Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.11.13 07:04



Ползвам логиката – не точно заради здравия разум, а защото е интересно.
Логиката е просто методика за изследване на нещата.
Можем да ползваме наблюдения, опит и пр.сетива.
И пак Ранд казва нещо от рода: Онова, което виждаш, е първото, на което не бива да вярваш.


Ти какво ползваш? Ако кажеш :“усет“, бих попитала от къде идва той?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.11.13 19:22



От висшия разум идва усета, него ползвам да, опитвам се да гледам през очите на висшия разум, правя го все по-успешно и от тая перспектива логиката ми изглежда смешна и недоносена.
Представи си една огромна джунгла, насред която човекът е разорал малка нивичка, изсякъл там дърветата и лианите и засадил китки в прави красиви лехички.
Е това е логиката, а джунглата наоколо е битието.
Та отвреме навреме падне некой жълъд или кокосов орех от дърветата извън градинката и логиците го наобиколят и мъдро дуднат, че това не може да бъде, защото никога не може да бъде - не може на всичко, което не ти се вмества в лехичките, да твърдиш, че не може да бъде, щото не спазва размера и тактуването на китките.
Логиката е едно напръстниче в морето, говоря за логиката, базирана на фактите.
Умът човешки ползва логика, висшият разум не ползва фактическата човешка логика, защото там тя е безполезна.

Много пъти съм го писала тук - през една точка колко прави минават, успоредни на друга права?
А ако прибавим 4, 5, 6... измерения?
Умът не е орган, който може да обхване джунглата, умът обхваща градинката, на мен това не ми стига.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.11.13 07:23



Това е добре казано, но проблемът е, че тук и сега се усещаме радостни, удовлетворени и успешни, ако и умът, съзнанието и фактическата логика казват същото.
„Умът човешки ползва логика, висшият разум не ползва фактическата човешка логика, защото там тя е безполезна.“ – добре, какво ползва тогава висшия разум? – усета? – но той също минава през ума и фактическата логика. Идеите за висшия разум пак минават през ума и фактическата логика.

Уж подсъзнанието и интуитивната логика са по-силни, но ако не са стиковани с фактическата логика, нищо не е наред.

Трябват ни техники за стиковане- напр. астрология





Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.11.13 12:27



1. Аз не се чувствам щастлива, когато и фактическата ми логика казва, че мога да бъда щастлива. Даже наопаки - често се чувствам щастлива напук на всякаква логика.

2. Кой ти е казал и откъде си се снабдила с тоя упорит постулат, че усетът минава през ума и фактическата логика? Пчелата си намира кошера през девет поляни в десетата с ум и фактическа логика ли? Няма нищо общо между усет и логика, даже наопаки, често логиката говори едно, усетът друго.

Умът няма никаква представа от нивата и начините на функциониране на висчия ум, в Кибалион, херметизма, имаше един хубав текст, че над нас има същества толкова по-развити от нас умствено, колкото ние сме по-развити от минералите.
Как ти се струва? Един минерал да се опитва да обхване човешкия ум и логика? Или си прилепнала към убеждението, че от човешкия ум по-високо нема и от Искъро по-глибоко няма.



Уж подсъзнанието и интуитивната логика са по-силни, но ако не са стиковани с фактическата логика, нищо не е наред.
При теб може да не е наред, при мен не е така, а защо не е наред при теб? Предполагам, че имаш постулат залепнал, че няма как да е наред. Всичко идва от дълбок постулат в теб, който те е ограничил в смисъл наредил ти е да не приемаш нищо, докато не бъде одобрено от фактическата логика.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.11.13 06:20



Оу, и в кристалната решетка на минералите има енергия, също както в ума ни. Впрочем, и за аморфните минерали важи същото. Нещо ни държи цели, нали


Кофти, че ще попътуваме идните дни, без компчета, но тъкмо ще поумувам за за връзката между усет, ум и фактическа логика
Приятен уйкенд и на теб



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.11.13 09:41



Не съм казала, че няма енергия, говорех за съзнание.
Защо все избягваш от директното внушение?


Енергия има във всичко, съзнание също има във всичко, въпросът е колко е развито съзнанието в кристалите и колко е развито в човеците. И колко е развито в същества, за които имаме толкова представа, колкото минералите имат за нашето съществуване...

Приятно пътуване и не умувай, а директно сграбчвай идеите, т.е. не с ума, пробвай да ги осъзнаваш мигновено, без да ги обмисляш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.11.13 07:01



„Защо все избягваш от директното внушение?“
А, смятам, че директните внушения за важните неща са вредни


Иначе, ако ми внушиш, че сега в Сайгон хората се разхождат по тениски ще ти повярвам, нищо, че в Бг вали първият сняг. И с удоволствие мога да проверя дали внушението е вярно


„въпросът е колко е развито съзнанието в кристалите и колко е развито в човеците“ – така е – чуждият разум с постоянно присъствие на земята може да е навсякъде- в минералния свят, в растителния или животинския.
Пък колко успешно общуваме с чуждия разум е друг въпрос
И ми се вижда по-реално да правя опити да общувам с разума от тия светове, отколкото с разума на Башар- та неговият разум си е също като нашия

Не ти остава време, предполагам, за художествена литература, но вчера открих една нова майсторка на перото с книгата Шоколад- съвсем леко се докосва до мистика, но си е майстор на прозата



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.13 23:10



Нямам желание да чета художествена литература, откак срещнах Ошо, преди много години.
След като се нагълтах с него, после вече всяко земно перо ми изглеждаше мъртво.
След живата светлина всичко друго изглежда тъмно, застинало и мрачновато.
Може би поезията не е, но пък аз не обичам поезия.
И така, след като до определен период поглъщах купища литература, после изведнъж спрях.

Всеки да общува с какъвто разум му е интересно, аз с Башар, ти с който си искаш, вкл. и разума на тоя и оня писател.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Авесаломнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.11.13 06:03



Добре, но как си почиваш от живота, от реалността, дори тя да включва Башар и жива светлина?



Тема Re: Авесаломнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.11.13 10:07



Че защо трябва да си почивам от Башар и от живата светлина?
Напротив, В тях почивам, а не ОТ тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.