Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.01.14 07:43



Аз ги търся по ключови думи – някои съновници предлагат достатъчно сюжети. Напр. харесвам тоя на Тамара Велинден – изд.Труд от 2000г- много пълен е.

И друг път съм казвала- от всички окултни техники, учения и науки най-много уважавам сънуването и то не само заради прогностика, пророчества и пр.





Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано19.01.14 12:22



Мама го има този съновник, наистина изглежда добре. Аз обаче последните години работя повече с електронни книги, по-лесно ми е търсенето в тях някак... И нямам съновник на български, само на други езици.

На български понякога чета сайтът съновник, и там пише доста неща...

Тази нощ сънувах странен сън. Бях на литературно представяне на книги на няколко мои приятели. Беше много хубаво, и аз бях горда от тях, всички се бяхме облекли красиво, аз бях с прическа, имаше кристални полилеи и червено вино. Книгите бяха наредени на голяма маса и идеята беше който иска да си закупи и авторът да му я надпише. Много красиви издания с твърди лъскави корици, и красиви обложки.

Аз обаче нямах достатъчно пари да взема всичките книги, и започнах да разсъждавам в две насоки:

1. как ако взема една или две книга, ще обидя другите
2. как дори да взема само една или две книги - няма да знам какво пише в останалите
3. за колко орхидеи ще ми стигнат парите, които бих похарчила за тези книги
4. и разбира се сметкаджийското ми заключение, за което отделих най-много време в съня си: че приятелите ми-автори ме познават добре и знаят положението ми, все пак биха били трогнати ако аз на официалното им представяне закупя книгите им, както и аз бих била горда да ги имам надписани със спомен от тази важна за тях вечер, но въпреки всичко - така или иначе биха ме разбрали, и би било по-правилно да не взема нито една, а после те да ми дадат техните екземпляри или електронни файлове, които да прочета, за да обсъдим текстовете.

Сложни дилеми.

После - представянето свърши, аз не взех никоя книга, но отидох на сбирка на цветарите, където се сдобих с доста нови орхидеи.

За капак днес наистина се сдобих с 5 нови орхидеи прекрасни





Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.01.14 07:28



Значимите сънища някак ги различавам- може да е защото лесно ги помня, или са ярки, или се будя, или друго.
Ти различаваш ли ги?



Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.01.14 08:01



А тая нощ сънувах златни медали, значки и пр. Традиционните тълкувания на съновниците са противоречиви.
Впрочем много различни сюжети се преплитаха тая нощ в сънищата ми.



Тема Re: Сънищанови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.01.14 10:27



ами... кое е "значим" сън?

ако говорим за предсказателни сънища - при мен тези лесно се различават, защото винаги имат свръхестествени елементи и са дълги - като истории. И когато тръгнат да се случват - е лесно да се разпознае, че това вече е сънувано и какво ще произлезе на края.

Скоро не съм сънувала такъв и се радвам. Не е много интересно, нито много приятно да знаеш какво ще последвам. При мен повечето предсказателни сънища са с негативно развитие.



Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.01.14 07:26



Под „значим“ по-скоро си мислех за осветяващ, свързващ сънуваните светове и будния живот.
А при мен предсказателните не са свързани задължително със свръхестествени елементи- по-скоро са почти без символика- съвсем в прав текст- напр. катастрофа- в съня съм я виждала точно както на другия ден се случва в будно състояние.

А тая нощ сънувах някакви премествания, багажи, нарушаване на ритуалите на ежедневието.



Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.02.14 14:40



Още от древни времена е доказана стабилната връзка на съня с вътрешното психологическо състояние на всеки човек на земята . Многобройни проучвания са показали , че сънят е основен проводник на човешкото мислене, както в миналото , така и в бъдещето.
От научна гледна точка, сънищата може да са интерпретация на реалността или значим символ на нещо, пише mamainfo.com
За безгрешно тълкуване на сънищата си , човек трябва да се научи как да прави задълбочен анализ на това, което е видял в съня си, с всички части и абстрактни елементи , които са неразделна част от него.
Например , в случай на проблеми с нормалното функциониране на организма, човек получава сигнали, които се преобразуват в различни изображения в съня му.
Сред най- честите признаци и „пророчества“ в съня, предвещаващи болест, е сурово месо и вода. Освен това учените са изследвали и други сънища, свързани с конкретно заболяване.
Сънища , които предвещават болест:

- Удавяне на сън – болест на синусите;
-Гнила риба – заболяване на стомашно-чревния тракт ;
- Ходене със скъсани обувки в кал или блато – нарушения в системата на кръвообращението ;
- Тесни дрехи в раменете – заболяване на белия дроб.
Затова навременното и правилно тълкуване на съня ще позволи на човек да предприеме действия за предотвратяване на всяко заболяване.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънищанови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.02.14 21:49



Аз понеже не сънувам, ама снощи видях 2 НЛО-та.
Преди няколко месеца видях едно и бях много впечатлена, приличаше на по-голяма и по-ярка звезда, оранжево, помота се в небето и изчезна по средата на небето.
Та снощи към 9:15 излизам на балкона за секунди и вдигам очи нагоре - хоп, същото това оранжево ярко светещо нещо се блещи срещу мен.
Оранжево като това



И свети точно като това



Така, викам си тоя път няма да те изпускам от поглед, и го слея внимателно, а то пак направи едно неравномерно движение и изчезна по средата на небето, все едно бавно угасна, аз продължих да зяпам да видя няма ли да се покаже иизад облак, в това време съвсем ново на много голямо разстояние от първото изплува иззад един блок. Съвсем същото ярко светещо оранжево и тръгна по права линия на самолетите, викам си - ооо, кой знае какво съм се заблудила, сигурно вече има немигащи самолети, обаче това чудо кара по права линия и в един момент зави, направи широк полукръг, като се движеше ту по-бавно, ту по-бързо, неравномерно, приближи се до мястото, където изчезна първото, като че се обърна, въпреки че не беше голямо и към една трета от него стана червена, все едно си полуобърна и другата страна.
И хоп, изчезна и то.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънищанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.02.14 06:59



По повод сънищата и спомнянето можем да поставим въпроса по друг начин – нали уж използваме съвсем малка част от капацитета на мозъка си.
Защо тогава не помним повечко?



Тема Re: Сънищанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.02.14 06:59



Неидентифицирани обекти има не само на небето – има и на земята, и под земята. И все са интересни.


Тия на небето са достъпни само за ума и въображението, а останалите – за всичките ни сетива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.