Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема За туй онуй  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.10.13 12:22



Предлагам да прехвърлим хорарите тук, щото оная тема стана дълга и тегава...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Редактирано от Kaily на 08.11.13 13:02.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано19.10.13 14:34



девата в теб изви глас





Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.10.13 16:16



Ква дева бе?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.10.13 06:45



Планетите и енергиите символизират богатството и разнообразието на различни светове.
Те са обособени, но и преплитащи се и взаимодействащи.
Колкото по-добър синхрон имаме, толкова повече светове са ни достъпни.
Понякога, откажем ли се от един свят, отказваме се и от светове, преплитащи се с него /или поне от някои от аспектите им/.
И нещата ще опрат до лична сила, чрез която успяваме да си осигурим достъп до повече светове.

Какво те смущава – съмняваш се в силата си и се колебаеш дали да пребиваваш навсякъде?



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.10.13 10:45



Ошо казва, че единственият начин да бъдем навсякъде е да бъдем никъде.
Ако се хванеш на едно хоро, не можеш да играеш всички останали. Затова трябва да внимаваме на кое хоро се хващаме, защото хванем ли се веднъж, трябва да го доиграем докрая и, докато го играем, изпускаме всички останали хора.

Така погледнато, винаги съм предпочитала да вися отстрани и да гледам всички хора, за да мога да имам поглед върху всички и възможност да се хвана на кое да е от тях, т.е. предпочитам да имам възможност пред това да играя.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.10.13 07:59



E, да – трудна задача са си избрали Душите на хора, чийто Аз е под управление на Сатурн – да съвместяват свобода и обвързаност към хора, реалности и светове.

На моменти може да се самосаботират в реализация на желанията си





Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.10.13 10:15



О, аз май съм царица в самосаботирането, ако така му се вика...аз му викам изчакване и от толкоз чакане, той животът си премина.
Но Башар

обяснява, че в горните светове време няма, процеси няма и всичко се извършва тук и сега едновременно, оттук ми хрумна мисълта, че да си постулирам чакане означава да създавам време. Щото чакането какво друго е, освен разтягане на времето?...След като сме слезли тук да се научим на процесите, най-сигурният начин да има процеси, е да има време, а най-сигурният начин да създам малко време, е да обявя чакане във вселенски мащаби.
Цял живот чакам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.10.13 07:29



„Щото чакането какво друго е, освен разтягане на времето?...“
Интересна и оригинална постановка и определение



Като става въпрос за време, на мен ми е интересно безвремието – моменти на щастие или драстична промяна.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.10.13 10:28



безвремието е на всяко ниво над нашето 3Д, само в нашето четиримерно пространство време има време, което е толкова ригидно и негъвкаво, в нивото, към което сме се запътили, все още съществува време, но то е много гъвкаво и може да прескачаш насам натам, в още по-високите нива изобщо няма време, затова съществата от ония нива могат да слизат тук ту в 21 век, ту 100 млн години преди това, ту 2 века по-рано, ту два века по-късно.

А определението за времето измъкнах от себе си, след като внимателно обмислих и усетих какво съм правила през живота си. Башар казва, че слизаме тук, за да усетим и изучим процесите, значи аз почнах да си задавам въпроса как аз точно съм разположила времето и установих, че като постулирам голямото чакане, това чакане създава време най-лесно, щото ако не чакаш, си тук и сега и значи няма време. Та постановката за времето е от личните ми вътрешни запаси на знание.



Безвремието се създава, като се намираш тук и сега, това също съм го измъкнала от себе си с помощта на Ошо навремето и подкреплението от Башар.
Когато си тук и сега, си извън времето и ако успееш да влезеш в тук и сега, все едно влизаш в капсула на времето, с която можеш да се разхождаш навсякъде из времето и пространството.
Моментите на щастие или драстична промяна са само катализаторите, като си щастлив, не се мяташ като риба на сухо из миналото и бъдещето, а се центрираш в СЕГА и изживяваш сега-то пълно. Като нещо рязко те стресира, също изведнъж се оказваш в сега, щото имаше стара приказка, че философът лесно се бори с миналите и бъдещите нещастия, но е неспособен да елиминира сегашните, та щастието и внезапността те мяткат в СЕГА, но човек може да се метне и по собствено желание, без външни подбудители.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.10.13 06:48



Като си говорим за време – тия дни имаме възможност да наблюдаваме как едновременно времето се забързва и забавя:)



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.10.13 10:36



Имаме, имаш, какво имаш предвид?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.10.13 07:04



Всички имаме периоди, в които се занимаваме с приятни неща и казваме, че времето отлита.
Имаме и други периоди, в които се занимаваме с досадни неща и времето като че ли е спряло.

Сега, при ретроградния ход на Меркурий и приближавайки се до Сатурн, по едно и също време можем да имаме двете усещания за времето. Така постигаме по-дълбоко осъзнаване за нещата, които истински са ни важни.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.10.13 09:52



Ми на мен приятните неща не ми отлитат времето, а го разтягат във вечността. Като върша нещо приятно, имам усещането, че изпадам извън времето и във вечността.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.10.13 07:56



Да – различни усещания.

Разнообразен и многолик живот и реалност. Тъкмо гледах нещо по тв – за онова дете Мария.
Как ли тоя живот на ниво инстинкти се съвместява с претенциите на обществото. Или пък е свободен избор.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.10.13 10:12



И двете, няма или или, има И-И.
Духът е вечен и всички ние сме вечни и си играем, на това дете му се е прищяло да изпита такова точно преживяване, защото в очите на духа всичко е равнопоставено на всичко останало и няма добро и лошо преживяване, всичко е опитност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.10.13 08:26



малко конкретика - какво мислиш за студентските протести?

Духовете си се проявяват съвсем конкретно, нищо, че са вечни





Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано29.10.13 19:03



а ти какво мислиш за тези протести?



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.10.13 19:58



Колективното съзнание се събужда и започва да се бунтува под една или друга форма навсякъде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.10.13 07:13



Мисля си, че протестите са добър знак, дори да са дирижирани от политически сили.
Апатията е лошо нещо.
А ти?



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.10.13 07:14



Може би нямаме достатъчно опит по отношение на вярата в силите си, че можем да променим нещо.
Но опитът идва с опити





Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано30.10.13 08:19



добър знак за какво?

аз не знам какво мисля. това, което виждам обаче е трагедия. събрали се шепа деца на "демократи", които всъщност са внуци на ДС, и деца на БКП. И правят театър пред три медии, които с много патос уголемяват и се стараят да разгорят "протестния огън". прожектирайки филм за френската революция, смесен с елементи от априлското въстание. а той всъщност не е никакъв протест, защото идеали няма, иска се единствено - стани да седна, и дай кесията. нищо, че тази игра сме я играли вече.

тъжно ми е.

на фона на всичко това - т.нар. управляващи сякаш са напълно зомбирани кукли на конци. каквито са и протестиращите в голямата си част. май наистина сме обречени.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано30.10.13 08:24



и последно - политически сили, идеи и идеали в България не съществуват, няма как такива да дирижират протести.

съществуват единствено икономически интереси.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.10.13 19:23



Абе важното е, че мърдаме, че доскоро и това го нямаше.
А нямаме вяра, щото тук гадовете са много силни и нагли, орешков разтурвачът на седенки нема лесно се даде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.10.13 07:02



Протестите са в съответствие и на време по отношение на външните енергии – съвпад на Меркурий със Слънце, Възел и Сатурн и едни хубави секстили с Марс и Плутон.
Ще сме търпеливи да разберем добър знак за какво са:)



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.10.13 07:03



А, и аз гледах една класация на Форбс.
И обърнах внимание на третото, четвъртото и петото място





Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.10.13 07:04



Във вярата може и да не сме много добри, но пък търпението ни е завидно


Е, и то е важна сила



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано31.10.13 08:24



за тим ли говориш? защо обаче си изненадана?



