Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема проблем- окосмяваненови  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 17:02



проблемът е нежелано окосмяване - има ли лек някакъв?

правила съм изследване преди години - хормоните са в норма...не знам защо го има това прекалено окосмяване, обаче.
Моля, ако някой знае някакъв лек, да пише...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Автор3нaм (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 02:53



Самобръсначка



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: 3нaм]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:09



явно не сте разбрали въпроса - питах дали има средство, което да намали степента на окосмяването, т.е. да го нормализира
Съдейки по липсата на отговори, явно няма такова нещо




Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
АвторHaтaли (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 11:19



Сблъскала съм се с доста жени с подобни проблеми, като при част от тях нивото на мъжките хомони беше завишено, а при други това не се наблюдаваше. Самото окосмяване може да бъде съвсем интензивно(появяване на брада, мустаци,косми по гърдите, гърба, корема, бедрата),а в другия вариант да спада към категорията "лек козметичен дефект". Има и един психологичен момент ,в който жената се отнася с прекалена критичност към собственото си тяло и неимоверно много преувеличава недостатъците му. Въпросът ми към теб е: До колко е сериозно твоето окосмяване? Все пак 70% от жените ходят редовно на козметик с цел обезкосмяване, подлагат се на какви ли не процедури и пазара е пълен със средства за епилиране. Редки са щастливките на които не им се налага да прибягват към такива процедури. Тук важно място заемат наследствените фактори. Като цяло тъмните жени повече страдат от засилено окосмяване.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Haтaли]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 10:02



не знам дали съм съвсем обективна, но мисля 4е е по-скоро интезнзивно

е, има ли някакво средство за регулирането му?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
АвторИ aз (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 01:39



А имаш ли проблеми с храненето? Да си отслабнала напоследък, да повръщаш? Какви други симптоми имаш?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: И aз]  
АвторИ aз (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 23:41



А защо никой не мо отговаря на въпроса?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: И aз]  
Авторtia (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 19:33



ne, niamam niakkavi osobeno drugi problemi...ne sam otslabnala, ne povrashtam.
problemat s hraneneto poniakoga e preiajdane



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: tia]  
АвторИ aз (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 00:29



Питах защото силно окосмяване подобно на мъх се получава при анорексия и булимия. Значи при теб е хорминално и една добра лаборатория би ти дала точно кои хормони са в дисналанс. Успех !



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: И aз]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 10:02



и АКО е хормонален проблемът, какво правим?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Автор mountainlake (свободолюбива)
Публикувано06.07.04 10:32



Пробвай с хомеопатия, тя за всичко е много подходяща.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
АвторИ aз oтнoвo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 02:09



Ако е хормонален, се изписват съответните хормони. Доколкото знам трябва изрично да се поиска изследване на много хормони, защото гинеколозите правят на 2-3. Когато се установи кой / кои са в дисбаланс (много или малко) гинеколога трябва да е наясно кои от органите го произвежда и да направи допълнителни изследвания - например - матка, яйчници, хипофиза, тироидна или епифизна жлези. Там изследванията варират. Понякога причината е механична - като ципа или киста на яйчника - тогава се прави операция - аз самата имах такава и се родих след нея - отслабнах с 20 кг и ми изчезна окосмяването.



Тема Re: проблем- окосмяване?нови [re: И aз oтнoвo]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 15:24



