Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Сънищанови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано27.01.15 17:29



"Напр. Хогинг твърди, че " откриването " на Хигс бозома или нулевата частица, частицата на Бога или каквото там име се сетиш, би предизвикало нов взрив и тотално затриване на Вселената, тъй като, откривайки новото начало , или нов взрив, това би унищожило старото или старата Вселена."

Харесва ми. :)
Само че както споменах аз го гледам от към езотеричните училища. Постановката там е ясна, никога няма да намерят началото, цялата работа се движи по спирала безкрайно навътре и навън, след тази частица ще има други все по-малки до безкрай.
Но може да си потърся пак от него, явно е променил позициите достатъчно че да е интересно да се види, пък и гледам да следя хора казващи нещата наобратно на остановените концепции, пак си е свързано с И Дзин синове/дъщери и т.н.

Нямам файсбоок та не мога да помогна за Нассим хихи...

Книгата на промените, ами то е същата идея като при нас или дървото на живота от кабала, или лъчите. Всяко движение има различни етапи, начало, среда и край при нас да кажем(сефирот при кабала, определен брои лъчи при лъчите и т.н.).

Там са видели(или решили да разделят) движението на 5(или съответно 8/64). Не повече или по-малко валидно от всичко останало, след това за забелязвали как точно седят нещата в продължение на няколко хиляди години и някъде там са изкарали зависимост за всяка стъпка от движението на всяка промяна.

Не е въпрос на пълнота, книгата познава перфектно, все пак в базата си е гадателска система, не философска(петте елемента бих казал че са по скоро философска, но китайците не ги ползват само за И Дзин, от бойни изкуства, до школи готвене всичко минава през тях там).

За криене на информация... Напълно съм съгласен. Има ако погледнем Кабала, концепции като Клифот, много от съвременните кабалисти не смеят дори да споменат, а дори и в старите школи са ги споменавали само тихомълком. В Зохара Клифот обаче играят много важна роля, само че Зохара е бил абсолютно недостъпен преди няколко години(все пак е написан на език който в момента е отдавна никой не говори). Та някои от нещата които хората живеещи днес крият, в най-първите текстове които могат да се намерят по темата са обяснени. Но не всички.

В И Дзин има хексаграми които на практика са "излизане от И Дзин", ала единственият начин човек да го знае е да прави чи-гун практики с елементите и да знае, че някои от тях при определени обстоятелства минават отвъд познатите неща. А за това не се пише в контекст на И Дзин. Техниките ги има обаче и ако човек усети как се движат в него елементите с тях, започва да прихваща, че в книгата наистина някои от най-основните неща не са казани съвсем нарочно, не заради криене на информация, просто защото шанса от тази хексаграма човек да излезе извън цикъла на промените които обхваща книгата, предполага, че трябва да знае точните стъпки, а това иска чи-гун и вътрешна алхимия. Средностатистически човечец съветващ се с оракула, нито ще разбере нито може да се възползва от това.

Та да, нещата са дадени до някъде, понякога доста напред, но все пак някои стъпки ги правим ние. Все пак колкото и да ми пасва идеята за отвореност на информацията, има и някаква отговорност човек да не даде нещо което съвсем може да прецакат някой, ако не са за него, а реши да ги пробва.Или както в И Дзин в случая да се обясни че има стъпки които са излизане от книгата(съответно ДНК-то), на етап на който хората още учат най-простичките принципи само би объркало и разколебало според мене.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Сънищанови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.15 22:26



ох, само не започвай любимата ми тема за ДНК то .
щото не можеш ме спря.


понеже не ме познаваш отдавна, да ти кажа, че Нещото, създало ДНК то ни е толкова уникално, че ние все още сме на прага и плахо надничаме вътре.

Та, за техниката на излизане от матрицата - има такава система, тя е позната и е едновременно достъпна за всички. нещо като въздуха - всички дишаме, но колко могат да напишат точния му състав ?
та така и с тази хексаграма - знак за посветените, че им е РАЗРЕШЕНО излизането от матрицата. защото, както сам си се убедил, без знаци да тръгнеш на път ..
ако си жаден за знание, учителя сам ще те намери, стига да си извървял стъпките без да бързаш, осъзнато и с непреклонно намерение.

единствения въпрос е, докъде можем да стигнем по този път ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънищанови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано28.01.15 00:48



ДНК-то е книгата на промените доколкото знам. :)
Аз не съм много запознат с научната позиция към ДНК-то, мога да ги извадя от книжки, кодоните и другите щуротии и как точно се препращат, но едва ли има смисъл. Ако се сещаш нещо полезно по темата ще ми е интересно, но що се отнася до структура са едно и също, ДНК и хексаграмите на И Дзин. Има доста книжки по темата за преди няколко десетилетия е било голяма радост, защото се е оказвало, че една от най-старите книги които човечеството пази се припокрива с най-ново откритите неща. Съответно като стане въпрос за биологична кодировка, понякога аз лично си пиша И Дзин вместо това, понеже доколкото знам е същото нещо, кодът е еднакъв(4х8х64).

За пътя... Пътища много... За мене всеки в даден етап е учител в друг ученик на нещата около него, или по скоро сме и двете непрекъснато за всичко... Съгласили сме да донесем неща тук преди да дойдем... Всичко това се носи за всички, не е еднопосочно обаче, фактът че сме тук и всеки носи част от местата от които е дошъл, неизбежно учи всички...