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано31.10.13 08:25



съмнявам се. но дано сте прави.

аз междувременно си имам нови лекарства за дългогодишно неглижирани проблеми. дали ще помогнат, или по-скоро навредят?



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.10.13 12:40



Лекарствата нямат значение, има значение твоята вяра в тях.
От ден на ден ставаш все по-песимистична и се самозатваряш...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.10.13 12:42



Не е.
Търпението не само че не е хубава сила, но е и много вредно.,
В днешни дни.
Търпението създава време, също като чакането, а минаваме в 4 плътност, където можем да манипулираме времето повече.
И сега вместо да си създадем свят на магичност и т.н., си създаваме отново и отново свят на мрачност и търпение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.11.13 07:21



Дали ще помогнат новите лекарства – планетата, символизираща забавяния и пречки е в знак, който се асоциира с лекарства. Ще сме упорити и търпеливи. Ще разчитаме и на секстилите.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.11.13 07:22



По навик мисля за групировката.
Слушах предаване, в което търсеха отговор защо по света в класациите за най-богати и най-влиятелни хора, имената са различни, пък при нас не е така.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.11.13 07:23



Ако те попитат кои са петте сили, които си избираш, кои би избрала?



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано01.11.13 09:06



От ден на ден ставаш все по-песимистична и се самозатваряш...


да. и мисля, че процесът е необратим.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано01.11.13 09:07



ами тези лекарства ще ги пия с години, поне такава им е идеята. хормони. дано да не навредят само.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано01.11.13 09:10



при нас много работи не са каквито са по белия свят. тук феодализмът е доста по-централизиран и крепостнически. има много лица и пипала. зловещото е, че всички са еднакви, с един генезис и същност.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.13 09:12



Каквото мислиш, това става.
Всичко е в твоите ръце.
Не е необратим процесът, стига да искаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.13 09:13



Любовта, светлината и повече не ми трябва.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.13 20:25



Therefore, if you are willing to recognize, first and foremost, that
it is what you believe to be true that creates what you experience
to be true, then you will recognize that belief creates experience --
which reinforces belief, which recreates experience, and so on and
so forth, thus creating what appears to be the cycles of repetition
you experience in your physiological reality.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.11.13 09:09



Ами с хормоналните лекарства май се усеща веднага – ако на човек му става лошо от тях, не е много сигурно каква работа ще свършат.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.11.13 09:10



Чета е една трилогия на Кен Фолет – Крахът на титаните.
Общо взето нищо ново под слънцето при нас и навсякъде.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.11.13 09:11



Е, да, но те се предполага, че са почти като миражите в пустинята – нали трябва да има към какво да се стремим за да се движим на някъде.

Аз имах в предвид по конкретни сили за конкретни периоди:)



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.11.13 10:16



Предполагаш, но за теб може да са така, за мен са съвсем реални и конкретни и работя с тях ежедневно, всеки ден все повече и повече.
Всеки ден надушвам всичко, в което има повече светлина, в сравнение с онова, в което светлината е застинала и мъртва, огледай се наоколо, опитай се да определиш къде има жива светлина и къде има само застинала магма от стари вулкани.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.11.13 11:35



В теб самата има съвсем реални участъци от жива светлина и съвсем реални участъци от застинала, изстинала, мъртва светлина, както я наричам аз.
Можеш да си направиш един разбор на собственото същество, така, както обичаш да си правиш обзори и разбори, и да се убедиш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.11.13 08:01



Разбира се, че е така.
Имах предвид, че непрекъснато се нуждаем от нещо, към което да се стремим. Не да сме го постигнали, а да се стремим към него.
А в стремежа си към него, да ползваме други сили.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.11.13 11:22



Напоследък точно върху това мисля, не трябва да се стремя, защото да бъдеш тук и сега значи всичко да ти е тук и сега и следователно няма към какво да се стремиш.
А аз обожавам да се стремя и нещо животът ми е крив, като няма стремеж.
А как да бъда тук и сега и как да се откажа от тия стремежи, като разчесана пъпка са.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.11.13 06:53



Точно.
И аз нямам добър отговор.
Явно ни е жизнено важна потребност да имаме стремежи за да не сме инертни и закостенели и да се развиваме.
И от една страна е добре стремежите да са към идеали- примерно, мир, любов, светлина.
От друга страна може би е по-добре любовта и светлината да са ни налични, а да се стремим към мимолетни и незначителни неща като власт и пари.



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.11.13 09:45



Интересен ход...то всичко ни е налично, всички неща вече са тук и сега, в нас, изглежда ние разделяме съзнание от подсъзнание и свръхсъзнание, стремежи от реализирани стремежи и изобщо си правим всякакво разделение в себе си, за да продължава играта...
А може да е най-добре да се стремим не към власт и пари, а към новия свят, с ясното съзнание, че и той е в нас, но в същото време, притежавайки любов и светлина, ние го изграждаме от тях

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.11.13 07:56



"А може да е най-добре да се стремим не към власт и пари, а към новия свят,"

и пак стои въпрос защо изобщо са ни стремежите - и дали наистина са ни потребност, дали са от съзнанието или от подсъзнанието, т.е. дали от ума или от духа.

понеже се предполага, че като осъзнаем в дълбочина източника на стремежите, изборът ни ще носи хармония - а сега май все се надяваме или вярваме, че ако осъществим някакъв стремеж, ще сме по-щастливи



Тема Re: Хорарна астрологиянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.11.13 09:12



Не знам за какво са стремежите, според мен са от ума, но като се опитам без стремежи, ми е сиво и скучно, опитвала съм...има една постановка, която е много интересна и много добре е описана от Авесалом Подводни, даже съм я пускала тук, сега ще я намеря.
Но така или иначе не трябва да е така, трябва да сме тук и сега, а стремежът ни праща някъде в бъдещето или където и да е, но ни измества от тук и сега.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.11.13 09:14



Човек естествено не може да осъзнае напълно целите на духа. И за да се насочи развитието му в нужната посока, оставяйки му в същото време свободна воля, бил приложен много остроумния апарат на потребностите.

Потребността не е нещо друго, а бич, с който подсъзнанието бие човек, ако неговите действия започват да го водят встрани от предначертаната му еволюция.

Страхът от смъртта и потребността от храна, потребността от общуване, любов, себепознание, себеразвитие-всички тези потребности носят отчетливия характер на юзда, тъй като неудовлетворяването им носи дискомфорт и крайно неприятни усещания, а удовлетворяването им-нещо подобно на облегчение след преминаване на зъбобол.
Обикновената рекомендация, която човек получава в такъв случай, е че трябва да промени живота си по такъв начин, че съответният проблем да загуби своята актуалност.

Случва се естествено след удовлетворяването на потребностите да възникне и усещане за щастие. Обаче причина за щастието се явява не самият факт на изпълнение на желанието, а това, че човек в някакъв момент се е оказал на мястото си в еволюционния процес: разрал е, което трябва; или е направил, което е усетил. И го е направлявало удачното съчетание на потребностите, създадено от духа му.
Щастието не е душевно (емоционално), а духовно състояние, когато висшето АЗ сигнализира, че всичко върви правилно.



