Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за това:нови [re: shmat-36641]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.09.16 12:03



Вече не си спомням кое в кой форум беше... Та може да се повтарям, за някои неща от време на време, ама ще спомена...
Доколкото знам още от Айнщаин насам, се приема че двете са слети и се наричат време-пространство.

Ако човек се интересува от тези теми всички скъпи университети в САЩ, Англия и т.н. публикуват лекциите си безплатно на сайтове като https://www.coursera.org/ например, преди години зяпахме лекции по квантова физика от там и е същото което се намира в книжките на популярните хорица от тези сфери(Кип Торн, Хоукинг и т.н., въпреки че втория се ошашави в последно време май...) Има формули... : )

Там навсякъде си се приема, че двете вървят заедно, поне от Айнщайн насам...
И смело мога да кажа, че това което ще намерим в книжките за квантова физика е идеята, че времето и пространството са едно и също нещо, наречено "времепространство", а гравитацията например са изменения в гореспоменатото времепространство получени от твърде масивни тела(например планети).

Имаше много популярно видео в ютуба където даваха модел за обяснение на повечето феномени в слънчевата система, като просто слагаха топки върху плат, обясняват се много неща, от това защо повечето планети се въртят в една и също посока в еклиптиката, защо не се блъскат и т.н. ама или са го изтрили или не мога да го намеря...

А в книжките на Кип Торн например можем да видим тяхната представа за това какво става, ако погледнем от черна дупка навън към вселената... Понеже по дефиниция черната дупка гълта светлина и свива "пространство-времето", то това предполага някои много специфични физически феномени...

Всички тези взаимовръзки често тръгат от общата теория на относителноста на Айнщаин, Е = М.sqr(C)
Като цяло се приема, че двете са едно и също нещо и изменения в едното изменят другото... Например колкото по-бързо се движим из пространството толкова по-бавно за нас върви времето... Това го има доказано с един човечец който гушнал атомен часовник, обиколил света на самолети и после отишъл в Англия да сверява, доказал го още преди няколко десетилетия...

Което е и причината да се счита, че ако стигнем по-бърза скорост от тази на светлината ще можем да се върнем назад във времето... Времето забавя с вдигането на скороста, стигне ли тази скорот вече не се движи, някои физици мислят, че мине ли отвъд ще започне да води назад... Дали точно така работят нещата, или те просто не са разбрали общата теория на относителноста на Айнщаин е според въпрос, но отново идеята е че едното влияе на другото(време/пространство).

Други мислят че понеже черните дупки могат да доведат до "скъсване" на тъканта на времепростанството, то можем да пътуваме във времето като минем до черна дупка през тези скъсвания.

Като цяло шантави идея навсякъде там, но идеята че времето и простанството са една неизменна цялост е прието из всички сфери на физиката, не само квантовата, още от Айнщаин насам, доколкото съм запознат. : )

Освен това е доста силно доказано от човечеца с атомният часовник и самолетите още миналият век...

А за квантова хромодинамика - ами това няма нищо общо, това е за "новите" частици които мислят че са намерили и как се държат в съставянето на протони/неутрони, не се бърка с приетата досега идея за общата относителност.

Не се заяждам, просто го казвам с идеята, че може да е интересно на някой или на намести някакви неща...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Разрешено ли е да се променя миналотонови [re: The cursed]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.09.16 12:30



офффф, от какъв зор ще се набутваш в миналото ??
можеш да видиш какво е ставало там и с други техники.
при това съвсем безопасно.

Кво има в миналото, та те влече толкова ?
Ако искаш да правиш промени в миналото, това си е доста спорна дилема - имаш ли право и кой всъщност има право да влиза и прави промени в минали събития ?
нещо за морал да си чувала.. а ако тази промяна пряко засегне и мен, напр. ? Кой ти дава право ти да решаваш кое е добре за мен или другите ?

?
Ся, гледах с очите си как техника, демонстрирана във филма Старт Трек в момента започва да се разработва и е на доста напреднал етап.
имам предвид техника , използвана от доктора на кораба за диагностика и лечение.

това какво е ?
или режисьора на филма е пътник от бъдещето, или има виждане за бъдещето, което си е същото като виждането за миналото.
ей такива объркани неща..

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Какво мислите за това:нови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.09.16 12:35



кво да ти кажа - Айнщайн греши.
Скоростта на светлината НЕ Е константа.
Доказа го ЦЕРН.
Значи, всички закони , свързани със скоростта на светлината като константа не са верни.

После - гледай Люк Бесон - "Люси "
Това, което променя нещата, е времето.
А времето какво е ?
кой знае каква е мерната единица за време на по напреднали цивилизации ?
ми ако не е същата ?

за мен най голямата загадка си остава времето.

най ми е смешно, като някой гордо обяви, че е ОТКРИЛ някаква елементарна частица.
че как ще откриеш нещо, което си е там от Сътворението ?
кажи, че си видял или доказал или каквото там..
но открил ??



