Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: az4eto]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано24.06.05 14:23



И аз се боря с този проблем. При мен е комбинация от фактори - наследственост, ПКЯ... Започнах от пубертета. От тогава до сега като закон божи ми е ставане рано и отделяне на 30 до 60 мин пред огледалото. Това се превърна в досадна част от ежедневието.
Пак от тогава ходя и по лекари. Хормонални изследвания, приемане на хормонални препарати - НЕ... От един момент нататък просто реших, че с това ще се мре (т.е. досадна подробност, с която ще живея до края на живота си).
Преди около две години моят съпруг ме убеди (с триста зора!) да отида при специалист по традиционна китайска медицина, работещ с билкови препарати. Започнахме лечение под негово ръководство. В продължение на една година приемах изписаните от него формули (имахме 3-4 лични срещи) и, като допълнение, провеждах сеанси акупунктура (все още продължам с това, но то не е насочено само към този проблем).
Резултатът за мен беше направо потресаващ - поликистозните от 20 години яйчници се изчистиха и това се задържа; оттървах се предменструалния синдром и други добринки...
Целта, с която започнах цялата тази одисея - окосмяването.... Е, че е изчезнало не мога да кажа, НО... намаля. Сега мога спокойно да си позволя на два или три дни веднаж "огледално-лицевите" процедури. Наблюдавам и променен растеж на окосмяването по останалите части на тялото (по-бавно и с не толкова упорити косми).
При последната ми среща с моя хербалист той заяви, че от тук нататък аз сама мога да си помогна и няма нужда от специални формули. Препоръча ми книга, която представя специално подбрани комбинации от хранителни продукти като алтернатива на хормоналната терапия. Странно, но това е готварска книга и на всичко отгоре - пълна с вкуснотии.... (Но това е друга тема и, ако някой се интересува, няма проблем - ще обменим информация.)
Определено съм ентусиазирана от подобрението и дори започнахме от рано "обработка" и на щерката. Тя, верно, е само на 6 години, но пък вече ясно виждаме у нея наченките на моите проблеми. Просто е добре да се започне с това преди да се затвърдило в организма...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Авторsani (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 13:02



хора и аз имам проблем с окосмяването....имам насякъде косъм4ета...лицето,гърдите,корема,гърба...навсякъдеееее
руси са косъм4етата оба4е и кожата ми е много бяла и....просто си се ли4ат и това адски много ме дразни...по ръцете имам супер силно окосмяване ама тооо леле 6е се побъркам направо и не смея да ги махам 6ото 6е станат о6те пове4е и без това са си много....та моля ви кво да правя?има ли някакъв лек?това с отварата от полски хвощ наистина ли помага?щото съм силно заинтригувана...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: sani]  
Авторизи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 12:01



в момента правя това нещо с отварата от полски хвощ - прочетох го оттук-
на 10- ти ден съм и засега космите си стоят

надявам се все пак да върши работа въпреки че не направих отварата с 5 кг билки както пише, а само с 500 грама от билката
затова моля пишете ако знаете дали това работи и ако не ТО КОЕ ТОГАВА



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: изи]  
Автормъжъ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 17:11



За мъжете косматите жени са особенно отвратителни.Окосменото женско тяло говори и за нечистоплътност(дори и да не е така).Има поговорка че няма грозни жени-има мързеливи жени.Ужасно е да целунеш жена с мустачки на юноша(изрусени-ужас).Истински кошмар са наболите косми пробили чорапогащник.Отвратително е космати маймунски ръце или рунтав триъгилник(докато пиша това либидото ми спадна със 200%).Затова мили дами зарадвайте ни с гладка кожа за да ви зарадваме и ние...(естествено и мъжете трябва да са на ниво-чисти избръснати,без шкембета и кубета).
Надявам се това което съм написал да не ви прозвучи крайно-така мислят мъжете.Не си заслужава да пропуснете хубавите моменти от живота само заради някакви си косми.
а този адрес изрових от Гугала:
http://www.cosmelas.com/ аз бих опитал...



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Pocти]  
АвторTony (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 06:48



Zdravei Rosti,
mnogo me zaintriguva s gotvarskata kniga za hormonalno zamestitelna terapia.Mojesh li da mi kajesh kak da se sdobia s neia.Ti koga zabeliaza, che dysterichkata ti zapochva da se okosmiava?Zastoto az imam dysteria na 4 godini i veche ima vidimo kosmi po krakata.Tova normalno li e spored teb?
Mnogo ste mi pomognesh,ako mi otgovorish.Blagodaria ti.



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Tony]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано01.08.05 16:20



Tony, извинявам се за забавянето, но едва днес видях posting'а ти.
И така, всичко по реда си...
1. По-интензивното окосмяване на дъщеря си забелязах още след като се роди. Е, маймунче точно не е , но е факт. Тогава още си мислех, че всичко е само въпрос на генотип и нищо не може да се направи. (Имайки пред вид и моите доста неуспешни опити да се справя с проблема...)
Въпросът е, че с подходяща терапия и подходяща храна (което си е също терапия, де) нещата могат да се ограничат и намалят. Но нищо не става "с вълшебна пръчица"! Процесът е дълъг и бавен и иска постоянство.
2. Книгата -

. Не се притеснявай от заглавието (имам пред вид, че е писана главно за жени в менопаузата). В същност се дават много добри идеи какво да използваме в храната си, за да си нагласим сами хормоналните нива без да прибягваме до не до там безвредните хормонални препарати. Продуктите не са и толкова екзотични. Повечето от тях са доста широко използвани и в традиционната българска кухня.
За съжаление не съм я срещала на български, но, ако имаш проблем с това, винаги можем да пообменим информация и рецепти. (За целта, пиши ми на email'a).
3. Едно нещо, което можеш веднага да приготвиш - китайска рецепта, която между другото балансира и хормоналните нива:
Вземат се равни части черен сусам, орехи и пчелен мед. Орехите и черния сусам се запичат леко (само до запушване!) и се смилат. Смесват се с меда. От сместа се приема всеки ден по една лъжичка (желателно преди закуска, но може и по друго време). Малко гадничко изглежда на вид (заради черния сусам), но е вкусно. В къщи го наричаме "мед с костилки" ....

Ако имаш още въпроси - пиши.
Успех!



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: тя]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 13:20



Кажете ми, моля ви...специалист хомеопат!
Искам поне частично да излекувам това повишено окосмяване



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Pocти]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 15:17



bi li spodelilia ime i tel na tvoia terapevt?



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: Pocти]  
Авторros (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 10:06



dravej mnogo mnogo te molja neka obmenim informacia pisi mi na ivadim@abv.bg mnogo ti blagodarja, 4e si pisala tam v tozi forum ne sum predpolagala kolko mnogo xoara se 4uvstvat kato men



Тема Re: проблем- окосмяваненови [re: :)]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 01:27



скъпи ми 'мъжъ' , искам да ти кажа, че ако една жена тръгне да си маха космите навсякъде, то евентуално ако е възпрепятствана 1 седмица max, то тя ще заприлича на кактус! и ние какво сме виновни че все повече се разждат гейовве??!?! май света започва бавно, бавно да се преобръща.. а?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.