Значи, ако няма хормонален проблем и си напълно здрава, единственно фотоепилация ( не лазерна!) . Скъпо е , но е ефикасно. След 5-7 сеанса ще видиш ефекта.
Представлява осветяване на окосмения участък със сноп светлина от видимия спектър . Интензитета е такъв, че се поставят специални очила. Получава се леко изгаряне , като от слънце. Светлината прониква през кожата и загрява(разрушава) лукувицата на косъма, понеже е с тъмен цвят. Болката е лека - по време на самия светлинен импулс ( пакет от няколко импулса с времетраене около секунда )
Трябват няколко сеанса, защото голяма част от лукувиците са в латентно състояние и не са достатъчно пигментирани с меленин, който всъщност се загрява от светлината. Като изгориш тези, които се виждат, ще се появят нови и така докато останат доволно малко.
Тези салони с такива апарати са кожодери относно цената, но това все още е новост и апарата е много скъп. Взимат на квадратен сантиметър.
Друго : Ако психически не си много затормозена от това окосмяване, хич да не ти пука! Само като ходиш на море - самобръсначка и после на един два дни с епилатора. Ако си човек с пекрасна душа , кой ще ти обръща внимание на окосмяването? Но ако си проклетница ( от вида с латинско име : Viper или Naja naja ) без окосмяване, на кой му топли че кожата ти е като бебешко дупе. Никой няма да иска да я докосва!

Забел. : Лат. Viper -усойница , Naja naja - кобра



Тема хормоните и окосмяванетонови [re: И aз oтнoвo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано13.08.04 02:40



Никакво пиене на хормони няма да премахнат окосмяването.Но пък рак се хваща много ефективно от синтетични хормони.На запад официално се казва жените да ги избягват.Това,че докторите продължават да ги предписват и тук и там, се дължи на факта че си практикуват каквото са учили преди години, а освен това, агресивната рекламна кампания на фармацевтичните компании и лобирането им с политиците.


за тя-направи си сега изследвания на хормоните, по специално на свободния тестостерон, но и на другите полови хормони.Ако си с надноремно тегло-мастната тъкан нарушава хормоналния баланс и може да причини окосмяване.Повишеният инсулин /състяние много характерно за хората с наднормено тегло/ подтиска един вид глобулин отделян от черния дроб, чиято функция е да свързва половите хормони и да ги извежда от организма.Тоест ако ти е висок инсулина имаш голям шанс да ти е висок и тестостерона без да има друга причина за това.
Друга възможност е да имаш поликистоза на яйчниците.При това заболяване често се случва хормоните да са нормални почти,и за това често се пропуска.То също се дължи на високия инсулин поради кеото хормоналната терапия е излишна и вредна.Зажалост тъкмо тя се практикува основно за сега.

Иди си виж яйчниците на ехограф.

Освен това си дай сметка колко си окосмена-дали е козметично или е реален проблем.Имаш ли окосмяване по лицето, гръдите и корема, в долната част на кръста-над опашката?Ако да-това е мъжки тип окосмяване и е проблем,Другото е просто гени и се "лекува" с кола маска или лазер...

Когато знаеш 1-имаш ли релане пробле и 2-какъв е, тогава може да направиш нещо по въпроса.А така нищо не може да се каже.

Mens agitat molem

Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: И aз]  
Авторcвилeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 10:06



Проблема с окосмяването се решава с отвара от полски хвощ.Вземат се 4-5 кг от билката , заливат се с вода и се вари докато водата остане на половина.Пьлните ваната с вода и изливате отварата вьтре и правите бани.След околко 20 бани всички коосми изчезват трайно.Може с отварата да напоите парче плат и да налагате варху саответните участаци.По евтино от това едва ли има.УСПЕХ на всички!



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: cвилeнa]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано09.05.05 14:34



Ти, това пробала ли си го? Някъде тук във клубовете четох, че не давало резултат?!



Тема Re: хормоните и окосмяванетонови [re: Fire walker]  
АвторToй (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 17:06