Потребността не е друго, а някаква програма на подсъзнанието, предизвикваща съответни ситуации, съответстващи на желанието. Удовлетворяването на потребностите само по себе си няма отношение към целите на духа, тоест към еволюционния ръст на човека. Духът формира потребности, само за да насочи развитието на човека в определена посока. Може да се каже, че потребностите са сигнални знаци на пътя на еволюцията, по който в тъмнина пътува човек

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.11.13 07:54



Подводни безспорно е майстор.

Може би разковничето е в правилното формулиране на въпроса, иначе стигаме до парадокс.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.11.13 13:01



Кой въпрос, какъв парадокс?
Отгоре имам ковната тема Парадоксална магия, Башар много обича парадокса също, казва, че когато се озовем пред парадокс, значи се намираме в най-вътрешната сърцевина на себе си, защото ние сме самият парадокс или нещо подобно.
Аз цял живот работя само с парадокси, линейното течение ме ужасява и ми прави живота скучен, ти защо се противиш на черните лебеди?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.11.13 06:22



А, да – харесваш парадоксите, които са свързани с интуитивната логика, а не с фактическата, при която няма противоречия


Кофти, че влизат в противоречие с интуитивната логика

Пък иначе въпросът беше защо от една страна искаме стремежи, а от друга- не искаме.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.11.13 10:01



какво разбираш под интуитивна логика и къде виждаш противоречия?
Впрочем изискването да няма противоречия е един от най-старите прилепнали постулати, всъщност битието се движи чрез противоречия, а непротиворечивата логика е стотна от процента от Цялото, т.е. чрез непротиворечието разглеждаш една малка част от света и изхвърляш цялата останала огромна част от 99,999%

Разбираш ли, имаш механизъм, чрез който изхвърляш всичко, което не му уйдисва на тоя механизъм, но на тоя механизъм цетката му е такава, че изхвърля реалността почти напълно.
Смени си механизма.

А за стремежите - зависи докъде те водят, стремежът за пари доведе земята до колапс примерно...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.11.13 07:04



Говорихме конкретно за стремеж към светлина, любов, други плътности и нива.
Ако ги имахме тук и сега, нямаше да казваме, че се стремим към тях.
И още- отчетохме горе, че се чувстваме по-комфортно, когато имаме някакви желания и стремежи.

Колкото до интуитивната логика, тя е различна от фактическата.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.13 13:27



Ами нещата са И-И, не са или-или.
От една страна ги имаме тук и сега като висши същества, от друга страна ги нямаме като земни същества.
Башар казва, че имаме висш аз и персонализация, персоналното ни аз слиза тук долу все едно се гмурка в океана и толкова дълбоко се е гмурнало, че е забравило за другата си част, която стои горе на повърхността в лодка и помага на гмурналото се да се оправя.
И понеже отиваме много надълбоко и забравяме за горе, то затова сме изградили преди слизането си надолу един стремеж към обединение, към светлината и горето, за да можем чрез него някак да се върнем обратно.
Стремежът към обединяване с половинката ни не е любовен стремеж между мъж и жена, както си мислим, а е стремеж на персонализираното его дълбоко надолу в океана да се върне обратно горе в лодката при половинката си - висшето аз.
Та така погледнато, Башар пак сложи точка на размишленията и съвсем логически изведе защо се стремим и какво всъщност правим.

А да сме тук и сега е равно на това да се върнем обратно във висшето си аз, защото то е винаги тук и сега, т.е. почувстваме ли се тук и сега, сме се слели с висшия си аз и наистина няма към какво повече да се стремим.

А за интуитивната логика ти ми разкажи, аз сефте я чувам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.11.13 07:56



Тоя въпрос за логиката е като тоя за стремежите – отговаряме му според светогледа си.
Бих казала, че интуитивната и фактическата логика са като ези и тура. Заедно формират монетата, т.е. абстрактната ни логика.
Иначе фактическата логика почива върху факти /физическа реалност/, а интуитивната – акцентът пада върху въображението.
Ти имаш ли идея защо все пак се случва тая подялба на логиката?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.11.13 09:17



Нямам идея защо, всъщност сега сефте от теб чувам за интуитивна логика и за нейната подялба и съм любопитна да ми дадеш пример за интуитивна логика.
Защото още не мога да разбера кое например е интуитивна логика?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.11.13 07:11



Пример – да речем, че интуитивната логика подсказва, че на земята е имало посещения от извънземни, а фактическата логика не предоставя безспорни факти.
Изобщо интуитивната логика е свързана с подсъзнанието, интуицията, вертикалните причинно-следствени връзки, със стремежите; а фактическата логика – със съзнанието, хоризонталните причинно-следствени връзки, с желанията.
Идеята е обединение на интуитивната и фактическата логика, пък необходимостта от разграничаване най-вероятно идва от добрата практика да се придържаме към оная максима- обединението е успешно, ако първо добре се разграничим:)



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.11.13 10:35



А, ясно.
Интуитивната логика за теб е оная, която извежда закономерности, без наличието на факти.
Аз и викам примерно здрав разум, common sense...нещо, на което се уповавам непрекъснато.

А аз не държа особено да ги обединявам двете, защото фактическата логика се променя при всяка промяна на изначалните факти - акупунктурата лоша, после добра, захарта лоша, после не чак толкова, прясното мляко полезно, ама после изследвания показват, че не съвсем..е докъде ще го докараме така, ако се придържаме към нещо, само защото моментното състояние на науката е такова, че разполага с определени факти, а после съвсем наопаки?
Плутон планета, Плутон не е планета, това на астрологията мигар и променя мнението за Плутон?
Пет пари не давам за фактическата логика, защото преди десетилетия установих, че се базира на факти, а фактите са нещо много нетрайно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор abroad. (-)
Публикувано14.11.13 21:14



Пример – да речем, че интуитивната логика подсказва, че на земята е имало посещения от извънземни, а фактическата логика не предоставя безспорни факти.
Изобщо интуитивната логика е свързана с подсъзнанието, интуицията, вертикалните причинно-следствени връзки, със стремежите; а фактическата логика – със съзнанието, хоризонталните причинно-следствени връзки, с желанията.
Идеята е обединение на интуитивната и фактическата логика, пък необходимостта от разграничаване най-вероятно идва от добрата практика да се придържаме към оная максима- обединението е успешно, ако първо добре се разграничим:)


по-съгласна няма как да бъда





Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.11.13 08:08



Това си е упражнение за разширяване на светогледа.
Според здравия разум, щом фактическата логика е налична, то тя не е пренебрежимо маловажна.
Някакви идеи за значението и, разграничавайки се от личните пристрастия?



Тема Re: Авесаломнови [re: abroad.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.11.13 08:09



По тоя повод- кога домовата позиция на Луната е по-важна от знаковата и позиция и кога е обратното?
На пръв поглед може би е в зависимост от силата на знака или дома.
/това във връзка коя логика, интуитивната или фактическата, ни е вътрешно по- присъща/



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.11.13 15:10



Нямам лични пристрастия, установила съм факти, доказващи, че фактическата логика се базира на факти, а фактите са нещо изменчиво, ерго фактическата логика се базира на плаващи пясъци.
Затова и не и се доверявам от десетилетия.
Що, кое от изписаното по-горе не е вярно?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.11.13 06:02



Вярно си е, според мен.
Но фактическата логика може би натежава в Сега, в дискретноста на момента и на настоящето, а интуитивната – в безвремието и безкрайността на Духа.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.11.13 12:49



Ама как може да натежава логика, базираща се на фактите, при положение, че фактите са потъващи пясъци, това не е ли insane?
Според мен нарочно от малки ни учат на тая фактическа логика, защото ни манипулират и ни замъгляват ясновиждането.

