикувано19.05.08 22:57



Чесън и по-точно сок от него,се втрива в корените и се отмива след 2 часа...После обаче косата мирише,когато е влажна...
Но като видиш зор,това ти е наи-малкия проблем...
Изплакване с отвара от орехови листа или от коприва..
Маски с урина също помагат,моя позната възстанови косата си с това...
И една,предписана от доцент:
-жълтък,лъжица ракия,лъжица зехтин,ампула алое,2 ампули Утрогестан,1/3 опаковка Деавит..Това се смесва,в двойна или тройна доза за дълги коси,слага се найлон,после хавлия и се държи възможно най-дълго,дори се преспива ,ако можете,де..





Тема Re: Още нещо против косопаднови [re: miymiy]  
Автор cecka65 (непознат )
Публикувано29.01.12 01:12



малко късно се включвам в темата,но...След едно злополучно посещение на фризьорка,косата ми се накъса и започна да пада на кичури.Наложи се да се подстрижа доста късо.До сега не бях обръщала особено внимание на косата си,просто гледах шампоана да е хубав.Поръчах си кератинова терапия за коса,която не е никак евтина,но съм много доволна.Косата ми получи блясък,живна и расте невероятно бързо.Спря и да пада.Живея в Гърция и фризьорката ми тук ми прави едно мазило,но не казва съставките,мирише на терпентин и е доста мазно.Прочетох за костния мозък и си набавих един джолан.Поразрових се и разбрах,че костния мозък се претрива през сито,разделя се на части от по 1 с.лъжица и се замразява във фризера.Преди употреба се размразява на стайна температура.Маже се веднъж седмично.Дано съм била полезна поне малко.Отивам да се мажа с костния мозък и след месец ще споделя резултатите.



Тема Re: Още нещо против косопаднови [re: cecka65]  
Автор donxyan (новак)
Публикувано02.11.12 01:55



http://www.zoya.bg/%D0%97%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0.1801?filters=_D0_B3_D0_BB_D0_B8_D0_BD_D0_B0-s




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.