Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Излизане от тялото  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 17:32



Девойки и младежо, вас треска си ви тресе, обаче аз си ора в моята нива.
Днес точно изведнъж ми хрумна, че, щото много искам да се докопам наживо до Башар, начинът е да се науча да излизам от тялото.
Единият е сънуване, ама пробвах, не става при мен.
Сега да пробвам излизане от тялото.
Тук намерих един интересен и доста полезен сайт със съвети.
Някой от вас правил ли го е, щото аз установих, че ужасно много се страхувам, когато тялото ми почне да трепери и губи твърда почва и твърда реалност под краката си.
В смисъл аз даже още не съм почнала да правя упражненията, но пониже никога не съм го и правела преди, сега усетих незабавно страх, и като се размислих, установих, че не понасям това чувство на морска болест, люлеене, олекване и прочее неприатности.

Вие такова нещо изпитвали ли сте? Да не пропадна, много ме е страх да не почнат например да ми треперят ръцете като на стара баба и повече никога да не спрат?

Ето го сайтът.

ОВЕ или как да напускаме съзнателно тялото си - Етап 1



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Излизане от тялотонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 18:32



Я пък ти – страхотна мотивация и като речеш да искаш нещо, не е какво да е


Даже на сън не излизам от тялото си- само че тялото става леко, пластично, можеш да го направиш каквото поискаш и да го облечеш както поискаш.

А с медитацията навсякъде предупреждават, че ако допусне човек грешка, като се завърне може и да не му работят някои органи - но става всякак след продължителни тренировки, пък междувременно човек е с толкова изострена чувствителност към тялото по всяко време на денонощието /и без да е в медитация/, че няма как да не забележи, ако почне да губи връзка с него.



Тема Re: Излизане от тялотонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 18:39



Ми ние не си падаме по дречните работи.
Ето това е верно мотивация - да се докопам до Башар.
А не като твойте сивита и дирене на работа за жълти стотинки по 9 часа на ден.



Ми той на няколко пъти го питат как да стигнат до кораба му и той вика насън или чрез излизане от тялото.

И сега ко праим?

А съм свръхчувствителна верно към всяко неразположение, ама какво значи да губя връзка с него, оф... искам при Башаар на кораба. пък

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Излизане от тялотонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 18:56



Продължаваш си с медитациите, пък докато стигнеш

На мен ми се вижда по-лесно със сънуване, но пробвай и двете
Впрочем, нали като поискаш да си представиш, че си на кораба и всъщност ще си там докато задържиш представата - кое да му е различното? – или не искаш да се връщаш на земята



Ама това с напускането на земята става когато му дойде времето и му викаме смърт



Тема Re: Излизане от тялотонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 19:01



Абе зарежи смъртта, тя е лесна.
В Парадоксалната магия има много страхотен лаф - От възможното може всеки, а ти опитай от невъзможното.

Не ми се струва добра идеята да се влача през тоя живот все едно нищо не ебило, да си търся работа, да се мъча, ако доживея до пенсия, да се пенсионирам на социална пенсия и така, докато мога, пък чак като умра, да се докопвам до космически кораби и извънземни, не ме влече нещо тая постановка.

Всъщност що искам...щото загрях, чак днес ясно загрях, че ако мога да щъкам без тяло и то съвсем на истински, ще мога да бъда едновременно на кораба и на земята и в чужбина, и тук.

За мен времето не тече линейно, а реалността досега беше нещо като онова сирене с дупките - вървиш, вървиш линейно по повърхността, па току се шмугнеш в някоя от дупките и изскочиш в съвсем друга реалност и после там пак по повърхността вървиш вървиш, докато не хлътнеш в друга дупка.

А с идеите на Башар все едно си непрекъснато из дупките и няма нужда да вървиш линейно по повърхността.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Излизане от тялотонови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 19:18



Разбирам те- и на мен не ми се вижда много смислено да се раждаме за да се размножаваме и да ядем и работим.

Може да ни се изкомбинирват гените и да се раждат от време на време и тук - таме гении. Но пък те кому са нужни пак не е ясно





Тема Re: Излизане от тялотонови [re: AH_]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 19:38



никому не са нужни. а - както е известно - повечето биват осмивани или преследвани приживе. работата на знанието не е да бъде нужно, а да осмисля и осветлява посоки в далечната далечина.



Тема Re: Излизане от тялотонови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 19:44



Ами нещо, което аз подозирам отдавна, а Башар го каза неотдавна, та мед ми капна на сърцето.
Сега тече особено време и всеки има възможност да докаже или опровергае каквото течение му е по вкуса.
Има хора, които са се родили само за да докажат, че тоя живот е скапан и съсипващ, и тях нищо няма да успее да ги опровергае, защото това е мисията на живота им.
Има други, които са се родили, само за да опровергаят реда, съществуващ досега на земята, и да изкривят всички възможни структури.

Аз съм очевидно от вторите, не ме свърта да унищожа всички структури и съществуващи закони, да докажа, че от всяка линейност има измъкване (чрез парадокса, погледни откога стои темата ми ковната горе, а Башар също редовно говори за парадокса)

А за философски разсъждения от типо кому е нужно - никому, всичко е за нас, т.е. за теб в случая. Всичко се дава, за да го използваш, и няма нужда от повече мотиви за съществуването му.
Защо трябва да руша всички съществуващи закони?
Защото така искам. това е напълно достатъчно основание за действията ми и няма нужда да измислям други.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Излизане от тялотонови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 19:48



хубаво, но за какво са ни тия далечни далечини?

е, аз и преди казах, че нямам против да съм се родила, ако с раждането съм помогнала да се родят и такива като Джордан, Фийст и пр - понеже ме радват - но това е в личен план- мигар се раждаме само от време на време да постигаме радост?

а, вчера четох Джорджо Фалети - Аз убивам - в нея има хора, които живеят в музиката - но това пак е в личен план

дори всички да намираме някакъв смисъл в живота си поотделно, какъв е смисълът за човечеството?



Тема Re: Излизане от тялотонови [re: AH_]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 19:52



очевидният и основен смисъл и цел на човечеството - особено последните десетилетия е да се плоди, да се плоди, да се плоди и да консумира.

има и по-възвишени, вероятно, но:

1. напоследък са избутани на заден план
2. кайли има повече дар слово, за да ги опише, та ще го оставя за нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.