До Тя,
само недей слуша тоя Георгиев. Епилацията с лазел или със светлина е пълна помия и въобще не помага, а в много чести случай и има обратен ефект! От опит знам. Въпреки, че съм мъж аз също имам проблем като твоя, появи ми се ужасно окосмяване по цялото тяло и по лицето. Ходих на фотоепилация и не 5-7 а незнам и аз колко процедури си направих и не помогна, а дори напротив на някой места окосмяването се засили. Да неговориме, че е нечовешки скъпо. Това е един вид бизнес и целта е да ти вземат паричките. Лъжа е, че премахва космите за винаги. В най добрия случай, ако все пак даде ефект 3 години ще си без косми, след това пак се появяват, иначе на 2-рата година са ти поникнали отново! И така до безкрай. Да попаднеш на наякой който да ти признае, че не се махат за винаги, а за 2-3 години си е направо 6-тица от тотото. Също така "докторите" лъжат - почти всички с малки изключения, че трябват 2 максимум 3 процедури, но в действителност са поне 6. Лъжат защото е много скъпо и може да се разколебаеш. А като те излъжат, че са 2-3 и се вържеш и си ги направиш но не даде ефект и няма каде да ходиш, хванал си се на хорото и го играеш до край, друг е въпроса, че аз пак до край го изиграх и не само нищо не стана, но и на места получих обратния ефект!
Да не говориме, че вреди на кожата, особено лазера, но и светлината също и не само на кожата, а и на някой тъкани под нея. Пак разбирасе лъжат, за светлината, че дори влияело добре на кожата, но това съвсем не е така.
Хормоните са пълен авто-гол, не че съм пробвал като с епилацията, но достатъчно добре съм проучил проблема и си е направо опасно.
Предното мнение е добро. Направи си иследваня и виж точно за какво става на въпрос. След това аз бих ти препоръчал да използваш за лечение природна медицина, защото съвремената е пълна помия.
Аз за себеси точно така сам решил да постъпя.
Все пак е добре да се изкажат още хора, но само ако има какво наистина да кажат.
Желая ти успех.



Тема Re: към Свилена - проблем- окосмяваненови [re: cвилeнa]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 16:17



свилена,
би ли ми дала повече информация и подробности за това което си написала
и за цялата процедура около приготвянето на отварата
благодарности предварително



Тема Re: към Свилена - проблем- окосмяваненови [re: aни]  
АвторBъзмoжнo (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 01:02



За тоя хвощ какви неща и рецепти и то от супер известни лечители, билкари а също и случаи на хора, та няма да се учудя ако има и тук има приложение. Аз нямам никакъв проблем, ама ме заинтересува също. Няма да се учудя ако и тук това растение се прояви със своите невероятни качества.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Авторaz4eto (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 18:12



Male hora, i az imam takiva problemi.. Mnogo e kofti!
Ujanso e napravo.. Imam okosmqvane i po liceto i me podtiska dosta..
makar che se opitvam da ne se pritesnqvam ot tova, za6toto stresut vliqe mnogo za sqkakvi takiva ne6ta i drugi- bolesti i t.n. Ot 2 sedmici nasam, vseki den hodq po razni lekari da mi pravqt izsledvaniq.. Sqkash iskam da mi otkiqt hormonalno naru6enie, za da mi izpi6at ne6to da piq i okosmqvaneto da iz4ezne.. no i da otkriqt i da piq ne6to, ima veroqtnost da nqma efekt.
Tq, nqmash predstava kolko moje da sa pri4inite za tova.. nqkvi diabeti, kisti i pro4ie.. hilqdi moje da sa pri4inite.. Ti izbirash dali da si dade6 parite po lekari i da riskuva6 che pak nqq da imash pozla ot tova ili da si dadesh parite vuv kozmeti4niq salon za fotoepilaciq..
Kogato izsledvaniqta mi svur6at bih ti pisala.. ako te interesuva mi ostavi mail da ti pi6a
aide spoko macka za sqkvi fizi4eski nedostatuci ima lek.. i za tva ima mnoo qsno



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: az4eto]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано24.06.05 14:23



