Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.02.14 10:24



Башар вика, че сме впрегнали всичките 100% от мозъка си, за да изглежда, че използваме само 10% от него.
Мен това ме задоволява.
От процесинга знам, че има единици внимание, които много приличат на личната сила при Карлито.
Когато човек има недовършена или лошо свършена работа в миналото, или когато си е попилял примерно силата при някое събитие, там, при това събитие остават частици внимание, а отделно той отделя още единици внимание, за да поддържат онова състояние в забвение и да не му напомнят за него.
Та образно казано, ако имаш 100 единици внимание, можеш да отделиш 90 от тях, за да поддържат забвение, и да работиш само с 10.

Защо се прави това - защото може да ни се иска да преживеем спомнянето, а как да си спомняме, ако преди това не сме забравили.
Същото важи според мен и за копнежа - можеш да имаш всичко незабавно, но тогава не можеш да копнееш за него, затова ти го отдалечаваш от себе си, за да преживееш какво е туй аджеба копнеж.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.02.14 10:25



То всичко има навсякъде, ама важното е аз какво преживявам и още по-важното е - защо точно сега.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънищанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.02.14 06:44



От познатата ни човешка история - постиженията на физическото ни тяло не са се развили особено.
Докато постиженията на ума и творческата мисъл са забележителни.

Та в тоя смисъл твърдението на Башар, че вече сме използвали на 100% капацитета на ума, не е много окуражаващо.
Интересно какви са му аргументите.



Тема Re: Сънищанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.02.14 06:45



Защо сега си го наблюдавала- сещам се за отговори от окултна и астрологична гледна точка.

По-важни са обаче твоите отговори





Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано14.02.14 09:44



Честит празни - на кой каквото ще празнува! Пожелавам здраве, радости и взаимна любов



Тази нощ сънувах голям букет от нацъфтели огромни оранжеви мушката А аз очаквах да ми подарят рози, и бях леко разочарована, но приех и мушкатите, защото бяха наистина пищни



Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.02.14 10:30



От познатата ни човешка история не знам как е, аз мисля от гледна точка на бъдещето, което изобщо няма да е екстраполация на миналото.
Виж как не можем да се разберем.
Аз съм убедена, че бъдещето е непредсказуемо и че в момента приличаме на излюпващи се пеперуди, а светът на пеперудата е съвсем различен от света на гъсеницата, така че изобщо няма смисъл да се опираме на стария свят на гъсеницата, защото той нищо няма да ни подскаже за новия свят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.02.14 10:31



Щото ми е дошло време за скока от какавида в пеперуда и ме подготвят.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.02.14 10:31



Честит празник, Белика.
Щастие, любов и благодат!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънищанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.02.14 07:44



А аз бих казала, че основната разлика в разбиранията ни е друга: ти вярваш, че като вярваш, някои неща ще се случат.

А аз вярвам, че естествено реалностите се променят, дори да сме случайно творение на вселената.
Случайно творение - като крехко, разноцветно сапунено мехурче





Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.02.14 07:45



Честит празник!
А аз тая нощ сънувах, че играя шах- накрая останахме само с пешки, но аз победих, като изкарах царица.


А по повод цветята – миналата година си бях поставила задача да отгледам някои цветя. Не много успешно се справих, та тая година си поставих същата задача.
До тук тая зима едно цвете с неизвестно име умря, а розичката е много под въпрос.
Какво се случва с твоите растения?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.