Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано22.12.13 12:37



не мисля, че е съвсем ясно - кое е по-опасното - диск с операционна система, била тя и не толкова съвършена - или форматиран стар диск, но със същото количество дупки и лоши сектори на него?



колкото до сакатлъците - ами пример алчността. дайте тука едни парички за едно курсче и ще ви възвисим чрез шорткът

обещанията за възвръщаемост на инвестициите също.

това за отказите от лечение е само капчица в морето.

но е несъмнено, че Хъбърд поне е по-директен.

напоследък доста разсъждавам за модерните херметзми, гностицизми, езотерики, и изобщо псевдо преки пътечки за прочистване, одухотворяване и възвисяване на третокласното народонаселение. и - поне з амомента - тъжното ми усещане е, че лъжата и подмяната са доста по-примамливи и сладки от по-труднопостижими и частично болезнени истини, и признания - изискващи осъзнаване и само/признания за реалността, параметрите и негативите на съществуващите ограничения.



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 13:18



Ми за теб може онова да е по-опасно, за мен това.
Затова хората са различни и харесват или не харесват различни неща.
За мен старият диск не е опасен, просто е скучен и предвидим, а новото, макар и опасно, е любопитно и интересно.

А алчността е навсякъде, сега пак си работя за стария шеф и ме принуждава да се циганя за пет лева, не знам докъде ще го докарам, то всяко нещо трябва да е умерено. Бизнесмените не са и чували за сциентология, пък са алчни, политиците ни също. Та от сциентологията не произлиза алчността, тя си е вездесъща, очевидно обаче сциентологията не може или не иска да я излекува.

Сега ще ти кажа нещо, до което аз съм достигнала. Единственият път за пречистване е покаянието и смирението. но толкова ни е страх от него, че се занимаваме с всичко друго.
Поне за мен е така, няма пречистване без покаяние, а няма покаяние без признаване на грешността.
Ученията са си наред, по-добре някой да върви с тях, отколкото хич и без тях, все нещо ще му влезе в главата, не си мисли, че ако ги нямаше тия учения, хората щяха да се залетят към истинските.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 13:22



Покаянието и смирението обаче не значат страдание!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано22.12.13 13:56



естествено, че за Козирог не могат да значат страдание





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 20:00



Не става въпрос за козирог, казвам, че само смирението и покаянието водят по пътя и допълвам, че само смирението и покаянието, нека не прибавяме автоматично към тях и страданието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 00:17



така е, но и те са разтегливи понятия за повечето от днешните хора.

на хората им е удобно да имат разтеглив морал, да нямат виждания за добро и лошо, а по-удобното - според зависи...

тъжна е тази възцарила се демагогия. тя застига и смирението и покаянието дори. имам една приятелка, тя много лудна по езотерика, самопознание и себеусъвършенстване последните години. Но всичките ги прилага в много приложната им и в най-лесно-удобната им форма - според кое й изнася - и както й изнася - действа, и кое не - не е важно.

та тя много заговори за смирението и покаянието напоследък. но - както всичко останало - с тях е според собственото й удобство. ще кажеш - тя има право на собствен прочит за що е смирение и що е покаяние - и аз пък няма да се съглася





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 10:27



Всички днешни хора бягат от покаянието като дявол от тамян, ужасно чувство е.
За смирението пък да не говори.
Та нека поне го имат предвид, че изобщо такова нещо съществува, пак е нещо, а хич?

Всеки се опитва да се изсули от неприятното и така е откак свят светува. Така сме създадени, да се стремим към приятното и да избягваме неприятното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 12:26



не е добре да се правят генерализации :всички:всеки:винаги:никога:



"Всеки се опитва да се изсули от неприятното и така е откак свят светува. Така сме създадени, да се стремим към приятното и да избягваме неприятното."

не съм съгласна. да - малко са хората, извън тази генерализация - но аз познавам такива.

и друго - лесния:удобния:късия път има твърде много скрити хлъзгавини. справка - слизането по стълби - или по планина - нанася повече травми, макар да е по-малко енергоемко и да е значително по-лесно на пръв поглед. или - повече хора се пребиват, докато се къпят в удобните си бани, отколкото изкачвайки стълби.


нямам обяснение какво са ме възседнали тези религиозни критики напоследък - АН, ако има желание, да каже на кои звезди се дължи



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 16:28



Питай тия хора за мотивацията им и няма начин да не откриеш дълбоко под целия им героизъм пак наслаждение. Например колко са уникални, особени или просто какви са герои...

А критикуваш религиозните, защото си убедена, че твоята истина е най-правилна.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 18:07



жалко, ако наистина мислиш така - и по двете точки. и не - не "защото моята истина е най-правилна", а защото "винаги съм се старала да мисля, да проучвам и се информирам, а също да постъпвам правилно". но не мисля, че това е причината да изпитвам скорошната си критика над сектантствата. по-скоро тяхната натрапчивост от всякакви посоки напоследък ми идва като нашествие на хлебарки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.