Нали логиката се базира на факти? Добре не е ли основен факт, че фактите се променят? Тогава фактическата логика не само не трябва да тежи, ами трябва да се използва много рядко имного внимателно, ако изобщо се използва?
Иначе е липса на здрав разум да ползваш нещо, което винаги те подвежда...имаше много отдавна в някаква научнофантастическа книга, май на Лем, не съм сигурна, но помня израза -
Човек може да докаже каквато си иска парадигма, стига да подбере добре първоначалния постулат.

Е?
Може би аз оттогава имам едно на ум, а съм била още ученичка, тогава ги четях тия, че крайният ефект зависи от първоначалния постулат и следователно не е меродавен...

Ако е вярно твоето твърдение, значи доматите довчера са били полезни, а сега са станали вредни, примерно доматите това.
Това логично ли ти изглежда от гледна точка на твоята фактическа логика?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.11.13 05:41



Да де- но нали фактическата логика е с характеристика на ограничение във времето – т.е. днес важи, а утре- може и да не важи. Наистина доматите от вчера са били полезни за вчера, пък доматите от днес- може и да са вредни.

Чета Айк Ранд – той казва нещо от тоя род: Не търсете логика и здрав смисъл. Да се търси логика е белег на нелогичност.





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.11.13 12:35



Ами като е ограничена, ти следваш ли я и ако да, защо?
Щото аз съм спряла да я следвам отдавна.
Да се търси логика е белег на липса на здрав смисъл.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.11.13 12:39



И не става въпрос за вчерашните и днешните домати, става въпрос, че днес са открили едно свойство на прясното мляко и то вече не било полезно, а преди, като не са знаели за това му свойство, то било полезно и препоръчително. И ти 50 години пиеш прясно мляко и те ти дуднат, че е полезно и хоп изведнъж вредно.
Е кажи къде е здравият смисъл? Сега ако речеш да ядеш лимони щото били много полезни, нямаш ли вече едно наум и едно дежа вю, което да те кара да си бая предпазлива с фактическата логика и научните твърдения?

Науката твърди, че задгробен живот няма и някои използват това като доказателство.
Ами науката не твърдеше ли преди Галилей, че земята е плоска?
Къде е здравият разум да се захващаш като удавник за сламка за научните твърдения, при положение, че науката многократно е правила сечено на самата себе си?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.11.13 07:04



Ползвам логиката – не точно заради здравия разум, а защото е интересно.
Логиката е просто методика за изследване на нещата.
Можем да ползваме наблюдения, опит и пр.сетива.
И пак Ранд казва нещо от рода: Онова, което виждаш, е първото, на което не бива да вярваш.


Ти какво ползваш? Ако кажеш :“усет“, бих попитала от къде идва той?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.11.13 19:22



От висшия разум идва усета, него ползвам да, опитвам се да гледам през очите на висшия разум, правя го все по-успешно и от тая перспектива логиката ми изглежда смешна и недоносена.
Представи си една огромна джунгла, насред която човекът е разорал малка нивичка, изсякъл там дърветата и лианите и засадил китки в прави красиви лехички.
Е това е логиката, а джунглата наоколо е битието.
Та отвреме навреме падне некой жълъд или кокосов орех от дърветата извън градинката и логиците го наобиколят и мъдро дуднат, че това не може да бъде, защото никога не може да бъде - не може на всичко, което не ти се вмества в лехичките, да твърдиш, че не може да бъде, щото не спазва размера и тактуването на китките.
Логиката е едно напръстниче в морето, говоря за логиката, базирана на фактите.
Умът човешки ползва логика, висшият разум не ползва фактическата човешка логика, защото там тя е безполезна.

Много пъти съм го писала тук - през една точка колко прави минават, успоредни на друга права?
А ако прибавим 4, 5, 6... измерения?
Умът не е орган, който може да обхване джунглата, умът обхваща градинката, на мен това не ми стига.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.11.13 07:23



Това е добре казано, но проблемът е, че тук и сега се усещаме радостни, удовлетворени и успешни, ако и умът, съзнанието и фактическата логика казват същото.
„Умът човешки ползва логика, висшият разум не ползва фактическата човешка логика, защото там тя е безполезна.“ – добре, какво ползва тогава висшия разум? – усета? – но той също минава през ума и фактическата логика. Идеите за висшия разум пак минават през ума и фактическата логика.

Уж подсъзнанието и интуитивната логика са по-силни, но ако не са стиковани с фактическата логика, нищо не е наред.

Трябват ни техники за стиковане- напр. астрология





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.11.13 12:27



1. Аз не се чувствам щастлива, когато и фактическата ми логика казва, че мога да бъда щастлива. Даже наопаки - често се чувствам щастлива напук на всякаква логика.

2. Кой ти е казал и откъде си се снабдила с тоя упорит постулат, че усетът минава през ума и фактическата логика? Пчелата си намира кошера през девет поляни в десетата с ум и фактическа логика ли? Няма нищо общо между усет и логика, даже наопаки, често логиката говори едно, усетът друго.

Умът няма никаква представа от нивата и начините на функциониране на висчия ум, в Кибалион, херметизма, имаше един хубав текст, че над нас има същества толкова по-развити от нас умствено, колкото ние сме по-развити от минералите.
Как ти се струва? Един минерал да се опитва да обхване човешкия ум и логика? Или си прилепнала към убеждението, че от човешкия ум по-високо нема и от Искъро по-глибоко няма.



Уж подсъзнанието и интуитивната логика са по-силни, но ако не са стиковани с фактическата логика, нищо не е наред.
При теб може да не е наред, при мен не е така, а защо не е наред при теб? Предполагам, че имаш постулат залепнал, че няма как да е наред. Всичко идва от дълбок постулат в теб, който те е ограничил в смисъл наредил ти е да не приемаш нищо, докато не бъде одобрено от фактическата логика.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.11.13 06:20



Оу, и в кристалната решетка на минералите има енергия, също както в ума ни. Впрочем, и за аморфните минерали важи същото. Нещо ни държи цели, нали


Кофти, че ще попътуваме идните дни, без компчета, но тъкмо ще поумувам за за връзката между усет, ум и фактическа логика
Приятен уйкенд и на теб



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.11.13 09:41



Не съм казала, че няма енергия, говорех за съзнание.
Защо все избягваш от директното внушение?


Енергия има във всичко, съзнание също има във всичко, въпросът е колко е развито съзнанието в кристалите и колко е развито в човеците. И колко е развито в същества, за които имаме толкова представа, колкото минералите имат за нашето съществуване...

Приятно пътуване и не умувай, а директно сграбчвай идеите, т.е. не с ума, пробвай да ги осъзнаваш мигновено, без да ги обмисляш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.11.13 07:01



„Защо все избягваш от директното внушение?“
А, смятам, че директните внушения за важните неща са вредни


Иначе, ако ми внушиш, че сега в Сайгон хората се разхождат по тениски ще ти повярвам, нищо, че в Бг вали първият сняг. И с удоволствие мога да проверя дали внушението е вярно


„въпросът е колко е развито съзнанието в кристалите и колко е развито в човеците“ – така е – чуждият разум с постоянно присъствие на земята може да е навсякъде- в минералния свят, в растителния или животинския.
Пък колко успешно общуваме с чуждия разум е друг въпрос
И ми се вижда по-реално да правя опити да общувам с разума от тия светове, отколкото с разума на Башар- та неговият разум си е също като нашия

Не ти остава време, предполагам, за художествена литература, но вчера открих една нова майсторка на перото с книгата Шоколад- съвсем леко се докосва до мистика, но си е майстор на прозата



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.13 23:10



Нямам желание да чета художествена литература, откак срещнах Ошо, преди много години.
След като се нагълтах с него, после вече всяко земно перо ми изглеждаше мъртво.
След живата светлина всичко друго изглежда тъмно, застинало и мрачновато.
Може би поезията не е, но пък аз не обичам поезия.
И така, след като до определен период поглъщах купища литература, после изведнъж спрях.