И аз се боря с този проблем. При мен е комбинация от фактори - наследственост, ПКЯ... Започнах от пубертета. От тогава до сега като закон божи ми е ставане рано и отделяне на 30 до 60 мин пред огледалото. Това се превърна в досадна част от ежедневието.
Пак от тогава ходя и по лекари. Хормонални изследвания, приемане на хормонални препарати - НЕ... От един момент нататък просто реших, че с това ще се мре (т.е. досадна подробност, с която ще живея до края на живота си).
Преди около две години моят съпруг ме убеди (с триста зора!) да отида при специалист по традиционна китайска медицина, работещ с билкови препарати. Започнахме лечение под негово ръководство. В продължение на една година приемах изписаните от него формули (имахме 3-4 лични срещи) и, като допълнение, провеждах сеанси акупунктура (все още продължам с това, но то не е насочено само към този проблем).
Резултатът за мен беше направо потресаващ - поликистозните от 20 години яйчници се изчистиха и това се задържа; оттървах се предменструалния синдром и други добринки...
Целта, с която започнах цялата тази одисея - окосмяването.... Е, че е изчезнало не мога да кажа, НО... намаля. Сега мога спокойно да си позволя на два или три дни веднаж "огледално-лицевите" процедури. Наблюдавам и променен растеж на окосмяването по останалите части на тялото (по-бавно и с не толкова упорити косми).
При последната ми среща с моя хербалист той заяви, че от тук нататък аз сама мога да си помогна и няма нужда от специални формули. Препоръча ми книга, която представя специално подбрани комбинации от хранителни продукти като алтернатива на хормоналната терапия. Странно, но това е готварска книга и на всичко отгоре - пълна с вкуснотии.... (Но това е друга тема и, ако някой се интересува, няма проблем - ще обменим информация.)
Определено съм ентусиазирана от подобрението и дори започнахме от рано "обработка" и на щерката. Тя, верно, е само на 6 години, но пък вече ясно виждаме у нея наченките на моите проблеми. Просто е добре да се започне с това преди да се затвърдило в организма...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Авторsani (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 13:02



хора и аз имам проблем с окосмяването....имам насякъде косъм4ета...лицето,гърдите,корема,гърба...навсякъдеееее
руси са косъм4етата оба4е и кожата ми е много бяла и....просто си се ли4ат и това адски много ме дразни...по ръцете имам супер силно окосмяване ама тооо леле 6е се побъркам направо и не смея да ги махам 6ото 6е станат о6те пове4е и без това са си много....та моля ви кво да правя?има ли някакъв лек?това с отварата от полски хвощ наистина ли помага?щото съм силно заинтригувана...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: sani]  
Авторизи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 12:01



в момента правя това нещо с отварата от полски хвощ - прочетох го оттук-
на 10- ти ден съм и засега космите си стоят

надявам се все пак да върши работа въпреки че не направих отварата с 5 кг билки както пише, а само с 500 грама от билката
затова моля пишете ако знаете дали това работи и ако не ТО КОЕ ТОГАВА



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: изи]  
Автормъжъ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 17:11



За мъжете косматите жени са особенно отвратителни.Окосменото женско тяло говори и за нечистоплътност(дори и да не е така).Има поговорка че няма грозни жени-има мързеливи жени.Ужасно е да целунеш жена с мустачки на юноша(изрусени-ужас).Истински кошмар са наболите косми пробили чорапогащник.Отвратително е космати маймунски ръце или рунтав триъгилник(докато пиша това либидото ми спадна със 200%).Затова мили дами зарадвайте ни с гладка кожа за да ви зарадваме и ние...(естествено и мъжете трябва да са на ниво-чисти избръснати,без шкембета и кубета).
Надявам се това което съм написал да не ви прозвучи крайно-така мислят мъжете.Не си заслужава да пропуснете хубавите моменти от живота само заради някакви си косми.
а този адрес изрових от Гугала:
http://www.cosmelas.com/ аз бих опитал...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Pocти]  
АвторTony (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 06:48