Преди години се разкождахме из Бургас нещо което видях ме закова на място, хората около мене ме гледаха странно, ама ако можеха да видят това което аз щяха да разберат. Някакво момиче което пресичаше улицата отсреща имаше такова огромно количество светлина в аурата, че трудно виждах самата нея през това. За толкова семинари, книги, медитации и т.н. съм срещал по-малко от 10 човека които да светят толкова силно, и никога не бях чувал за нея, нищо повече и не чух. Чудя се ако някой начетен окултист я срешне и не си е развил достатъчно интуицията достатъчно че да види/усети огромното светещо нещо пред него, дали ще си мисли, че той в момента е учител или ученик? :)

Ама се отплесвам, за пътища, докъде водят... докъдето сме избрали преди да дойдем тук предполагам... От друга страна това ми пасва:

"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time." - T. S. Eliot

"Няма да спрем да изследваме, и края на цялото наше изследване ще бъде да се озовем там откъдето сме започнали и да познаем мястото за първи път."

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано08.02.15 11:55



Тази нощ сънувах тежък и дълъг сън.

Сънувах, че в аквариума с рибките се е появила акула с големи и страшни зъби. И е пораснала огромна.

Едвам успях да я измъкна, за да спася поне оживелите от златните ми рибки.

Борих се с нея дълго, а тя беше направо като чудовище. Накрая успях да я убия и разсека. Щях да повърна от гадост.

После изведнъж се оказах в голяма и светла бизнес сграда, на висок етаж и работех нещо много важно в голяма заседателна зала с други хора.

Свърших всичко добре и тръгнах да си ходя с част от хората. Влизаме в голям асансьор, хората ми говорят и ми се усмихват, аз се чувствам добре и хубава...

Изведнъж заставам срещу огледалото и виждам, че имам брада - красивото ми червено палто, копринения шал, роклята отдолу, прическа, и изведнъж - БРАДА!

Много гадно ми стана, започнах да си пипам бузите и да опитвам да продължа някак разговора с хората, усмихвах се неловко... И си помислих - "О, Боже! Само такова нямах още! На какъв лекар сега трябва да ходя и какви ли гадни лекарства ще трябва да пия, за да се махне тази гадост от лицето ми! Какви изследвания да си направя преди прегледите?! Ужас! Май се превръщам в мъж!"

Излязох от асансьора с хората, тропкайки с токчета и колкото и ужасно да знаех, че изглеждам, преминах през големия вход и слънцето ме огря на портала. Беше гадно, но все едно в крайна сметка - сега за някаква брада ли щях да се тръшка...

В този момент се събудих и пак си пипах лицето, тръгнах да ставам да си търся рибките, но усетих, че съм в леглото и че всичко това е било само сън...



Тема Re: Сънищанови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано05.04.15 08:58



Ето тук имаме готина тема за И Дзин между другото. Не е много популярно, та правим каквото можем, затова и пускам и тук, ако някой се интересува да може да си намери повече инфо. Има и Шуо Куа на български(осмото крило) надолу в е темата, което доколкото знам не е пускано на български преди някъде.



Не знам дали някой се интересува чак толкова, понеже това си е вече как се работи с нещото, но пък нека има инфо, ако свърши работа супер иначе какво пък...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 05.04.15 08:59.



Тема Re: Сънищанови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.15 10:55



супер, мерси, ще го прегледам.
макар че аз, като фен на конфуцианството

намирам някои малки разлики, но като цяло е интересно.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънищанови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано05.04.15 11:04



Аха, аз на този етап не знам дали са свързани. Знам че преди години се приема, че голяма част от коментарите към И Дзин са от Конфуций, някои преводи все още го имат, дори и превода на Вилхелм за някои линий има "за тази линия Конфуций казва", макар и рядко.

Всъщност според повечето от съвременните неща по темата Конфуций никога не е писал за И Дзин а коментарите са от негови последователи.

Аз лично не знам, не съм чел на какво се базират, ала човек може да го съвмести и прехвърли към конфуцианството, някои преводи поне.

Та не знам, иначе аз съм фен на Лао Дзъ та си пасваме перфектно.

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Сънищанови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.15 11:18



Лао Дзъ ми е втория любимец.

БТВ, от медитациите, ( щото те са 'нам колко си вида ) , най много ми пасна випасана.
и сега само като си кажа на ум - я, Випасана , и се усмихвам.
щото преведено , означава - що да се тровя , и това ще отмине ..
и така ..



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.05.15 12:34



Моя милост нощес или по-точно тая сутрин сънувА и знаеше, че сънува.
Преди много години успях да си видя ръцете насън и оттогава нищо, даже не помня сънища.
А сега си сънувах банята, загледах се и се усетих, че това не е моята баня, понеже беше различна, нямаше там едни джаджи и плочки. И си викам - оо, аз сънувам, почнах да я оглеждам и видях и други работи и си знаех, че сънувам, но направих усилие да не се връщам в нормално съзнание, демек да се събудя. Даже видях едната стена в блажна напукана боя, а в горния ъгъл лястовиче гнездо, после някаква стара пералня вътре в нея.

После се отнесох, след малко почнах да сънувам, че гледам от балкон как някакви садят китки в градска градинка и пак си викам - оо, тива го сънувам, дааа....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънищанови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано17.05.15 19:24



Цветята, дори други да ги садят са хубав символ. Дано да ти донесе растеж и разцветяване.

Аз нощес сънувах разни дълги и широки работи, накрая на които виждам майка ми и тя ми подава ръка и ми изсипва шепа зърно - нещо като жито за сеене. Аз го взех и се замислих какво да го правя, беше много и едвам го побирах в шепите си, страх ме беше, че ще го разсипя по земята.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.