Всеки да общува с какъвто разум му е интересно, аз с Башар, ти с който си искаш, вкл. и разума на тоя и оня писател.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.11.13 06:03



Добре, но как си почиваш от живота, от реалността, дори тя да включва Башар и жива светлина?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.11.13 10:07



Че защо трябва да си почивам от Башар и от живата светлина?
Напротив, В тях почивам, а не ОТ тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.11.13 06:34



понеже сме устроени все да се стремим към нещо ново и различно



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.11.13 14:27



Ми може би все се стремим към светлината, никой не се стреми към нова и различна мизерия, нали?
Потънали сме в блатото и се стремим да излезем от него и затова все търсим нещо ново и различно от блатото.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.12.13 07:43



към светлина или може би по-общо е да се каже, че сме устроени да се стремим към енергия.

и от там- задача ни е да разпознаваме най-достъпните ни източници на енергия



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.12.13 16:44



Не знам ти към каква енергия се стремиш, аз се стремя към светлината, щото светлината не е само енергия, ми и любов.
Стремя се към енергията, която идва отгоре, от горните нива, а не просто към каквато и да е енергия, в това число енергия от останалите човеци под най-различна форма.
Едно е да поемаш със седма чакра светлина директно отгоре, друго е да поемаш с трета чакра енергия, която е минала през други човеци и е замърсена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.12.13 06:48



Добре де, но ако оставим настрана теб или мен, за да се опитаме да се усетим като част от мирозданието, към какво да се стреми всяко нещо /независимо живо или мъртво/?
А може и да няма стремежи у нещата, за които мислим като за „неживи“. Макар че от познатите ни закони на физиката и у „мъртвите“ неща има кинетична или потенциална енергия и стремежи.

Впрочем, особено през мрачните и мъгливи дни и аз мисля за светлината в съвсем пряк смисъл като за особено важна





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.12.13 13:07



Ми според мен всяко нещо се стреви да се върне обратно към източника, а той е светлина и любов.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.12.13 06:44



Ми според мен всяко нещо се стреви да се върне обратно към източника, а той е светлина и любов.“
Е, ама това от къде го знаеме? - или поне дай някакъв пример, който да ни води към такава идея.

Иначе съм склонна да приема теорията на традиционната наука за възникване на Вселената чрез т.н.голям взрив, което си е светлина и енергия най-вече.
Защото ако приемем, че има общ стремеж за всичко живо и неживо, то тоя общ стремеж следва да го откриваме във всяко действие или състояние.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.12.13 11:12



От сърцето си го знам, в моята вселена е така.


И след като сърцето и душата ми го говорят, не търся доказателства за ума и съм го обучила да кротува и да не дудне в такива случаи.

Големият взрив се случва непрекъснато, милиони пъти в секундата, както и веднъж на милиарди години, на всички възможни нива, всичко пулсира, от най-малкото до най-голямото, не знам науката какви доказателства дава, но Херметизмът, примерно, това говори.
Чопра твърди, че е научно доказано, не съм се разравяла, но че всичко пулсира и минава от небитие в битие и обратно милиони пъти в секунда.
Т.е. от микроскопични цикли до макроскопични, всичко непрекъснато пулсира с различни по темп пулсации.

На изток говорят за дъха на Брама ли беше, който вдишва и издишва и поражда циклите на земята, там Кали юга и прочее.
В Кибалион четем

ПРИНЦИП НА РИТЪМА-Всичко тече, влива се и изтича, всичко има своите приливи, всичко се повдига и пада, махалообразното колебание се проявява във всичко. Степента на колебание наляво показва степента на колебание надясно.Ритмите се компенсират.
Херметиците прилагат Закона за неутрализация, те не могат да прекратят действието на този принцип, но са се научили да го намаляват в зависимост от степента на майсторството си.Майсторът херметик поляризира себе си в точката, в която желае, а след това неутрализира различните колебания на махалото, опитващи се да го отнесат в друга посока.Методите за неутрализация на Принципа на полярността също представляват важна част от Херметическата алхимия на разума.




Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.12.13 07:25



Ами от източниците, които сочиш, не излиза ли, че всяко нещо всъщност се стреми към промяна, а не точно към светлина и любов?
Може би „промяна“ не е точната дума.
Пък тоя изначален стремеж е важно да го разпознаваме или припознаваме, за да сме в синхрон с него.
Може пък тоя изначен стремеж да е реализация на потенциална енергия вътре в нещото.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.12.13 16:30



Ми аз кте предупредих, че ти отговарям какво чувствам аз, а не че съм чела какво точно пишат източниците.
Честно казано не знам какво пишат източниците по въпроса, не съм обръщала внимание, щото точно това не ме е интересувало, аз знам перхектно аз към какво се стремя и тогава нямам нужда от източници.

То потенциалната енергия вътре в нещото не е ли любов и светлина, какво друго може да бъде?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.12.13 06:50



„То потенциалната енергия вътре в нещото не е ли любов и светлина, какво друго може да бъде?“
За хората, за повечето растения и животни това изглежда, че е точно.
Но за неживите /по традиционните ни разбирания/ неща не знам дали е точно. Например за небесните тела надали можем да кажем, че важи. За флуидите в земните недра не е точно. Или представи си някакво кубче, което се опитваме да поставим на ръб.
Около някакво състояние на енергията ще да е общият стремеж на всичко.

Всъщност, надали ще открием Америка.


Кажи какво четеш тия дни



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.12.13 10:06



Тя неживата е същата като живата, само че състоянието на съзнание и е много ниско и затова ни изглежда като нежива.
И минералите имат съзнание, всичко има съзнание в някаква форма.
А и да не е така, честно казано ми е последна грижа да знам към какво се стреми камъкът примерно.

Не ти ли казах, че всичко е вътре в нас и че минаването от трета в четвърта плътност всъщност означава, че ние "поглъщаме" целия свят от трета плътност вътре в себе си и така ставаме четвърта плътност.
Намеци за това има Ошо, имат и други, но най-ясно и категорично го изказа естествено Б.



Така че, за да мина в четвърта, трябва да приема всичката жива и нежива от трета като част от мен и тогава, щом е част от мен би било логично към каквото се стремя аз, към това да се стремят и моите части, не ли?