Zdravei Rosti,
mnogo me zaintriguva s gotvarskata kniga za hormonalno zamestitelna terapia.Mojesh li da mi kajesh kak da se sdobia s neia.Ti koga zabeliaza, che dysterichkata ti zapochva da se okosmiava?Zastoto az imam dysteria na 4 godini i veche ima vidimo kosmi po krakata.Tova normalno li e spored teb?
Mnogo ste mi pomognesh,ako mi otgovorish.Blagodaria ti.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Tony]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано01.08.05 16:20



Tony, извинявам се за забавянето, но едва днес видях posting'а ти.
И така, всичко по реда си...
1. По-интензивното окосмяване на дъщеря си забелязах още след като се роди. Е, маймунче точно не е , но е факт. Тогава още си мислех, че всичко е само въпрос на генотип и нищо не може да се направи. (Имайки пред вид и моите доста неуспешни опити да се справя с проблема...)
Въпросът е, че с подходяща терапия и подходяща храна (което си е също терапия, де) нещата могат да се ограничат и намалят. Но нищо не става "с вълшебна пръчица"! Процесът е дълъг и бавен и иска постоянство.
2. Книгата -

. Не се притеснявай от заглавието (имам пред вид, че е писана главно за жени в менопаузата). В същност се дават много добри идеи какво да използваме в храната си, за да си нагласим сами хормоналните нива без да прибягваме до не до там безвредните хормонални препарати. Продуктите не са и толкова екзотични. Повечето от тях са доста широко използвани и в традиционната българска кухня.
За съжаление не съм я срещала на български, но, ако имаш проблем с това, винаги можем да пообменим информация и рецепти. (За целта, пиши ми на email'a).
3. Едно нещо, което можеш веднага да приготвиш - китайска рецепта, която между другото балансира и хормоналните нива:
Вземат се равни части черен сусам, орехи и пчелен мед. Орехите и черния сусам се запичат леко (само до запушване!) и се смилат. Смесват се с меда. От сместа се приема всеки ден по една лъжичка (желателно преди закуска, но може и по друго време). Малко гадничко изглежда на вид (заради черния сусам), но е вкусно. В къщи го наричаме "мед с костилки" ....

Ако имаш още въпроси - пиши.
Успех!



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 13:20



Кажете ми, моля ви...специалист хомеопат!
Искам поне частично да излекувам това повишено окосмяване



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Pocти]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 15:17



bi li spodelilia ime i tel na tvoia terapevt?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Pocти]  
Авторros (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 10:06



dravej mnogo mnogo te molja neka obmenim informacia pisi mi na ivadim@abv.bg mnogo ti blagodarja, 4e si pisala tam v tozi forum ne sum predpolagala kolko mnogo xoara se 4uvstvat kato men



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: :)]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 01:27



скъпи ми 'мъжъ' , искам да ти кажа, че ако една жена тръгне да си маха космите навсякъде, то евентуално ако е възпрепятствана 1 седмица max, то тя ще заприлича на кактус! и ние какво сме виновни че все повече се разждат гейовве??!?! май света започва бавно, бавно да се преобръща.. а?!



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: !]  
Авторmoneygetaway (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 02:01



да ви кажа че една значителна част от проблема е в главата на човек! преди време почти 100% съм сигурна (поне не си спомянм) нямах проблеми с окосмяването.. ама (за кой ли дявол) си внуших че ми има нещо и сега наистина ми има.. не мога да спра да се терзая, ядосвам се, притеснявам се от т.нар. окосмяване.. като че ли започна да се появавя именно когато реших че имам такъв проблем.. и сега ми идва да се самоубия!!! :(((((((( а тва с полския хвощ.. нз какво да ви кажа... иска ми се да го пробвам ама след като на няколко места прочетох че имало обратния ефект ме хвана шубето, защото ако стане по-зле окосмяването ми вече 100%-ово ще се побъркам окончателно ...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Авторsavet (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 18:19