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Какво мислите за това:нови [re: shmat-36641]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.09.16 12:40



е що да уча нещо, което знам ?

че Вселената е безкрайна и че нашият ум е твърде малък, за да разберем и една микрочастица от истината ?
а ако истината попадне в неправилни ръце ?
А тя винаги попада там.


После ?

приличаме на деца на 1 година, които имат нужда от някой възрастен да ги пази , закриля и учи.

това сме ние, дори не сме на 1 годинка, бебета сме.


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Какво мислите за това:нови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.09.16 12:46



Е то откритие предполага че нещото е там... Викингите са открили Америка например... Или Колумб ако се правим че не се е случило преди...

За скороста на светлината, ами мисля че няма голямо значение дали е константа или не, физиците в един момент ще зацепят, че константи няма, вместо да им променят стойностите на всеки десетина години... Ама не мисля че това променя много...

А Айнщаин за какво конкретно греши... Мисля че за много неща, ама темата я подкарахме физично, пък физиците му вярват. : )

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Разрешено ли е да се променя миналотонови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.09.16 12:47



Кво има в миналото, та те влече толкова ?
Ако искаш да правиш промени в миналото, това си е доста спорна дилема - имаш ли право и кой всъщност има право да влиза и прави промени в минали събития ?
нещо за морал да си чувала.. а ако тази промяна пряко засегне и мен, напр. ? Кой ти дава право ти да решаваш кое е добре за мен или другите ?



Мда, все пак всяко наше действие засяга другите хора, но "морала" си е страшо важен... Щом искаме да го спазим, е хубаво още с раждането да се превърнем в зеленчук, първият рев и родителите вече са засегнати и погазихме морала...

Всъщност е наивно да приемем, че не сме ги засегнали пряко преди това, най-малкото със самото си раждане... Та решението е да не се раждаме въобще!

Засягането на други хора си е голям проблем... Морала е много по-важен от отношенията със света наоколо, ако можем с нищо да не взаимодействаме това е най-морално...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Разрешено ли е да се променя миналотонови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.09.16 21:12



Никой не засяга никого другиго, освен самия себе си, колко пъти да го обяснявам?


Светът отвън е илюзия, няма други, сам си и си засегнат само и единствено от собствените си избори.
Каквито и промени да правиш ти в твоя си свят, те няма да засегнат мен по никакъв начин, освен ако аз не избера да бъда засегната.
Независимо на теб как ти изглежда..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Какво мислите за това:нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.09.16 21:17



Мдам.
Написах книга, обясняваща на елементарен език всичко, до което съм се докопала и домислила.
Всеки момент чакам да излезе онлайн, книжна нямам идея.
Квантовият преход се казва.
Заедно с доста техники за себеизчистване.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Разрешено ли е да се променя миналотонови [re: Kaily]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.09.16 22:31



Това е огледалният процес. Той е начина по който е направено да се използва третото измерение. Макар сам по себе си да е абсолютно верен, той е гледна точка. В един момент, когато човек е готов минава през огледалата и останалата част от съществуването се разтваря пред нас. Тогава вместо всички да отразяват нас, всички сме едно и заедно съществуваме и откриваме себе си.

Света е голям. Има валидни гледни точки за дадени етапи от развитието ни... Когато сме готови ги пускаме и продължаваме напред, нищо не е вечно, а нещата които продължаваме да носим след като вече сме на друга структура само тежат. : )

Огледалният процес е безценен за диагностика какво куца в начина по който създаваме, но да гледаме света от там през цялото време не е идеята и етапа когато беше отдавна приключи, за радост.

Това е с думички... Чисто практично, погледни си аурата, виж къде е огледалото което дава идеята, че сме отделни неща и ако успееш да надникнеш зад него, ще видиш че съществуването тепърва започва. ; )

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Какво мислите за това:нови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.09.16 22:35



най ми е гадно да чуя, че някой си пиян моряк открил Америка, като че ли тя е била някъде загубена .. и особено ме дразни фразата - Америка навърши 500 години !
Бря !
Нещо нов остров ли се е появил, кво.



ми ако скоростта на светлината не е константа, то значи, че отстоянието ни до други планети вече не е 1 светлинна година, напр. а по малко или повече - зависи от това, как си се шмугнал във време - пространството.

огъване , червееви дупки и пр.



всеки обект с маса М е равен на енергията Е чрез зависимостта Е=Мс2, където „с” се явява скоростта на светлината.



http://epis.bg/nauka/teoriia-na-otnositelnostta/


от всичко прочетено разбрах, че никой няма капацитета да разбере какво всъщност се е случило, имало ли е голям, малък или среден взрив,, накъде се е разлетяла Вселената, какво , по дволите е имало наоколо ,та е поело големия взрив и прочие неща.

както и по прозаични неща, като защо мозъка ни има капацитет ,доста голям, а ние ползваме само около 10% от него.
Какво ще стане, ако се активират останалите 90 % ??

Ще светнем като крушки ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 30.09.16 22:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.