Отдавна нищо не чета, само слушам като ми остане време Башар. Напълно ми е достатъчен. За всичко.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.12.13 06:33



"честно казано ми е последна грижа да знам към какво се стреми камъкът примерно" - то и да не ни беше последна грижа, май няма как да сме сигурни към какво се стремят неживите.
Пък живите дори когато се стремят към едно, често получават друго



За книгите - доброто им е, че с тях освен чуждите мисли, чуваме и собствените



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.12.13 12:39



Ми аз си чувам мислите и без да ми минават през мозъка, нали знаеш, че човешкият мозък не е създател на мислите, а само приемник, на която вълна си настроен, такъв сорт мисли възприемаш. Като радио.
Мислите се носят свободно из въздуха и ти се настройваш насам натам и приемаш туй онуй.
Това е и обяснението защо откритията се правят почти едновременно по различни краища на смета от несвързани един с друг хора.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.12.13 06:46



И стигаме до процесинга, а


Т.е. бързо да разпознаваме и разграничаваме собствените мисли от чуждите- нали това беше една от задачите му?
И за какво ни е това според теб?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.12.13 11:00



Из фейса срещнах тия дни една теза, че чистият ум не може да води нещастен живот.
На мен нечистите мисли ми приличат на камъчета в супата, които трябва да се изгребат, на трънчета в задника, които трябва да се извадят.
То ако умът е радио, нямаме свои мисли, всички сме ги прихванали отвън, въпросът е какви мисли прихващаме.
Башар настоява за същото, че всичко опира до системата от убеждения, абсолютен процесинг прави, каквото и да се случи и да му кажат, той го завърта през това какво убеждение имаме, за да се случи точно това или онова в живота ни.

Представи си кръвоносна система, през която тече чиста кръв и тук таме съсиреци, Ще ме питаш ли за какво ми е да махам съсиреците? Възприемама злотворните убеждения като съсиреци, които трябва да бъдат махнати, за да функционира организмът правилно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.12.13 07:08



„То ако умът е радио, нямаме свои мисли, всички сме ги прихванали отвън, въпросът е какви мисли прихващаме.“ – така е, но някои от мислите все пак разпознаваме като свои след като се замислим, а други- не. /вторите ти май ги наричаше прилепнали убеждения/
Изобщо не бива да си ги забравяме - особено вторите




А една позната вчера ми разправяше за някакъв Ковальов - не го открих с гугъл тая сутрин. Но беше толкова ентусиазирана от него, както ти от Башар



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.12.13 11:17



На практика щом сме ги прихванали, значи сме се отъждествили с тях, а щом сме се отъждествили, значи са наши в някакъв смисъл.
И едните, и другите.
Нали знаеш, че няма как да присвоиш мисли, които не ти резонират.
Башар разглежда отделно мислите и системата от убеждения, поставя по вертикалата по-високо убежденията или системата от вярвания. От тая система зависи какви мисли привличаме.
Процесингът се занимава със системата от убеждения, а не с единичните мисли.

9-те непосредствени нива на съзнание
Свръхдуша – може да се разделя на множество индивидуални души
Висш ум – нефизичен – многоизмерно време и пространство
Шаблон – връзка между висшия и физическия ум, висшият ум влага план какво трябва да преживее физическият ум, създава баланс между двата ума. Проводникът е въображението.
Система от вярвания
Физически ум – триизмерна вселена, дискретна реалност
Колективно несъзнателно
Емоции
Ниво на мислене
Автоматичен ум – навиците в поведението

Т.е. постулатите той нарича вярвания и така прави разграничение между мисленето и варванията. Поставя постулатите при вярата, не при мислите.

А иначе информация дал господ вече навсякъде, всеки взима онова, което му трябва, от източник, който резонира най-добре с него.
Например моят шеф изобщо не понася Башар, той пък смята, че Башар е много техничен, т.е. точно онова, което аз харесвам у Башар, той не харесва. Иска инфо къде отива душата и как да си я спасим и не признама башаровите откровения по въпроса.
Така че на който каквото му приляга, затова има толкова учители, защото има толкова различни хора.
Всеки един от нас е път, Пътят, всеки поотделно е сам по себе си Пътят, за различни пътища, различни лечения.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.12.13 05:48



а аз днес съм си намерила една непозната авторка на фентъзи- дано да ми хареса



то е вредно да се пресищаме и с духовна храна



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.13 11:31



Това е лично твое мнение.
да те питам ли да дефинираш поотдулно думичките:
духовна храна
пресищане
вредно



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.12.13 06:35



Склонна съм да пратя при духовната храна всичко, което е различно от материалната.
Ти смяташ, че понеже сме енергийни същества, не е възможно вредно пресищане?
Аз все пак мисля, че има вредно пресищане, когато не сме в състояние да вършим работата си в материалния свят. И тук пък се появява въпрос – как да разпознаем истинската си работа във физическия свят.





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.12.13 09:59



Ми за мен няма работа във физическия свят. Или и да има, аз вече съм си я свършила и повече не ми пука. В крайна сметка кое е първичното - битието или съзнанието?


Аз мисля, че е съзнанието и битието просто не преде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.12.13 06:17



на идеалистите им е лесно





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.12.13 10:51



Дефинирай думата идеалист?
Напротив, на мен ми е най-трудно, щото вися с единия крак тук, а с другия там и това е много изморително.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.12.13 06:39



идеалист - някой, който казва:"Аз мисля, че е съзнанието и битието просто не преде."




това със зъбите може да е знак, че бързаш да се разделиш с физическото



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.12.13 13:36



Аха, а може да е знак, че ми е писнало от физическото и е време да си правя светлинно тяло.


Впрочем в една книга за болестите имаше много интересно обяснение на болести по венците, ма е в къщи, а пиша от работа.
Нещо в смисъл, че ...а, чакай, май я имам в имейла си..та, както ще видиш, може да е точно наопаки на това, което ти казваш - това със зъбите може да е знак, че бързаш да се разделиш с физическото

А то да е

това със зъбите може да е знак, че ме е страх да се разделя с физическото

ДЕСНЫ (БОЛЬ)

Физическая блокировка

Десны - это та часть слизистой оболочки ротовой полости, которая покрывает корни зубов. Приведенное ниже описание относится к боли в деснах. Если десны кровоточат, см. также статью КРОВОТЕЧЕНИЕ.
Эмоциональная блокировка
Человек, у которого болят десны, не может реализовать на практике уже принятое решение, так как боится последствий. Он боится также выразить свои желания и потребности, испытывает отчаяние и беспомощность.
Ментальная блокировка
Ты должен выяснить, насколько реальны и обоснованны твои страхи. Если до этого ты часто терпел неудачу, это вовсе не значит, что и в этот раз у тебя ничего не получится. Помни, что в жизни нет ошибок, есть только опыт, который делает тебя мудрее и помогает справляться с новыми проблемами. Твое, тело хочет, чтобы ты поставил перед собой цели и двигался к ним постепенно, не пытаясь получить все сразу. Верь в свою силу и в способность созидать собственную жизнь.
Духовная блокировка и заключение
То же, что и для АБСЦЕССа (см. стр. 27).

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.12.13 06:30



Ами според хороскопа ти, ако те е страх от нещо, то е от самия страх/заради Сатурн и Марс в радикса/



Според теб как е /нали се познаваме уж / - страх ли те е от раздяла с физическото тяло?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.12.13 09:22



Ами не ме е страх, даже ми е досадно това физическо тяло, представи си, нефизическото не признава граници и може да се шматка насам натам по света, а вечер да се прибира у нас си. Все си мисля, че с нефизическо ще владея телепортацията, няма досадното придвижване от точка А в точка Б, за да отида след часове или дни в точка С.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.12.13 07:53



Не помним да сме избирали кога да се родим.
Интересно, ако можем да избираме кога да се разделим с физическото тяло, какъв ли избор ще правят повечето същества.



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.12.13 13:37



Избрали сме кога да се родим и сме избрали кога да умрем, просто не го помним, защото това би ни отклонило от мисията, която сме си поставили, докато живеем тук.
На едно друго ниво знаем. Всичко знаем. Но не искаме да си спомним.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.12.13 07:36



защо да не искаме?