Zdravei,az imam sa6tia problem,pravih si izsledvania,no vsi4ko e nared bilo uj nasledstveno,no ot nyakolko godini vse pove4e se zasili,mnogo starania polagam za da ne mi li4i daje kogato hodih da prou4a vaprosa za lazarna terapia lekarkata mi kaza 4e malko jeni s tozi problem izglejdat kato men,toest dobre,no tova mi kostva vsyaka sutrin po 30min skubane s penseta i zadaljitelno vseki den polzvam fonduten.Iskah da ti kaja za foto epilaciata,az tryabva6e da napravya minimum 12 proceduri,no predi da otide6 na vtorata procedura ne tryabva da si si mahala okosmyavaneto,a v moya slu4ai tova be6e nevazmojno,prosto ako ne se oskubya 2 dni ne bih izlyazla na ulicata a kamo li da otida na rabota,kakto i da e,togava kogato hodih o6te ne raboteh no mi se stegna du6ata u doma s dni nared,napravih nyakolko proceduri,po to4no 3 proceduri na liceto,nad ustnite i 6iata,no ne be dostata4no,otkazah se sled kato po4nah rabota za6toto kakto ve4e ti kazah nyama6e kak da prodalja terapiata,ako ima drug na4in kadeto ne tryabva da se 4aka tolkova dalgo,6te ti pi6a za da znae6,no za tova koeto ti kazah se 4aka mnogo,toest kogato mine parvata procedura kosmite prodaljavat da rastat i sled 3-4 dni vijda6 kak te sami okapvat i kojata ti kato 4e li e uspokoena i stava strahotno no vsi4ko tova nyakolko dni,sled tova po4vat otnovo da rastat s razlikata 4e ne tryabva da se mahat ili tretirat poslednite 2 sedmici predi sledva6tata procedura,i taka vseki pat,ne kazvam 4e e eftino no 6tom ima6 tozi problem sigorno bi dala vsi4ko za da go premahne6 nali.Drugo ako nau4a 6te ti pi6a,preminah prez tova i za tova ti obyasnih podrobno ako moje6 da izlizash na ulicat bez da se skubi6 tolkova vreme,napravi tezi proceduri sas sigornost 6te ima efekt,makar 4e mi garantiraha sas sigornost 4e pone 5g nyama da mi rastat kosmi na tretiranite mesta,a posle nikoi ne moje da ti garantira.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: изи]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 20:51



И в краина сметка някои пробвали баните с полки хвощ и ИМА ЛИ ЕФЕКТ ????



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: изи]  
Автордc (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 20:53



и в крайна сметка има ли ефект това с полския хвощ??????????????



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: дc]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 19:16



няма ефект полския хвощ - пробвах го
ако нещо друго наистина е било ефикасно за вас пишете. засега такова не съм открила



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: mi]  
Автор Rapilli (vade me cum)
Публикувано02.09.06 23:27



Срещу косми по тялото и лицето
Вж. Христо Мермерски, Енциклопедия на народната медицина и здравето, София 2005 г., стр. 134

- Първа рецепта: 4-5 кг полски хвощ се заливат д 10 л вода и се вари докато водата остане наполовина. прецедената отвара се смесва с водата във ваната. 30 мин. престой във ваната;
- Втора рецепта: изпържвате 200 гр невен в 250 гр мас. оставяте да престои 10 часа. приготвяте 1/2 ч.ч. сок от билката змийско мляко. Мажете по окосмените места с памуче със сока от змийското мляко, оставате да престои 2 часа, измивате и намазвате със сместа. Процедурата продължава до изчистване на окосмяването.
- Трета рецепта за косми на горната устна: Разрязва се един незрял (зелен) орех и се втривапресният сок от него на горната устна. Повтаря се докато опадат космите.

Успех!


Facta locuuntur!


Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Rapilli]  
Авторredflower (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 19:28





Всички знаем как се оцветяват пръстите ни, когато чистим зелени орехи.

Представяте ли си, как ще изглежда дамата, която третира космите по горната си устна според третата рецепта!?





Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: изи]  
Автормиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 14:58



Искам да попитам това за полския хвощ, дали някои го е пробвал ?





Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: moneygetaway]  
Автормиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 16:38



В крайна сметка искам да попитам някои пробвал ли е това с полския хвощ и ваната и какъв е ефекта ако има такъв ?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: миkи]  
Авторяpocт (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 11:31



Абе вие малоумни овце ли сте или да?

Тоя въпрос се задава вече за Н-ти път, и до сега отговор не се е получил.

Аман от малоумни животни.

Задайте го още 100 пъти.



Тема Re: проблем- окосмяване [re: тя]  
Автор lidi (упорита)
Публикувано11.12.06 22:35



Коламаска

Мир и светлина.

Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:16



...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: !]  
Автор lidi (упорита)
Публикувано13.12.06 18:05



оооооооооооооооооооо

Мир и светлина.

Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: lidi]  
АвторГocтeнka (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 22:17



Значи... имам косми по гърдите, корема кръста аве ... цялото тяло ама примерно немам по лицето толко много ... всъщност само мустак ама малък ;/ (щот го махам от ехее....)това означава ли че имам мъжки тип окосмяване? и не е само козметичен дефект - тоест се лекува с хапчета а не само с лазери... щото чесно много съм депресирана, по цял ден плача и нз нз ... просто искам съвет и да знам. Пък питах шибаната си лична лекарка и тя на бързо ми каза ЧЕ Е НОРМАЛНО ДА ИМАМ ТАМ КОСМИ... ае напрао не ме изслуша даже и ме изрита.. и ся ми е още по-гадно.... дайте съвет



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Автор lifejuice (минаващ)
Публикувано29.05.07 15:04



Ako проблема окосмяване е причинен от мисловни вируси, наречени от Димитър Захариев СЕС, то Егологията може да Ви помогне. За повече инфо вижте тук:
телевизия М-САТ, петък 21.00-22.00, сряда 13.30-14.30.
http://esotherica.freecom-int.com

Външноизразеният белег на тези мисловни вируси е черено петно /а на тила. Понякога лилавеят, обикновено когато има непосредствена опасност за живота на поразения.







Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: lifejuice]  
Автор Mr.Devlin (ex Red Guy)
Публикувано31.05.07 14:10



Непосредствена опасност за живота на поразения има след като Захариев го разтовари от парите му. СЕСльо, ти и козметичен салон ли ще отваряш?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Гocтeнka]  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 15:52



Моля ви милички кажете ми някой има ли окосмяване по корема и гърдите? И как го премавате? Аз със пинсета но те се появиха все повече и повече! Направо ми иде да си сложа край на живота !Та това не е живот аз се побарквам...





Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: mi]  
Авторaми дa! (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 10:24



При всеки случай на абнормално окосмяване при жената,проблемът се крие в хормонален дисбаланс,който се е появил като следствие от...причините могат да са много и различни .Така че никакви отвари не биха помогнали.Външно окосмяването не може да се лекува.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: oтчaянa]  
Авторbellinda (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 07:05



Тук няма място за отчаяние. Защо не ползвате епилация с лазер ? Аз лично съм много доволна.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: bellinda]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 14:23



Аз правих лазерна епилация и стана по-зле.





Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Лили]  
Авторbellinda (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 19:44



А колко процедури имате до сега? За първи път се подложих на лазер преди 4 г. Миналата година се наложи да отида само 3-4 пъти. За да се отървете окончателно от космите си, трябва да бъдете "обработвана" поне 15-20 пъти! Само преди 3 дни бях отново при козметичката си - за да махне пропуснати единични косми. Не мога да намеря думи, за да изкажа признателността си към хората, въвели този начин на обезкосмяване. Около 20 г съм си правила кола маска, преди това -бръснене, кремове и пр. неприятни процедури. Сега съм на 53 г и, според козметичката, има вероятност заради хормонални промени понякога да я търся за почистване на единични косми по лицето - те са най-упоритите! Не мисля, че е кой знае каква загуба на време и пари за посещение на салона 2 пъти в годината.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.