аз искам, но не мога



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.13 11:26



Щом искаш, ще си спомниш в един момент.
Не можеш да си спомниш, докато си така привързана към физическия си ум обаче, лично той няма да си спомни, защото няма какво да си спомня, той е придаден, като си се родила, трябва да минеш в изначалното си ниво на съществуване, за да си спомниш, а първата крачка към това е да се отучиш от физическия си ум.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.12.13 06:26



„Щом искаш, ще си спомниш“

Понякога укрепването на вярата е слабост да се приеме истината, да се коригира пътя.

Но в контекста на спомените надали е така – по скоро е вредно да пазим спомените и то не защото умът е ограничен /изобщо не му използваме капацитета/, а вероятно ако ги пазим няма да мръднем на никъде- ни физически, ни емоционално, ни психически.
Но за какво и е на природата да мърдаме не се знае.





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.12.13 12:30



Брей жена, не знаеш какво искаш.



Кеф ти спомняй си, кеф ти недей.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.12.13 07:31



Така е то – видим ли избор – осъзнаваме, не видим ли- не осъзнаваме.


С други думи- или ние избираме, или природата и съдбата


Та като стана дума за осъзнаване и съдба, тр.Сатурн на асцендента, освен като проблеми със зъбите, като нещо друго проявява ли се?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.12.13 13:52



Ма що да ми е на асцендента бе?
И проблемите са с венците, мислиш, че е от него ли? Що аз реших, че венците са към Марс, Марс ми е много зле сега от Плутон опозе и Уран квадратура и те ти булке спасов ден...

С какво друго трябва да се проявява Сатурн на асцендента? пу пу пу да пази Бог



А иначе е точно наопаки, както винаги, като кажеш нещо, истината е таман на 180 гр

Когато осъзнаваме, изборите се появяват, когато не осъзнаваме, вратите се затварят и няма избори.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.12.13 06:31



Ами асцендентът ти е на 20 гр, а тр.Сатурн сега е на 19гр., т.е. на асцендента си е.
А преди казахме:
„Иначе, от астрологична гледна точка, точно тия дни виждаме съвсем точна опозиция на тр. Юпитер към натален Сатурн, който се грижи за зъбите.“
Е, и Марс помага, но по-скоро за инцидетни болести. Виждаме и квадратура между тр. и натален Марс – т.е. имаме и основание да смятаме, че и без кой знае каква намеса болките ще минат. Но заради Сатурн приемаме, че ти трябва постоянна превенция и грижа.
Та като става въпрос за тр.Сатурн, човек се стяга и се надява да си отмине транзита без кой знае какви физически проявления.


Да се върнем на изборите


„Когато осъзнаваме, изборите се появяват, когато не осъзнаваме, вратите се затварят и няма избори.“ – това добре звучи
Което не значи, че ей това:“ А иначе е точно наопаки, както винаги, като кажеш нещо, истината е таман на 180 гр“ е вярно

Знаеме, че подсъзнанието и инстинктивното поведение е по-силно от съзнанието. Т.е. предполага се, че винаги има избори, остава да ги видим и най-вече да ги осъзнаем и да изберем



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.12.13 09:48



Ми амин дай Боже да минат венците, то аз тая година какво ли не ме не хваща, много странна година беше, дали е от Сатурн в 12-и... по едно време лятото беше ми се схванал гърбът тотално и ми изтръпваха и двете ръце, та спях на друго легло с ръце плътно до мен изправени и по гръб, аз иначе спя на кълбо, беше ужасяващо да нямаш ръце, лявата ми ръка изтръпваше в продължение на половин година, много странни работи изобщо, от нищо се появяваше някакъв недъг и лекарите нищо не можеха да ми кажат за него, стигна се дотам моята лекарка да ми разправя ,че от нямане какво да правя си правя болежки. А не беше така.
Аз го отдавам на извисяване на физическото тяло, нали минаваме с телата си в четвърта плътност и изчистване, като се чистиш и ти започват болежки тук и там всякакви. Ама с венците си е друго, въпреки че като беше с ръцете, си мислих, че с ръцете е друго. Сега почти ми е отшумяло това с ръцете, въпреки че гледам много да не ги товаря...

Знаеме, че подсъзнанието и инстинктивното поведение е по-силно от съзнанието.
Винаги съм смятала, че в основата на всичко стоят постулатите, а сега Башар непрекъснато го повтаря, та аз се убеждавам все повече. Подсъзнанието се закача за постулатите, примерно човек остарява, тялото му се скапва и умира в един момент на 70-80 години.
Това е внедрен постулат примерно и после подсъзнанието си върти и скапва организма, докато акълът блее по философски въпроси.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.12.13 06:42



Е, Сатурн в 12-ти дом ни помага да осъзнаем ограниченията, вкл. тия на физическото тяло.
Пък то, без значение от постулатите, си се износва – факт


Но по повод енергията, символизирана от Сатурн, е интересно кога я усещаме по осезателно – дали когато е активиран натален Сатурн, или когато транзитният действа силно върху нещо от радикса.
Кофти, че сега се предполага, че я усещаш и по двата начина и не се сещам как да я различим.
Освен да се самонаблюдаваш и да видим нещо по отношение на здраве, работа, шефове, мъже и др. дали ще се промени.

Колкото до постулатите – по начало ги няма в подсъзнанието /ние се раждаме с инстинктите, които не са постулати/.
Така или иначе, изборите са си налични, само че ги правим или осъзнато, или неосъзнато



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.12.13 10:29



Постулатите по начало ги няма, но когато се появим в обществото, от най-ранна бебешка възраст, и започват да ни възпитават. Неслучайно има поговорка, че бебето се възпитава, докато лежи напряко в креватчето.
И докато се осъзнаем усетим и научим да ходим, вече са ни набили в главата всички изначални постулати, около които после градим целия си свят.

Значи викаш с тоя Сатурн из 12 и в радикса засегнат, с тоя Марс мо„кан от Плутон и Уран, си е цяло щастие, че изобщо съм още жива...

Какви осъзнати избори, като преди да проходим, са ни набили вечните истини и оттук насетне цял живот правим избори, базирани на тия набити постулати?
Това не са избори, а автоматични реакции. Избори почваме да правим, чак след като си избием вбитите постулати, но преди да ги избием, трябва да осъзнаем, че изобщо съществуват...а за да осъзнаем, че съществуват, трябва да гледаме на света от по-широка перспектива.
Затворени вътре в обществото, няма как да разберем постулатите, които е вкопало в нас, трябва да търсим външна гледна точка - извънземни, космически, духовни учители.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.12.13 06:38



Силното Сатурново влияние понякога се свързва с добри и желани неща, друг път- с не толкова добри и желани.
Общото е, че са предизвестени и можем да сме подготвени.
Т.е. е от тия влияния, които или ни водят, или ни влачат.
Въпрос на избор





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.12.13 14:27



Ъхъь на мен ми е предизвестено, че ще ми се случат добри внезапни чудеса.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.14 22:38



В последните дни хората умират по-често около мен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.01.14 08:28



Моите съболезнования.
С тр. Сатурн на асцендента се случват такива събития.
За статистиката – астралния ти близнак за 2-3 месеца загуби майка и две лели.



Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.14 09:23



Е, слава богу, при мен не са толкова близки, бивша свекърва и една жена от един форум, с която сме яли и пили няколко пъти и си се джафкаме от 10-ина години.
Оная нощ писала в 2 часа нощта за последно във форума и си легнала, а на сутринта вече била мъртва.
Екс-свекървата на 1 януари на обяд, в 11 говорили с нея, в 3 отишли да я видят и тя вече била изстинала.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано09.01.14 10:30



моите съболезнования, Кайли





Тема Re: За туй онуйнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.14 10:38



Е споко, те не са ми толкова близки, само отбелязвам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.01.14 08:04



Да се надяваме, че със зъбите и смъртта ще се изчерпи негативното проявление на тая енергия.
Нещо за позитивното?- в работата или по отношение на дхармата?/т.е. прозрения за задачата на това прераждане/



Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.01.14 09:10



Позитивното е непрекъснато в живота ми. Тоя живот е трансформиращ, Башар казва, че за мнозинството от нас е така. Премествам се от трета в четвърта плътност и си сменям тялото с ново, разправят, че досега за да идеш в 4-та, трябвало да умреш. А сега за първи път се дава възможност да се прехвърлиш с физическо тяло.
Какво по-позитивно от това?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.01.14 09:14





За позитивното и негативното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.01.14 07:06



искаш да кажеш, че се усещаш с физическото тяло в 4 плътност?

кое е различното?



Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.01.14 10:21



Ааа, не искам да кажа това...още не го усещам, аз затова скимтя насам натам...но пък всички разправят, че физическите неразположения се дължат на преработването на физическото тяло за новата плътност, та аз с това се успокоявам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.01.14 21:30



Нямам думи, още един зъб се счупи от нищото тая вечер.
Като Сатурн ми правеше опозиция на луната е така от нищо ми се чупеха и скапваха зъбите и сега пак същото.
То сега и да ги закрепя, като Сатурн ми мине през луната, не ми се мисли какво ще се случи...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.01.14 07:06



И аз съм чела подобни неща, но малко ми се губи логиката.



Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.01.14 07:07



При правилно интегрирана Сатурнова енергия на човек му се случва непосредствена карма. Приемаш, че със зъбчетата си се разплатила за онова позитивното, за което спомена в бележката.
Впечатляват ме ония религии, които възпитават за всеки успех да даряваме част от печалбата. И някак трябва да ни се превърне подобно поведение в условен рефлекс.

Това е от общата нишка на всички духовни учения.





Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.14 09:21



Ами освен съзнанието, което повишава вибрациите си, вибрациите си повишават и планетата земя, и всичките ни тела, като си повиши вибрациите физическото тяло, става по-дълговечно и по-тънко, както тънките ни тела живеят по-дълго от физическото.
Имаше някъде тук тема май бях пуснала цяла за светлинното тяло.
А и в четвърта плътност логиката е различна от тая в трета плътност, та ако караш на третоплътна логика, все повече ще ти се губи, така разправят.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.14 09:26



Чета, че вече няма карма, елиминирана е от новите енергии...но и аз приемам така де, и приемам още нещо - ако ми е писано да ходя в чужбина, трябва тук да си оправя зъбите, че е по-евтино, та там да ми държат още години.
Затова така става, аз решавам да вървя в чужбина, господ започва да ме подготвя.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.14 09:28



Първоначално се очакваше, че галактическия лъч 21.12.2012. ще прочисти вашето казуално тяло и другите ви светлинни тела и ще ви даде възможност да преобразувате реалността ви. Така и стана. Кармичните програми са изтрити, но продължавате да живеете по инерция, по законите на кармата. Вижте какво се случва. Законът за кармата е престанал да работи, но вие сте творци. Събуждайки се сутрин, отново и отново създавате своите митични вериги. - See more at:



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано12.01.14 12:29



съжалявам за зъбчето

дано се оправи лесно и скоро да нямаш подобни премеждия.

и аз не съм добре напоследък. все по-странни неща се случват на телесата ми, неща, които и лекарите си нямат идея от къде тръгват



Тема Re: За туй онуйнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.14 12:53



А така, точно така е с мен от две години!
Първо едно, после друго, лекарите вдигат ръце, помниш ли като те питах за ушен лекар, тогава от невролог на ушен, от ушен на невролог та цяла година. Преди това виене на свят, после друго, все по нещо има.
Всички учители разправят, че това се причинява от новите енергии, щото телата се пречистват и излизат какви ли не нечистотии. Башар казва да идем на лекар за всеки случай и за да сме спокойни, но ако лекарите нищо не открият, значи е от високите енергии.

Така или иначе - това е позитивната мисъл, харесва ми повече да се придържам към нея, защото ме прави по-ведра и по-спокойна.



Сега направо съм в потрес как да ям, като от едната страна имам отворен зъб с пломба, от другата тоя счупен зъб, а по средата проблем с пародонтозата, въпреки че след чистенето на зъбния камък доста ме пооблекчи, ама не мога и не смя да дъвча с предните. Що не откриха досега някаква течна храна, която да дава всички необходими вещества и да се пие...то пишеше преди няколко месеца, че някакъв американец открил такава, ама нищо не се чу повече за нея, ще вземат да я покрият, щото загиват цели хранителни индустрии...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сойлентнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.14 13:14



Край на храненето!

Американец изобрети напитка, която прави излишно яденето и с която се надява да спаси света от глада



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.01.14 07:42



А, и тук и сега май си важи духовният закон- като трябва да променим нещо в емоционален или ментален план получаваме подсказки и във физически план.



Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.01.14 07:44



Най- вероятно, щом физическите тела напомнят за себе си, все още имаме задачи в тоя свят и трябва да приключим с тях и кармата.
Най-вероятно, като се придържаме към духовните и физическите закони без противоречия.
Представям си другите светове не точно с тия физически тела.



Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.14 17:11



Абе получаваме ги, ама аз знам какво трябва да променя, а според Сатурн трябва да е съвсем наобратното...трябва ми разширение според мен, да се науча да давам пари за полезни неща, а не само да ги стискам, това е една от причините да ми се развалят зъбите, за да ме принудят да давам пари...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.14 17:12



Ми да де, точно тия се променят малко в малко по-други, ама все още са си физически, просто по-добро качество...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.14 22:01



А да, и още - сега не ям месо, щото съм насила вегетарианка, не мога да го дъвча.
Начи пост, молитви да ми се оправят зъбите, пръскане на пари, чистене на карма, чистене на физическо тяло, трябва да избие само в зъбите, щото са неприятна, досадна, но не и тежка или смъртоносна болест.
Обръщане внимание на тялото, ям внимателно и си дъвча храната с максимално внимание - а не докато си чатя в нета, Иисус как бил разпознат след възкресението си - щото ял от хляба и рибата по неговия си собствен начин на благоволение и освещаване на храната.



После животът бил започвал там, дето свършва комфортната зона, е, аз имах време за авантюри, шматкане, митарства, но си го проспах пред компа, щото мразим да излизам извън комфортната си зона.
А сега насила съм извън, зъби болят, венци болят, ям каквото мога, а не каквото искам, дискомфорт или с други думи извън комфортната ми зона насила съм...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За туй онуйнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.01.14 07:28



Че защо – това, което описваш, си е типично проявление на Сатурнова енергия в 12 дом – дом на затвори, килии, манастири, изолация и пр. Човек може нормално да си живее във външния свят и изобщо да не го забелязва.
А когато навлезе в 1 дом мъглата от 12 изчезва и външният, материален, физически свят може буквално да се натрапи с цел интеграция и хармонизация.
А за парите сега не се тревожи- ще идват и ще си отиват, но няма да имаш сериозни основания да им обръщаш внимание.
После, нищо, че в 1 дом Сатурн е в падение, точно сега в Скорпион не е му зле, пък и при теб ще действа благотворно.



Тема Re: За туй онуйнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.01.14 09:07



Амин дай боже да действа благотворно!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.